ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Μεταφυσική, ανεξήγητα φαινόμενα, θεωρίες συνωμοσίας κλπ.
Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 30 Μάιος 2019, 11:46

Spark έγραψε:
ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:Σπαρκ..πιστευεις λοιπον οτι εχεις μοιρα κακοδαιμονα ???οτι θελεις αιωνια να περιπλανιεσαι οτι αυτο ειναι η <<ευτυχια>> σου οτι θελεις αιωνια την αταξια μεσα σου ...εεε ???οτι εχεις συνδεσει την μοιρα σου με το σκοτος και το περιθωριο ???οτι εχεις αποδεκτεις τον χαμο σου ως ζωσα ψυχη ??οτι σκοπος καποτε θα γινει να τρεφεσαι απο τι ζωε ς των αλλων οπως οι εκπτωτοι απομακρινομενοι απο το φως ...

...αν ολα αυτα δεν τα εχεις αποδεκτει τοτε δεν λεγεσαι κακοδαιμων....


θελεις να μαθεις για εμένα;
ειμαι ο τελευταίος της γενιάς μου, το DNA μου θα χαθει, έτσι θέλω,
ειμαι στην τελευταία μου ενσάρκωση, έχοντας μεταθανάτια εμπειρία ειμαι κατασταλαγμένος,
επιλέγω να χαθω στο σύμπαν και να μην ενσαρκωθώ ξανά επανω στη Γη, είναι απόφαση μου οριστική.
οι χαρακτηρισμοί καλό-κακό δαιμων δεν με ενοχλούν, ολοι εχουμε το καλο και το κακό στοιχείο, εγω τα εχω σε ισορροπία, ετσι θέλω.
εαν τρέφομαι με στοιχεία που υπάρχουν αφθονα στο σύμπαν καλά κάνω. φάε και εσυ ηλεκτρόνια εαν μπορείς.
έτσι ειμαι και εαν δεν σου αρεσω δεν θα σκασω.
κοιτα το βασιλειο μου δεν εχει ανθρώπους..

\/
https://elefthero.net/viewtopic.php?f=13&t=7777&p=258728#p258001
/\



σχολιο 5

...αν σαν ψυχη η μοιρα σου να χαθεις ειναι .. τοτε εισαι σε εξελικτικη κατρακυλα ...αν ετσι πιστευεις οτι τεΤοια μοιρα εχεις, δεν ανηκεις επομενως στις ανθρωποψυχες ...που ""ανω θρωσκουν"" .. που εχουν Homous- ΑΘΑΝΑΤΗ ΟΥΣΙΑ ..ειναι δηλαδη <<περιουσιος λαος>> ...

..αλλα πες μου .. στην γλωσσα τη βιονεργειακη του κορακος με χρυση βουλα... χανομαι σημαινει το χαος -σκοτος και η διαλυτικη δυναμη του υπερισχυει της συνεκτικης δυναμης του φωτος...

...αν λοιπον εχεις μοιρα σου το χαμο δηλαδη την επικρατηση του χαους στις δομες σου τοτε δεν ισχυει αυτο που ισχυριζεσαι οτι σε σενα το σκοτος και το φως ειναι σε ισορροπα ..λογικα οταν υπερισχυει το φως εχουμε θεικη ανελιξη ανθρωποθεικη ...αν υπερισχυει το σκοτος εχουμε χαωτικη κατελιξη υπανθρωπικη ....αν και τα δυο κρατιουνται σε ισορροπια εχουμε στασιμοτητα παλινδρομησεις εκπτωσεις κι ανορθωσεις αλλα και παλι οχι για παντα ερχεται καποτε η εκπνοη ...που δεν ειναι ψυχικος χαμος αλλα εισροφηση απο το γαλαξιακο κεντρο ...

....χμμμ... λοιπον Σπαρκ.. τι νομιζεις οτι σε καθοριζει καλυτερα ως μοιρα ..λογικα παντα ...χμμ..τι πιστευεις οτι γινεσαι ως ψυχη ???ενα ψυχικο σκουπιδι προορισμενο να χαθει??...ενας θεος ?? η ενας περιπλανωμενος προστατευομενος να κρατα στα εξωτατα πεδια μεχρις εσχατων την ισορροπια φωτος σκοτους ..οχι για παντα αλλα ως την μεγαλη στιγμη της εισροφησης ρουφηγματος απο την Αρχεγονη Κοιλαδα στο Κεντρο του Γαλαξια ??

...τι ειναι αυτος στη φωτο ???αγγελος ή στασιμοδαιμων.. ...σιγουρα δεν εινα κακοδαιμων απο αυτους που καταντουν ερμαια των ιονοθυελλων και καταβαθρωνονται και κατασχιζονται σε χαραδρες του γαλαξια στα εξωτατα πεδια , καθως εχει οπως βλεπουμε δυνατα και σχηματισμενα φτερα νυχτεριδας βεβαιως και μπορει να διαφευγει απο αυτες ....σιγουρα δεν ειναι αγγελος αγαθοδαιμονων ευδαιμων με λευκα φτερα περιστεριου αυτοι ειναι μονο των Ναων πανω στο Τοξο της Δεξιας δηλαδη ατραπου πτερυγας ...

..θα σας εξηγησω με βιονεργειακους ορους τι δηλωνουν τα φτερα περιστεριου και τα φτερα της νυχτεριδας ως σχηματα....αλλα εοχυμε εκλογες κια πρει να ασχοληθω και με τις πολιτικοφιλοσφικες μου αναρτησεις .. τα λεμε στο πεδιο ΠΟΛΙΤΙΚΗ..


Εικόνα
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 30 Μάιος 2019, 11:57

Ραν ταν πλαν έγραψε:Και εγώ είμαι ο τελευταίος της γενιάς μου.
Και αφού ο θεός, ο Μαρξ, ο Λένιν και ο Στάλιν πεθάνανε το κενό που θα αφήσω πίσω μου θα μοιάζει με μαύρη τρύπα που θα καταπιεί όλες τις τσάγκρες του κόσμου.
Σαν την Άννα Γούλα ένα πράμα που όπως λέει στο παγκόσμια γνωστό τραγούδι της ''Τα πίνω όλα, τα παίρνω όλα, τσάγκρες ουίσκια και κοκα κόλα.''
Επιστημονικά πράματα όχι αστεία.

σχολιο 5

...εσυ χαχανουλη δεν ειπαμε να μην χωνεσαι στις συζητησεις των μεγαλων ??.. πηγαινε παιξε με τις κουκλιτσες κια την μυτουλα σου ...και μην λαθροκοιτας τι συζητουν οι μεγαλοι για τι θα εχεις ςψυχικα τραυματα αργοτερα ...ελα να συζητησουμε στο πεδιο ΠΟΛΙΤΙΚΗ για οσα εινα της ψυχικης ηλικιας σου ...ασε αυτα τα θεματα του Ταγματος του Κορακος που δεν τα καταλαβαινεις κι γιαυτο τα περιγελας ...και τα σνομπαρεις ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό Spark » 30 Μάιος 2019, 19:13

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:....χμμμ... λοιπον Σπαρκ.. τι νομιζεις οτι σε καθοριζει καλυτερα ως μοιρα ..λογικα παντα ...χμμ..τι πιστευεις οτι γινεσαι ως ψυχη ???ενα ψυχικο σκουπιδι προορισμενο να χαθει??...ενας θεος ?? η ενας περιπλανωμενος προστατευομενος να κρατα στα εξωτατα πεδια μεχρις εσχατων την ισορροπια φωτος σκοτους ..οχι για παντα αλλα ως την μεγαλη στιγμη της εισροφησης ρουφηγματος απο την Αρχεγονη Κοιλαδα στο Κεντρο του Γαλαξια ??

...τι ειναι αυτος στη φωτο ???αγγελος ή στασιμοδαιμων..


σου απαντω απο ευγένεια για να μην σκεφτεις πως αποφευγω..
το τι ειναι αυτος στη φωτο δεν με νοιαζει, αμα τον δεις ρωτησε τον. νομιζω πως ειναι ενα σκίτσο και τιποτε αλλο.

για τα φτερα που εγραψες πιστευω πως χρειάζονται μόνο σε πτηνά,
τα ανωτερα πνεύματα που μπορουν να υλοποιούν και να εξαυλώνουν δεν χρειάζονται φτερά ουτε σωμα, το πνεύμα ειναι αθάνατο οπως και η ενέργεια, μόνο αλλάζει μορφή, δεν χάνεται.

οταν γραφω πως θελω να χαθω στο διάστημα εννοώ πως είμαι ταξιδιώτης του απείρου, το γραφω στο αβαταρ μου Space Traveller.
δεν ειναι σχετικό με το θέμα να περιαυτολογώ, να γραφω τι είμαι, τι δεν είμαι, εαν ειμαι ετσι ή αλλιως, σοβαρά ενδιαφέρεται κανείς; δεν θα έπρεπε.

ευχαριστω για το ενδιαφερον, συνέχισε το σενάριο σου, μην ενοχλείσαι


και παρακαλώ τον συμπαθή Ραν ταν πλαν να μην ενοχλεί και αυτός, δεν ειναι ενα θέμα για αστεία, αρκετά
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 31 Μάιος 2019, 12:14

για τα φτερα που εγραψες πιστευω πως χρειάζονται μόνο σε πτηνά,
τα ανωτερα πνεύματα που μπορουν να υλοποιούν και να εξαυλώνουν δεν χρειάζονται φτερά ουτε σωμα, το πνεύμα ειναι αθάνατο οπως και η ενέργεια, μόνο αλλάζει μορφή, δεν χάνεται.

οταν γραφω πως θελω να χαθω στο διάστημα εννοώ πως είμαι ταξιδιώτης του απείρου, το γραφω στο αβαταρ μου Space Traveller.
δεν ειναι σχετικό με το θέμα να περιαυτολογώ, να γραφω τι είμαι, τι δεν είμαι, εαν ειμαι ετσι ή αλλιως, σοβαρά ενδιαφέρεται κανείς; δεν θα έπρεπε (Spark )


σχολιο 6

...τα"" φτερα "" εννοειται εινα βιονεργειακοι πιδακες ...που βγαινουν απο τα τσακρας μας ..ως ψυχες μας βοηθουνε να μετακινουμαστε με ταχυτητα μεγαλη εινα κλατι σαν προωθητηρες της ψυχης ...ασε με να σου εξηγησω ..μην αποπαιρνεις ετσι την ερμητευτιξη μου διαθεση ...

...οι ανθρωποψυχες δες εχουμε φτερα .. πρεπει να εινα κανεις ημιθεικος αρα στα προθυρα της θεωσης να εχει εχει εξελικτει επαρκως γιανα εχει φτερα ...κια οι διαμονεςε χουν φτερα οσοι απο αυτους καταφερνουν να παγωσουν την κατελιξη τους,, τα φτερα τους ειναι σε σχημα σαν αυτα της νυχτεριδας ..χμμμ..γενικα οι κατρακυλουντες διαμονες που εχουν χασει την μπαλα της εξελιξης και πανε προς σαβουροποιηση τη ψυχη τους δεν εχουν φτερα ...ειναιερμαια των ιονοθυελων και σαρωστρων του γαλαξια μας αρα η ταση τους ειναι να καταληξουν σε μια χαβουζα ψυχων τελειμενων εκει θα κατασχιστουν με δραματικο τροπο ...

..ενδιαφερομαι και σου απαντω στο καθετι που γραφεις γιατι εισαι μια ενδιαφερουσα ψυχη .. κι ως ενσαρκωμνος εισαι ενας επινοητης και δημιουργικος ανδρας ασχετως αν η τεχνο-νοια σου ειναι της εποχης του σιδηρου ... ...εχεις σε προσωπικο επιπεδο εκφρασει καποιες σκεψεις κια ανησυχιες που προβληματιζουν και επιπλεον εχεις διεξει ενδιαφερον για καποια θεματα μου .. γιαυτο νομιζω οτι αξιζει να σχολιαζω οσα γραφεις και να κανω αναλυσεις οπου εχω να πω κατι πιο θεωρητικο και γενικο ...
προσδιορισες τη ψυχη σου ως κατι που θα χαθει κι εγω με αφορμη αυτη τη δηλωση σου θεωρησα οτι εινα ευκαιρεια να μιλησουμε δημοσιως για το ποιος χανεται, για την μοιρα των δαιμονων ( κατα την αρνητικη ισχυουσα εννοια την παραφθαρμενη που εχιε πεικρατησεις αν τους αιωνες )


...οι αντιδραση σου ομςω στις ανλυσεις αυτες ειναι εντλςω συναισθηματικες και δηλωνουν πικρα κι απογοητευση ... νομιζω οτι πρεεπι να χρησιμοποιησεις πιο πολυ την νοητικη σου φυση ...οπως κανεις με τα κυκλωματα κια τςι κατασκευες σου ...

σοβαρά ενδιαφέρεται κανείς; δεν θα έπρεπε

..ναι ρε συ ενδιαφερομαι εγω ... ενδιαφερομαι για κθενα που σεβεται τα λεγομενα μου και μου κανει ερωτησεις η παρεμβαινει σε αυτα που γραφω ....μια αγνωστη διαδικτυακη περσονα ....σταματα να αυτομαστιγωνεσαι δημοσια κι ασκοπως ...

..να σκεφτεις ακομη και για τον μυταρα το ραταπλαν ενδιαφερομαι που εχω φαει αγριο μπουλινγκ απο αυτον ...δεν μπορω να μην ομολΟγησω οτι εινα κι αυτος μια εξεχουσα διαδιΚΤυακη περσονα κι ας με εχει γελοιοποιησει αγρια με τις παρεμβασεις του ..χιχιχ.. μια ΜΥΘΗΡΑ που μιλα για Ναους και Τοξα και Βελη και Μοιρα Θεων και Δαιμονων και Τρεμουντανες και Βιοσοφικα Κινηματα και Σχεδια Αποκλισης και για ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΠΟΧΗ ...ΧΜΜ... ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΚΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗ ΤΗΣ??? κορΑκινα οντας η ιδια που κραζει αλυπητα τα επισημασμενα περιρρεοντα πτωματα ???χμμμ οοοχι βεβαια .. αλλα να του απανταω αναλογως ειρωνευμενη κι εγω δεν εχω σταματησει ...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13107
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 31 Μάιος 2019, 17:07

Παίρνω την τσάγκρα μου και φεύγω. Τζάμπα αναλώνω την επιστημοσύνη μου και την ειδίκευση μου στις χορδές εδώ μέσα.
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13107
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 31 Μάιος 2019, 17:11

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:..να σκεφτεις ακομη και για τον μυταρα το ραταπλαν ενδιαφερομαι .


Ωπ τώρα το είδα αυτό. :fico: :fico: :fico: Μάλλον βιάστηκα να αποχωρήσω. :s_cool
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό nemo » 31 Μάιος 2019, 22:18

61758610_10220209794374364_2752461376831094784_n.jpg
βρε μπας και ειναι η μυθηρα;
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό Spark » 08 Ιούλ 2019, 20:58

nemo έγραψε:βρε μπας και ειναι η μυθηρα;


μπα δεν ειναι, αυτη η Ευαγγελία τον ήπιε :D

η ΜΥΘΗΡΑ μας ειναι ξύπνια - ένα πρόβλημα με την εποχή του σιδήρου το έχει :hmmm

Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
ΜΥΘΗΡΑ
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3214

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό ΜΥΘΗΡΑ » 09 Αύγ 2019, 10:24

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:ΔΕΜΟ 3

....ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ..

οι Δυοι Τυποι Ναιτικων Θεικων Πληρωματων

...οι Ναοι ειναι δυο τυπων :pardon: .... του Τοξου και του Βελους .. Ναοι που ανηκουν πανω στην εξελικτικη συλλογικη καμπυλη που λεμε Τοξο και Ναοι πανω στην Εξελικτικη καμπυλη που λεμε Βελος..
( αναλυτικοτερα στο νημα <<ΟΙ ΔΥΟ ΝΑΟΙ ΚΑΙ Η ΠΥΡΑΜΙΔΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ >> διαβαστε ΔΕΜΟ 1, 2, 3 και σχολια 7 , 8 viewtopic.php?f=59&t=5896 να γαιτι αριθμιζω σχολια και δεμο κτλ γιατι διανεμω συστηματικα με παραθεσεις-παραπομπες καποιες ιδεες στο διαδικτυο )


....οι Ναοι του Τοξου ειναι Ναοι που κοινωνουν με τα καθαρια υδατα της Αρχεγονης Κοιλαδας, ειναι βαπτισμενοι σε αυτη τρεφονται βιοενεργειακα αμεσα απο τη μεγαλη αυτη Πηγη της Ζωης, η θεικη ανελιξη πανω στην καμπυλη αυτη ειναι χωρις σημαντικες καθυστερησεις παλινδρομησεις αποκλισεις αποστασιες και εκπτωσεις ...
..ειναι μια Μεγαλη Ομοταξια Ναων Σειριακη διαφορων ανελικτικων βαθμιδων της Καμπυλης Σκαλας του Τοξου .. ειναι οι Θεοι οι Φτερωτοι και τα Φτερωτα Ερπετα με φτερωτη ταση ισχυροτατη ειναι η 1η και 2η Ταξη Ανθρωποψυχων οι ευγενεστερες και βιονεργειακα καθαροτερες ταξεις με ισχυρο το λογο Φωτος -Σκοτους ..διαφορων ηλικιων ...ειναι οι Ελλοχιμ για τους οποιους μιλουν οι διαφοροι συνομωσιολογοι ...

.....Ναοι του Βελους ειναι Ναοι που δεν κοινωνουν μετα καθαρια υδατα της Αρχεγονης Κοιλαδας, απωθουνται ισχυρα απο αυτην , δεν ειναι βαπτισμενοι σε αυτα τρεφονται με δανεικο φως απο τους Ναους του Τοξου και απο μισοξερο ποταμα-ξεροπηγαδα του Γαλαξια, η θεικη ανελιξη πανω στην καμπυλη αυτη ειναι με σημαντικες καθυστερησεις, παλινδρομησεις, αποστασιες και εκπτωσεις ...
...ειναι μια Μεγαλη Ομοταξια Ναων Σειριακή διαφορων ανελικτικων βαθμιδων της Καμπυλης -Σκαλας του Βελους ..ειναι οι Θεοι Φτερωτα Ερπετα με ερπετικη ταση ισχυροτατη και Θεοι Ερπετικοι ειναι με αδυναμο λογο Φωτος - Σκοτους ..διαφορων ηλικιων .. ειναι οι Νεφελιμ για τους οποιους μιλουν διαφοροι συνομωσιολογοι ...


σχολιο 7

....λιγο γελοιοποιηθηκε το θεμα μας με τα ευρωνευτικα σχολια του Νεμο, και τις παραληρηματικες υπερβολες του Σπαρκ που εχει παντα την ταση να εκθειαζει να γινεται υπερλατρης και μετα να πεφτει σαν τον Ικαρο με λιωμενα τα φτερα απο τα εκθειαστικα παραπλανητικα υψη του απογοητευμενος και διαψευσμενος ...

...η "Μυθηρα" ειναι μια μεσηλικη γυναικα της διπλανης πορτας μια μοναχικη κορακοφιλοσφος που γερνα πανω σε ενα πληκτρολογιο αξιοποιωντας αυτη την λιγη εξουσια που της δινει το διαδικτυο αυτο,, δινωντας νοημα στην μιζερη και ασημαντη καθημερινοτητα της ...καλα κρυμενη μεσα στην διαδικτυακη ανωνυμια της και ψευδωνυμια της 10 χρονια τωρα ,,και αυτη η καλυψη ειναι μια υπεροχη δυναμη για να κανει κανεις το στοιχειωδες επιμορφωτικο αφυπνιστικο του εργο εδω σε αυτο το σκληρο αλωνι του κοσμου μας στην βαση της πυραμιδας εκει που πρεπει σε μικρες γωνιτσες του διαδικτυου με δυο τρεις να κλεφτοκοιταζουν και να προσεχουν, αλλους τρεις να γελανε και να κοροιδευουν κι η πλειονοτητα των χρηστων μελων εσαει αδιαφορως περιδιαβαινουσα ...αυτη η επιμορφωση δνε θα μπορουσε να γινει ποτε εμπροσθεν μεγαλων ακροατηριων αποσβολωμενων θαμωνων ακροατων η αναγνωστων λατρεων και παραληρηματικων εκθειαστων τυφλωμενων απο την λατρεια τους ...η ζωη πολυ ορθα δαλεξε τα σπουδαια αυτα θεματα τα μυθηριακα να εχουν τοσο μικρα κι αναρχα ακροατηρια εμπλουτισμενα με υβριστες ειρωνευτες και απαξιωτες που τους δινουν μια μοναδικη χαρη και αυθορμησια και κρατουν ζωντανο το κορακισιο πνευμα της ""υπολοχαγου"" Μυθηρας...

...ας ξαναπιασουμε το νημα ομως ..λεγαμε οτι υπαρχουν ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΝΑΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΥΟ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΘΕΙΚΗΣ ΑΝΕΛΙΞΗΣ καθε Ναος απο τους δυο τυπους εχει τις ειδικες του κορακιστικες δυναμεις του τα ΤΑΓΜΑΤΑ ΤΩΝ ΚΟΡΑΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ... με ρητορες ολκης που κρατανε κηρυκειο σκηπτρο και ειναι στην διδαχη αλλα και στην ειρωνια και την υβριν κεραυνωδεις, καυστικοι και δαιδαλωδεις στους ελιγμους του λογου ,, τα λογια τους ταρασσουν συθεμελα καθε πλασμα βαλτωμενο και αλλοτριωμενο ανοιγουν ταφους νεκρων ψυχων σχιζουν παραπετασματα φυλακων και δεσμωτηρια αλυσοδεμενων συνθλιβουν ... αναισχυντους δεσποτες καταπιεστες υποκριτες δυναστες και τυραννους καταχραστες τους αρπαζουν τα λογια των Θεικων Κορακων των Ταγματων απο τα μαλλια και ΤΑ ΡΗΤΟΡΙΚΑ ΝΥΧΙΑ ΤΩΝ ΘΕΙΚΩΝ ΚΟΡΑΚΩΝ ΞΕΡΙΖΩΝΟΥΝ τις φωλεες των μαυρων οφεων και σκαθαρων που σερνωνται μεσα στο πνευμα και την ψυχη των εκμαυλητων και εκβιαστων καθε λογης ...

.....ομως απο τα δυο αυτα μεγαλα ΤΑΓΜΑΤΑ ΚΟΡΑΚΩΝ ΘΑ ΔΙΑΚΡΙΝΟΥΜΕΤΟ ΤΑΓΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ .. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙΣΙΟ ΘΕΙΚΟ ΤΑΓΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΝΑΟΥΣ ΤΟΥ ΤΟΞΟΥ ....και θα μιλησουμε ιδαιτερως για αυτο...
0 .
ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΛΙΣΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5843
ΤΡΕΜΟΥΝΤΑΝΑ, ΜΕΓΙΣΤΗ ΤΑΛΑΝΤΩΣΗ ΒΑΡΥΤΙΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ ΤΗΣ ΓΗΣ
viewtopic.php?f=23&t=5865&p=182131#p182131
ΤΟ ΤΕΙΧΟΣ
viewtopic.php?f=23&t=12429

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ΤΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΚΟΡΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΒΟΥΛΑ

Δημοσίευσηαπό Spark » 12 Αύγ 2019, 19:06

ΜΥΘΗΡΑ έγραψε:λιγο γελοιοποιηθηκε το θεμα μας με τα ευρωνευτικα σχολια του Νεμο, και τις παραληρηματικες υπερβολες του Σπαρκ
..λεγαμε οτι υπαρχουν ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΝΑΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΥΟ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΘΕΙΚΗΣ ΑΝΕΛΙΞΗΣ ...


αυτό είναι σοβαρό σχόλιο και δεν πρέπει να υπάρχει υποψία γελοιοποίησης ή παραληρηματικής υπερβολής.

είσαι σίγουρη πως υπάρχουν μόνο ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΝΑΩΝ ΚΑΙ ΑΡΑ ΔΥΟ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΘΕΙΚΗΣ ΑΝΕΛΙΞΗΣ;;
αυτός ο ορισμός που κάνεις θεωρώ πως ειναι περιοριστικός. γιατί δηλαδή να είναι μόνοι δύο οι ναοί και να μην είναι περισσότεροι; δεν θελω να παιξουμε την κολοκυθιά αλλά εγω πιστεύω πως είναι παλιομοδίτικο σχήμα οι δύο ναοί, όπως το γιν-γιαν οπως το θετικό-αρνητικό, το καλό-κακό, το άσπρο-μαύρο.
κάποτε μου άρεσε και εμένα η θεωρία των 2 ΝΑΩΝ-ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ
μέχρι που εξελίχθηκα και τωρα αναγνωρίζω πως η ΤΡΙΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ είναι ανώτερη απο την δυαδική.

οχι μόνο το πιστεύω αλλά το διαπιστώνω, στην πράξη το τριφασικό σύστημα είναι ανώτερο σε όλα.
Εικόνα

για κοίτα που θρησκείες λατρεύουν την ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ δεν ειναι τυχαίο...

Εικόνα

Εικόνα
0 .


Επιστροφή σε “Εναλλακτικές Επιστήμες”