μαύρο χιούμορ ☠

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 08 Ιουν 2020, 06:11

αυτή την φορά αντι για ανέκδοτο έχω βαθύ στοχασμό.
αξία έχει όταν ο θάνατος γίνεται για ανώτερο σκοπό, τότε ο θάνατος αποκτά νόημα.
όταν ο θάνατος επέρχεται ως φθορά του σώματος από ασθένειες είναι εξευτελιστικός και υποβιβάζει το πνεύμα και την αθάνατη ψυχή. γι αυτό πρέπει να επιλέγουμε το πότε το που και το πως θα πεθάνουμε.
κάνοντας καλές επιλογές μπορούμε να φύγουμε για την επόμενη ζωή με ψιλά το κεφάλι,
όχι άρρωστοι και ανήμποροι με σώμα άχρηστο και μυαλό λιωμένο, τέτοιον θάνατο δεν τον θέλω.

σήμερα είδα στον ύπνο μου πως ήμουν σε διάλεξη ενός δασκάλου και την ώρα που αυτός μιλούσε εγω διάβαζα το βιβλίο του αλλά και τον άκουγα. αυτός εστίασε σε εμένα διότι νόμισε πως δεν τον πρόσεχα.
όταν τελείωσε η διάλεξη βρέθηκα να μιλάω με αυτόν τον δάσκαλο και αυτός μου πρότεινε να με εξετάσει,
μου είπε πως εάν του απαντούσα σωστά θα κέρδιζα την εκτίμηση του.
με ρώτησε τι σημαίνει μια λατινική φράση και του απάντησα πως σημαίνει "ψυχική ευφορία", απάντησα σωστά.
ήταν η αρχή της διδασκαλίας του. έπειτα αυτός πήρε το βιβλίο που διάβαζα που είχε γράψει αυτός και το υπόγραψε.
αυτόν τον άνθρωπο δεν είχα δει ξανά, δεν μου θύμιζε κάποιον που γνώρισα.
με αυτό το όνειρο ξύπνησα και έγραψα αυτές τις γραμμές, ήταν ένα ωραίο όνειρο.
τωρα ξέρω πως θέλω να προκαλέσω ψυχική ευφορία και χαίρομαι που ο θάνατος μου θα έχει αυτό το νόημα.
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 22 Ιουν 2020, 20:33

τις τελευταίες 2 εβδομάδες 70.000 νεκροί παγκοσμίως. έφτασαν τους 470.000 οι νεκροί.
στο επόμενο ποστ θα ξεπεράσουν τους 500.000


Εικόνα
Εικόνα
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 29 Ιουν 2020, 17:01

περίμενα μόλις μια εβδομάδα για να περάσουν οι νεκροί τους 500.000 παγκοσμίως :thuuumbsup:

Εικόνα

Εικόνα
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 02 Ιούλ 2020, 20:29

Εικόνα

Ο γαμπρός κόλλησε με κορονοϊό 100 καλεσμένους και δύο μέρες μετά το γάμο πέθανε

Ένας 30χρονος μηχανικός ανάπτυξης λογισμικού ταξίδεψε από το Νέο Δελχί της Ινδίας, όπου μένει, στην πόλη Μπιχάρ, από όπου κατάγεται, για να κάνει τον γάμο του τον Ιούνιο, εν μέσω της πανδημίας του κορονοϊού.

Όπως αναφέρει το FOX, ο άνδρας ήθελε να αναβάλλει το μυστήριο, αλλά οι οικογένειες δεν ήθελαν να το μεταφέρουν σε άλλη ημερομηνία. Το αποτέλεσμα ήταν τελικά ο γάμος να μετατραπεί σε εφιάλτη, καθώς ο γαμπρός κόλλησε με κορονοϊό 100 καλεσμένους.

Ο 30χρονος έφτασε στην πόλη Paliganj την δεύτερη εβδομάδα του Μαΐου, ενώ ο γάμος ήταν προγραμματισμένος για τις 15 Ιουνίου. Άρχισε να έχει κάποια συμπτώματα του κορονοϊού όπως υψηλό πυρετό και διάρροια. Σύμφωνα με το CBS, δεν έκανε τεστ για τον κορονοϊό, καθώς η οικογένειά του τον πίεζε να μην αλλάξει ημερομηνία για τον γάμο.

Ο γαμπρός πήρε φάρμακα για τον πυρετό από μόνος του, χωρίς να συμβουλευτεί κάποιον γιατρό και προχώρησε τελικά κανονικά με τον γάμο, όπως είχε αρχικά σχεδιαστεί. Δυστυχώς δύο ημέρες μετά τον γάμο πέθανε.
Η οικογένεια του προχώρησε με ιδιαίτερη ταχύτητα στην αποτέφρωσή του, χωρίς να ενημερώσει τις Αρχές.
Στον γάμο ήταν καλεσμένοι περισσότεροι από 350 άνθρωποι συνολικά.
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 03 Ιούλ 2020, 17:22

Εικόνα

Εκατοντάδες θάνατοι ελεφάντων έχουν σημειωθεί τους τελευταίους μήνες στη Μποτσουάνα

Σύμφωνα με το BBC, ο Δρ. Νίαλ ΜακΚαν, της ομάδας διάσωσης Νάσιοναλ Παρκ, ανέφερε πως συνάδελφοί του είχαν εντοπίσει πάνω από 350 πτώματα στο Δέλτα του Οκαβάνγκο από τις αρχές του Μαΐου. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει εξήγηση γιατί έχουν πεθάνει τόσοι ελέφαντες καθώς οι αναλύσεις δειγμάτων είναι μια χρονοβόρα διαδικασία. Η Μποτσουάνα φιλοξενεί το 1/3 του πληθυσμού των ελεφάντων της Αφρικής, ο οποίος περιορίζεται σταδιακά.

Ο ΜακΚαν και οι συνάδελφοί του μετά από μια τρίωρη πτήση εντόπισαν 169 πτώματα ελεφάντων ενώ ένα μήνα αργότερα εντόπισαν 187 νεκρούς ελέφαντες, φτάνοντας σε σύνολο τους 350. Οι αριθμοί αυτοί είναι άνευ προηγουμένου σύμφωνα με τον ΜακΚαν.

Οι πρώτες εκτιμήσεις της Κυβέρνησης έχουν αποκλείσει τη λαθροθηρία ως εξήγηση των θανάτων καθώς σε κανέναν από τους ελέφαντες δεν είχαν αφαιρεθεί οι χαυλιόδοντες. Επίσης, είναι παράξενο το γεγονός ότι έχουν πεθάνει μόνο ελέφαντες και όχι άλλα ζώα, καθώς σε περιπτώσεις λαθροθηρίας χρησιμοποιείται δηλητήριο για τη θανάτωση των ζώων.
Ο επικεφαλής της ομάδας διάσωσης τονίζει πως ο τρόπος που πεθαίνουν οι ελέφαντες αλλά και η τάση που έχει παρατηρηθεί στην περιοχή να περπατούν κυκλικά, υποδηλώνει πώς κάτι πλήττει τα νευρικά τους συστήματα. Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι υπάρχει κάποια ασθένεια που πλήττει τον πληθυσμό των ελεφάντων.
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 10 Ιούλ 2020, 16:28

σε 10 μέρες απο το προηγούμενο ποστ παγκόσμιας καταγραφής των θανάτων οι νεκροί ξεπέρασαν τους 55.000 έφθασαν τους 555.531 :thuuumbsup:

Εικόνα

Εικόνα
0 .

Deutsch Lover
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 738
Τοποθεσία: Reichstag

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Deutsch Lover » 10 Ιούλ 2020, 22:58

ΜΕΙΝΕΤΕ ΑΣΦΑΛΕΙΣ!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
1 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 13 Ιούλ 2020, 21:23

Εικόνα

"Πίστευα ότι αυτός ο ιός ήταν μια απάτη, όμως δεν είναι" εξομολογήθηκε ο άνδρας σε νοσηλεύτρια ενώ χειροτέρευε η υγεία του μετά την παρουσία του σε "πάρτι Covid".

Ένας 30χρονος Αμερικανός πέθανε στο Τέξας από επιπλοκές του νέου κορονοϊού, αφού προσβλήθηκε από τη νόσο Covid-19 κατά τη διάρκεια ενός «πάρτι Covid», μιας βραδιάς που οργανώνει κάποιος που έχει μολυνθεί.

«Η ιδέα (της βραδιάς) είναι να συναντώνται άνθρωποι για να δουν εάν ο ιός είναι πραγματικός και εάν κάποιος μπορεί να κολλήσει», αναφέρει, σε ένα βίντεο που στοχεύει να προειδοποιήσει τους νέους για τον κίνδυνο μετάδοσης του ιού, η Τζέιν Απλμπάι, από το Methodist Hospital του Σαν Αντόνιο.

Όπως εξήγησε η ίδια, ο 30χρονος που παρέστη στο πάρτι προσβλήθηκε από τη νόσο με την κατάσταση της υγείας του να επιδεινώνεται αργότερα και να χρειάζεται να νοσηλευτεί στο Methodist Hospital. Ο θάνατός του επήλθε αυτήν την εβδομάδα, σύμφωνα με τη γιατρό.

«Κανείς από εσάς δεν είναι ανίκητος», προειδοποιεί η Τζέιν Απλμπάι, επισημαίνοντας πως πολλοί ασθενείς, ηλικίας 20 ή 30 ετών, νοσηλεύονται αυτή τη στιγμή στο νοσοκομείο της για επιπλοκές της νόσου Covid-19.

απο: news247 - 13 Ιουλίου 2020
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 17 Ιούλ 2020, 21:02

Εικόνα

Εικόνα
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: μαύρο χιούμορ ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 19 Ιούλ 2020, 18:05

σε 9 μέρες απο το προηγούμενο ποστ παγκόσμιας καταγραφής των θανάτων οι νεκροί ξεπέρασαν τους 45.000 έφθασαν τους 601.549 :thuuumbsup:

Εικόνα

Εικόνα
0 .


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”