ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Μεταφυσική, ανεξήγητα φαινόμενα, θεωρίες συνωμοσίας κλπ.
Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 27 Ιουν 2020, 20:37

ΑΝΑΔΕΙΞΙΣ 1


Εικόνα

Η ΑΙΩΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΦΥΠΝΙΣΗ
........εγω εσεις τα μελη ( το κορακι, οι μυγες, οι αρχηγοτσερβελαγκες ) αυτο το φορουμ αυτη η χωρα ..αχαχ ναι ολα εχουν ξανασυμβει ...ποσες φορες ?? δεν ξερω αμετρητες παντως ....οοοοοχι εδω ....σε αυτο το κοσμικο οχημα..οοοοοχχχιιιιιιιιιι.... αλλα σε ενα αλλο μιας αλυσιδας κοσμηματων ηλιακων συστηματων ............

........πως ζει κανεις αν ξυπνησει απο τον υπνο οτι το πεπρωμενο του ειναι μοναδικο οτι καποιοι ηδη το εχουν ζησει και οτι απλα αυτος κινειται μεσα στο καναλι που δημιουργησαν ολοι αυτοι που προηγουνται εξελικτικα ???

.................η Αιωνια Επιστροφη που λεγε κι ο Νιτσε ...αχαχαχ αλλα ποιος καταλαβε ????ποιος εχει ξυπνησει απο τον υπνο που λεγεται μοναδικο ατομικο και κοσμικο πεπρωμενο ???...

....βλεπω ηδη την μορφη μου σε πολλα αντιγραφα οοοχι εδω ,,, αλλου σε αλλους κοσμους ....βλεπω τα γεραματα μου τα νειατα μου να ξαναγινονται ...ψυχες που φερνουν την μορφη μου και το πεπρωμενο μου ...βλεπω κοριτσια μοναχικα να μεγαλωνουν και να γινονται φιλοσοφοκορακες σα και μενα ....οιμε και ποσο μοιαζουμε οιμε ,, σαν δυο σταγονες νερο!!!ειμαι οτι εκεινες κι εκεινες οτι εγω ...........
...τρελαινομαι η μηπως βγαινω απο την τρελα του κοσμικου μου υπνου ???
1 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Στύγιος

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 27 Ιουν 2020, 20:43

0 .

Στύγιος

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 27 Ιουν 2020, 21:57

H "αφύπνιση" των ανθρωπόμορφων Κυλώνων στο Γκαλάκτικα.. 12 φυλές . Καταπληκτική σειρά :good:

0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 28 Ιουν 2020, 08:14

σχολιο 1

...εξαρταται παντα αν ως αφυπνιση εννοουμε την ενεργοποιηση μνημων απο αλλε ςζωες ..χμμ εδω ομως εγω μιλω για κατι πιο πιο κρισιμο κι εξαιρετικο .. το οποιο μπορει αν δωσει μια καλη λογικη εξηγηση γιατι εινα δυνατον να πρβλεφτει το μελλον κι απο που αντλουν τα δεδομενα τους οι μελλοντολογοι και προφητολογοι και βεβαια την ενεργεια τους τα τα κρισιμα προφητικα μας ονειρα ....

και το σεναρι της ταινιας ??
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 28 Ιουν 2020, 08:32

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μια παραξενη αφυπνιση ...

Δημοσίευσηαπό καθεκάστην » Ιανουάριος 30th, 2016, 1:23 pm

AΝΑΔΕΙΞΙΣ 2

.......Η ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤἝΡΗ ΤΡΕΛΑ ...ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΚΟΣΜΙΚΟ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ...
ΟΤΑΝ Η ΨΥΧΗ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟΤΕ ΑΠΛΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΗΣ ...

ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΟΜΩΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΜΙΑ ΟΡΙΣΜΕΝΗ ΒΑΘΜΙΔΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ ... ΠΧ ΜΙΑ ΠΑΙΔΑΡΙΩΔΗΣ ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΙΚΟ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΣΚΙΡΤΗΣΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ..

..ΕΓΩ ΕΣΕΙΣ ΚΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ... ωω ναι ...οποιος ξυπναει νιωθει αμεσως την τραγικοτηα της μοναξιας του ... δεν υπαρχει κανεις αμεσα διπλα του να μοιραστει την εμπειρια του αυτου του κρισιμου ξυπνηματος ..βγαινει στην πολη περπαταει κια ολα εινα βυθισμενα σε ενα μακαριο και μακαβριο υπνο ...οι ανθωποι ζουν τις ζωες τους ετσι υπνωτισμενοι ....

...οοοοο ναι ολα εχουν ξανασυμβει ...να λοιπον πως εξηγειται αυτο που λεν προγεγραμμενο και μοιρα και προφητεια του μελλοντος και πεπρωμενο που φυγειν αδυνατον ...


...ποσες ΜΥΘΗΡΕΣ εχουν περασει πριν απο μενα ??... σε ποσους κοσμους ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟΥς ... και ποιος μπορει να ειναι ο δικος μου καθαρος ατομικος ρολος σε αυτο το πεπρωμενο το σειριακο που επαναλαμβανεται... αληθεια για ποιο λογο ...προφανως για να βελτιστοποιηθει ...

εχει νοημα η επαναληψη της μοιρας αν δεν υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης της ??τι θελει να πετυχει η ΖΩΗ με αυτη την επαναληψη ??

...ειναι κανεις εκει εξω ??.. αλλος ξυπνιος με αυτη την αφυπνιση .. με ακουει κανει ?ς απο αυτους που ανακαλυψαν την διπλη τους μοιρα ή ακομη πιο περα την πολλαπλη ??????????????ετσι φωναζει μεσα σε ενα πλανητη κοιμισμενων ο αφυπνισμενος της τρομερης αυτη μυητικης εμπειριας ...ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ !!!


...ποιος με ξυπνησε ποιος ???γιατι να ξυπναει κανεις μονος σε ενα πλανητη κοιμισμενων ???...τι νοημα εχει ??η μηπως δεν ειναι μονος ??????????

ω ..ναι...δεν ειναι μονος ...αυτους τους αλλους αφυπνισμενους με αυτη την ιδεα ανιχνευουμε σε αυτο το νημα ...
1 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
Θανάσης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 252

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό Θανάσης » 29 Ιουν 2020, 15:17

ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...


https://www.youtube.com/watch?v=


Day dawns dark, it now numbers infinity.
Life crawls from the past, watching in wonder
I trace its patterns in me.
Tomorrow's tomorrow is birth again.
Boats burn the bridge in the fens;
The time of the past returns to my life
And uses it.

:dunno:

tl;dr

δεν είναι κάτι περίεργο. να προσπαθείς να τρως υγιεινά, να πηγαίνεις κάνα περίπατο, να διαβάζεις κάνα βιβλίο και να ζεις σε αρμονία με όλους τους ανθρώπους όλων των φύλων και φυλών.
1 .

Άβαταρ μέλους
Εσθήρ
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 622

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό Εσθήρ » 29 Ιουν 2020, 21:14

0 .
Ο φθόνος είναι συντετριμμένος θαυμασμός.
Σέρεν Κίρκεγκορ, 1813-1855, Δανός φιλόσοφος

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16590

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό nemo » 29 Ιουν 2020, 22:13

εχω βιωσει πολλα περιστατικα που εχουν σχεση με την προβλεψιμοτητα ή την διαισθηση καποιων γεγονοτων
ειναι πολυ παραξενο συναισθημα και δεν υπαρχουν λογια να το εκφρασω
παντως την τελευταια φορα που ειχα την διοραση ειχα τρομαξει σαν να ειχα παγωσει απο την πραγματοποιηση
απο αυτο που ειχα αισθανθει .... και για αυτο σημερα πιστευω σε οτιδηποτε που εχει να κανει με αυτες τις αισθησεις

συνηθως αν τις "ταιζει καποιος αυξανονται ..η μυθηρα θα καταλαβει τι εννοω
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 30 Ιουν 2020, 08:07

AΝΑΔΕΙΞΙΣ 3


ἡ Αἰώνια Ἐπιστροφή ὁ Νιτσεικός Κοσμολογικός Γρίφος

....δεν υπηρχε καμμια μεταφυσικη αποκαλυψη ...που να με οδηγησε στο συμπερασμα αυτο ...υπηρξε σαν εναυσμα βεβαια αυτο που ελεγε ο Νιτσε για την Αιωνια Επιστροφη ...διαβαζοντας το ειχα μια αισθηση οτι δνε εννοουσε απλα του περιοδικους κυκους στην ιστορια του κοσμου μας ουτε τους κυκλους της μετενσαρκωσης .. αλλα κατι πιο βαθυ και αποκαλυπτικο και συγκλονιστικο ως ανθρωπινη επιγνωση ...

οτι ..ολα οσα ζουμε εχουν ξαναγΙνει με εκπληκτικη ομοιοτητα σε ενα κοσμο αλλον που εξελικτικα προηγειται ...το παρελθον του κοσμου αυτου εχει ηδη πραγματωθει στον κοσμο μας κατα ενα μερος του κατα ενα αλλο μερος ειναι το μελλον για τον δικο μας κοσμο...
...ετσι ενιωσα να μιλουσε στο πνευμα μυ η Αιωνια Επιστρφη ...και το να μπορει ενα φιλοσοφος να την ανακηρυσσει με τοση ερημικη επαρση παει να πει ηταν μυημενος σε πολυ υψηλα μυστικα του συμπαντος με ενα αδιορατο τροπο απο τα ιδια τα ΑΡΧΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΕΟΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥΣ ...

ΕΤΣΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟ ΣΥΛΛΓΙΣΤΙΚΟ ΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΙΩΝΙΑΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ λογικα ξεκινωντας απο το γριφο της μελλοντολογικης προβλεψης ... πως εινα δυνατον καποιοι να οραματιζονται και να προφητευουν να ""βλεπουν "" μακρυα το μελλον του κοσμου ??γιατι το να βλεπεις το παρελθον εχει νοημα κι εξηγηση .. το παρελθον εχει συμβει ...η ενεργεια του ειναι κατεγραμμενη στα πεδια του κοσμου μας και οι πιο ευαισθητοι ψυχονοητικα που εχουν υπεραισθητηριακες διεγερσεις και σηματα απλα βλεπουν αυτα τα αρχεια και δεχονται την ενεργεια τους ...χμμ αλλα με το μελλον???πως εξηγειται λογικα το οτι καποιοι μπορουν και βλεπουν το μελλον του κοσμου μας?? ...τι συμβαινει ??πως μπορει να επιδρα πανω στους προφητες αυτο που δεν εχει ακομη συμβει ?? απο που ερχεται η ενεργεια του ... που βρισκονται οι καταγραφες αυτες?? .. και επηρεαζουν τους ψυχνοητικα δεκτικους και ευαισθητους ??χμμμ
...ηταν για μενα μεγαλος γριφος ...εκει μπροστα στην Πετρα που ο Νιτσε αναφωνησε την μεγαλη γαλαξιακη αληθεια της ΑΙΩΝΙΑΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ...στεκομουν κι εγω νοητα ...διαβαζοντας για τον Νιτσε...προσπαθωντας να καταλαβω τι εννοουσε !!!

ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΚΟΣΜΙΚΟ ΕΝΝΟΟΥΣΕ Ο ΦΙΛΟΣΟΦΟΣ Ο ΕΡΗΜΙΤΗΣ ΠΕΡΙΠΑΤΗΤΗΣ ΤΩΝ ΒΟΥΝΟΚΟΡΦΩΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕΙ ΩΣ ΥΠΑΡΞΗ ... αλλα τι ???????????????

....χμμμμ... θα σας παρουσιασω σε αλλη αναδειξη το συλλογισμο που εκανα μετα απο πολυ καιρο εντρυφησης στην νιτσεικη ιδεα της Αιωνιας Επιστροφης ...ο γριφος λυθηκε σιγα σιγα μετα απο χρονια ...ΟΧΙ ΔΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΩΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΕΜΟΥ ΤΗΣ ΣΥΛΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ .......ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΗ ΚΟΣΜΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ...


....οι γριφοι χανουν μαγεια τους οταν τους εξηγησεις αλλα το να στεκομαστε με δεος στα μυστηρια του συμπαντος και της ζωης δνε εινα το ζητουμενο το ζητουμενο ειναι να προχωρουμε με σταθερα βηματα προς την αποκτηση της ΤΕΛΕΙΑΣ ΓΝΩΣΗΣ..
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ...μιά παράξενη ἀφύπνιση...

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 30 Ιουν 2020, 08:19

nemo έγραψε:εχω βιωσει πολλα περιστατικα που εχουν σχεση με την προβλεψιμοτητα ή την διαισθηση καποιων γεγονοτων
ειναι πολυ παραξενο συναισθημα και δεν υπαρχουν λογια να το εκφρασω
παντως την τελευταια φορα που ειχα την διοραση ειχα τρομαξει σαν να ειχα παγωσει απο την πραγματοποιηση
απο αυτο που ειχα αισθανθει .... και για αυτο σημερα πιστευω σε οτιδηποτε που εχει να κανει με αυτες τις αισθησεις

συνηθως αν τις "ταιζει καποιος αυξανονται ..η μυθηρα θα καταλαβει τι εννοω


σχολιο 2

....υπαρχει εξηγησει εχω αναπτυξει μια θεωρια με αφορμη την ιδεα του Νιτσε της ΑΙΩΝΙΑΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ..παρακολουθα την ...οτι εινα αναγκη ζωης και δυνατοτητα πρεπει να το ταιζουμε να εστιαζουμε εκει αλλιως δεν υπαρχει ψυχονοητικη εξελιξη ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429


Επιστροφή σε “Εναλλακτικές Επιστήμες”