☠ DEATH RACE ☠

Επιτραπέζια, ηλεκτρονικά, παιχνίδια ρόλων.
Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 10 Ιούλ 2020, 16:50

καλησπέρα
η Ναταλί προχωρά και η ασπίδα που είχε πέφτει, έχει και άλλες
ο Wesker προχωρά με 5 και χτυπά την Phoenix με 1, της κάνει ζημιά -1
ο Φρανκι χρησιμοποιεί νίτρο
τρέχω το κόκκινο αμάξι της Phoenix προχωράω 2 παίρνω ασπίδα και την ενεργοποιώ

Εικόνα
Εικόνα

Νεφερτίτη έγραψε:.

παίρνεις τα νουμερα 6 3 , επέλεξε ένα απο τα δυο και εάν θα κάνεις κάποια ενέργεια.

Λαχουρένιος έγραψε:..

παίρνεις τα νουμερα 6 4 , επέλεξε ένα απο τα δυο και εάν θα κάνεις κάποια ενέργεια.

Τλαξκαλτέκος έγραψε:...

παίρνεις τα νουμερα 5 3 , επέλεξε ένα απο τα δυο και εάν θα κάνεις κάποια ενέργεια.

Spark έγραψε:....

παίρνω τα νουμερα 4 1
0 .

Άβαταρ μέλους
Νεφερτίτη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 101

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Νεφερτίτη » 13 Ιούλ 2020, 09:08

Παω μπροστα με το 3, παιρνω το νιτρο και το χρησιμοποιω για να ξαναπαιξω με το 6 και να τερματισω. :D
0 .
When the power of Love wins the love of Power, peace will come to the world

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 13 Ιούλ 2020, 11:03

Νεφερτίτη έγραψε:Παω μπροστα με το 3, παιρνω το νιτρο και το χρησιμοποιω για να ξαναπαιξω με το 6 και να τερματισω. :D


εντάξει, μπορεις να κάνεις αυτά και να περάσεις την αφετηρία, αλλά θέλεις να σταματήσεις το παιχνίδι;
είναι γεγονός πως είχαμε μεγάλη καθυστέρηση, οι παίκτες δεν έγραφαν κάθε μέρα την επιλογή τους, εξ αιτίας της απουσίας του Λαχουρ δεν παίξατε για 20 ημέρες.
τωρα δεν ξέρω τι θέλετε, να συνεχίσετε για άλλον έναν γύρο ή να τερματίσει για όποιον περνά την αφετηρία;
ας γράψουν οι παίκτες τι θέλουν, ίσως να έχουν άλλα σχέδια για το καλοκαίρι και να μην μπορούν να συμμετέχουν.

έχω σκεφτεί να κάνω αλλαγές στην πίστα γιατί διαπίστωσα πως οι περιοχές που έχω ορίσει ως παράδρομους δεν βοηθούν. καλύτερα θα ήταν να αρχίσουμε μετά το καλοκαίρι έναν αγώνα σε νέα βελτιωμένη πίστα και αυτοί που έπαιξαν θα διατηρήσουν τους βαθμούς που κέρδισαν σε αυτό το παιχνίδι.
και θα δώσω δώρο στον νικητή εάν το θέλει, θα στείλω με ταχυδρομείο μια αναμνηστική ηλεκτρονική κατασκευή μου με λαμπάκια LED..
0 .

Άβαταρ μέλους
Τλαξκαλτέκος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3154

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Τλαξκαλτέκος » 13 Ιούλ 2020, 14:24

Εγώ λέω να συνεχίσουμε μέχρι να καταστραφούν τα αμάξια και έτσι να βγει νικητής. Ας πάει και απ' του χρόνου. Δεν βιαζόμαστε. Όποτε μπορεί ας γράφει ο καθένας. Επίσης πρέπει να μπορούμε να χρησιμοποιούμε πιο εύκολα τα όπλα. Είναι κρίμα που δεν έφαγε ούτε ένα αμάξι έναν πύραυλο. :pardon:
0 .
Τους μεν κενούς ασκούς το πνεύμα διίστησι , τους δε ανοήτους ανθρώπους το οίημα. ( Σωκράτης [ στον Στοβαίο ] )

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 13 Ιούλ 2020, 15:01

Τλαξκαλτέκος έγραψε:Εγώ λέω να συνεχίσουμε μέχρι να καταστραφούν τα αμάξια και έτσι να βγει νικητής. Ας πάει και απ' του χρόνου. Δεν βιαζόμαστε. Όποτε μπορεί ας γράφει ο καθένας. Επίσης πρέπει να μπορούμε να χρησιμοποιούμε πιο εύκολα τα όπλα. Είναι κρίμα που δεν έφαγε ούτε ένα αμάξι έναν πύραυλο. :pardon:


έτσι όπως έτυχαν τα νούμερα τους πυραύλους πήραν το κόκκινο και το μπλε αμάξι που είναι μπροστά, εάν τους είχαν πάρει τα αμάξια που είναι απο πίσω θα είχαμε δει εκτόξευση πυραυλου.
φταίει και η πίστα διότι λείπει το στοιχείο του <χάνεις ένα γύρο> και <παράκαμψη - κόβεις δρόμο>
σκοπεύω να προσθέσω στην πίστα αυτά τα στοιχεία.
δεν θα ενοχληθεί κανείς εάν αλλάξω την πίστα τώρα που τα αμάξια έχουν πάρει τα περισσότερα σύμβολα.
θα βελτιώσω το παιχνίδι..
0 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47621
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Ιούλ 2020, 16:15

Δεν με πειραζει να παμε αλλο ενα γυρο αλλα αυτο ας το αποφασισει η Νεφερτιτη που ειναι νικητρια αλλιως θα ειναι σαν να της κλεβουμε την νικη :)

Κατα την γνωμη μου, αν ειναι να κανεις τροποποιησεις στην πιστα τοτε καλυτερα να το παμε απο την αρχη με νεο παιχνιδι.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Spark » 14 Ιούλ 2020, 09:53

Λαχουρένιος έγραψε:Δεν με πειραζει να παμε αλλο ενα γυρο αλλα αυτο ας το αποφασισει η Νεφερτιτη που ειναι νικητρια αλλιως θα ειναι σαν να της κλεβουμε την νικη :)


ναι η Νεφερτίτη είναι πρώτη αλλά έχουν σημασία η επόμενες θέσεις, να δουμε ποιός είναι 2ος, 3ος, 4ος, να δουμε την βαθμολογία, να περάσουν οι βαθμοί στον επόμενο αγώνα, γι αυτό,,
είναι η σειρά σου παίζε..
0 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47621
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 14 Ιούλ 2020, 12:09

6 και σε κοπαναω :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Νεφερτίτη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 101

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Νεφερτίτη » 14 Ιούλ 2020, 12:37

Εγω παιδια δεν εχω αντιρηση να το παμε ενα γυρο ακομα και να κερδισει οποιος θα εχει τους περισσοτερους ποντους με προυποθεση οτι εχει καταφερει να τερματισει.
Αλλα να μην υπαρχει μεγαλη καθυστερηση μεχρι να παιζει ο επομενος παικτης.
1 .
When the power of Love wins the love of Power, peace will come to the world

Άβαταρ μέλους
Τλαξκαλτέκος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3154

Re: ☠ DEATH RACE ☠

Δημοσίευσηαπό Τλαξκαλτέκος » 14 Ιούλ 2020, 13:11

5, αλλάζω λωρίδα και κοπανάω Wesker και Phoenix μαζί. :laugh1:
0 .
Τους μεν κενούς ασκούς το πνεύμα διίστησι , τους δε ανοήτους ανθρώπους το οίημα. ( Σωκράτης [ στον Στοβαίο ] )


Επιστροφή σε “Παιχνίδια”