Επιτραπέζια Παιχνίδια

Επιτραπέζια, ηλεκτρονικά, παιχνίδια ρόλων.
pacpa
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 11

Επιτραπέζια Παιχνίδια

Δημοσίευσηαπό pacpa » 15 Ιουν 2020, 12:18

Η μονόπολη είναι παλιό και διαχρονικό παιχνίδι και έχει βγει σε πολλές και διαφορετικές συλλεκτικές εκδόσεις. Πιστεύω ότι η καλύτερη είναι η Μονοπολη Ντίσνευ και η Μονοπολη Pixar.





1 .

Άβαταρ μέλους
Νεφερτίτη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 99

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό Νεφερτίτη » 15 Ιουν 2020, 13:00

To Hotel μου αρεσε καλυτερα. Παρομοιο με τη Μονοπολυ, αλλα πιο πολυπλοκο.
1 .
When the power of Love wins the love of Power, peace will come to the world

pacpa
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 11

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό pacpa » 15 Ιουν 2020, 13:06

Δεν το ήξερα να σου πω την αλήθεια. Τώρα μόλις πήγα και το είδα στο Google. Όντως φαίνεται πολύ ωραίο και της ίδιας λογικής με την Μονόπολυ.
0 .

Pendegren

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό Pendegren » 15 Ιουν 2020, 13:08

Νεφερτίτη έγραψε:To Hotel μου αρεσε καλυτερα. Παρομοιο με τη Μονοπολυ, αλλα πιο πολυπλοκο.


Πω ρε. Με το Wakikiki. Το President. Ε ρε γλέντια. Δε μ' αρέσει όμως η ιδέα του Lion King να μαζέβει λεφτά. :-/
1 .

pacpa
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 11

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό pacpa » 15 Ιουν 2020, 13:12

Μπορεί να μην είναι ωραία η ιδεά του Lion King να μαζεύει λεφτά αλλά τα πιόνια και το ταμπλό του είναι πολύ ωραίο.
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό Spark » 15 Ιουν 2020, 13:17

καλως ήρθες παίκτη :welcome:

είμαι δημιουργός επιτραπέζιων παιχνιδιών και βιντεοπαιχνιδιών, είμαι και συλλέκτης.
είδα πως έχεις συλλογή απο παιδικά DVD, συλλέγεις και παιχνίδια;
κοίτα αυτό θεωρώ πως είναι απο τις καλύτερες εκδόσεις επιτραπέζιου για ενήλικες..

Εικόνα
1 .

pacpa
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 11

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό pacpa » 15 Ιουν 2020, 13:24

Καλώς σας βρήκα. Είμαι και εγώ συλλέκτης. Συλλέγω τα πάντα (βιβλία, κόμικς, videogames, κονσόλες παιχνιδιών, κυρίως Dvd, φιγούρες και παιχνίδια). Θα γραφτώ στο κανάλι σου στο youtube για να παρακολουθώ τα video σου. Εγώ από δημιουργία παιχνιδιών φτιάχνω πρόσωπα για το pro 2013.
Αυτήν την Μονόπολυ πρώτη φορά την βλέπω, ωραία αλλά όπως το είπες για ενήλικες εγώ είπα να δείξω τις πιο παιδικές συλλογές που μπορούν να παίξουν και παιδιά.
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό Spark » 15 Ιουν 2020, 13:33

αυτό το έχεις δει ξανά;

Εικόνα
1 .

pacpa
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 11

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό pacpa » 15 Ιουν 2020, 13:36

Ναι την έχω δει ξανά και με το στρόγγυλο ταμπλό αλλά και με το τετράγωνο. Το κακό είναι ότι δυστυχώς στην Ελλάδα δεν τις έχουμε και μπορείς να βρεις πολύ λίγες από αυτές και δεν μιλάω μόνο για την Μονόπολυ αλλά και γενικά για συλλογές άλλες.
0 .

Pendegren

Re: Monopoly

Δημοσίευσηαπό Pendegren » 15 Ιουν 2020, 13:50

Spark έγραψε:καλως ήρθες παίκτη :welcome:

είμαι δημιουργός επιτραπέζιων παιχνιδιών και βιντεοπαιχνιδιών, είμαι και συλλέκτης.
είδα πως έχεις συλλογή απο παιδικά DVD, συλλέγεις και παιχνίδια;
κοίτα αυτό θεωρώ πως είναι απο τις καλύτερες εκδόσεις επιτραπέζιου για ενήλικες..

Εικόνα


Είσαι δημιουργός επιτραπεζίων;; :D :P Μετά τον Γ' παγκόσμιο θέλω να μιλήσουμε για Business.
1 .


Επιστροφή σε “Παιχνίδια”