Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Όλες οι διεθνείς ειδήσεις.
Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13175
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 02 Ιαν 2023, 18:49

nemo έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Οποιος γραφει στο ιντερνετ πρεπει να περναει καθημερινο αλκοτεστ, ναρκοτεστ και ψυχομετρικη αξιολογηση. Βγαινουν τα ματια μας με αυτα που διαβαζουμε καθημερινα απο τον νηματοθετη.

αν θα ημουν αυστηρος θα ελεγα με μια σφαιρα στο κεφαλι για οποιον γραφει μλκς
δεν ειμαι και για αυτο λεω στον κουβα με τα σκατα


Ρε παπάρα φασίστας (Νεμο) να ντουφεκάει φασίστα (Πλούτωνα); Οργανωθείτε. :D
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16592

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό nemo » 02 Ιαν 2023, 19:24

Ραν ταν πλαν έγραψε:
nemo έγραψε:αν θα ημουν αυστηρος θα ελεγα με μια σφαιρα στο κεφαλι για οποιον γραφει μλκς
δεν ειμαι και για αυτο λεω στον κουβα με τα σκατα


Ρε παπάρα φασίστας (Νεμο) να ντουφεκάει φασίστα (Πλούτωνα); Οργανωθείτε. :D

ρε παπαρα δεν το λεω για τον πλουτων -γενικα μιλαω - και το επισημανω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις :P
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47593
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 02 Ιαν 2023, 19:40

Ραν ταν πλαν έγραψε:
nemo έγραψε:αν θα ημουν αυστηρος θα ελεγα με μια σφαιρα στο κεφαλι για οποιον γραφει μλκς
δεν ειμαι και για αυτο λεω στον κουβα με τα σκατα


Ρε παπάρα φασίστας (Νεμο) να ντουφεκάει φασίστα (Πλούτωνα); Οργανωθείτε. :D


Τα έσπασαν γιατί ο Πλούτων μένει πιστός στην ΧΑ ενώ ο Νίμο στηρίζει Κας και Έλληνες γιατομπού.... εεεε για την πατρίδα :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16592

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό nemo » 02 Ιαν 2023, 19:44

Λαχουρένιος έγραψε:
Ραν ταν πλαν έγραψε:
Ρε παπάρα φασίστας (Νεμο) να ντουφεκάει φασίστα (Πλούτωνα); Οργανωθείτε. :D


Τα έσπασαν γιατί ο Πλούτων μένει πιστός στην ΧΑ ενώ ο Νίμο στηρίζει Κας και Έλληνες γιατομπού.... εεεε για την πατρίδα :D

τσου!τσου! δεν τα εσπασα με τον πλουτων αλλα οτι σε καθε φραση βρισκει και κατι για τον κομμουνισμο ε! αυτο με ξεπερναει
και ρε μην σπερνετε σπιουνες για να τα χαλασω με τον εθνικοφρονα πλουτων :angry:
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13683

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό vallon » 02 Ιαν 2023, 19:45

εγω θέλω να παρεξηγούμαστε

έχουμε δικαίωμα να παρεξηγούμαστε

τι το κάναμε εδώ μέσα;
άσυλο άπορων κορασίδων;
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47593
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 02 Ιαν 2023, 19:53

nemo έγραψε:τσου!τσου! δεν τα εσπασα με τον πλουτων αλλα οτι σε καθε φραση βρισκει και κατι για τον κομμουνισμο ε! αυτο με ξεπερναει
και ρε μην σπερνετε σπιουνες για να τα χαλασω με τον εθνικοφρονα πλουτων :angry:


Eφαρμόζουμε ειδικές τεχνικές ΨΕΠ (ψυχολογικών επιχειρήσεων) που μάθαμε στα υπόγεια του Περισσού. Αν εγώ και ο Ραν το αποφασίσουμε μπορούμε όχι απλά να σε κάνουμε να τα χαλάσεις με τον Πλούτωνα, αλλά να σταματήσεις να μιλάς στην μάνα σου και να έχεις την χειρότερη γνώμη για το ''Κιβώτιο'' του Άρη Αλεξάνδρου :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16592

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό nemo » 02 Ιαν 2023, 20:00

Λαχουρένιος έγραψε:
nemo έγραψε:τσου!τσου! δεν τα εσπασα με τον πλουτων αλλα οτι σε καθε φραση βρισκει και κατι για τον κομμουνισμο ε! αυτο με ξεπερναει
και ρε μην σπερνετε σπιουνες για να τα χαλασω με τον εθνικοφρονα πλουτων :angry:


Eφαρμόζουμε ειδικές τεχνικές ΨΕΠ (ψυχολογικών επιχειρήσεων) που μάθαμε στα υπόγεια του Περισσού. Αν εγώ και ο Ραν το αποφασίσουμε μπορούμε όχι απλά να σε κάνουμε να τα χαλάσεις με τον Πλούτωνα, αλλά να σταματήσεις να μιλάς στην μάνα σου και να έχεις την χειρότερη γνώμη για το ''Κιβώτιο'' του Άρη Αλεξάνδρου :D

το εβαλα στην αναζητηση -δεν το ηξερα καν και ελεγα να το αγορασω αλλα διαβασα αυτο το σχολιο και δεν δεν δεν
μλκα θα ειναι
Το Κιβώτιο είναι ένα από τα καλύτερα ελληνικά μυθιστορήματα - που δεν είναι και πολλά ούτως ή άλλως. Στο έργο του Άρη Αλεξάνδρου είδα στοιχεία ηρωικά και αντιηρωικά, κυνισμό, σαρκασμό και υποδόριο χιούμορ. Αν υπάρχει ένα αρνητικό, αυτό είναι η επαναληπτικότητα στο πρώτο μισό, αλλά γίνεται σκόπιμα και αυτό δικαιολογείται. Δεν θέλω να αποκαλύψω το τέλος, αλλά αναρωτιέμαι: τελικά τί περιέχει το κιβώτιο; Μήπως την ανθρώπινη ματαιοδοξία και τον δογματισμό; Χαίρομαι που ο Άρης Αλεξάνδρου αφήνει το ερώτημα ανοιχτό. Ολοκληρώνοντας το Κιβώτιο, μου ήρθε στο μυαλό η φράση από την Πυραμίδα 67 του Ρένου Αποστολίδη: Το ζήτημα είναι να ζήσεις αυτό που είσαι, όχι να πεθάνεις γι' αυτό που είσαι!
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47593
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 02 Ιαν 2023, 20:04

nemo έγραψε:το εβαλα στην αναζητηση -δεν το ηξερα καν και ελεγα να το αγορασω αλλα διαβασα αυτο το σχολιο και δεν δεν δεν
μλκα θα ειναι
Το Κιβώτιο είναι ένα από τα καλύτερα ελληνικά μυθιστορήματα - που δεν είναι και πολλά ούτως ή άλλως. Στο έργο του Άρη Αλεξάνδρου είδα στοιχεία ηρωικά και αντιηρωικά, κυνισμό, σαρκασμό και υποδόριο χιούμορ. Αν υπάρχει ένα αρνητικό, αυτό είναι η επαναληπτικότητα στο πρώτο μισό, αλλά γίνεται σκόπιμα και αυτό δικαιολογείται. Δεν θέλω να αποκαλύψω το τέλος, αλλά αναρωτιέμαι: τελικά τί περιέχει το κιβώτιο; Μήπως την ανθρώπινη ματαιοδοξία και τον δογματισμό; Χαίρομαι που ο Άρης Αλεξάνδρου αφήνει το ερώτημα ανοιχτό. Ολοκληρώνοντας το Κιβώτιο, μου ήρθε στο μυαλό η φράση από την Πυραμίδα 67 του Ρένου Αποστολίδη: Το ζήτημα είναι να ζήσεις αυτό που είσαι, όχι να πεθάνεις γι' αυτό που είσαι!


Άρεσε πολύ στον φίλο μας τον Νίκος Βυ :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13175
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 03 Ιαν 2023, 20:12

Για να ξαναβγάλουνε το Λούλα από τη ναφθαλίνη σίγουρα τα σκάτωσε ο φασίστας Μπολσονάρου στα οικονομικά και ανέλαβε ο γέρος να κόψει κώλους για να γεμίσει το ταμείο (όπως ο Τσίπρας στην Ελλάδα) και μετά θα παίξει και πάλι μπάλα ο νέος Μπολσονάρου.
1 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13175
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Καλώς ήρθατε στον κομμουνισμό.

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 03 Ιαν 2023, 20:14

Λαχουρένιος έγραψε:
nemo έγραψε:τσου!τσου! δεν τα εσπασα με τον πλουτων αλλα οτι σε καθε φραση βρισκει και κατι για τον κομμουνισμο ε! αυτο με ξεπερναει
και ρε μην σπερνετε σπιουνες για να τα χαλασω με τον εθνικοφρονα πλουτων :angry:


Eφαρμόζουμε ειδικές τεχνικές ΨΕΠ (ψυχολογικών επιχειρήσεων) που μάθαμε στα υπόγεια του Περισσού. Αν εγώ και ο Ραν το αποφασίσουμε μπορούμε όχι απλά να σε κάνουμε να τα χαλάσεις με τον Πλούτωνα, αλλά να σταματήσεις να μιλάς στην μάνα σου και να έχεις την χειρότερη γνώμη για το ''Κιβώτιο'' του Άρη Αλεξάνδρου :D


Εντάξει ρε, δεν είπαμε ότι θέλουμε να τον παντρευτούμε κιόλας. :fico:
1 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.


Επιστροφή σε “Διεθνή”