Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Ψυχική και σωματική υγεία, ομορφιά, ερωτική ζωή.
Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 05 Δεκ 2018, 01:02

Οργισμένος έγραψε:Αφηνω και αυτο εδω...


Πριν βιαστειτε να τελεολογησετε εναντια στον φιλελευθερισμο θα πρεπει να εξεταστει αντικειμενικα το προβλημα . Και το προβλημα δεν εδραζεται στην αδυναμια καταπολεμησης των βακτηριδιων και των μικροβιων αλλα στην απουσια επενδυσεων στα αντιβιοτικα απο τις μεγαλες φαρμακοβιομηχανιες καθως το προιον αυτο αργει να αποδωσει καρπους (μικρα εσοδα) παρολες τις επενδυσεις.

Πάλι το κράτος θα βγάλει το φίδι απο την τρύπα, και μετά θα έρθουν τα κοράκια να καρπωθούν τα κέρδη :yesyes:

Government or nonprofit grants and contracts to defray up-front R&D costs and establish nonprofits to develop antibiotics

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3617123/



Οργισμένος έγραψε:Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα και οχι τα «παντοδυναμα» βακτηρια στην εποχη του αναπρογραμματισμου των ταυ κυτταρων του ανθρωπινου ανοσοποιητικου. Αρα λοιπον θα πρεπει να βρεθει η χρυση τομη , θα πρεπει να θεραπευθει μια φεηλ αγορα απο το κρατος-κοινωνια νυκτοφυλακα και ολα θα γινουν μια χαρουλα.
Αφηστε λοιπον στην ακρη την τελεολογια.

H επιστημονική έρευνα δεν πάει ρίχνεις-βγάζεις έτσι γραμμικά. Υπάρχει περίπτωση να ρίξεις πολλά και να βγάλεις λίγα, ή και τίποτε. Τα ρέστα είναι μεσσιανισμοί.

Να ξαναπούμε πάλι εδώ ότι αυτός που καλείται να τα ρίξει στην συγκεκριμένη, είναι το κράτος :yesyes:
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47365
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 05 Δεκ 2018, 07:16

Τι επαθες ρε Οργι ειχες επιπλοκες?
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Δεκ 2018, 14:12

Διάδοχος έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Αφηνω και αυτο εδω...


Πριν βιαστειτε να τελεολογησετε εναντια στον φιλελευθερισμο θα πρεπει να εξεταστει αντικειμενικα το προβλημα . Και το προβλημα δεν εδραζεται στην αδυναμια καταπολεμησης των βακτηριδιων και των μικροβιων αλλα στην απουσια επενδυσεων στα αντιβιοτικα απο τις μεγαλες φαρμακοβιομηχανιες καθως το προιον αυτο αργει να αποδωσει καρπους (μικρα εσοδα) παρολες τις επενδυσεις.

Πάλι το κράτος θα βγάλει το φίδι απο την τρύπα, και μετά θα έρθουν τα κοράκια να καρπωθούν τα κέρδη :yesyes:

Government or nonprofit grants and contracts to defray up-front R&D costs and establish nonprofits to develop antibiotics

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3617123/



Οργισμένος έγραψε:Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα και οχι τα «παντοδυναμα» βακτηρια στην εποχη του αναπρογραμματισμου των ταυ κυτταρων του ανθρωπινου ανοσοποιητικου. Αρα λοιπον θα πρεπει να βρεθει η χρυση τομη , θα πρεπει να θεραπευθει μια φεηλ αγορα απο το κρατος-κοινωνια νυκτοφυλακα και ολα θα γινουν μια χαρουλα.
Αφηστε λοιπον στην ακρη την τελεολογια.

H επιστημονική έρευνα δεν πάει ρίχνεις-βγάζεις έτσι γραμμικά. Υπάρχει περίπτωση να ρίξεις πολλά και να βγάλεις λίγα, ή και τίποτε. Τα ρέστα είναι μεσσιανισμοί.

Να ξαναπούμε πάλι εδώ ότι αυτός που καλείται να τα ρίξει στην συγκεκριμένη, είναι το κράτος :yesyes:

Γιατι το λες ετσι αυτο; δΙΑΒΑΣΕς πουθενα οτι ο φιλελευθερισμος δεν ενσωματωνει ΚΑΙ την εννοια του κρατους;;;; Φυσικα και την ενσωματωνει , ως ενα κρατος μικρο-αποτελεσματικο με κυριο σκοπο τη διαφυλαξη των αγορων, τη δημιουργια νεων αγορων εκει οπου η ιδιωτικη πρωτοβουλια αδυνατει να τις δημιουργησει. Δεν το ανακαλυψατε ακομα αυτο; Διαβαστε καλυτερα.
Φιλελευθερισμος δεν ειναι οι δηθενιες διαφορων ιδεοληπτικων οι οποιοι χαριν μοδος επιλεγουν μια ακραια και ουτοπικη θεωρια (πχ αναρχοκαπιταλισμος) και ιδεοληπτουν σαν κινουμενοι βοθροι. Ο ρεαλιστικος φιλελευθερισμος τον οποιο πρεσβευω και διαδιδω φυσικα και προβλεπει την υπαρξη κρατους και ας μην το καμετε αβαβα αυτο , φτανει πια.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Δεκ 2018, 14:17

Λαχουρένιος έγραψε:Τι επαθες ρε Οργι ειχες επιπλοκες?

Οχι ρε γρουσουζη.
Σημερα πλεον δεν νιωθω το εσωτερο αυτι μου σαν ταβανοπροκα καρφωμενη βαθια στο κεφάλι μου. Οι πανισχυρες φιλελευθερες δυναμεις του αντιβιοτικου σαρωσαν τα σοβιετικα βακτηριομικροβια και τα εξαυλωσαν οπως ακριβως τοτε την ιστορικη εποχη που ο Ρηγκαν και το φως κυριαρχουσαν εναντι του απολυτου σκότους.
Κανω σχεδια, εκλεισα ξενοδοχειαρα για ρομαντικη βραΔΙΑ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ, μια νυχτα εκει καπου αναμεσα στις γιορτες, θα κλεισω για εκεινη τη μερα και μασαζ 4 χειρων σε ντουετο με τη γυναικα, και λιγα ψωνακια, και λιγο φαγητο και κανα μπαρακι το βραδακι με φιλους. Θα την ξεζουμισω.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Δεκ 2018, 14:18

Αυτη ειν η τεχνολογια.
Αντι για νεκροκρεββατο κλεινω ξενοδοχεια και κανω σχεδια τελειως καβλωμενος.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 09 Δεκ 2018, 00:15

Πλεον ειμαι τελειως καλα , αλλα πρεπει να παρω την αντιβιωση και το αλγκοφρεν μεχρι και τη Δευτερα. Τη Δευτερα θα επισκεφτω και τον ωρλ οπως και μου ζητησε.
Εχω μια μικρη απωλεια στην ακοη αλλα ισως οφειλεται στις αντιβιοτικες σταγονες που ακομα παιρνω . Την Προηγουμενη δευτερα που με εξετασε ο ιδιωτης ωρλ μου ειπε πως το τυμπανο δεν πειραχτηκε και μαλλον θα την γλιτωνε. Βεβαια και να πειραζοταν απο τη φλεγμονη το τυμπανο, θα εθρεφε πιο μετα. Προσεξτε τα αφτια σας.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 09 Δεκ 2018, 11:11

Οργισμένος έγραψε:Προσεξτε τα αφτια σας.

Mάλιστα.

Εικόνα
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13107
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 09 Δεκ 2018, 11:27

Καλά, ας μην πήγαινε σε κομμουνιστή γιατρό του ΕΣΥ ώστε να του δώσει τη σωστή αντιβίωση, αλλά σε ιδιώτη νεοφιλελέ που σε βλέπει μόνο για χρήμα, και ακόμα θα τον έτρεχαν σε ιδιωτικά διαγνωστικά για μαγνητικές, εγκεφαλογραφήματα, τεστ κουφαμάρας, εξετάσεις ούρων, χοληστερίνης, τριγλυκερίδια, υπέρηχο προστάτη, μέτρηση οστικής μάζας, τεστ παπ και ό,τι άλλο για να του τα πάρουν. Μέχρι και μπότοξ θα τον έβαζαν να κάνει. :fico:
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 09 Δεκ 2018, 13:43

Ραν ταν πλαν έγραψε:Καλά, ας μην πήγαινε σε κομμουνιστή γιατρό του ΕΣΥ ώστε να του δώσει τη σωστή αντιβίωση, αλλά σε ιδιώτη νεοφιλελέ που σε βλέπει μόνο για χρήμα, και ακόμα θα τον έτρεχαν σε ιδιωτικά διαγνωστικά για μαγνητικές, εγκεφαλογραφήματα, τεστ κουφαμάρας, εξετάσεις ούρων, χοληστερίνης, τριγλυκερίδια, υπέρηχο προστάτη, μέτρηση οστικής μάζας, τεστ παπ και ό,τι άλλο για να του τα πάρουν. Μέχρι και μπότοξ θα τον έβαζαν να κάνει. :fico:

Mαλλον δεν διαβασες οσα εχω γραψει. Βγαλε τα κοκκινομαυρα γιαλια και διαβασε πριν γραψεις...
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Βοήθειαααααα, το αυτιιιιιι μουουουουουου!!!!

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 18 Δεκ 2018, 20:30

Και ενω δεν προλαβα καλα καλα να ανασανω απο την ωτιτιδα, κολανε ιωση γανστρεντεριτιδας πυρετου τα 2 μικρα μου . Εγιναν καλα αλλα σημερα επεσα εγω. Ελαφρυς πυρετος 37.5 με 38 εντονο ριγος αλλα ευτυχως για την ωρα διχως εμετους.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...


Επιστροφή σε “Υγεία - Ερωτική ζωή”