• Ενεργά Θέματα 
Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Θέματα που δεν ανήκουν σε άλλη ενότητα.
Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Φεβ 2019, 10:41

itteithe έγραψε:Το Έλληνας και Βαλκάνιος δεν είναι ταυτόσημα; :D


Τώρα βλέπω ότι το "Έλληνας" είναι υποκατηγορία της κατηγορίας "Νότια Ευρώπη" και το "Βαλκάνιος" υποκατηγορία της κατηγορίας "Ανατολική Ευρώπη".
Οπότε μάλλον είναι όπως το είπα, Ελ - Ιταλοί - Αλβανοί πρέπει να είναι στην Νότια Ευρώπη και οι σλάβικες χώρες των Βαλκανίων παίζουν στη λίγκα της Ανατολικής Ευρώπης.

myh1.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό itteithe » 13 Φεβ 2019, 10:55

Adminović έγραψε:
itteithe έγραψε:Το Έλληνας και Βαλκάνιος δεν είναι ταυτόσημα; :D


Τώρα βλέπω ότι το "Έλληνας" είναι υποκατηγορία της κατηγορίας "Νότια Ευρώπη" και το "Βαλκάνιος" υποκατηγορία της κατηγορίας "Ανατολική Ευρώπη".
Οπότε μάλλον είναι όπως το είπα, Ελ - Ιταλοί - Αλβανοί πρέπει να είναι στην Νότια Ευρώπη και οι σλάβικες χώρες των Βαλκανίων παίζουν στη λίγκα της Ανατολικής Ευρώπης.

myh1.jpg


Δεν νομίζω πως διαχωρίζουν τους Έλληνες από τους Βαλκάνιους, απλώς ξεχωρίζουν τα ελληνικά σου γονίδια που έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό και δίνουν τον γενικό όρο Βαλκάνιος για τα υπόλοιπα γονίδια από της χώρες της περιοχής, όπως δίνουν τον γενικό όρο βορειοδυτικοευρωπαίος για τα υπόλοιπα γονίδια της βόρειας και δυτικής Ευρώπης. Π.χ. κατ' αντιστοιχία θα έβγαζε σε έναν Βούλγαρο το μεγαλύτερο ποσοστό οτι είναι Βούλγαρος και στο υπόλοιπο ποσοστό που θα έλεγε Βαλκάνιος θα συμπεριλάμβανε και τα ελληνικά γονίδια. Γιατί θεωρητικά η ηπειρωτική Ελλάδα ανήκει γεωγραφικά στα Βαλκάνια (και μεταξύ μας και πολιτισμικά).
0 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Φεβ 2019, 10:59

Από ό,τι λένε στο σάιτ πάντως είναι χωριστές κατηγορίες ο Έλληνας από τους Σλάβους των Βαλκανίων.

Ο Βούλγαρος μάλλον θα είναι στην κατηγορία Ανατολική Ευρώπη, όπως πχ και ο Ρουμάνος.
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Φεβ 2019, 11:35

Από τη σύγκριση του dna μου με μια τεταρτοξαδέρφη από ξένη χώρα, βλέπω ότι η κατηγορία "Νότια Ευρώπη" έχει -μεταξύ άλλων- υποκατηγορίες Έλληνας, Ιταλός, Ίβηρας και η κατηγορία "Ανατολική Ευρώπη" έχει υποκατηγορίες "Βαλκάνιος" (= νότιοι Σλάβοι) και "Ανατολικοευρωπαίος" (= λοιποί Σλάβοι, Μολδαβοί, Ούγγροι, Ρουμάνοι κλπ).

Μην με ρωτάς τώρα γιατί τα χώρισαν έτσι, πάντως Έλληνες και Σλάβοι των Βαλκανίων παίζουν σε διαφορετικές κατηγορίες. :pardon:

myh2.jpg


myh3a.jpg


myh3.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό itteithe » 13 Φεβ 2019, 11:49

Να διαμαρτυρηθείτε εντόνως κύριε! Μας πήραν την Μακεδονία, θα μας πάρουν και τα Βαλκάνια; Ο Μασχαλίδης φταίει:

1 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό '71 » 13 Φεβ 2019, 12:03

Adminović έγραψε:Update! :D

Κατέβασα το αρχείο με το γονιδίωμά μου από την 23andme και το ανέβασα στο Myheritage (που γενικά έχει καλές κριτικές από όσο είδα), όπου σου κάνουν την ανάλυση με 30 € (εννοείται εφόσον ήδη εχεις το γονιδίωμα από αλλού).

Βγήκα 59% Έλλην, 34% Γιουγκοσλάβος, 5% Βορειοευρωπαίος (The Real Nordikos Kouros :dirol: ) και 1.8% από Μ. Ανατολή (από ό,τι βλέπω έχω και κάτι μακρινούς συγγενείς Εβραίους και Ασκενάζι Τζούις :enamorado: ). Καθόλου Ινδός ή Ιταλός εδώ.

Πέρα από τα κλασικά, ήτοι συγγενείς από χώρες της πρώην Γιουγκοσλαβίας και από Αμέρικα-Καναδά με επώνυμα που λήγουν σε -ιτς, μου έβγαλε πάρα πολλούς μακρινούς συγγενείς από Ελβετία, Αυστρία, Τσεχία και Πολωνία. :enamorado:

myheritage.png

Μα ένα μεγάλο μέρος σλάβων που σήμερα είναι ρωμιοί είναι λεχίτες πολωνοί,το έχω ξαναγράψει εδώ.Εσύ και σλάβος να είσαι δε δίνω ούτε μια στο μύριο να είσαι κροάτης όπως ισχυρίζεσαι.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Φεβ 2019, 12:19

'71 έγραψε:[
Μα ένα μεγάλο μέρος σλάβων που σήμερα είναι ρωμιοί είναι λεχίτες πολωνοί,το έχω ξαναγράψει εδώ.Εσύ και σλάβος να είσαι δε δίνω ούτε μια στο μύριο να είσαι κροάτης όπως ισχυρίζεσαι.


Μη βάζεις στοίχημα, θα το χάσεις. :D

Έχω και γαλλογερμανικό dna σύμφωνα με το Myheritage και πολλούς συγγενείς στην Αυστρία, την Ελβετία και την Κροατία. :D
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
ВладимирВладимирович
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 9706
Τοποθεσία: ГуляйПоле

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό ВладимирВладимирович » 13 Φεβ 2019, 12:29

Αρα ειναι επιστημονικώς αποδεδειγμένο οτι και η νοτια Μακεδονια κατοικείται απο τους ανθρώπους που γενετικα δεν ανηκουν στους Ελληνες...
0 .
ΤΣΠΡΤΚ ΓΜΣ

Άβαταρ μέλους
ВладимирВладимирович
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 9706
Τοποθεσία: ГуляйПоле

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό ВладимирВладимирович » 13 Φεβ 2019, 12:39

Πάντως πιο πολυ εισαι Ελ ρε Μάρσαλ... πρεπει οποσδηποτε να βρεις μια Κροατισσα νυφη για να βελτιωθεί το ΔΝΑ των απογονων σου.
1 .
ΤΣΠΡΤΚ ΓΜΣ

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland
Επικοινωνία:

Re: Αποτέλεσμα dna Marshal Adminović

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Φεβ 2019, 13:18

ВладимирВладимирович έγραψε:Πάντως πιο πολυ εισαι Ελ ρε Μάρσαλ... πρεπει οποσδηποτε να βρεις μια Κροατισσα νυφη για να βελτιωθεί το ΔΝΑ των απογονων σου.


Ναι, αυτό κι εμένα με προβλημάτισε. Θα ειδοποιήσω τα ξαδέρφια στο Ζάγκρεμπ να μου βρουν καμιά καλή δίμετρη ξανθιά πρασινομάτα Κροάτισσα νύφη.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:


Επιστροφή σε “Γενική Συζήτηση”