• Ενεργά Θέματα 
Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

τι σκέφτεσαι τώρα;

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό nemo » 27 Μάιος 2024, 21:56

ψαρευτικα βραδυνα νεα ...ειμαι ψοφιος απο χθες κυριολεκτικα λεμε
χθες τα πετσοκοψα τα ψαρια ουτε και εγω δεν θυμαμαι απο ποτε ειχε να γινει τετοιο
μακελειο ...δεν ειχα κουραγιο σημερα να τα καθαρισω μια και η ψεκασμενη
συχαινεται ή φοβαται να τα καθαρισει και θα αναλαβω εγω το καθαρισμα αυριο
κανονικα θα επρεπε να παω και σημερα αλλα επρεπε να ξεκουραστω
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 27 Μάιος 2024, 22:11

nemo έγραψε:
Προέλλην έγραψε:Έβλεπα αυτό το βίντεο

και σκέφτομαι ότι κάπως έτσι νιώθω κάθε φορά που κατεβαίνω Ελλάδα.

ΥΓ
Δεν είναι φυσικά τόσο ακραία η κατάσταση, μιλάμε πάντα συγκριτικά. Η Ελλάδα βρίσκεται σε μία μέση απόσταση απο Ινδία και Γερμανία, όσον αφορά το χάος, τη βρωμιά και τη μπαγαποντιά των κατοίκων της. Ημι-Iνδοί οι Έλληνες λοιπόν.

μη ζοριζεις τον εγκεφαλο σου τοσο πολυ ...θα φατε πολλα ψωμια ακομη για να φτασετε
την ελλαδα μας :s_mad

Να την φτάσουμε σε τι ακριβώς; :hmmm

Tην χώρα όπου ο κάθε μπαμπουϊνος πετάει στο δρόμο την γόπα και το σκουπίδι του; Aυτό είναι ελαφρώς καλύτερο απο το κατεβάζω τα βρακιά μου και χέζω :dunno:

Εδώ βγαίνω καθημερινά περίπατο στο παραδίπλα δάσος, και δεν έχω δεί ποτέ το παραμικρό σκουπίδι. Ελλάδα, σε όποιο προσβάσιμο δάσος και να πας θα δείς σκουπιδαριό χωρίς τέλος. Ποτήρια καφέδων, καλαμάκια, διάφορα πλαστικά, γυάλινα μπουκάλια, γόπες (αχ πιάνουν φωτιές μετά) μέχρι και στρώματα, μπάζα, κτλ. Ε, δεν λέει κάτι αυτό για την ποιότητα των ιθαγενών; :ehmmm:

Βέβαια, όλα αυτά, φαντάζουν νορμάλ στους αγρίους. Τι, σιγά, σε πειράζει η γόπα στο πεζοδρόμιο; Και τι έγινε δηλαδή αν ανοίξω το παράθυρο του αυτοκινήτου και πετάξω έξω κάτι; Είναι οι κάδοι φουλ με ότι να ναι μέσα στο δρόμο και τρώνε απο μέσα αδέσποτα σκυλιά και γατιά, τα μισά κοκκαλιάρικα και με δερματικές ασθένειες; Ε να μην φάνε τα ζωντανά; Που δεν μας πειράζει να κυκλοφορούν έτσι, φυσική πανίδα να ούμε. Είχα και ένα σκυλί/γατί που αρρώστησε ή δεν εκπαιδεύτηκε απο μόνο του, ε, και τι έκανα, το παράτησα να βρεί το δρόμο του.
Έτσι είναι και οι Ινδοί, τι, σιγά, σε πειράζει η κουράδα στο πεζοδρόμιο; Γιατί να μην τσιμπάει η αγελάδα απο τα σκουπίδια; Παράλληλα με τα στην Ινδία είμαστε οι καλύτεροι, στην Αμερική έχετε άγχος, δεν ξέρετε να ζείτε, ζήτω ο Τράμπ.
Eίναι η ίδια τριτοκοσμικότητα, απλά σε ελαφρώς διαφορετικό επίπεδο.
1 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Geri
Basic poster
Basic poster

Δημοσίευσηαπό Geri » 01 Ιουν 2024, 19:01

I need somebody to heal
Somebody to know
Somebody to have
Somebody to hold
It's easy to say
But it's never the same
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 10 Ιουν 2024, 14:09

Άλλοι έχουν ξεκινήσει τα μπάνια τους στη θάλασσα κι εγώ αναρωτιέμαι ακόμα αν είναι πολύ νωρίς να βάλω πέδιλο.
0 .

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό pluton » 10 Ιουν 2024, 17:38

bizeli έγραψε:Άλλοι έχουν ξεκινήσει τα μπάνια τους στη θάλασσα κι εγώ αναρωτιέμαι ακόμα αν είναι πολύ νωρίς να βάλω πέδιλο.

Με κυβέρνηση Μητσοτάκη και το καλοκαίρι μαύρο είναι, εκείνες οι λαμπρές ημέρες που ζούσαμε με τον ΣΥΡΙΖΑ, βλέπεις να ξανάρχονται;
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Geri
Basic poster
Basic poster

Δημοσίευσηαπό Geri » 20 Ιουν 2024, 19:58

Μπορω να γινω "οτι καλυτερο" ή "οτι χειροτερο"
0 .

Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”