τι σκέφτεσαι τώρα;

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 10 Ιουν 2018, 16:22

Νομίζω ότι άκουσα το καζανάκι απο τον καμπινέ παραδίπλα. Προσοχή μόνο μην πέσουν και τα ντουβάρια :D
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 10 Ιουν 2018, 18:08

Butterfly effect :D
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό itteithe » 11 Ιουν 2018, 10:53

Στύγιος έγραψε:...


Στύγιε, είδα το παλουκάρι σήμερα και σε θυμήθηκα :D



0 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

Στύγιος

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 11 Ιουν 2018, 15:42

Τι yolo μου λέτε , o τύπος αποπνέει καθαρή, αναλλοίωτη ψυχεδέλεια :laugh1: :laugh1: :P
0 .

Στύγιος

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 11 Ιουν 2018, 16:19

Εν τω μεταξύ για το παλικάρι πιο πάνω λέγαμε ,αλλά οι μαθηματικοί της επιτροπής εξετάσεων για 2η σερί χρονιά τα κάνανε σκατά ή πίνανε το βράδυ μπάφους και έβγαζαν θέματα :s_mad :whatever45:

Σήμερα στο εξεταστικό κέντρο είχαμε λιποθυμίες και κλάματα.
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 11 Ιουν 2018, 16:22

Στύγιος έγραψε:Εν τω μεταξύ για το παλικάρι πιο πάνω λέγαμε ,αλλά οι μαθηματικοί της επιτροπής εξετάσεων για 2η σερί χρονιά τα κάνανε σκατά ή πίνανε το βράδυ μπάφους και έβγαζαν θέματα :s_mad :whatever45:

Σήμερα στο εξεταστικό κέντρο είχαμε λιποθυμίες και κλάματα.


εντιτ: φανταζομαι το λες μεταφορικα
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Στύγιος

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 11 Ιουν 2018, 16:26

"Κύριος οίδεν". Δηλαδή έχουν βαλθεί να ξεπεράσουν και το περυσινό 84 % κατω απ' τη βάση;
0 .

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό itteithe » 11 Ιουν 2018, 16:49

Κοιτάζοντας τα θέματα, μήπως τα παιδιά χειροτερεύουν χρόνο με το χρόνο στα μαθηματικά; Δεν ήταν και για λιποθυμίες. Για δυνατούς λύτες το 20, αλλά ένα 16-17-18 το έγραφε ένας καλά διαβασμένος μαθητής.
0 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

Στύγιος

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 11 Ιουν 2018, 16:56

Τι να σου πω ,δεν ξέρω. Γιος συναδέλφου μαθηματικού! κινείται στη βάση και κόρη συναδέλφου διευθύντριας κάτω απ' αυτήν , όπως μου έλεγαν οι δικοί τους από τηλεφώνου.
0 .

Άβαταρ μέλους
ILIAS GR
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 253
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ (ΜΕΤΟΙΚΟΣ)

Re: τι σκέφτεσαι τώρα;

Δημοσίευσηαπό ILIAS GR » 11 Ιουν 2018, 16:59

Στύγιος έγραψε:Τι να σου πω ,δεν ξέρω. Γιος συναδέλφου μαθηματικού! κινείται στη βάση και κόρη συναδέλφου διευθύντριας κάτω απ' αυτήν , όπως μου έλεγαν οι δικοί τους από τηλεφώνου.


Το μήλο κάτω απ` τη μηλιά θα πέσει… :D
0 .
Κανένα παιχνίδι δε θεωρείται χαμένο όσο αυτό εξακολουθεί να παίζεται !...


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”