Εκοβιντιάσθην

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13685

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό vallon » 12 Μάιος 2023, 06:28

περαστικά αντμιν και χωρίς άλλες επιπλοκές,

μετά από τρία εμβόλια, εφέτος μετράω δυο φορές κοβιντ μέσα στη χρονιά και παρατηρώ ότι έχει λιώσει το ανοσοποιητικό μου
που γενικά δεν αρρώσταινα ούτε για κρυωματάκι..
τα μόνα που βοηθάνε είναι τα ματζούνια, εχινάκεια κλπ
τελικά δεν ξέρω αν με βοηθήσανε τα εμβόλια ,,,,

ΥΓ
περαστικά μπεζέλιον,

ΥΓ1
μάγκες το ανοσοποιητικό είναι μεγάλη υπόθεση , εφέτος μπάνια από το πρωί σαν τις γριές σημαδούρες με βλέπω να καταντάω
και διατροφή..
άντε να ρίξω τη βάρκα μέσα να σηκώσω κάνα παραγάδι γιατί με τα κρέατα το έχουμε παρακάνει

ΥΓ2
μπορεί βέβαια να με καταράστηκε ο τρισκατάρατος κούλης...που τον θάβω συνέχεια
ελπίζω ότι τώρα που θα πάρει πόδι θα φύγουν και οι αρρώστιες
2 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47621
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 12 Μάιος 2023, 14:20

Adminović έγραψε:Περαστικά και σε σένα πιζέλι!

Εντάξει, παίζει και να έχω περάσει κι άλλη φορά κόβιντ και να μην το πήρα πρέφα. Τώρα κυρίως η απώλεια της όσφρησης με έκανε να την ψιλιαστώ τη δουλειά και να πάω για τεστ.
Και η πλάκα είναι ότι την πρώτη μέρα μου είχε κάνει και μια διάρροια και νόμιζα ότι έχω γαστρεντερίτιδα.

Κατά τα λοιπά, δεν είχα κάποιο τρομερό σύμπτωμα. Μόνο κομμένες τις δυνάμεις μου ένιωθα σε μεγαλύτερο βαθμό από άλλες ιώσεις.


Πριν 2 χρόνια πρέπει να το είχα κολλήσει και γω και το ψυλλιάστηκα από την απόλυτη απώλεια όσφρησης και γεύσης. Δεν είχα πυρετό, μπούκωμα, βήχα αλλά είχα τρομερή υπνηλία και κόπωση. Ένιωθα λες και είχα πιει 5 κουτιά Ζάναξ. Έπεφτα για ύπνο από τις 9 και σηκωνόμουν 7. Στα σελφ τεστ έβγαινα αρνητικός. Από τότε νιώθω ότι η όσφρηση μου δεν επανήλθε ποτέ πλήρως.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47621
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 12 Μάιος 2023, 14:21

Adminović έγραψε:
Προέλλην έγραψε:Με έχουν χακάρει οι λαϊκιστές μάλλον.

Εμένα νορμάλ είναι, στη δοκιμή που έκανα. :pardon:
IMG_20230512_005111.jpg

Μήπως τρέχουν κάνα περίεργο σκρίπτ οι πρόξις που χρησιμοποιείς; :fico:


Πάλι λαικίζει κατά του φόρουμ ο Διάδοχος? :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝIΣ ΓΙΑΝΝΩΠΟΥΛΟΣ
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 10718

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό ΓΙΑΝΝIΣ ΓΙΑΝΝΩΠΟΥΛΟΣ » 12 Μάιος 2023, 18:05

Λαχουρένιος έγραψε:
Πριν 2 χρόνια πρέπει να το είχα κολλήσει και γω και το ψυλλιάστηκα από την απόλυτη απώλεια όσφρησης και γεύσης. Δεν είχα πυρετό, μπούκωμα, βήχα αλλά είχα τρομερή υπνηλία και κόπωση. Ένιωθα λες και είχα πιει 5 κουτιά Ζάναξ. Έπεφτα για ύπνο από τις 9 και σηκωνόμουν 7. Στα σελφ τεστ έβγαινα αρνητικός. Από τότε νιώθω ότι η όσφρηση μου δεν επανήλθε ποτέ πλήρως.



Aυτο δεν ειναι κοβιντ ρε
Κριση τεμπελιας ειναι :laugh1:
1 .
Αρίστος wrote: for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη...
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες....
..

nrg wrote:
H κυβερνηση περικόπτει τις συντάξεις 5% διότι το υπέγραψε στο 2015 και μετά από 10 μέρες δίνει αύξηση 5,5% διότι το επιτρέπουν τα δημοσιονομικά της χώρας

Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2633

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » 12 Μάιος 2023, 20:57

Προέλλην έγραψε:Στην δουλειά (καμιά φορά το μήνα που εμφανίζομαι) έχω χτίσει προφίλ σκληρού υποχόνδριου. Έχω κάτι τύπους να με λένε ότι καλό είναι να αρρωσταίνεις, γιατί προπονείς το ανοσοποιητικό και κινδυνεύεις λιγότερο, εν το μεταξύ, όλοι αυτοί αρρωσταίνουν σχεδόν κάθε δίμηνο σαν χτικιάρηδες, και εγώ έχω να αρρωστήσω (λίγη μύξα για 2 μέρες) απο το 2014 :dunno:

Σιγά μη σε πλησιάσουν ιοί και μικρόβια, δεν τρελάθηκαν... λαμβάνουν τα μέτρα προστασίας τους κι αυτά... :D
0 .

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17472
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 12 Μάιος 2023, 21:13

BaKXOS_Lysios έγραψε:
Προέλλην έγραψε:Στην δουλειά (καμιά φορά το μήνα που εμφανίζομαι) έχω χτίσει προφίλ σκληρού υποχόνδριου. Έχω κάτι τύπους να με λένε ότι καλό είναι να αρρωσταίνεις, γιατί προπονείς το ανοσοποιητικό και κινδυνεύεις λιγότερο, εν το μεταξύ, όλοι αυτοί αρρωσταίνουν σχεδόν κάθε δίμηνο σαν χτικιάρηδες, και εγώ έχω να αρρωστήσω (λίγη μύξα για 2 μέρες) απο το 2014 :dunno:

Σιγά μη σε πλησιάσουν ιοί και μικρόβια, δεν τρελάθηκαν... λαμβάνουν τα μέτρα προστασίας τους κι αυτά... :D

OΛΑ τα λαϊκίστικα μικρόβια μένουν μακριά, τρομοκρατημένα, σε πανικό.

Πέρα απο τις χαζομάρες, παιδιά, η υγιεινή είναι ένα πολύ πολύ απλό πράγμα, χωρίς υπερβολές, με μια βασική ρουτίνα, πχ σωστό πλύσιμο χεριών την κατάλληλη στιγμή, αποφυγή χτικιάρηδων που βήχουν στα μούτρα άλλων, κλπ, απλά δεν αρρωσταίνεις.

Τώρα, αν μου βγείς το πρωί απο το σπίτι, πιάσεις 20 πόμολα και 30 χειρολαβές, μετά πιάνεις τυρόπιτες με τα χέρια και γλύφεις δάχτυλα, κλπ, ή μπαίνεις σε κλειστούς χώρους με τύπους με κόκκινα μάτια, φταρνίσματα, καταρροή, βήχα, κλπ, σόρρυ, θα αρρωστήσεις, είσαι κορόϊδο.

Έφτασες στο γραφείο, πλύνε τα χέρια. Το πληκτρολόγιο, τα αντικείμενα τριγύρω, είναι όλα στην κλάση που τα πιάνεις με πλυμένα χέρια, ασφαλή. Θα φας και θα ακουμπήσεις το φαϊ με τα χέρια; Ε, πλύνε τα πιο πριν. Όπου πλύσιμο, όχι βρέξιμο, αλλά 20 δεύτερα σαπούνισμα, και μετά κακό σκούπισμα με καθαρό χαρτί, όχι χιλιοχρησιμοποιημένες υφασμάτινες πετσέτες.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2633

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » 12 Μάιος 2023, 21:40

Προέλλην έγραψε:
BaKXOS_Lysios έγραψε:Πέρα απο τις χαζομάρες, παιδιά, η υγιεινή είναι ένα πολύ πολύ απλό πράγμα, χωρίς υπερβολές, με μια βασική ρουτίνα, πχ σωστό πλύσιμο χεριών την κατάλληλη στιγμή, αποφυγή χτικιάρηδων που βήχουν στα μούτρα άλλων, κλπ, απλά δεν αρρωσταίνεις.

Εννοείται ότι αυτά πρέπει να τα κάνεις ωστόσο αν το ανοσοποιητικό σου είναι πεσμένο παντού υπάρχουν μικρόβια ακόμα και στον αέρα... Επιπλέον τους "χτικιαρηδες" δεν είναι πάντα εφικτό να τους αποφεύγεις, δεν είναι όλα τα επαγγέλματα σε αποστειρωμένη γυάλα...
Επιπλέον καλό είναι να κόβονται σιγά σιγά τα αντισηπτικά...
https://www.news247.gr/ygeia/proeidopoi ... 37895.html
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9703

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό bizeli » 12 Μάιος 2023, 22:06

Θέλει προσοχή στο μέτρο του δυνατού. Όχι σε υποχόνδριο επίπεδο αλλά κάποια βασικά πραγματάκια.
Από και πέρα δεν μπορείς να τα ελέγχεις και όλα.
1 .

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Δημοσιεύσεις: 17472
Τοποθεσία: Great Hall, WEF Headquarters

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 12 Μάιος 2023, 22:50

bizeli έγραψε:Θέλει προσοχή στο μέτρο του δυνατού. Όχι σε υποχόνδριο επίπεδο αλλά κάποια βασικά πραγματάκια.
Από και πέρα δεν μπορείς να τα ελέγχεις και όλα.

Μπορείς να ελέγχεις ένα 10%, ένα 50% ή ένα 90%. Έχει διαφορά το δεν τα ελέγχω όλα, από το δεν τα ελέγχω όλα - τι α κανς - γιόλο.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16596

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Μάιος 2023, 23:00

bizeli έγραψε:Θέλει προσοχή στο μέτρο του δυνατού. Όχι σε υποχόνδριο επίπεδο αλλά κάποια βασικά πραγματάκια.
Από και πέρα δεν μπορείς να τα ελέγχεις και όλα.

το παρατησες το αθλημα; eurovision !;;;;; :s_mad
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”