Εκοβιντιάσθην

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16596

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Μάιος 2023, 23:02

bizeli έγραψε:Θέλει προσοχή στο μέτρο του δυνατού. Όχι σε υποχόνδριο επίπεδο αλλά κάποια βασικά πραγματάκια.
Από και πέρα δεν μπορείς να τα ελέγχεις και όλα.


ησουν κοντα σε δεντρα; γιατι οπως τα λες αυτο φανταζομαι
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14359
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Adminović » 12 Μάιος 2023, 23:46

vallon έγραψε:περαστικά αντμιν και χωρίς άλλες επιπλοκές,

μετά από τρία εμβόλια, εφέτος μετράω δυο φορές κοβιντ μέσα στη χρονιά και παρατηρώ ότι έχει λιώσει το ανοσοποιητικό μου
που γενικά δεν αρρώσταινα ούτε για κρυωματάκι..
τα μόνα που βοηθάνε είναι τα ματζούνια, εχινάκεια κλπ
τελικά δεν ξέρω αν με βοηθήσανε τα εμβόλια ,,,,


Ευχαριστώ!
Νομίζω μόνος σου απάντησες στο αν σε βοήθησαν τα εμβόλια. :P
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14359
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Adminović » 12 Μάιος 2023, 23:48

ΓΙΑΝΝIΣ ΓΙΑΝΝΩΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:
Πριν 2 χρόνια πρέπει να το είχα κολλήσει και γω και το ψυλλιάστηκα από την απόλυτη απώλεια όσφρησης και γεύσης. Δεν είχα πυρετό, μπούκωμα, βήχα αλλά είχα τρομερή υπνηλία και κόπωση. Ένιωθα λες και είχα πιει 5 κουτιά Ζάναξ. Έπεφτα για ύπνο από τις 9 και σηκωνόμουν 7. Στα σελφ τεστ έβγαινα αρνητικός. Από τότε νιώθω ότι η όσφρηση μου δεν επανήλθε ποτέ πλήρως.



Aυτο δεν ειναι κοβιντ ρε
Κριση τεμπελιας ειναι :laugh1:


Κι εγώ το είχα αυτό, ιδίως τις πρώτες 3-4 μέρες. Να κοιμάσαι όλη μέρα και να ξυπνάς κατάκοπος.
Τώρα, ευτυχώς, και οι δυνάμεις και η όσφρηση έχουν επανέλθει σε σημαντικό βαθμό.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9703

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό bizeli » 13 Μάιος 2023, 08:02

Προέλλην έγραψε:Μπορείς να ελέγχεις ένα 10%, ένα 50% ή ένα 90%. Έχει διαφορά το δεν τα ελέγχω όλα, από το δεν τα ελέγχω όλα - τι α κανς - γιόλο.


Ισχύει ναι. Δε διαφωνώ.
Μειώνεις τις πιθανότητες. Γενικά προσέχω. Παρόλα αυτά υπάρχουν στιγμές μέσα στην ημέρα που θα ξεχαστείς θα βάλεις το χέρι στο στόμα σου, θα τρίψεις τα μάτια σου...
Αυτό εννοώ δεν μπορείς να τα ελέγχεις και όλα ούτε μπορείς να γυρνάς με ένα μπεταντίν συνέχεια στο χέρι.
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9703

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό bizeli » 13 Μάιος 2023, 08:33

nemo έγραψε:ησουν κοντα σε δεντρα; γιατι οπως τα λες αυτο φανταζομαι


Φίλε δεν ξέρω πραγματικά πώς έγινε. Δεν ξέρω πώς το κόλλησα, το μόνο που ξέρω είναι ότι το έκανα χειρότερα.
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9703

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό bizeli » 13 Μάιος 2023, 08:37

nemo έγραψε:το παρατησες το αθλημα; eurovision !;;;;; :s_mad

Δεν προλαβαίνω φέτος ρε φίλε.
Το μόνο που ξέρω είναι ότι αποκλείστηκε η Ελλάδα οπότε βαριέμαι ακόμα πιο πολύ να το δω.
0 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47621
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Μάιος 2023, 09:11

ΓΙΑΝΝIΣ ΓΙΑΝΝΩΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:
Πριν 2 χρόνια πρέπει να το είχα κολλήσει και γω και το ψυλλιάστηκα από την απόλυτη απώλεια όσφρησης και γεύσης. Δεν είχα πυρετό, μπούκωμα, βήχα αλλά είχα τρομερή υπνηλία και κόπωση. Ένιωθα λες και είχα πιει 5 κουτιά Ζάναξ. Έπεφτα για ύπνο από τις 9 και σηκωνόμουν 7. Στα σελφ τεστ έβγαινα αρνητικός. Από τότε νιώθω ότι η όσφρηση μου δεν επανήλθε ποτέ πλήρως.



Aυτο δεν ειναι κοβιντ ρε
Κριση τεμπελιας ειναι :laugh1:


:laugh1: :laugh1:

Πάντως εκείνη την βδομάδα έκανα τους καλύτερους ύπνους της ζωής μου
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13195
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 13 Μάιος 2023, 11:18

BaKXOS_Lysios έγραψε:Σιγά μη σε πλησιάσουν ιοί και μικρόβια, δεν τρελάθηκαν... λαμβάνουν τα μέτρα προστασίας τους κι αυτά... :D


Αν λαμβάνουν λέει.
Το ότι στην Καλαμάτα είχαμε το χαμηλότερο δείκτη παγκοσμίως με σχεδόν μηδενικές μολύνσεις από κόβιντ οφείλεται στο ότι τα μικρόβια και οι ιοί βλέπουν Καλαματιανό και τρέχουν.
Κάναμε βέβαια τα τετραπλά μας εμβόλια αλλά κυρίως μας βοήθησε το ότι αλλάζουμε σώβρακο και κάλτσες ανά δεκαπενθήμερο (αυτό οι υποχόνδριοι με την καθαριότητα), πλένουμε χέρια όταν και αν προκύψει και έχουμε υψηλό επίπεδο ανοσίας λόγω του ότι γλείφουμε αβέρτα πόμολα (όπως και άλλα συναφή επιδεχόμενα λειχίας) και γενικά αποφεύγουμε τις στενές επαφές με σαπούνια κλπ χημικά είδη γιατί έχουμε ευαίσθητο δέρμα και βγάζουμε καντήλες μετά το σαπούνισμα.
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14359
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Μάιος 2023, 15:30

Ραν ταν πλαν έγραψε:και έχουμε υψηλό επίπεδο ανοσίας λόγω του ότι γλείφουμε αβέρτα πόμολα (όπως και άλλα συναφή επιδεχόμενα λειχίας)


0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
BaKXOS_Lysios
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2633

Re: Εκοβιντιάσθην

Δημοσίευσηαπό BaKXOS_Lysios » 13 Μάιος 2023, 15:38

Ραν ταν πλαν έγραψε:
BaKXOS_Lysios έγραψε:Σιγά μη σε πλησιάσουν ιοί και μικρόβια, δεν τρελάθηκαν... λαμβάνουν τα μέτρα προστασίας τους κι αυτά... :D


Αν λαμβάνουν λέει.
Το ότι στην Καλαμάτα είχαμε το χαμηλότερο δείκτη παγκοσμίως με σχεδόν μηδενικές μολύνσεις από κόβιντ οφείλεται στο ότι τα μικρόβια και οι ιοί βλέπουν Καλαματιανό και τρέχουν.
Κάναμε βέβαια τα τετραπλά μας εμβόλια αλλά κυρίως μας βοήθησε το ότι αλλάζουμε σώβρακο και κάλτσες ανά δεκαπενθήμερο (αυτό οι υποχόνδριοι με την καθαριότητα), πλένουμε χέρια όταν και αν προκύψει και έχουμε υψηλό επίπεδο ανοσίας λόγω του ότι γλείφουμε αβέρτα πόμολα (όπως και άλλα συναφή επιδεχόμενα λειχίας) και γενικά αποφεύγουμε τις στενές επαφές με σαπούνια κλπ χημικά είδη γιατί έχουμε ευαίσθητο δέρμα και βγάζουμε καντήλες μετά το σαπούνισμα.

:laugh1:
0 .


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”