ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Φυσική, Χημεία, Αστρονομία, Βιολογία κλπ.
Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 06 Μαρ 2023, 07:50

σχόλιο 21

λες
Ενέργεια ή υποατομική Ενέργεια ή υποατομική υλοενέργεια δεν έχει και μεγάλη σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι είναι ο τελευταίος τροχός της άμαξας και πιο κάτω δεν πάει.


...εμ ελα που έχει γιατιο εσυ ξεκινησες τις παρεμβασεις σου με την θεωρηση οτι απο τη μια εχουμε την υλη ( υπονοωντας την χειροπιαστη χονδροειδη μακρομοριαικη κι απο την αλλη την ενεργεια) .. εε λοιπον αυτο προσπαθησα να ξεκαθαρισω οτι η υλη χωρις ενεργεια δεν υπαρχιε κι ουτε ενεργεια χωρις υλη ..αρα αυτα εινα διδυμακια συνυπαρχοντα ...και ιεραρχημενα σε διαφορα επίπεδα...υπαρχει υλοενεργεια διαφορων επιπεδων η αλιως οπως προσωπικα συνηθιζω να τι ςλεω διαφορων υλοεργειακων διαστασεων ( δεν εννοω διαστασεις χωροχρονικες αλλα καθαρα τις υλοενεργειακες )

και ναι συμφωνω μαζι σου οτι εκει στο βαθος στον υλοενεργειακο λεππτοφυεστατο πυθμενα της ζωης και της φυσης αν θες εκει βρισκοντια οι αιτίες δυναμεις της κινησης που υπαρχει στις πιο εξωδερμικες υλοενεργειακες διαστασεις ..εικει και το πεδιο δρασης των Υψηλοτατων Θεικων Προσωπικων Θεων αλλα και της διαχυτης Πνευματικης Ουσιας ..
και βεβαια υπαρχουν κατωτερες θεοτητε ςκαι κατωτερη ουσια πνευματικηπιο εξωτερικων διαστασεων εως να φτασου.με στη διασταση αυτη την υλοενργειακη στην οποια επικοινωνουμε ως ανθρωπινα οντα ...

σε διορθωσα λοιπον ως προς αυτο να θεωιοε αυτο το απολυτο πυθμενα της ζωης ως ατλλο ..μεγιστο θεωητικο σφαλμα που μπορει να σε οδηγησει σε νεα παραγωγα πιο χοντρα σφαλματα ....
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

seismicos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 340

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό seismicos » 06 Μαρ 2023, 20:53

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχόλιο 21

λες
Ενέργεια ή υποατομική Ενέργεια ή υποατομική υλοενέργεια δεν έχει και μεγάλη σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι είναι ο τελευταίος τροχός της άμαξας και πιο κάτω δεν πάει.


...εμ ελα που έχει γιατιο εσυ ξεκινησες τις παρεμβασεις σου με την θεωρηση οτι απο τη μια εχουμε την υλη ( υπονοωντας την χειροπιαστη χονδροειδη μακρομοριαικη κι απο την αλλη την ενεργεια) .. εε λοιπον αυτο προσπαθησα να ξεκαθαρισω οτι η υλη χωρις ενεργεια δεν υπαρχιε κι ουτε ενεργεια χωρις υλη ..αρα αυτα εινα διδυμακια συνυπαρχοντα ...και ιεραρχημενα σε διαφορα επίπεδα...υπαρχει υλοενεργεια διαφορων επιπεδων η αλιως οπως προσωπικα συνηθιζω να τι ςλεω διαφορων υλοεργειακων διαστασεων ( δεν εννοω διαστασεις χωροχρονικες αλλα καθαρα τις υλοενεργειακες )

και ναι συμφωνω μαζι σου οτι εκει στο βαθος στον υλοενεργειακο λεππτοφυεστατο πυθμενα της ζωης και της φυσης αν θες εκει βρισκοντια οι αιτίες δυναμεις της κινησης που υπαρχει στις πιο εξωδερμικες υλοενεργειακες διαστασεις ..εικει και το πεδιο δρασης των Υψηλοτατων Θεικων Προσωπικων Θεων αλλα και της διαχυτης Πνευματικης Ουσιας ..
και βεβαια υπαρχουν κατωτερες θεοτητε ςκαι κατωτερη ουσια πνευματικηπιο εξωτερικων διαστασεων εως να φτασου.με στη διασταση αυτη την υλοενργειακη στην οποια επικοινωνουμε ως ανθρωπινα οντα ...

σε διορθωσα λοιπον ως προς αυτο να θεωιοε αυτο το απολυτο πυθμενα της ζωης ως ατλλο ..μεγιστο θεωητικο σφαλμα που μπορει να σε οδηγησει σε νεα παραγωγα πιο χοντρα σφαλματα ....
Ναι αλλά δεν μου απάντησες πως δημιουργείτε αυτή η άγνωστη δύναμη που κινεί τα πάντα.
Βλέπουμε με τα μάτια μας αλλά βλέπουμε και στα όνειρά μας χωρίς μάτια Πως γίνεται αυτό.
Και η πληροφορία δεν έχει μάζα και είναι η μεγαλύτερη δύναμη. Για να μεταδοθεί χρειάζεται την μάζα αλλά άλλο η μετάδοση και άλλο η πληροφορία.
Και την μάζα όταν την διαιρέσεις κάπου θα φθάσεις και θα μείνεις μόνο με την ενέργεια. Η ενέργεια δεν διαιρείτε ούτε χάνεται απλά αλλάζει μορφή.
Εκεί έξω από τις αισθήσεις μας δεν υπάρχει μάζα υπάρχει μόνο ένας αυξομειούμενος χυλός ενέργειας.
Ένα συμπαγή τραπέζι αν το δεις στο μικροσκόπιο θα δεις ότι το 99,99999999% είναι κενό.
Η ύλη δεν υπάρχει αν δεν περάσει πρώτα η ενέργεια μέσα από τον ανθρώπινο εγκέφαλο μέσα από τις αισθήσεις μας.
Όλα αυτά που βλέπουμε έξω από τον εγκέφαλό μας δεν υπάρχουν. Ζούμε μέσα σε μία προσομοίωση της ενέργειας μέσα σε ένα matrix
0 .
Ποτέ μην στέκεσαι μπροστά από τον εφευρέτη και πίσω από τον γάιδαρο.

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 08 Μαρ 2023, 11:27

σχόλιο 22

..όσο εμμένεις στην α-υλοτητα της ενεργειας δεν μου ειναι δυνατον να σου εξηγησω παρα περα τιποτε ...εχεις ενα σκληρο πυρηνα αντιληψης για την υλη και την ενεργεια που δεν σπαει και αρα δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο ....επιστρεφεις στις αρχικες θεωρησεις σου και στο ιδεοληπτικο μονιτορι το τις εκκινει ...αυτο το μονιτορ εινα σκληρα θεοκρατικο ...και δεν επιδεχεται καμμια βελτιωση ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 08 Μαρ 2023, 11:27

σχόλιο 22

..όσο εμμένεις στην α-υλοτητα της ενεργειας δεν μου ειναι δυνατον να σου εξηγησω παρα περα τιποτε ...εχεις ενα σκληρο πυρηνα αντιληψης για την υλη και την ενεργεια που δεν σπαει και αρα δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο ....επιστρεφεις στις αρχικες θεωρησεις σου και στο ιδεοληπτικο μονιτορ που τις εκκινει ...αυτο το μονιτορ ειναι σκληρα θεοκρατικο ...και δεν επιδεχεται καμμια βελτιωση και απογκιστρση απο την θεοκρατικη ιδεοληψια του
...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

seismicos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 340

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό seismicos » 08 Μαρ 2023, 19:52

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχόλιο 22

..όσο εμμένεις στην α-υλοτητα της ενεργειας δεν μου ειναι δυνατον να σου εξηγησω παρα περα τιποτε ...εχεις ενα σκληρο πυρηνα αντιληψης για την υλη και την ενεργεια που δεν σπαει και αρα δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο ....επιστρεφεις στις αρχικες θεωρησεις σου και στο ιδεοληπτικο μονιτορ που τις εκκινει ...αυτο το μονιτορ ειναι σκληρα θεοκρατικο ...και δεν επιδεχεται καμμια βελτιωση και απογκιστρση απο την θεοκρατικη ιδεοληψια του
...

Αυτό το κομπιούτερ που επικοινωνούμε έχει τεράστια τεχνολογία και είναι συμβατό με το δικό μας κομπιούτερ του εγκεφάλου μας το οποίο έχει ακόμα μεγαλύτερη τεχνολογία αφού αναπαράγεται μόνο του και κατασκευάζει και άλλα κομπιούτερ. Και τα δύο αυτά κομπιούτερ προσομοιώνουν δηλαδή κατασκευάζουν κόσμους πλασματικούς μέσα στους οποίους ζούμε. Αυτή είναι η ζωή. Το σώμα μας ( η μάζα ) δεν είναι τίποτα άλλο από έναν μηχανισμό της ενέργειας για να ασκούμε μυική δύναμη. Το πνεύμα δεν έχει μάζα και είναι ενέργεια.
Ως μέρος της φύσης είναι και ο άνθρωπος και αφού ο άνθρωπος σκέπτεται και δημιουργεί τότε και η ενέργεια σκέπτεται και δημιουργεί αφού και αυτή είναι μέρος της φύσης όπως και ο άνθρωπος και αφού χωρίς την ενέργεια δεν υπάρχει τίποτα. Πως μπορεί να είναι τυχαίο κάτι τόσο τεχνολογικό όπως το σύμπαν που μέσα του υπάρχει ο άνθρωπος?
Άλλωστε στην επιστήμη αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι να ανακαλύψουμε αυτόν τον υπέρ επιστήμονα και κατασκευαστεί των πάντων.
Ονόμασε τον όπως θες αλλά για εμένα υπάρχει αφού υπάρχω και εγώ. Δεν έγινα από το τίποτα. Τίποτα = τίποτα εγώ όμως είμαι εδώ.
Εικόνα
0 .
Ποτέ μην στέκεσαι μπροστά από τον εφευρέτη και πίσω από τον γάιδαρο.

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 21 Μαρ 2023, 20:33

seismicos έγραψε:
ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχόλιο 22

..όσο εμμένεις στην α-υλοτητα της ενεργειας δεν μου ειναι δυνατον να σου εξηγησω παρα περα τιποτε ...εχεις ενα σκληρο πυρηνα αντιληψης για την υλη και την ενεργεια που δεν σπαει και αρα δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο ....επιστρεφεις στις αρχικες θεωρησεις σου και στο ιδεοληπτικο μονιτορ που τις εκκινει ...αυτο το μονιτορ ειναι σκληρα θεοκρατικο ...και δεν επιδεχεται καμμια βελτιωση και απογκιστρση απο την θεοκρατικη ιδεοληψια του
...

Αυτό το κομπιούτερ που επικοινωνούμε έχει τεράστια τεχνολογία και είναι συμβατό με το δικό μας κομπιούτερ του εγκεφάλου μας το οποίο έχει ακόμα μεγαλύτερη τεχνολογία αφού αναπαράγεται μόνο του και κατασκευάζει και άλλα κομπιούτερ. Και τα δύο αυτά κομπιούτερ προσομοιώνουν δηλαδή κατασκευάζουν κόσμους πλασματικούς μέσα στους οποίους ζούμε. Αυτή είναι η ζωή. Το σώμα μας ( η μάζα ) δεν είναι τίποτα άλλο από έναν μηχανισμό της ενέργειας για να ασκούμε μυική δύναμη. Το πνεύμα δεν έχει μάζα και είναι ενέργεια.
Ως μέρος της φύσης είναι και ο άνθρωπος και αφού ο άνθρωπος σκέπτεται και δημιουργεί τότε και η ενέργεια σκέπτεται και δημιουργεί αφού και αυτή είναι μέρος της φύσης όπως και ο άνθρωπος και αφού χωρίς την ενέργεια δεν υπάρχει τίποτα. Πως μπορεί να είναι τυχαίο κάτι τόσο τεχνολογικό όπως το σύμπαν που μέσα του υπάρχει ο άνθρωπος?
Άλλωστε στην επιστήμη αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι να ανακαλύψουμε αυτόν τον υπέρ επιστήμονα και κατασκευαστεί των πάντων.
Ονόμασε τον όπως θες αλλά για εμένα υπάρχει αφού υπάρχω και εγώ. Δεν έγινα από το τίποτα. Τίποτα = τίποτα εγώ όμως είμαι εδώ.
Εικόνα


σχόλιο 23

..δεν συζητάμε για την υπαρξη η οχι θεου ...αλλά για την υλικοτητα της ενεργειας .....υλη και ενεργεια ειναι διδυμα κι συνυπαρχοντα ...λες

<<Το πνεύμα δεν έχει μάζα και είναι ενέργεια.>>

...εγω λεω ακομη και το"" πνευματικο|| ειναι υλοενεργειακο ...η υλη του ¨"πνευματος" ειναι πολυ πολυ λεπτη τοσο που ""μας την εσκασε"" και μεις την νομισαμε ως κατι αυλο ...

η ""ενεργεια"" ειναι καποια μορφη υλοενεργειας και παραγεται απο καποια μορφη υλοενεργειας και χρειαζεται καποια μορφη υλοενργειας για την μεταφορα της
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 21 Μαρ 2023, 20:34

σχόλιο 24

...δεν μπορει να υπαρξει ύλη χωρις ενέργεια και ενέργεια χωρις υλη ..η υλοενεργεια ειναι πολλων "διαστασεων" υπαρχει χονδροειδης υλοενεγεια ,πιο λέπτοφυης, ακομη πιο λεπτοφυης , πολυ λεπτοφυης
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

seismicos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 340

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό seismicos » 21 Μαρ 2023, 20:57

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:
seismicos έγραψε:
Αυτό το κομπιούτερ που επικοινωνούμε έχει τεράστια τεχνολογία και είναι συμβατό με το δικό μας κομπιούτερ του εγκεφάλου μας το οποίο έχει ακόμα μεγαλύτερη τεχνολογία αφού αναπαράγεται μόνο του και κατασκευάζει και άλλα κομπιούτερ. Και τα δύο αυτά κομπιούτερ προσομοιώνουν δηλαδή κατασκευάζουν κόσμους πλασματικούς μέσα στους οποίους ζούμε. Αυτή είναι η ζωή. Το σώμα μας ( η μάζα ) δεν είναι τίποτα άλλο από έναν μηχανισμό της ενέργειας για να ασκούμε μυική δύναμη. Το πνεύμα δεν έχει μάζα και είναι ενέργεια.
Ως μέρος της φύσης είναι και ο άνθρωπος και αφού ο άνθρωπος σκέπτεται και δημιουργεί τότε και η ενέργεια σκέπτεται και δημιουργεί αφού και αυτή είναι μέρος της φύσης όπως και ο άνθρωπος και αφού χωρίς την ενέργεια δεν υπάρχει τίποτα. Πως μπορεί να είναι τυχαίο κάτι τόσο τεχνολογικό όπως το σύμπαν που μέσα του υπάρχει ο άνθρωπος?
Άλλωστε στην επιστήμη αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι να ανακαλύψουμε αυτόν τον υπέρ επιστήμονα και κατασκευαστεί των πάντων.
Ονόμασε τον όπως θες αλλά για εμένα υπάρχει αφού υπάρχω και εγώ. Δεν έγινα από το τίποτα. Τίποτα = τίποτα εγώ όμως είμαι εδώ.
Εικόνα


σχόλιο 23

..δεν συζητάμε για την υπαρξη η οχι θεου ...αλλά για την υλικοτητα της ενεργειας .....υλη και ενεργεια ειναι διδυμα κι συνυπαρχοντα ...λες

<<Το πνεύμα δεν έχει μάζα και είναι ενέργεια.>>

...εγω λεω ακομη και το"" πνευματικο|| ειναι υλοενεργειακο ...η υλη του ¨"πνευματος" ειναι πολυ πολυ λεπτη τοσο που ""μας την εσκασε"" και μεις την νομισαμε ως κατι αυλο ...

η ""ενεργεια"" ειναι καποια μορφη υλοενεργειας και παραγεται απο καποια μορφη υλοενεργειας και χρειαζεται καποια μορφη υλοενργειας για την μεταφορα της

Η ύλη μπορεί να υπάρξει χωρίς την ενέργεια?
0 .
Ποτέ μην στέκεσαι μπροστά από τον εφευρέτη και πίσω από τον γάιδαρο.

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 21 Μαρ 2023, 21:11

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχόλιο 24

...δεν μπορει να υπαρξει ύλη χωρις ενέργεια και ενέργεια χωρις υλη ..η υλοενεργεια ειναι πολλων "διαστασεων" υπαρχει χονδροειδης υλοενεργεια , πιο λέπτοφυης, ακομη πιο λεπτοφυης , πολυ λεπτοφυης
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

seismicos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 340

Re: ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΜΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Δημοσίευσηαπό seismicos » 21 Μαρ 2023, 21:17

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:
ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:σχόλιο 24

...δεν μπορει να υπαρξει ύλη χωρις ενέργεια και ενέργεια χωρις υλη ..η υλοενεργεια ειναι πολλων "διαστασεων" υπαρχει χονδροειδης υλοενεργεια , πιο λέπτοφυης, ακομη πιο λεπτοφυης , πολυ λεπτοφυης

Και πως γίνεται αφού το σύμπαν διαστέλλεται η σκοτεινή ενέργεια να παραμένει η ίδια?
Τεκνοποιεί και η ύλη μαζί με την ενέργεια?
Η ύλη αυτή η πολλών διαστάσεων δεν υπάρχει οι αισθήσεις μας την αντιλαμβάνονται ως ύλη αλλά είναι σκέτη συμπυκνωμένη ενέργεια πολλών διαστάσεων.
Ζούμε μέσα σε έναν αυξομειούμενο χυλό ενέργειας
0 .
Ποτέ μην στέκεσαι μπροστά από τον εφευρέτη και πίσω από τον γάιδαρο.


Επιστροφή σε “Θετικές Επιστήμες”