Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17128
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 01 Ιουν 2020, 12:14

Παραφράζοντας τα λόγια που έχει πει κάποτε κάποιος σπουδαίος,

πράγματι τα τρομπόνια μου προς τους όποιους ποινικούς υπήρξαν από τα πρώτα λεπτά της συνύπαρξης μας αμέτρητα.
Ποτέ όμως δεν παραπονέθηκα για τα παχουλά μπουτάκια και τις ρυτίδες τους, ούτε με απασχόλησαν και μου καθόρισαν την ύπαρξη τα πηδήματα και ξενοπηδήματά τους, σαν του φίλου παραπάνω.
Αναγνώρισαν την ανωτερότητα μου, αναγνώρισα κι εγώ και τα δικά τους μειονεκτήματα, και πήγαμε ένα βήμα μπροστά τη σχέση μας.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό nemo » 01 Ιουν 2020, 13:12

Προέλλην έγραψε:Παραφράζοντας τα λόγια που έχει πει κάποτε κάποιος σπουδαίος,

πράγματι τα τρομπόνια μου προς τους όποιους ποινικούς υπήρξαν από τα πρώτα λεπτά της συνύπαρξης μας αμέτρητα.
Ποτέ όμως δεν παραπονέθηκα για τα παχουλά μπουτάκια και τις ρυτίδες τους, ούτε με απασχόλησαν και μου καθόρισαν την ύπαρξη τα πηδήματα και ξενοπηδήματά τους, σαν του φίλου παραπάνω.
Αναγνώρισαν την ανωτερότητα μου, αναγνώρισα κι εγώ και τα δικά τους μειονεκτήματα, και πήγαμε ένα βήμα μπροστά τη σχέση μας.

τον καιρο εκεινο δεν εδωσα βαση το τι γινοταν ακριβως -ουτε και τωρα αλλα αφειλω να πω κατι
οτι εδειξες υπερβάλλοντα ζηλο στο να μπαναρεις χρηστες με το παραμικρο -προσεξε την λεπτη διαφορα
οχι να κανεις προσπάθειες να κρατησεις αλλα να διώξεις χρηστες ...μερικοι το θελαν αλλα και μερικοι
δεν αξιζαν αυτην την συμπεριφορα ...αυτην ειναι η μεση αληθεια .
..οπωσδήποτε ομως δεν ειναι λογος να καυχιεται καποιος ....δηλαδη να μην αναγνωριζει ενα μερος
δικων του λαθων ....δηλαδη το να λεει καποιος σαν αλλος βοναπαρτης -δεν εκανα λαθη ειναι μαμακας
για μενα
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17128
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 01 Ιουν 2020, 13:27

Λάθη αναγνωρίζουν όσοι κάνουν. Τι σχέση έχω γω με αυτά;

Στις προηγούμενες σελίδες διαβάσαμε πολλάκις ότι η ανωτερότητητα του ελεύθερου οφείλεται στο ότι δεν αφήνει να γράφουν ποινικοί.

Προφανώς κάποιοι είχαν και έχουν διαφωνίες ως προς αυτό. Ας τα συζητήσουν μεταξύ τους να τα βρούν.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό nemo » 01 Ιουν 2020, 14:14

Προέλλην έγραψε:Λάθη αναγνωρίζουν όσοι κάνουν. Τι σχέση έχω γω με αυτά;

Στις προηγούμενες σελίδες διαβάσαμε πολλάκις ότι η ανωτερότητητα του ελεύθερου οφείλεται στο ότι δεν αφήνει να γράφουν ποινικοί.

Προφανώς κάποιοι είχαν και έχουν διαφωνίες ως προς αυτό. Ας τα συζητήσουν μεταξύ τους να τα βρούν.

για να γινει συζητηση μπορεις να μου πεις τι εννοεις λεγοντας τους ποινικους;
δηλαδη πως θα χαρακτηρισεις καποιους σαν ποινικους; ισως εκει να οφειλεται και η διγνωμια
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru
Δημοσιεύσεις: 22489

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 01 Ιουν 2020, 14:45

Ραν ταν πλαν έγραψε:
Λεγεώνης έγραψε:
Να ξέρεις γιώργη πως σε λατρεύουμε. Τέλος της χρονιάς να μου πεις να σου στείλω μελομακάρονα.


Ο φίλος μου ο Διάδοχος δεν είναι και ''Γιώργης''.
Λόγω του πολύχρονου συγχρωτισμού μας στο ίδιο ποιοτικό και έγκυρο, έστω και μη πιστοποιημένο, διαδικτυακό μετερίζι που λέγεται ''ελεύθερο'' μπορώ να βεβαιώσω ότι ο Διάδοχος, λόγω της αδιαμφισβήτητης ποιότητας και ακεραιότητας του χαρακτήρα του, είναι ένας και μοναδικός.

Άλλωστε η ποιοτική πορεία του εδώ, αλλά και η στάση του ως συντονιστής κατά το πρώτο κύμα μετανάστευσης το Μάρτη του 2018 (τότε που αντιμετώπισε τους ''ποινικούς'' που εισέβαλαν στον ιερό χώρο του ''ελεύθερου, με πρόθεση να τον καταλάβουν, με τον πλέον αυστηρό τρόπο εξοστρακίζοντας τους, έστω κι τους συναναστρεφόταν με άνεση αλλού) εγγυάται ότι ποτέ δε θα έγλειφε εκεί που πριν έχεσε.
Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας.




:laugh1:

.
0 .
Αναφερόμενος στη χαλάρωση της καραντίνας, ο Σόιμπλε δήλωσε ότι "δεν μπορούμε να εμπιστευθούμε την απόφαση αποκλειστικά στους επιδημιολόγους, αλλά πρέπει να σταθμίσουμε και τις σημαντικές οικονομικές, κοινωνικές, ψυχολογικές ή άλλες επιπτώσεις".

.

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 01 Ιουν 2020, 14:55

Perseus1966 έγραψε:Η ελευθερια του λογου υπερισχυει οποιοδηποτε κομπλεξικου νομου


Λάθος.
Το όριο της ελευθερίας του λόγου -σύμφωνα πάντα με το ισχύον Σύνταγμα- είναι οι νόμοι (είτε Ελλάδας είτε ΕΕ).

'Αρθρο 14
Kαθένας μπορεί να εκφράζει και να διαδίδει προφορικά, γραπτά και δια του τύπου τους στοχασμούς του τηρώντας τους νόμους του Kράτους.



Δεν μπορείς λοιπόν να επικαλεστείς την ελευθερία λόγου για να παρακάμψεις πχ νόμους που απαγορεύουν το ρατσιστικό μίσος. Εκτός αν αλλάξεις χώρα, στην οποία θα ισχύουν άλλοι νόμοι. :pardon:
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17128
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 01 Ιουν 2020, 14:59

nemo έγραψε:
Προέλλην έγραψε:Λάθη αναγνωρίζουν όσοι κάνουν. Τι σχέση έχω γω με αυτά;

Στις προηγούμενες σελίδες διαβάσαμε πολλάκις ότι η ανωτερότητητα του ελεύθερου οφείλεται στο ότι δεν αφήνει να γράφουν ποινικοί.

Προφανώς κάποιοι είχαν και έχουν διαφωνίες ως προς αυτό. Ας τα συζητήσουν μεταξύ τους να τα βρούν.

για να γινει συζητηση μπορεις να μου πεις τι εννοεις λεγοντας τους ποινικους;
δηλαδη πως θα χαρακτηρισεις καποιους σαν ποινικους; ισως εκει να οφειλεται και η διγνωμια

Το τι νόημα θέλει να δίνει ο καθένας στις λέξεις είναι αδιάφορο (α, για μένα είναι ποινικός αυτός, ού, μα για μένα είναι άλλος).

Τι σημαίνει ποινικός μπορεί να το εξηγήσει καλύτερα ο Αδμίνοβιτς ως νομικός.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17128
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 01 Ιουν 2020, 15:01

Adminović έγραψε:
Perseus1966 έγραψε:Η ελευθερια του λογου υπερισχυει οποιοδηποτε κομπλεξικου νομου


Λάθος.
Το όριο της ελευθερίας του λόγου -σύμφωνα πάντα με το ισχύον Σύνταγμα- είναι οι νόμοι (είτε Ελλάδας είτε ΕΕ).

'Αρθρο 14
Kαθένας μπορεί να εκφράζει και να διαδίδει προφορικά, γραπτά και δια του τύπου τους στοχασμούς του τηρώντας τους νόμους του Kράτους.



Δεν μπορείς λοιπόν να επικαλεστείς την ελευθερία λόγου για να παρακάμψεις πχ νόμους που απαγορεύουν το ρατσιστικό μίσος. Εκτός αν αλλάξεις χώρα, στην οποία θα ισχύουν άλλοι νόμοι. :pardon:


Υπαρχει και η άποψη ότι αν δεν αφήσεις τέτοια δεν γίνεται τζερτζελές και δεν κυλάνε τα νήματα ή ότι τα μπανς για συνεχόμενα απειλητικά ποστς είναι υπερβολές κομπλεξικών.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 01 Ιουν 2020, 15:02

Ποινικός είναι όποιος παραβιάζει ποινικούς νόμους, δηλαδή νόμους που προβλέπουν ποινές σε περίπτωση μη τήρησης τους (από απλή εξύβριση και απειλή μέχρι ανθρωποκτονία).
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Πρέπει να πέφτουν τα ρατσιστικά σάιτ;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 01 Ιουν 2020, 15:04

Προέλλην έγραψε:Υπαρχει και η άποψη ότι αν δεν αφήσεις τέτοια δεν γίνεται τζερτζελές και δεν κυλάνε τα νήματα ή ότι τα μπανς για συνεχόμενα απειλητικά ποστς είναι υπερβολές κομπλεξικών.


Δεν με ενδιαφέρει.
Ας κυλάνε αργά τα νήματα.
Κι ας είναι λιγότερα τα μέλη.

Εσύ πάντως είχες μπανάρει τον Γιώργη μας... :s_mad :angry:
4 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”