τι σκέφτεσαι τώρα;

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13120
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 11 Ιουν 2021, 20:25

bizeli έγραψε:
Ραν ταν πλαν έγραψε:Αυτό γιατί πέρα από την προστασία που απολαμβάνουν τα μέλη μας από κακόβουλες επιθέσεις δίνουμε μεγάλη βαρύτητα στη διατήρηση της ψυχικής τους υγείας, σε αντίθεση με άλλους αδελφούς ιστότοπους που προκαλούν, με διάφορους τρόπους, τους εξαρτημένους σε ακόμα βαρύτερη εξάρτηση και επιπλέον επιβάρυνση της ψυχικής τους υγείας. :fico:

Αυτό το τελευταίο μεγάλη αλήθεια φίλε.
Ένα τοξικό περιβάλλον, ακόμα και διαδικτυακό, μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά. Μακριά.
Προτιμώ ένα αυστηρά ελεγχόμενο περιβάλλον παρά μπάχαλο και ασυδοσία.



Πολλές φορές έχω πει εδώ ότι πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στο τι γράφουμε απαντώντας σε κάποιον άγνωστο γιατί ποτέ δεν ξέρουμε τι ακριβώς κρύβεται πίσω από ένα ψευδώνυμο και τι αντίκτυπο θα είχε πάνω του.
Υπάρχουν άνθρωποι που η διαδικτυακή επικοινωνία με αγνώστους είναι η μόνη τους πραγματική κοινωνική επαφή.
Αυτό όμως δεν ισχύει σε αποδεδειγμένες περιπτώσεις που οι απόψεις τους είναι επικίνδυνες για το κοινωνικό σύνολο όπως η όνομα και μη χωριό δυνητική δολοφόνος παιδιών που την αφήνουμε, κάτω όμως από αυστηρότατο έλεγχο, να ευδοκιμεί στο χώρο για λόγους που έχουν να κάνουν με την κατανόηση που δείχνουμε στο εμφανές της πρόβλημα, για σκατόψυχους και γενικά κάθε είδους ψυχάκια που θα εμφανιστεί στο ''ελεύθερο''.
Έχουμε διώξει εκατοντάδες προφίλ που ήρθαν εδώ να παραστήσουν τον έξυπνο ή άλλους που θεώρησαν ότι μπορούν να κάνουν βόθρο το χώρο νομίζοντας ότι προτεραιότητα της διαχείρισης είναι η μεγάλη λίστα μελών.
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό vallon » 12 Ιουν 2021, 06:37

όρε φίλε τι πακέτο έχω φάει δυο χρόνια πριν τη σύνταξη...
μου πέσανε οι πανελλήνιες στο κεφάλι με βάλανε στην επιτροπή και έχω πήξει στη δουλειά , στο εξέλ και στην οργάνωση , άσε που είμαι και σε φα εξεταστικό και γίνεται ο κακός χαμός..
ταυτόχρονα κλείνω τα λογιστικά των εργαστηρίων , απογραφές βιβλία , καταστροφές, επιτροπές
δεν αντέχω άλλο
κάθε μέρα κλείνω δωδεκάωρο μέχρι δεκατεσσάωρο .. ποιος καραγκιόζης λέει ότι οι εκπαιδευτικοί κάθονται;
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13120
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 12 Ιουν 2021, 11:26

vallon έγραψε: ποιος καραγκιόζης λέει ότι οι εκπαιδευτικοί κάθονται;



Τι ποιος; Όλοι οι μη εκπαιδευτικοί το λένε. Άδικο έχουν; :D
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Geri
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 711

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Geri » 12 Ιουν 2021, 12:43

Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16516

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Ιουν 2021, 15:21

σακελλαροπουλου αντε κοριτσι μου να αναλαβεις καποιο κεντρο περιθαλψης
ουρακοταγκων στην αφρικη οπου θα δεσεις και με το περιβαλλον

θαθελα να φαΓω ενα καρπουζι απο τα παλαια εκεινα τα στρογγυλα με το μαυροπρασινο
χρωμα -δεν μπορω να τα βρω πουθενα -εχουμε πηξει στα καρπουζια τερατα
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13120
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 12 Ιουν 2021, 18:56

Ρε παιδιά οι Κινέζοι πρέπει να είναι εντελώς απελπισμένοι για να φτάνουν στο σημείο να παντρεύονται Κινέζες. :reklas:
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16516

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Ιουν 2021, 19:10

Ραν ταν πλαν έγραψε:Ρε παιδιά οι Κινέζοι πρέπει να είναι εντελώς απελπισμένοι για να φτάνουν στο σημείο να παντρεύονται Κινέζες. :reklas:


δεν πηγα αλλα μου αρεσουν σαν γυναικες και χαρακτηρες :laugh1:
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16516

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Ιουν 2021, 19:11

πρεπει να ειναι η δηλωση του μηνα -αν δεν ημουν γκει δεν ξερω τι ανθρωπος θα ημουν
ειπε ενας γκει απο το μαστερ σεφ
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16516

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό nemo » 12 Ιουν 2021, 21:32

ειδα σε ζωντανη μεταδοση παπούτσι με 650 ευρω !!!
κακως που δεν εμαθα την τεχνη
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13120
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 13 Ιουν 2021, 10:58

Τρου στόρι.
Πουλάω κάτι που δε χρειάζομαι και ήρθαν ως αγοραστές δύο ζευγάρια Κινέζων με αυτοκρατορικό ύφος που ούτε καλημέρα δεν είπαν.
Εκτός από το ότι είναι εντελώς γύφτοι και τσίπηδες και παριστάνουν τους ξυπνητζήδες (σκέφτείτε ότι η πρώτη προσφορά τους ήταν στο 1/3 της τιμής που ζητάω τονίζοντας ότι τα δίνουν μετρητά και τους απάντησα στα παπάρια μου) οι δυο Κινέζες που ήταν άκωλες, άβυζες, στραβοπόδες και ποντικομούρες του 1.50 έβρισκαν παντού ελαττώματα και γενικά έκαναν το κουμάντο στις προσφορές αφήνοντας τους Κινέζους να κάνουν τις γλάστρες.
Σε κάθε δική μου άρνηση τα μπάζα ανέβαζαν λίγο την τιμή νομίζοντας ότι έχουν να κάνουν με κανα λιγούρη.
Οι Κινέζοι στη μούγκα κοιτούσαν με απλανές βλέμμα σε σημείο που υπέθεσα ότι ήταν κωφάλαλοι.
Στο τέλος τα μπάζα, επειδή έκανε κρα ο κώλος τους να αγοράσουν, έφτασαν λίγο πιο κάτω από όσα ζητάω και μου είπαν με μπλαζέ ύφος ότι είναι η τελευταία προσφορά τους και θα βγω χαμένος αν δεν τη δεχτώ.
Τους ξαναπάντησα στα παπάρια μου και τους ανέβασα την τιμή ακόμα 1/3 από όσα ζητούσα αρχικά επειδή έτσι γουστάρω.
Κάτι είπαν στα κινέζικα, μάλλον με μπινελίκωσαν, και έφυγαν μιλώντας μεταξύ τους, Κινέζοι και Κινέζες, έντονα.
Μάλλον έριχναν ευθύνες ο ένας στον άλλον για τη λάθος τακτική που ακολούθησαν στο να δουλέψουν τον αφελή ιθαγενή.
1 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”