Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Ὁ μεσιὲ Κλινὸ χτυπᾶ (ἀλύπητα).

Φωτογραφία, Ζωγραφική, Γλυπτική κλπ.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Crazy poster
Crazy poster

Re: Ὁ μεσιὲ Κλινὸ χτυπᾶ (ἀλύπητα).

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 04 Νοέμ 2018, 13:28

Μπραβο.
Ωραιο διαφορετικο νημα.

Δεν βαζω τονους επιτηδες.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Rookie poster
Rookie poster

Re: Ὁ μεσιὲ Κλινὸ χτυπᾶ (ἀλύπητα).

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 06 Νοέμ 2018, 15:09

Χθὲς κάποιος μὲ...μάτιασε. Καὶ νὰ μὴ μὲ μάτιασε, τὸ ἴδιο κάνει. Γλίστρησα καὶ παραλίγο νὰ σκοτωθῶ.
Μιὰ κοπέλλα κι' ἕνας νεαρὸς ἦρθαν καὶ μὲ σήκωσαν. Ἀντίκρυ, ἕνα φαρμακεῖο, ποὺ πρώτη μου φορὰ
τὸ ἐπισκέφτηκα. Ὁ κ. Ματθαῖος μὲ φρόντισε πολὺ καθὼς εἶχαν ματώσει τὰ χέρια μου...Ἀπὸ χθὲς εἶμαι
συνεχῶς ἀκίνητος στὸ κρεβάτι. Χρειάστηκε μερικὲς φορὲς νὰ σηκωθῶ, μὲ οὐρλιαχτά, καὶ νὰ διανύσω
ἐπὶ 10΄ τὴν ἀπόσταση κρεβάτι-μπάνιο!...Στὸ μεταξὺ ἀνησυχοῦσα γιὰ τὰ πουλάκια, γιὰ τὸ νερὸ καὶ τὸ
κεχρί τους. Ὁ Χουανίτο ἦταν νηστικός. Ὥσπου νὰ πάω στὴν τουαλέτα, ἀνησυχοῦσε νὰ τοῦ ἀνοίξω λί-
γο τὴ βρύση τοῦ νιπτήρα νὰ πιεῖ νερό. Μὲς τοὺς πόνους μου, τὸν κοίταζα μὲ λατρεία. Αὐτὸς ὁ γάτος
εἶναι ὅλη μου ἡ συντροφιά. Σήμερα, ἔφερα ἄνθρωπο νὰ ποτίσει τὰ λουλούδια, νὰ φροντίσει τὰ πουλά-
κια καὶ κατάφερα ὁ ἴδιος νὰ βάλω κουφετάκια στὸν γάτο μου. Παίρνω κάτι χάπια ποὺ ἔτυχε νὰ μοῦ ξα-
ναδώσουν οἱ γιατροὶ πρὶν ἕνα μήνα γιὰ χτύπημα στὸ γόνατο. Τώρα στὸν γοφό. Διαπιστώνω ἀπὸ ὥρα
σὲ ὥρα μιὰν ὑποτυπώδη βελτίωση. Ὁ Ὑπολογιστὴς δὲν μοῦ ἔλειψε, ὅπως βλέπετε. Τὸ τηλέφωνο χτυ-
ποῦσε ἀλλὰ ἦταν ἀδύνατο νὰ σηκωθῶ. Πάντως, γιὰ τὴν ὥρα, δὲν πέθανα. Κακὸ σκυλί, ψόφο δὲν ἔχει.

Εικόνα

Οὔτε 'σεῖς θέλω νὰ πάθετε τίποτα - γιὰ νἄχω σὲ κάποιους νὰ γαβγίζω.
0 .
Κλινογατοηδυεπέστερος ἀπὸ πάσης ἄλλης προτέρας ἐποχῆς.
* Ἠθοποιοί εἴμαστε, ὅ,τι πιό ἀέρινο, φίλε!

Επιστροφή σε “Καλές Τέχνες”