ποδηλατες και νομοθεσια

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Athos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 142

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Athos » 16 Μάιος 2018, 15:23

φίλε άστοχος,
εδώ οι eleftheroi θα σκεφτούν ότι για να λέει τόσο πράγματα η astynomia σίγουρα κάτι κακό θα είναι ..
0 .
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε: τα δικά μου γονίδια θα συνεχίσουν ενώ τα δικά σου όχι ,από καθαρά φυσική επιλογή του ισχυρότερου και ικανότερου

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό vallon » 16 Μάιος 2018, 15:39

τι ωραία θα ήταν να μπορούσαμε να κυκλοφορούσαμε όλοι με ποδήλατα..!!!!
ούτε νέφος , ούτε κοιλιές , ούτε εμφράγματα καθώς η καθημερινή άσκηση θα μείωνε πολλές αρρώστιες, ούτε επιβαρυμένο σύστημα υγείας με όλους τους πατσάδες που κάνουν ένα κάρο ασθένειες ...!!!

αλλά βέβαια ο μέσος έλληνας βλαχοαράπης το μόνο που θέλει είναι να είναι μόνος του στο δρόμο, δεν ανέχεται να βλέπει μπροστά του όχι ποδηλάτες, όχι πεζούς , ούτε αυτοκίνητα άσε δε για τα φορτηγά και τα λεωφορεία τι έχει να πει.
Μετά σου λέει ζούμε σε μια ευνομούμενη κοινωνία.
Ποιος από εσάς δεν έχει πλακωθεί στις μπουνιές στο δρόμο; να του στήσουμε ανδριάντα...!!!!
ποιος από εσάς δεν έχει φασκελώσει στο δρόμο; δεν έχει βρίσει απο μέσα του έστω γιατί είδε το κύριο στο άλλο αυτοκίνητο και την έκανε μόκο;
ποιος από εσάς δεν έχει κλείσει μοτοσικλετιστή και να ακούσει μπινελίκια;
ποιος από εσάς που οδηγάει μηχανή δεν έχει κάνει τόσο μαλακισμένη σφήνα που να καραφλιάζει μόνο με τη σκέψη του τι έκανε;

Αλλά βέβαια
από κριτική όλοι είμαστε καταπληκτικοί
όταν έρχεται η ώρα της ευθύνης ποιος φταίει;
όλοι οι άλλοι...!!!! εμείς ποτέ

Αφού λοιπόν συμβαίνουν όλα αυτά, γιατί δεν πετάμε τα κολοαυτκίνητα και τα κολομηχανάκια και να πάρουμε όλοι ποδήλατα;
γιατί, παραδεχτείτε το,,,, είμαστε όλοι έλληναράδες και βλαχοαραπάδες κυρίως
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 166

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Υπερκουλτουριάρης » 16 Μάιος 2018, 18:17

Pipes. Οι υπάνθρωποι που στάζουν ιδρώτα και γυρνάνε με φόρμες προσβάλουν την αισθητική μου. Σε μια ιδεατή κοινωνία, θα τους πλάκωναν τα ΜΑΤ μόλις έβγαιναν από το σπίτι.
1 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 18:28

Ρε σεις το ποδήλατο δεν σας δημιουργεί μία δυσφορία στον κώλο όταν κάθεστε; Δεν έχω ανέβει ποτέ αλλά έτσι όπως βλέπω αυτό το πράγμα που το λένε σέλα...!
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 18:45

vallon έγραψε:ποιος από εσάς που οδηγάει μηχανή δεν έχει κάνει τόσο μαλακισμένη σφήνα που να καραφλιάζει μόνο με τη σκέψη του τι έκανε;

Εγώ.
1 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 16 Μάιος 2018, 21:49

atreu73 έγραψε:
Διάδοχος έγραψε:Eν τω μεταξύ στην Ευρώπη οδηγούν ποδήλατο όσοι είναι σπάγγοι και δεν θέλουν να πληρώνουν μμε, στην Ελλάδα το κάνουν όμως απο καθαρή χιπστεριά.


Στην ευρώπη οδηγούν ποδήλατο γιατί είναι πολιτισμένοι, σκέφτονται το περιβάλλον, τον εαυτό τους και διαθέτουν και τις υποδομές. Δεν είναι στόκοι με μπάκα.

Και εγώ έτσι πίστευα, αλλά δεν ισχύει.

Γενικά, το κίνητρο του ΒΕυρωπαίου για τα πάντα, είναι τσιγκουνιά.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Μάιος 2018, 22:22

Μπουρδέλο δεν πάνε δηλαδή;
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13107
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 17 Μάιος 2018, 11:04

Γύπας έγραψε:Ρε σεις το ποδήλατο δεν σας δημιουργεί μία δυσφορία στον κώλο όταν κάθεστε; Δεν έχω ανέβει ποτέ αλλά έτσι όπως βλέπω αυτό το πράγμα που το λένε σέλα...!


Πιστοποιήσαμε ότι δεν είσαι ξανθιά. :reklas:
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 18 Μάιος 2018, 00:16

Ραν ταν πλαν έγραψε:
Γύπας έγραψε:Ρε σεις το ποδήλατο δεν σας δημιουργεί μία δυσφορία στον κώλο όταν κάθεστε; Δεν έχω ανέβει ποτέ αλλά έτσι όπως βλέπω αυτό το πράγμα που το λένε σέλα...!


Πιστοποιήσαμε ότι δεν είσαι ξανθιά. :reklas:


Όχι βέβαια. Μελαχρινή είμαι. Μαυρομούνα.
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Athos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 142

Re: ποδηλατες και νομοθεσια

Δημοσίευσηαπό Athos » 18 Μάιος 2018, 08:08

Γύπας έγραψε: Μελαχρινή είμαι. Μαυρομούνα.


εντάξει τότε, δε θα σου δημιουργεί δυσφορία η σέλα.
0 .
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε: τα δικά μου γονίδια θα συνεχίσουν ενώ τα δικά σου όχι ,από καθαρά φυσική επιλογή του ισχυρότερου και ικανότερου


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”