TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Μεταφυσική, ανεξήγητα φαινόμενα, θεωρίες συνωμοσίας κλπ.
Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 21 Ιουν 2020, 13:10

σχολιο 15

..πηνια σε ζευξη και φαινομενο αμοιβαιας επαγωγης... αμοιβαια επαγωγη βασικη αρχη των τηλεπικοινωνιων αλλα και μεταβιβασης ηλεκτρικης ενεργειας ..μονο που η ηλεκτρικη ενεργεια που εμφανιζεται στο δευτερευον ειναι αντλημενη απο την ελευθερη ενεργεια περιβαλλοντος οχι απο την πηγη-πομπο πρωτευων πηνιο ...χμμμμμ... η αρχη διατηρησης της ενεργειας μας το επιβαλει αυτο ....δεν μπορει να δημιουργειται ενεργεια απο το πουθενα ...απλα και μονο με μετατροπες ενεργειας σε καποιους αγωγους ...καπου πρεπει να χανεται ενεργεια ...απο που χανεται?? ..χμ μα απο την ελευθερη ενεργεια περιβαλλοντος μεσω ρευματος ηλεκτρομαγνητικου λογω η/μαγνητικης αδρανειας..χμμμ

Εικόνα
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 21 Ιουν 2020, 13:16

σχολιο 16

...θα κοιταξω τις κατασκευες σου ..και θα σου ω αποριες να με επιμορφωσεις ...ομως κι εσυ δες εδω πως περιγραφω την δημιουργια δοχειου ηλεκτρομαγνητικου κενου ...

..χρειαζεται ενα ειδικο δοχειο γκλωβος φαρανταιη ,, μεσα σε αυτο προσαρμοζεις πρωτευον και δευτερεοον κυκλωμα ... μετα απο μια σειρα πειραματων επαγωγης αρα μεταβιβασης ενεργειας αντλης κατα την δικη μου ερμηνεια ο γκλωβος θα αδειασει απο ελευθερη βιοηλεκτρομαγνητικη ενεργεια ...τοτε το δοχιεο σου εχει ηλεκτρμαγνητικο κενο .. λογικα αν ισχυει η θεωρια θα πρεπεο πλεον να μην μπορει να αντληθει αλλη ενεργεια και να μη υπαρχουν φαινομενα αμοιβαιας επαγωγης οσο κολπα και να κανεις στο πρωτευοων οσους πυρηνε ςκια να βαλεις σε ζευξη με το δευτερευον.... ΚΑΝΤΟ !!


..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό Spark » 21 Ιουν 2020, 13:26

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:ο γκλωβος θα αδειασει απο ελευθερη βιοηλεκτρομαγνητικη ενεργεια [/b]...τοτε το δοχιεο σου εχει ηλεκτρμαγνητικο κενο... ΚΑΝΤΟ !!
..


κάτι έκανα, μάλλον δεν το έχεις διαβάσει, θα δεις και το σχέδιο μου, είναι λειτουργικό.
https://elefthero.net/viewtopic.php?f=9&t=8960&start=30#p254442
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 23 Ιουν 2020, 22:53

σχολιο 17

...σπαρκ .. ο πειραματισμος με κωνικα πηνια θελει προσοχη ..τα επαγωγικα ρευματα ..ειναι ισχυρα κι αναρχα μπορει να καταστρεψουν συσκευες δεν εινα φτιαγμενε ς για τετοια ρευματα ..
...φτιαξε μια μικρη κυψελη γκλοβο πειραματισου με μινιατουρες ... πολυ μικρα πηνια μικρη κυψελη γκλοβο ..... μετα απο πολλα πειραματα αμοιβαιας επαγωγης ζευξης... ο χωρος μεσα στην κυψελη θα εχει γινει κενος απο ηλεκτρομαγνητικα πεδια επιτευξη αληθινου κενου ...και το φαινομενο της ζευξης πηνιων θα σταματησει ..αυτο αποδεικυει οτι το δευτερεον σου ρουφουσε απλα τη ενεργεια του περιβαλλοντος χωρου ..οταν αυτος αδειασε δεν μπορει να αντλησει τιποτε αλλο οση προσπαθεια κι αν κανεις με το πρωτευον σου πηνιο .. ολα αυτα μεσα στο γκλωβο παντα ...

φτιαξε μια μινιατουρα μικρο πηνιο κωνικο ως πρωτευον ...σαν το σχημα ...πειραματισου με κυλινδρικο πηνιο ως δευτερευον

--με τον αξονα δευτερευοντος ιδιο με το πρωτευον κωνικο πηνιο πρωτα μπροστα απο την μυτη και μετα πισω απο την μυτη
--με τον αξονα δευτερευοντος καθετα στον αξονα του πρωτευοντος

--με το δευτερευον σε παραλληλια αξονων

--με τον αξονα του δευτερευοντος σε τυχαια θεση ως προς στον αξονα πρωτευοντος


πιστευω οτι θα εκπλαγεις ...τα φαινομενα αμοιβαιας επαγωγης με κωνικα πηνια ειναι εντυπωσιακο το τι μπορουν να δωσουν...το δευτερευον μαζευει το ηλεκτρομαγνητικη αδρανειακη ροη απο το γυρω περιβαλλον πεδιο ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό Spark » 26 Ιουν 2020, 19:22

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:φανταζεστε να γραφω ως τα 80 μου εδω μεσα σ ενα καφενειο χαμουριας ???φευ !!! τι καταδικη !!!
ελπιζω να εχει αλλα σεναρια ηΖωη για μενα πιο δημουργικα !!!


εκτός απο καφενείο κοινωνικής δικτύωσης είναι και χώρος διαμοιρασμού ιδεών.
έτσι εσυ που έχεις έμπνευση αλλά δεν έχεις την ικανότητα να μετατρέπεις τις ιδέες σε ηλεκτρονικά κυκλώματα,
φύτεψες ιδέες σε εμένα που μπορώ να κάνω την φαντασία πραγματικότητα.
ο σπόρος που φύτεψες έγινε δεντράκι και φαίνεται να είναι ιδιαίτερο.
το κύκλωμα που έφτιαξα θα ονομάσω Vortex Methera DC converter
αφού εφάρμοσα ιδέες σου και δούλεψα την τελευταία εβδομάδα νέα ηλεκτρομαγνητική σύριγγα.

η νέα κατασκευή μου μετατρέπει DC Voltage σε ανώτερη τάση, είναι ανορθωτής με συντελεστή Χ6.
δηλαδή βάζω 10 Volt DC input για να πάρω έξοδο 60 Volt DC output. φαίνεται πως αντλεί ενέργεια απο τον χώρο και για την λειτουργία του χρησιμοποιώ σπειροειδή πηνία.
το πρωτότυπο λειτουργεί καλά όμως τώρα σκέφτομαι να το κάνω μεγαλύτερο.
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 28 Ιουν 2020, 09:22

σχολιο 18

να τι ειναι ενα Σχεδιο Πειραματος με βαση αυτο περιεγραψε μου τα δικα σου που κανεις με το φαινομενο της επαγωγης παντα ...

ΣΧΕΔΙΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΣ

ΟΡΙΣΜΑΤΑ : προσπαθεια ορισμου καποιων φαινομενων

ΥΠΟΘΕΣΗ : το φαινομενο της επαγωγης δημιουργει ηλεκτρομαγνητικη αντλια στο πεδιο χωρου και ηλεκτρομαγνητικο κενο αν ο χωρος ειναι θωρακισμενος κι απομονωμενος απο τα γυρω πεδια

ΣΚΟΠΟΣ : η συστηματικη μελετη του φαινομενου της αμοιβαιας επαγωγης μεταξυ διαφορων τυπων πηνιων σε διαφορες θεσεις σχετικες μεταξυ τους και με διαφορα πληθη και σχηματα πηνιων

YΛΙΚΑ ΜΕΣΑ : πχ πηνια, παλμογραφοι, πηγες τασης κτλ κτλ

ΔΙΑΤΑΞEIΣ ΥΛΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ : πως διαταχτηκαν ολα αυτα τα στοιχεια στς διαφορες πειραματικες φασεις

ΦΑΣΕΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΕΣ : περιγραφη των επιμερους πειραματων και των βηματων τους πχ μελετη επαγωγικης συζευξης με δυο πηνια το ενα κωνικο το αλλο κυλινδρικο σε αποσταση ταδε με το κυλινδρικο μπρος απο την κορυφη του κωνικου και πανω στο ιδιο αξονα κτλ κτλ


ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ : τι παρατηρηθηκε στις διαφορες φασεις


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜAΤΑ : με βαση τις παρατηρησεις τι συμπεραινουμε ω ς προ ς το σκοπο που εχουμ εξ αρχης θεσει

============
...μπορεις τωρα με βαση αυτο το σχεδιο πειραμάτος να εξηγησεις τι πειραμα εκανες κια να στειλεις φωτος??κι εγω θα σου περιγραψω καποιες πειραματικε ςφασεις που πρεπει να διενεργηθουν και να μελετηθουν...θα σου δωσω καποιε ςπειραματικες καρτελες σχεδιων πειραματος




...μπορεις να φτιαξειςκι ενα τετοιο συστηματικο συγγραμα βιβλιο αυτων των πειραματων που ειναι κρισιμα και πολλα..τωρα να θελεις αμεσο κερδος για να ασχοληθεις επισταμενα με κατι ... αστα δνε ειναι για το δικο ηθικο και επιστημονικο βεληνεκες !!!
πιο ευκολο ειναι μα περασει ενα βοδι βεβαια απο το κεφαλι μαις βελονα ςπαρα ενας ανθρωπος επινοητικος της εποχης του σιδηρου να κατσει να ασχοληθει με γνωση που δεν θα του αποφερει αμεσα κερδη ...

αν ομως δεν εισαι της εποχης του σιδηρου αλαλ πιο προχωρημενεης ,,θα εχεις γενικη εφεση στην γνωση και αυτο θα εινα το ουσιαστικο κερδος που θα σε ωθει σε θεωρητικες και πρακτικες ερευνες
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό Spark » 28 Ιουν 2020, 09:51

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:...μπορεις τωρα με βαση αυτο το σχεδιο πειραμάτος να εξηγησεις τι πειραμα εκανες κια να στειλεις φωτος?
...μπορεις να φτιαξειςκι ενα τετοιο συστηματικο συγγραμα βιβλιο αυτων των πειραματων που ειναι κρισιμα και πολλα..
πιο ευκολο ειναι μα περασει ενα βοδι βεβαια απο το κεφαλι μιας βελονας παρα ενας ανθρωπος επινοητικος της εποχης του σιδηρου να κατσει να ασχοληθει με γνωση που δεν θα του αποφερει αμεσα κερδη ...

θα εχεις γενικη εφεση στην γνωση και αυτο θα εινα το ουσιαστικο κερδος που θα σε ωθει σε θεωρητικες και πρακτικες ερευνες


καλημέρα κάθε μέρα

το μοναδικό κέρδος μου είναι πως κατάφερα ακόμα μια φορά να κάνω την φαντασία πραγματικότητα, είναι σπουδαίο για εμένα να κάνω αυτό και φοβάμαι πως όταν σταματήσω να το κάνω δεν θα έχω λόγο ύπαρξης.
έχω κάνει τόσα πολλά κυκλώματα και έργα τέχνης που δεν έχω παρουσιάσει γιατί μου αρκεί που τα έκανα, δεν θέλω κάτι περισσότερο αφού δεν ενδιαφέρομαι για οικονομικό όφελος. ακόμα δεν ενδιαφέρομαι να γίνω γνωστός για τα έργα μου αφού είμαι άνθρωπος που αναζητώ την ησυχία-απομόνωση.
μόνο από προσωπικό ενδιαφέρον θα κάνω παρουσίαση κατασκευής που όμως δεν θα είναι πλήρης, δηλαδή δεν
θα δείξω σχηματικό του κυκλώματος που έφτιαξα για να μην μπορούν να το αντιγράψουν άλλοι.

πιστεύω πως η γνώση πρέπει να έρχεται μόνο στους ικανούς, σε αυτούς που μπορούν να κατανοήσουν την ενέργεια.
μπορώ να δείχνω τα έργα μου και θέλω να μεταδίδω γνώση όχι όμως σε φορουμ στο δίκτυο, μόνο σε φοιτητές ηλεκτροτεχνίας θα το κάνω.
διότι πολλές απο τις κατασκευές μου μπορεί να είναι επικίνδυνες, το ξέρω αυτό, ακόμα μπορεί να χρησιμοποιηθούν για πονηρούς σκοπούς, όπως ρευματοκλοπή κα. δεν θέλω να δίνω τέτοιες ιδέες.

η ελεύθερη ενέργεια είναι θέμα που έχει πολλές προεκτάσεις, μπορεί να είναι δίκοπο μαχαίρι, μπορεί να επιφέρει τιμωρία στον προμηθέα που θέλει να την παρέχει σε φτωχούς στο πνεύμα ανθρώπους.

λοιπόν σύντομα θα κάνω φωτογράφιση και παρουσίαση με βιντεο.
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 29 Ιουν 2020, 09:24

Spark έγραψε:
καλημέρα κάθε μέρα

το μοναδικό κέρδος μου είναι πως κατάφερα ακόμα μια φορά να κάνω την φαντασία πραγματικότητα, είναι σπουδαίο για εμένα να κάνω αυτό και φοβάμαι πως όταν σταματήσω να το κάνω δεν θα έχω λόγο ύπαρξης.
έχω κάνει τόσα πολλά κυκλώματα και έργα τέχνης που δεν έχω παρουσιάσει γιατί μου αρκεί που τα έκανα, δεν θέλω κάτι περισσότερο αφού δεν ενδιαφέρομαι για οικονομικό όφελος. ακόμα δεν ενδιαφέρομαι να γίνω γνωστός για τα έργα μου αφού είμαι άνθρωπος που αναζητώ την ησυχία-απομόνωση.
μόνο από προσωπικό ενδιαφέρον θα κάνω παρουσίαση κατασκευής που όμως δεν θα είναι πλήρης, δηλαδή δεν
θα δείξω σχηματικό του κυκλώματος που έφτιαξα για να μην μπορούν να το αντιγράψουν άλλοι.

πιστεύω πως η γνώση πρέπει να έρχεται μόνο στους ικανούς, σε αυτούς που μπορούν να κατανοήσουν την ενέργεια.
μπορώ να δείχνω τα έργα μου και θέλω να μεταδίδω γνώση όχι όμως σε φορουμ στο δίκτυο, μόνο σε φοιτητές ηλεκτροτεχνίας θα το κάνω.
διότι πολλές απο τις κατασκευές μου μπορεί να είναι επικίνδυνες, το ξέρω αυτό, ακόμα μπορεί να χρησιμοποιηθούν για πονηρούς σκοπούς, όπως ρευματοκλοπή κα. δεν θέλω να δίνω τέτοιες ιδέες.

η ελεύθερη ενέργεια είναι θέμα που έχει πολλές προεκτάσεις, μπορεί να είναι δίκοπο μαχαίρι, μπορεί να επιφέρει τιμωρία στον προμηθέα που θέλει να την παρέχει σε φτωχούς στο πνεύμα ανθρώπους.

λοιπόν σύντομα θα κάνω φωτογράφιση και παρουσίαση με βιντεο.


σχολιο 19

.. επειδη ηδη αποτις δεκαδες δημοσιευσεις στο φορυμ αυτο και στο youtybe υπεθεσα οτι θελεις να καταστησεις και τους αμυητους ακομη μετοχους των επινοηματων σου .. αλλιως θα τα ειχες κλειστα θεμτα για τεχνικους μονο .. γιαυτο σου ζητησα να εξηγησεις το πειραμα


ξανακανω λοιπον τις ερωτησεις ..
-χρησιμοποιησες δυο πηνια η περισσοτερα
-τι ειδος και τι μεγεθος πηνιων χρησιμοποιησες απο τι υλικο
-χρησιμοποιησες πυρηνα
-ο διεγερτης πομπος που λες εσυ ηταν το κωνικο πηνιιο το σπειροειδες ?

-πως ηταν τοποθετημενα τα πηνια σε τι διεθυνσεις ηταν οι αξονες τους και σε τι αποστασεις
-μ ετι τροπο προκαλεσες επαγωγη ρευματος στο πηνιο διεγερτη
-μεσα σε τι πεδιο διαχυτο πραγματοποιηθηκαν τα πειραματα


να γιατι μιλαω για ενα ολοκληρωμενο σχεδιο πειραματος ...απλα σου ζητω εδω μια περιγραφη ...

αν δεν μου ειχες δωσει εντυπωση οτι ολα αυτα τα μοιραζεσαι δνε θα σε ρωτουσα ... αλλα τα δεκαδες θεματα σου τα ανοικτα σε ολουςσ εαυτο το φορουμ δειχνουν ενα πνευμα διανομης ..η οχι ???αλλοι οι λογοι που δημοσιευεις πειραματα κια κατασκευες ...οχι για την διανομη ιδεων σε ολους ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό Spark » 29 Ιουν 2020, 09:44

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε: τα δεκαδες θεματα σου τα ανοικτα σε ολους σε αυτο το φορουμ δειχνουν ενα πνευμα διανομης ..η οχι ???αλλοι οι λογοι που δημοσιευεις πειραματα κια κατασκευες ...οχι για την διανομη ιδεων σε ολους ...


καλή η διανομή ιδεών και είμαι θετικός με προϋποθέσεις, πειράματα και κατασκευές υψηλής τάσης δεν είναι καλά για όλους. πχ η τελευταία παρουσίαση κατασκευής μου το Spark Exciter βγάζει στην κορυφή βολταϊκό τόξο ή αλλιώς ηλεκτρική φλόγα που είναι ικανή να κεραυνοβολήσει κάποιον ή να βάλει φωτιά στο σπίτι απο ατύχημα.
δεν θα μπορούσε να πωλείται σε καταστήματα ούτε να έχει πιστοποίηση CE. είναι μια συσκευή επικίνδυνη και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για παράνομες δραστηριότητες.
λοιπόν τι πρέπει να κάνω; να δείχνω πως να το φτιάξετε αναλυτικά βήμα προς βήμα;;

στο εργαστήριο μου έχω γεννήτριες υδρογόνου που χρησιμοποιώ για καύση, κοπή και συγκόλληση μετάλλων.
ξέρετε πως το υδρογόνο κ το οξυγόνο μαζί είναι τα πιο εκρηκτικά αέρια που μπορούν να ανατινάξουν κτήριο όπως και οι φιάλες βουτανίου. τι να κάνω να δείχνω στον κόσμο πως να φτιάχνουν εκρηκτικά με ηλεκτρόλυση του νερού;;

θα φωτογραφίσω σήμερα την συσκευή που ονομάζω Vortex Methera DC converter και ελπίζω η παρουσίαση και μια σελίδα κείμενο να αρκεί σε μερικούς, για τους πιο περίεργους συνιστώ να πάνε να μάθουν ηλεκτροτεχνία σε πανεπιστήμια και μετά να κάνουν επικίνδυνες κατασκευές..
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 09 Ιούλ 2020, 08:07

σχολιο 20


........θυμισουμε τις εννοιες που ετεθησαν σε αυτο το νημα ...

... ηλεκτρομαγνητικη αδρανεια
...ηλεκτρομαγνητιη αντλια - συριγγα
...ηλεκτρομαγνητικό κενο



ηλεκτρομαγνητικη αδρανεια
: καθε φορα που μέσα σε ενα ηλεκτρομανητικο πεδιο μεσο δημιουργειται ενα ρευμα ηλεκτρομαγνητικης ενεργεια ή αποτομη αλλαγη της εντασης και της ποιοτητα γενικα του πεδιου το πεδιο αντδρα με τέτοιο τροπο ωστε να τειενι να αναιρεσει την μεταβολη με αποτελεσμα να δημιουργουνται συνθηκες αντιεθτων ρευματων και διαχιεριση του πεδιου ( το γνωστο και φαινομενο της επαγωγης )

ηλεκτρομαγνητιη αντλια - συριγγα: καθε διαταξη προκλησης τεχνητων η/μγντικων ρευματων και εκδηλωσης της η/μ αδρανειας -επαγωγης

ηλεκτρομαγνητικό κενο
: η κενωση του χωρου απο η/μ πεδια τα πεδια που αφαιρουνται με τις συνηθεις διαταξει ειναι τα πιο χονδροειδη ...τα πιο λεπτοφυη παραμενουν για την αφιαρεσει κι αυτων απαιτειεται αλλου τυπου αντλια ..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429


Επιστροφή σε “Εναλλακτικές Επιστήμες”