• Ενεργά Θέματα 
Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Πράγματα της καθημερινότητας που μας κάνουν...

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Επικοινωνία:

Re: Πράγματα της καθημερινότητας που μας κάνουν...

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 11 Δεκ 2023, 17:32

H έκφραση: κάνει «γκελ». Με εξοργίζει.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 26 Δεκ 2023, 20:59

Προέλλην έγραψε:H έκφραση: κάνει «γκελ». Με εξοργίζει.

Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 26 Δεκ 2023, 21:02

Κι έρχονται φορές που θες απλά να πεις στον υπολογιστή σου

Whats your fucking problem?
0 .

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 25 Μάιος 2024, 13:08

...να μην έχουμε πλέον καμία απορία για το από ποια δεξαμενή ψηφοφόρων αντλήθηκε
το 41% της νδ.
Στημένος σήμερα στην ουρά ταμείου σούπερ μάρκετ κρατώντας παραμάσχαλα μια κοκακόλα και ένα
σαμπουάν.
Μπροστά μου μεσήλιξ και κάτι καρνάβαλος με πλατινέ μαλλί, τρεις πόντους σοβάτισμα στη μάπα
μπας και κρυφτεί το μπλατσάδιασμα, νύχια λεοπάρδαλης πολλαπλών αποχρώσεων, σηκωμένα στα αυτιά
τα 14 νούμερο πεσμένα βυζόμπαλα, ξεχειλωμένη κωλάθρα δυο στρέμματα σφιγμένη σε κολλάν ανάγλυφο
από την κυτταρίτιδα, ξώφτερνο δωδεκάποντο με σκασμένη φτέρνα και όλον στάιλ τεκνατζούς γεροντομπεμπέκας
που όση ώρα περίμενε να φτάσει στο ταμείο εκθείαζε μεγαλοφώνως την κυβερνητική πολιτική και τι
πρωθυπουργάρα έχουμε χωρίς κανείς να της δίνει σημασία.
Και με το που φτάνει και ακουμπάει το καλάθι στον πάγκο ρωτάει ατάκα την ταμία γιατί φορούσε μάσκα.
Έχω κρυώσει απάντησε η κοπέλα με φανερή την πρόθεση της να μη δώσει συνέχεια αλλά απτόητη
η μπουργάνα άρχισε να λέει ναζιάρικα ότι και η μαμά της είναι κρυωμένη και η θεια της και όλες οι φίλες της
από την τοπική της νδ αλλά ευτυχώς η ίδια αν και άρπαξε κρύωμα το πέρασε εξ απαλών ονύχων.
Στο σημείο αυτό σκέφτηκα πόσο χρήσιμο θα ήταν σήμερα να ανοίγαμε ''πηγάδες'' σε κάθε γειτονιά
και ότι αν είχα μαζί μου ''κορκόδειλο'' θα τον αμόλαγα να την κατασπαράξει. :fico:
1 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Adminović » 25 Μάιος 2024, 16:39

Ραν ταν πλαν έγραψε:...να μην έχουμε πλέον καμία απορία για το από ποια δεξαμενή ψηφοφόρων αντλήθηκε
το 41% της νδ.

:pardon:

0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό nemo » 25 Μάιος 2024, 18:15

εχω μια τρελη γειτονισα με τρια και ποτε τεσσερα σκυλια καθε απογευμα
θα βγαλει τα κοπροσκυλα για να χεσουν προσεξτε τωρα καταλαβαινει και η ιδια
οτι οταν καταχεσουν ενα δρομο θα εχει προβλημα για αυτο διαλεγει δρομους εναλλαξ
δυο μερες τωρα καταχεζει τον δικο μου δρομο που πηγαινοερχομαι
ξεχασα να αναφερω οτι στις βολτες της παιρνει μαζι της και το υποζυγιο να κουβαλα
τον εναν σκυλο με λουρι
ψηφιζει συριζα και κκε
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 10 Ιουν 2024, 14:00

nemo έγραψε:εχω μια τρελη γειτονισα με τρια και ποτε τεσσερα σκυλια καθε απογευμα
οτι οταν καταχεσουν ενα δρομο θα εχει προβλημα για αυτο διαλεγει δρομους εναλλαξ
ξεχασα να αναφερω οτι στις βολτες της παιρνει μαζι της και το υποζυγιο να κουβαλα
τον εναν σκυλο με λουρι
ψηφιζει συριζα και κκε

Να σε ρωτήσω κάτι; Ειλικρινής η απορία. Πώς ξέρεις ότι όλα αυτά τα σκατά που βλέπεις στους δρόμους είναι από σκύλο και όχι από άνθρωπο;
Εγώ έχω δει πολλές φορές ανθρώπους να κάνουν την ανάγκη τους δημόσια.

Γενικά βλέπεις τι σκουπιδιαρό κυκλοφορεί εκεί έξω πεταμένα από ανθρώπους ή μόνο στις κουράδες των σκύλων εστιάζεις;
0 .

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό nemo » 10 Ιουν 2024, 20:01

bizeli έγραψε:
nemo έγραψε:εχω μια τρελη γειτονισα με τρια και ποτε τεσσερα σκυλια καθε απογευμα
τον εναν σκυλο με λουρι
ψηφιζει συριζα και κκε

Να σε ρωτήσω κάτι; Ειλικρινής η απορία. Πώς ξέρεις ότι όλα αυτά τα σκατά που βλέπεις στους δρόμους είναι από σκύλο και όχι από άνθρωπο;

Γενικά βλέπεις τι σκουπιδιαρό κυκλοφορεί εκεί έξω πεταμένα από ανθρώπους ή μόνο στις κουράδες των σκύλων εστιάζεις;

σαν εικονα βρε μπιζελι ....δες μια γυναικα με μαλλι κοντο να ανεμιζει
να κρατα ενα λουρι ή δυο με σκυλια και ο συζηγος με ενα λουρι παντα πιο μπροστα
με ενα σκυλι ή δυο ...και να ακολουθουν αλλα δυο αδεσποτα λεει αυτη που τα ταιζει
ε δεν θα χεζουν;
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 10 Ιουν 2024, 21:40

nemo έγραψε:σαν εικονα βρε μπιζελι ....δες μια γυναικα με μαλλι κοντο να ανεμιζει
με ενα σκυλι ή δυο ...και να ακολουθουν αλλα δυο αδεσποτα λεει αυτη που τα ταιζει
ε δεν θα χεζουν;

Δεν αποκλείεται να είναι και ανθρώπινες οι κουράδες. Όπως και τα ούρα.
Έχεις δει ειδικά τους άντρες να κατουράνε σε γωνίες και εμείς να είμαστε υποχρεωμένοι να βλέπουμε τα αχαμνά τους ακόμα και μέρα μεσημέρι;

Γενικά όπου σταθείς και όπου βρεθείς πολύ ανθρώπινη βρομιά ρε φίλε. Μου κάνει εντύπωση όμως που αυτά δεν τα παρατηρείς αλλά σε ενοχλούν επιλεκτικά (και εμμονικά μην σου πω) κάποια πράγματα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 10 Ιουν 2024, 23:22

nemo έγραψε:
bizeli έγραψε:

σαν εικονα βρε μπιζελι ....δες μια γυναικα με μαλλι κοντο να ανεμιζει
ε δεν θα χεζουν;

Εδώ πάντως όλοι σκυλάδες έχουν σακουλάκι-γάντι μαζί τους και τα μαζεύουν. Είναι θέμα πολιτισμού βέβαια.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”