Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9636

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό bizeli » 04 Δεκ 2022, 12:02

My social and professional life είναι φουλ.
Δεν ξέρω πώς το καταφέρνω αλλά αυτή τη στιγμή μπορώ να βγω έξω και να γυρίσω με 10 τηλέφωνα.
Η λίστα των ανθρώπων που γνωρίζω είναι ένα κατεβατό με άτομα που πρέπει αναγκαστικά να αλληλεπιδρώ για διάφορους λόγους. Και συνεχώς αυξάνεται.
Κάτι που δεν επιζητώ καθόλου.
Κατά βάθος είμαι μοναχικό και αθόρυβο άτομο.

Προσεύχομαι να έρθει η μέρα που θα έχω την ησυχία μου και δεν θα έχω να κάνω απολύτως ΤΙΠΟΤΑ.
Έχω πελαγώσει.
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9636

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό bizeli » 04 Δεκ 2022, 12:05

Οπότε, guys, όταν λέμε διακοπές για μένα σημαίνει αυτό το πράγμα.
Διακοπή από όλους και από όλα να γεμίσω μπαταρίες.
Δε θέλω να με πάρει κανείς τηλέφωνο, δε θέλω να μιλήσω και να παρευρεθώ με κανέναν ούτε καν για ένα χρόνια πολλά.
Θέλω να τα κλείσω όλα και όποιος παρεξηγηθεί παρεξηγήθηκε.

I need a break.
0 .

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17075
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 04 Δεκ 2022, 22:03

vallon έγραψε:οι σκέψεις μας συνοδεύουν τους φουκαράδες που θα περάσουν τις άγιες μέρες των Χριστουγέννων μετανάστες ειδικά σε μερικές σιχαμένες χώρες όπως η γερμανία. ελάτε όλοι μαζί να ενώσουμε τις φωνές μας ώστε να βασιλέψει το μήνυμα της αγάπης στις κατεστραμμένες ψυχές τους


Πονάς παππού; :asd03:


Εικόνα
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16504

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό nemo » 04 Δεκ 2022, 23:46

Προέλλην έγραψε:
vallon έγραψε:οι σκέψεις μας συνοδεύουν τους φουκαράδες που θα περάσουν τις άγιες μέρες των Χριστουγέννων μετανάστες ειδικά σε μερικές σιχαμένες χώρες όπως η γερμανία. ελάτε όλοι μαζί να ενώσουμε τις φωνές μας ώστε να βασιλέψει το μήνυμα της αγάπης στις κατεστραμμένες ψυχές τους


Πονάς παππού; :asd03:




ua εισαι μαζι με τους υπολοιπους μεταναστες ή εχεις κονε με γερμανους;
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό vallon » 05 Δεκ 2022, 07:38

nemo έγραψε:
Προέλλην έγραψε:
Πονάς παππού; :asd03:




ua εισαι μαζι με τους υπολοιπους μεταναστες ή εχεις κονε με γερμανους;


είθε το πνεύμα αγάπης των Χριστουγέννων να χωρέσει στην αγκαλιά του και όλους τους καταφρονεμένους σαν τον προέλλην..
που θα στηθεί καρτερικά στη σειρά για ένα πιάτο φαί και θα ψάλλει μαζί με τους άλλους την άγια νύχτα
κάθε Χριστιανός ετούτες τις μέρες πρέπει να βρίσκεται με τους δικούς του



Εικόνα
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17075
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 05 Δεκ 2022, 19:27

nemo έγραψε:
Προέλλην έγραψε:
Πονάς παππού; :asd03:


ua εισαι μαζι με τους υπολοιπους μεταναστες ή εχεις κονε με γερμανους;

Δεν γυρνάω στους δρόμους της Φρανκφούρτης σαν την άδικη κατάρα όπως έτυχε κάποτε ο απροσάρμοστος ανίκανος δίκην αφγανού παππούς και δεν του άρεσε :asd03:

Τα δικά του τραύματα και κόμπλεξ, λόγω αντικειμενικής ανικανότητας, απλά δεν δύναται να τα προβάλει πάνω σε άλλους. Κάθε προσπάθεια είναι καταδικασμένη σε απαξία και κωμικότητα.

Επειδή ακριβώς είστε βλαχαδερά χαμηλοτέρας στάθμης που δεν έχετε βγεί έξω απο το μαντρί σας (κυριολεκτικά ή πρακτικά), δεν μπορείτε καν να φανταστείτε πως μπορεί να είναι η ζωή ενός καθιερωμένου senior engineer στον πολιτισμένο κόσμο, σε οποιαδήποτε χώρα αυτού :yesyes:
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16504

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό nemo » 06 Δεκ 2022, 00:05

Προέλλην έγραψε:
nemo έγραψε:ua εισαι μαζι με τους υπολοιπους μεταναστες ή εχεις κονε με γερμανους;

Δεν γυρνάω στους δρόμους της Φρανκφούρτης σαν την άδικη κατάρα όπως έτυχε κάποτε ο απροσάρμοστος ανίκανος δίκην αφγανού παππούς και δεν του άρεσε :asd03:

Τα δικά του τραύματα και κόμπλεξ, λόγω αντικειμενικής ανικανότητας, απλά δεν δύναται να τα προβάλει πάνω σε άλλους. Κάθε προσπάθεια είναι καταδικασμένη σε απαξία και κωμικότητα.

Επειδή ακριβώς είστε βλαχαδερά χαμηλοτέρας στάθμης που δεν έχετε βγεί έξω απο το μαντρί σας (κυριολεκτικά ή πρακτικά), δεν μπορείτε καν να φανταστείτε πως μπορεί να είναι η ζωή ενός καθιερωμένου senior engineer στον πολιτισμένο κόσμο, σε οποιαδήποτε χώρα αυτού :yesyes:

με εχουν καλεσει στην σουηδια αλλα δεν θελω να παω ουτε και γερμανια θελω να την δω
αγγλια και βορεια θα ηθελα να παω ειδικα στην σκωτια αν ειχα κονε
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17075
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 06 Δεκ 2022, 17:57

nemo έγραψε:
Προέλλην έγραψε:Δεν γυρνάω στους δρόμους της Φρανκφούρτης σαν την άδικη κατάρα όπως έτυχε κάποτε ο απροσάρμοστος ανίκανος δίκην αφγανού παππούς και δεν του άρεσε :asd03:

Τα δικά του τραύματα και κόμπλεξ, λόγω αντικειμενικής ανικανότητας, απλά δεν δύναται να τα προβάλει πάνω σε άλλους. Κάθε προσπάθεια είναι καταδικασμένη σε απαξία και κωμικότητα.

Επειδή ακριβώς είστε βλαχαδερά χαμηλοτέρας στάθμης που δεν έχετε βγεί έξω απο το μαντρί σας (κυριολεκτικά ή πρακτικά), δεν μπορείτε καν να φανταστείτε πως μπορεί να είναι η ζωή ενός καθιερωμένου senior engineer στον πολιτισμένο κόσμο, σε οποιαδήποτε χώρα αυτού :yesyes:

με εχουν καλεσει στην σουηδια αλλα δεν θελω να παω ουτε και γερμανια θελω να την δω
αγγλια και βορεια θα ηθελα να παω ειδικα στην σκωτια αν ειχα κονε

Mην πας ούτε εκεί, αφού από τώρα ξέρεις που είναι καλά, που κακά, σαν να τα έχεις δεί, που να τρέχεις τζάμπα να πληρώνεις και εισητήρια για πράγματα που ξέρεις καλά :georgiouspeaking:
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16504

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό nemo » 06 Δεκ 2022, 20:52

Προέλλην έγραψε:
nemo έγραψε:με εχουν καλεσει στην σουηδια αλλα δεν θελω να παω ουτε και γερμανια θελω να την δω
αγγλια και βορεια θα ηθελα να παω ειδικα στην σκωτια αν ειχα κονε

Mην πας ούτε εκεί, αφού από τώρα ξέρεις που είναι καλά, που κακά, σαν να τα έχεις δεί, που να τρέχεις τζάμπα να πληρώνεις και εισητήρια για πράγματα που ξέρεις καλά :georgiouspeaking:

:georgiouspeaking: :georgiouspeaking:
tιν να κανω ρε παπαρα σουηδια; να δω τα καθαρα κτηρια και τους δρομους με τα τεχνικα παρκα ; τα βλεπω στα βιντεο
που μου στελνουν σιγα το πραγμα !!! αν ηταν σουηδια θα πηγαινα στο αρκτικο κυκλο τοτε μαλιστα !!

στην σκωτια αξιζει γιατι ειναι λες και σταματησε ο χρονος αλλα την :elladara: δεν την αλλαζω
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17075
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Ιδέες για παραμονή Πρωτοχρονιάς

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 06 Δεκ 2022, 22:55

nemo έγραψε:
Προέλλην έγραψε:Mην πας ούτε εκεί, αφού από τώρα ξέρεις που είναι καλά, που κακά, σαν να τα έχεις δεί, που να τρέχεις τζάμπα να πληρώνεις και εισητήρια για πράγματα που ξέρεις καλά :georgiouspeaking:

:georgiouspeaking: :georgiouspeaking:
tιν να κανω ρε παπαρα σουηδια; να δω τα καθαρα κτηρια και τους δρομους με τα τεχνικα παρκα ; τα βλεπω στα βιντεο
που μου στελνουν σιγα το πραγμα !!! αν ηταν σουηδια θα πηγαινα στο αρκτικο κυκλο τοτε μαλιστα !!

στην σκωτια αξιζει γιατι ειναι λες και σταματησε ο χρονος αλλα την :elladara: δεν την αλλαζω

Εντάξει, βλέπε τα στα βίντεο και μετά να μας διδάσκεις κιόλας :pardon:
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”