Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Τα πάντα για το θέατρο, την τηλεόραση και την έβδομη τέχνη.
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Απρ 2019, 20:18

Δηλαδη οι καλυτεροι κωμικοί ηθοποιοι τα τελευταια 30 χρονια.

Ξεκιναω το πολ με τους αντρες, θα ακολουθησει αργοτερα αλλο νημα με τις γυναικες.

Βαζουμε τους 5 καλυτερους στην προτιμηση μας.


Οι δικες μου ψηφοι.


α) Πανος Μιχαλοπουλος (απιστευτος κωμικος που δεν φαινοταν στα νιατα του οτι εχει τετοια γκαμα)

β) Θοδωρης Αθεριδης

γ) Γιαννης Μπεζος

δ) Αντωνης Καφετζοπουλος

ε) Ιεροκλης Μιχαηλιδης



Με πολυ πονο αφηνω εκτος τους Βασιλη Χαραλαμποπουλο, Σακη Μπουλα, Γιωργο Καπουτζιδη, Πετρο Φιλιππιδη, Γιαννη Τσιμιτσελη, Χαρη Ρωμα, Γερασιμο Σκιαδαρεση, Χρηστο Βαλαβανιδη, Δημητρη Πουλικακο, Γιαννη Ζουγανελη και Γιωργο Παρτσαλακη.

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13107
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 14 Απρ 2019, 21:12

Κωμικούς ασκούντες ως παραεπάγγεμα την πολιτική βάζουμε;
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό '71 » 14 Απρ 2019, 21:22

Ειλικρινά έχω πάψει να παρακολουθώ τηλεόραση από έφηβος,από όσους ανέφερε ο Αρίστος θεωρώ ότι ο πιο ποιοτικός είναι ο Μπέζος.Στα αρνητικά του ορισμένες πτυχές του χαρακτήρα του φέρνοντας κατά νου κάποιες συνεντεύξεις του....για μένα η πιο πετυχημένη του δράση ήταν αυτή ως Ζάχος Δόγκανος.
Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Απρ 2019, 21:32

Και στους Απαραδεκτους εδωσε ρεσιταλ ο Μπεζος. Υπηρξαν επεισοδια των Απαραδεκτων που γελαγα μεχρι δακρυων μαζι του.

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Απρ 2019, 21:33

Ραν ταν πλαν έγραψε:Κωμικούς ασκούντες ως παραεπάγγεμα την πολιτική βάζουμε;



Ας μεινουμε στους οριτζιναλ κωμικους. :laugh1:

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό '71 » 14 Απρ 2019, 21:40

Αρίστος έγραψε:Και στους Απαραδεκτους εδωσε ρεσιταλ ο Μπεζος. Υπηρξαν επεισοδια των Απαραδεκτων που γελαγα μεχρι δακρυων μαζι του.

.

Βασικά εκεί έγινε γνωστός ως ο πρώτος που πήρε ρόλο θηλυπρεπή σε μεγάλη τηλεοπτική σειρά αν δεν κάνω λάθος.Οι περισσότεροι τον έχουν συνδέσει είτε με απαράδεκτους είτε με το άλλο που έκανε τον πτέραρχο κάκαλο,εμένα όμως με αφήναν και τα δυο παγερά αδιάφορο.Ο Δόγκανος είναι μακράν ότι πιο ποιοτικό έχει κάνει τηλεοπτικά,μου έχει κάνει εντύπωση ότι ακόμα και εντελώς διαφορετικά άτομα μεταξύ τους θα συμφωνήσουν σε αυτό.Στα αρνητικά του Μπέζου ως προς τις τηλεοπτικές σειρές που εγώ τουλάχιστον τον έχω δει,ήταν η απουσία μεταφοράς κάποιας βαθύτερης κοινωνικής ιδέας.Βέβαια δεν το έκανε και κάποιος άλλος αυτό για να τον κατηγορήσει κανείς,απλά το αναφέρω.
0 .

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 14 Απρ 2019, 21:41

'71 έγραψε:
Αρίστος έγραψε:Και στους Απαραδεκτους εδωσε ρεσιταλ ο Μπεζος. Υπηρξαν επεισοδια των Απαραδεκτων που γελαγα μεχρι δακρυων μαζι του.

.

Βασικά εκεί έγινε γνωστός ως ο πρώτος που πήρε ρόλο θηλυπρεπή σε μεγάλη τηλεοπτική σειρά αν δεν κάνω λάθος.Οι περισσότεροι τον έχουν συνδέσει είτε με απαράδεκτους είτε με το άλλο που έκανε τον πτέραρχο κάκαλο,εμένα όμως με αφήναν και τα δυο παγερά αδιάφορο.Ο Δόγκανος είναι μακράν ότι πιο ποιοτικό έχει κάνει τηλεοπτικά,μου έχει κάνει εντύπωση ότι ακόμα και εντελώς διαφορετικά άτομα μεταξύ τους θα συμφωνήσουν σε αυτό.Στα αρνητικά του Μπέζου ως προς τις τηλεοπτικές σειρές που εγώ τουλάχιστον τον έχω δει,ήταν η απουσία μεταφοράς κάποιας βαθύτερης κοινωνικής ιδέας.Βέβαια δεν το έκανε και κάποιος άλλος αυτό για να τον κατηγορήσει κανείς,απλά το αναφέρω.




Σημερα παντως υποστηριζει Συριζα και γραφει κατα διαστηματα στην Εφημεριδα Συντακτων ωραια αρθρακια (για γενικοτερα θεματα συνηθως).

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό '71 » 14 Απρ 2019, 21:43

Αρίστος έγραψε:
'71 έγραψε:
Σημερα παντως υποστηριζει Συριζα και γραφει κατα διαστηματα στην Ελευθεροτυπια ωραια αρθρακια.

.

Ξέρω ότι είχε κατέβει με τη ΔΗΜΑΡ είτε το '12 είτε το '14-15,με επιφύλαξη πάντα.Αν εννοείς την ΕΦΣΥΝ έχω πολύ καιρό να την αγοράσω.Αν στηρίζει ΣΥΡΙΖΑ σήμερα,είναι θετικό.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Adminović » 15 Απρ 2019, 10:10

Από τους άγαμοι θύται κυρίως ο Σταρόβας άξιζε.

Ο Καφετζόπουλος πολύ καλός. Και ο Χαραλαμπόπουλος. Επίσης, Κόκλας, Κυριακίδης, Φιλιππίδης, Μπουλάς, Χαϊκάλης.

Ο Μπέζος έγινε λίγο μονότονος από ένα σημείο και μετά, αν και σίγουρα είναι μέσα στο τοπ 10.

Δίνω την πρωτιά στον Μπουλά, κυρίως γιατί έχει παίξει σε πολλούς διαφορετικούς ρόλους με την ίδια επιτυχία.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Τλαξκαλτέκος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3142

Re: Καλύτεροι Ελληνες κωμικοί ηθοποιοί από το 1990 και μετά

Δημοσίευσηαπό Τλαξκαλτέκος » 16 Απρ 2019, 13:02

Μπέζος - Δόγκανος

0 .
Τους μεν κενούς ασκούς το πνεύμα διίστησι , τους δε ανοήτους ανθρώπους το οίημα. ( Σωκράτης [ στον Στοβαίο ] )


Επιστροφή σε “Θέατρο • TV • Cinema”