Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

ΕΛΛΑΣ 2027 μχ.

Φωτογραφία, Ζωγραφική, Γλυπτική κλπ.
Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover

Re: ΕΛΛΑΣ 2027 μχ.

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 04 Δεκ 2018, 13:41

Οργισμένος έγραψε:-Λοιπόν κ. προεδρε οπως ισως γνωριζετε πριν να αναλαβω ως ειδικος συμβουλος ήμουν δημοσιογραφος, ενώ ακόμα πιο παλιά ήμουν ειδικός στις πολιτικοοικονομικες προβλέψεις. ΑΠο τότε που θυμαμαι τον εαυτο μου με γοητευαν τα μυστήρια και αρνιομουν να δεχθω τις κοινοτυπιες και τη μασημενη τροφή που κυκλοφορει ως κοινα αποδεκτή γνωση. Εχω κάνει έρευνα για θέματα οπως η Ατλαντίδα μέχρι και την εμφανιση εξωγηινων σε σημαντικες περιοδους της ανθρώπινης ιστοριας .

Κοινοτοπίες ρε και όχι κοινοτυπίες. Όταν λογοτεχνίζεις δε θα χρησιμοποιείς λανθασμένες γλωσσικές δομές. :D
Στο λέω γιατί αν εκδοθείς και σε περιλάβουν οι φιλελεύθεροι βιβλιοκριτικοί της ''Καθημερινής'' θα σου αλλάξουν τα φώτα αν σε πιάσουν γραμματικά ελλιπή. Ο φιλελευθερισμός μέσα στη μεγαλοψυχία του μπορεί να παραβλέψει τα πάντα αλλά είναι αμείλικτος όταν πρόκειται για σολοικισμούς. :fico:
0 .
εθνικόφρων κομμουνιστής

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 04 Δεκ 2018, 14:03

Καλα εμεις γελαμε, αλλα αν εγραφε τα ιδια η Σωτη ή ο Τατσο θα χε γινει μπεστ σελερ απο την πρωτη βδομαδα.
0 .
Κουκλα εχεις ΠΜ

Sweetie you have a PM

Muñeca tienes un MP

너는 인형이있다. 개인적인 메시지

:fico:

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 26 Δεκ 2018, 00:30

Ο Νίκος κάθισε με μια εντονα αυτοεπιβεβαιωτική διάθεση στο γραφείο του , θεωρώντας εαυτόν έντονα καταπονημένο.
-ΤΟ μάθημα της ιδεολογικής διαπαιδαγώγησης είναι απίστευτα έντονο Γιώργο. Απευθύνθηκε στον συνομιλητή και συναδελφό του με τον οποίον γνωρίζοταν πολλά χρόνια όντας χρήστες και οι 2 του Ελέυθερου, του φόρουμ που τελικά έκλεισε μετά απο δολοφονική επίθεση από χριστιανούς στα κεντρικά γραφεία του το 2024.
-Ελα τώρα που μου κουνιόσαστάν για κατάργηση των θρησκευτικών! Με Τζήμερο π-θ αυτά να τα ξεχάσετε και να περιμενετε απολυσεις για τους καθηγητες του προπαγανδιστικου μαθηματος σας.... Είπε φωναχτά ο Γιώργος, ο πρώην διευθυντής γυμνασίου ο οποίος είχε απολυθεί για ένα διαστημα με τις Ιουλιανές ταραχές του 2023 κι έπειτα ξαναπροσλήφθηκε με την αλλαγή κυβερνήσεως.
-Ξέρεις κάποτε πίστευα οτι όντως είσαι αριστερός. Αχαχαχα!!! Η περιπαικτική διάθεση του Νίκου γνωστού και ως Λαχουρένιου ήταν εμφανής.
-Ελα ρε νέοπα που θα μου κάνεις και αστειάκια. Απάντησε ο Στυγιος.
-Τι να σου κάνω που σε ανέχομαι σαυτο το ξερονήσι. Αλλα υπομονη σε 3 μέρες ξεκινά ο μήνας των χειμωνιατικων διακοπων και θα ησυχάσω απο τις εξυπνάδες σου. Είπε ο Στύγιος νιώθοντας μέσα του μια δίψα για τις 40 μέρες διακοπών οι οποίες ξεκινούσαν στις 5 Δεκεμβρίου.
-Μαλακα 1 μέτρο χιονι έχει έξω, θα παραγείλουμε τίποτα το απογευμα να φαμε και να πιούμε; Ρώτησε ο ΛΑχ.
-Λημνος, ησυχαστήριο της ψυχης μου. Ναι να παραγγείλουμε. Απάντησε ο Στύγιος.
2 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 26 Δεκ 2018, 10:31

Οργισμένος έγραψε:Ο Νίκος κάθισε με μια εντονα αυτοεπιβεβαιωτική διάθεση στο γραφείο του , θεωρώντας εαυτόν έντονα καταπονημένο.
-ΤΟ μάθημα της ιδεολογικής διαπαιδαγώγησης είναι απίστευτα έντονο Γιώργο. Απευθύνθηκε στον συνομιλητή και συναδελφό του με τον οποίον γνωρίζοταν πολλά χρόνια όντας χρήστες και οι 2 του Ελέυθερου, του φόρουμ που τελικά έκλεισε μετά απο δολοφονική επίθεση από χριστιανούς στα κεντρικά γραφεία του το 2024.
-Ελα τώρα που μου κουνιόσαστάν για κατάργηση των θρησκευτικών! Με Τζήμερο π-θ αυτά να τα ξεχάσετε και να περιμενετε απολυσεις για τους καθηγητες του προπαγανδιστικου μαθηματος σας.... Είπε φωναχτά ο Γιώργος, ο πρώην διευθυντής γυμνασίου ο οποίος είχε απολυθεί για ένα διαστημα με τις Ιουλιανές ταραχές του 2023 κι έπειτα ξαναπροσλήφθηκε με την αλλαγή κυβερνήσεως.
-Ξέρεις κάποτε πίστευα οτι όντως είσαι αριστερός. Αχαχαχα!!! Η περιπαικτική διάθεση του Νίκου γνωστού και ως Λαχουρένιου ήταν εμφανής.
-Ελα ρε νέοπα που θα μου κάνεις και αστειάκια. Απάντησε ο Στυγιος.
-Τι να σου κάνω που σε ανέχομαι σαυτο το ξερονήσι. Αλλα υπομονη σε 3 μέρες ξεκινά ο μήνας των χειμωνιατικων διακοπων και θα ησυχάσω απο τις εξυπνάδες σου. Είπε ο Στύγιος νιώθοντας μέσα του μια δίψα για τις 40 μέρες διακοπών οι οποίες ξεκινούσαν στις 5 Δεκεμβρίου.
-Μαλακα 1 μέτρο χιονι έχει έξω, θα παραγείλουμε τίποτα το απογευμα να φαμε και να πιούμε; Ρώτησε ο ΛΑχ.
-Λημνος, ησυχαστήριο της ψυχης μου. Ναι να παραγγείλουμε. Απάντησε ο Στύγιος.

:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Τομπουστη μου φτιαξες την μερα
1 .
Κουκλα εχεις ΠΜ

Sweetie you have a PM

Muñeca tienes un MP

너는 인형이있다. 개인적인 메시지

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster

:

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 30 Δεκ 2018, 21:22

Ο Γιώργος σχεδον ήπιε τους γύρους του.

-Ε λοιπον απο τα καλά της δραχμής είναι ότι εχω ξεχάσει τι θα πει χοληστερίνη. Αν και αυτος ο μπαγάσας ο καντινιέρης βάζει 70 ολοκληρα γραμμάρια γύρο στα σαντουιτς του , παρόλα αυτά οταν τρως κρέας και γαλακτοκομικα΄4-5 φορές το μήνα δεν γίνεται να ανεβάσεις χοληστερίνη... Μονολόγησε ο Γιώργος καταπίνοντας και την τελευταία μπουκιά από τους 3 γύρους του.
-Λοιπόν προτείνω φωτιά στην παραλία και λίγο τσιπουράκι. Είπε ο Νίκος.

-Βρε μαλάκα έχει πολύ κρύο. Είπε ο αειθαλής 60αρης.
-Ελα πάμε. Κάνω πρόγραμμα εγώ.
Παρά την παγωνιά και το στρωμένο χιόνι οι 2 εκπαιδευτικοί αφού γέμισαν με ξύλα καβάλησαν τα ποδήλατα τους και κτευθύνθηκαν στο βόρειο μέρος της παραλίας του πλατυού.
Φυσικά αρχές Δεκέμβρη στην παραλία επικρατούσε πλήρης ερημιά, ενώ ο συνδιασμός θαλασσας, βορείου ανέμου, χιονιού και κρύου έκανε το όλο επιχείρημα περιπετείώδες.
Ο εκπαιδευμένος στις ταξιαρχίες του Ρωμανού, Νίκος, γρήγορα άναψε φωτιά κι έβγαλε το τσιπουρο και το μέλι να φτιάξει κατάσταση. Η καυτή φλόγα απο τα κούτσουρα όσο είχε δύναμη προφύλασε τους 2 φίλους απο το κρύο. Ο Γιώργος γρήγορα με ενα μπρίκι έφτιαξε το μίγμα του τσιπουρόμελου. Το ζεστό αλκοολούχο υγρό σύντομα κυλούσε στα στεγνα λαρρύγγια των 2 εκπαιδευτικών και το κρύο Δεκεμβριανο σούρουπο άρχισε να παίρνει αλλες διαστάσεις.
-Σε κατι τέτοιες στιγμές σκεφτομαι τα παιδια μου τόσο πολύ. Μονολόγησε ο Γιώργος.
-Και τα 7; ρώτησε περιπαικτικά ο Νίκος.
-Μικρέ σοβαρέψου.
-Οκ οκ, εγώ κατι τέτοιες στιγμές σκέφτομαι τους αγώνες που έδωσα το 23 στην Αθήνα με τις ταξιαρχίες του Ρωμανού. Νιώθω τόσο περήφανος.
-Ε είσαι μαλάκας, εσύ έφαγες το κεφάλι σου και ο Ρωμανός σήμερα είναι αρχηγος της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Απάντησε ειρωνικά ο Στυγιος-Γιώργος.
-Επίσης σκέφτομαι την Μαριγούλα . Τι απιστευτο καλοκαίρι κι αυτο. Είπε ο ΝΊΚΟς.
-Επιασες λαχείο ρε κουφάλα φέτος το καλοκαίρι. Μερα νύχτα χωτός στην αγκαλια της μυρινιώτισας ελληναμερικανας ήσουν. Και τι αγκαλια! Ναααα 2 πυργοι.... Είπε ο Γιώργος.
-Σταμάτα, μουλείπει πολύ, δεν μπορω να καταλαβω πως θα περασουν τοσοιμήνες χωρίς να την ξαναδω...
-Ελα ρε Νικολάκι, τι να πω κι εγω που ολες κι ολες 5 μέρες στις καλοκαιρινές διακοπές είδα τα παιδια μου. Ποσο πολυ μεγαλωσαν...Ενας κόμπος στο στήθος του Γιώργου τον αναγκασε να πιει μονοκοπανιά το γεμάτο με τσιπουρομελο ποτήρι του.

-Ελα ρε καημενουλι , ολοκληρος π-θ σε επανέφερε στη δουλεια σου και τωρα μυξοκλαίγεσαι, μην τα βλέπεις όλα μαυρα. Είπε ο Νίκος προσθετωντας:
- Ηθελα να ήξερα τι θα εκανες αν σημερα δεν δουλευες. Νύχτα σε είχαν φαει οι Τσιπραίοι και ξαφνικά σε επανέφερε ποιος; ο Τζήμερος. Μουσίτσα κωλοβυσμα των δεξιών που ακόμα δεν μου εχεις πει τίποτα γι αυτο θέμα. Είπε ο Νίκος.
-Μα ειλικρινά δεν ξερω πως εγινε αυτό. Θα είχα σαπίσει στα παρατημένα δωματια φιλοξενίας εκπαιδευτικών και θα κρεμόμουν απο την ελεημοσύνη σου αν δεν με είχε σώσει ο Τζήμερος. Αλλα ειλικρινά δεν μπορω να καταλαβω πως ήρθε τέτοια ονομαστική εντολή απο το πρωθυπουργικο γραφείο ειδικά για εμένα. Είπε ο Στύγιος-Γιώργος.
-Ρε μπας και μεσολάβησε ο Μητσάρας ο οτετζης ως αρχηγός του ΚΚΕ; Ειναι ψυχάρα ο Μήτσος. Πρόσθεσε ο Νίκος.
-Μα δεν γνώριζε για την απολυση μου. Τοχω σκεφτεί. Ασε που τον εχω ρωτήσει και μου είπε πως ο Τζήμερος ουτε καν συνδιαλέγεται μαζί του. Απαντησε ο Γιώργος.
-Τεσπα, μη μου λες. Τελευταία δεν βλεπω άλλο μεμετια στο νησί, τι έχει γίνει; Ρώτησε ο Νίκος.
-Μα που ζεις, εχουν πολεμο με τους Κούρδους και στέλνουν ολες τις δυναμεις τους εκεί. Η αιγεακη συνδιοικηση φαίνεται να καταρρέει, κρίμα οι 2 λαοι επρεπε να ενωθούν. Σε αυτο παραδέχομαι τον ΤΣΙΠΡΑ, ο οποίος σε συνεργασία με την τουρκικη μουσουλμανικη κυβερνηση σχεδον καταφερε να ενώσει τους 2 αδελφικούς λαούς.Απάντησε ο Γιώργος.
-Ε καλα τωρα κι εσυ. Αντπαντησε λιγακι ενοχλημένος ο Νίκος.
-Ρε συ, βλέπω καλα; Τι ειναι αυτό 200 μετρα πέρα στη θάλασσα; Μοιάζει με μαυρο πούρο και πρεπει να χει μήκοςγύρω στα 10 μετρα. Μηπως είναι το τσίπουρο; φώναξε τρομαγμένος ο Γιώργος.

Πραγματι 200 μέτρα ανοιχτά της παραλίας Πλατυου ενα περιεργο εναεριο εντικειμενο με πουροειδες σχήμα στεκόταν ακίνητο περίπου 15 μέτρα απο την επιφάνεια της θάλασσας.

Ξαφνικα απο το μέσοτου μήκους του αντικειμένου ξεπήδησαν 2 τεράστιοι καθετοι κεραυνοί, ο ενας χάθηκε στα συννεφα και ο άλλος χτύπησε με δύναμη την επιφάνεια της θαλασσας.
Ακουστηκε ενας απόκοσμος πολύ δυνατός κρότος που είχε την ένταση 100 μαζι βροντών. Ο κρότος ήταν πολύ δυνατός και εριξε κάτω τους 2 φίλους ενω λιγο μετα τους σάρωσε ωστικό κύμα με ταχύτητα περίπου 8 μποφώρ. Ο Νίκος μόλις κατάφερε να καθαρίσει την άμμο απο τα μάτια του είδε πως η φωτια ειχε σβήσει ενω η θάλλασα οπισθοχωρούσε αποκαλύπτωντας τον αμμώδη βυθό. ΑΠο το δέος που ένιωθε τον συνεφερε ενα δυνατο χτύπημα στον ώμο απο τον Νίκο.
-Καβάλα το ποδηλατο και παμε να φυγουμε, ξερω λιγο πιο κάτω ενα λόφο, ερχεται τσουνάμι!!!
1 .
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 12 Ιαν 2019, 21:58

Ο φοβος για ενας ισχυρο αγνωστο κινδυνο ειναι ο τρόμος. Και ο τρομος ειχε καταλάβει τους 2 εκπαιδευτικούς οι οποιοι χωρις να κοιταξουν πίσω τους ετρεχαν, καθως δεν καταφεραν να καβαλήσουν τα ποδηλατα τους απο το φοβο, ασταματητα προς ενα λοφίσκο 200 μέτρα μακρια απο την παραλία. Αφου ανέβηκαν στην κορυφη του λοφίσκου ο Νίκος γύρισε έντρομος και κοίταξε προς τη θάλασα. Το θεαμα ηταν απόκοσμο. Η θαλασσα ειχε φουσκώσει κάτω απο το πουροειδες αντικείμενο και ειχε σχηματήσει ενα υδατινο λοφίσκο η κορυφή του οποίου πάσχιζε να αγγιξει το πουροειδές ιπτάμενο αντικείμενο.

-Θα πεθάνουμε , όλοι θα πεθανουμε. Μονολόγησε έντρομος ο Νίκος.
-Μαριγουλα μου, μωρο μου δεν θα ξανασμίξουμε τελικά. ΨΙθύρησε ενώ τα γονατα του έτρεμαν. Επειτα άρχισε να κλαίει με αναφιλητά.
Ξαφνικά ενας απότομος ήχος υπερηχητικού πλαταγιασματος σαρκας ακούστηκε. Η έμπειρη παλάμη του Γιώργου προσγειώθηκε ταχύτατα στο σβέρκο του Νικου συγκλονιζοντας τη σπονδυλική του στήλη. Η καρπαζιά ήταν ισχυρότατη.
Περασαν καποιες απειροελάχιστες στιγμες εως οτου ο εγκεφαλος του Νίκου συντονίσει μπρος στη νέα απειλη που συγκλόνισε το σβέρκο του.Επειτα ακολούθησε η επεξεργασία της απειλής . Ταυτοχρονα ο αρχικός τρόμος εξαφανίσθηκε καθως εμφανίστηκε αυτος ο νεος κίνδυνος ο οποιος επρεπε να υπολογισθει και να αποσαφηνιστει. Ετσι ο Νίκος τελικά συνήλθε απο την εντρομη κατάσταση στην οποία είχε βυθιστει.
-Νεοπα. Είπε ο Γιώργος μισογελώντας με ικανοποίηση.
-Σκουπισε τα δακρια σου ρε σουργελο. Λοιπον τηλεφωνω στο Μήτσο να του πω τι γινεται, ειναι οτι καλυτερο μπορω να κανω.
Ο Νίκος γούρλωσε τα ματια.
-Καλα που βρηκες κινητο τηλεφωνο;;; Ρωτησε με εκπληξη ο Γιωργος.
-Ειναι του σχολείου. Ο διευθυντης καποιες μέρες το ξεχνάει κλειδωμενο στο γραφείο του και μπουκαρω μέσα και το παίρνω. ΕΙμαι πατέρας εχω παιδια, πρεπει να μιλήσω μαζί τους. ΤΟ κινητο ειναι παμπαλαιο αλλα εχω εγκαταστησει μαλγουεαρ που κρυβει τις διαδικτυακες μου προτιμησεις και συνομιλιες. Λοιπον τηλεφωνω στο Μητσο στον ειδικο αριθμο του.
-ΕΙναι γενικος γραμματεας του ΚΚΕ και τον τηλεφωνεις στον μυστικο αριθμο του; Σου χει απαγορεψει να τον ξανατηλεφωνησεις μετα απο τις εξυπηρετησεις που του ζηταγες.
-Μη λες μαλακιες Γιωργο. Δεν βλεπεις απεναντι τη θαλασσα ρε; Ειναι ασημαντος λογος αυτος; Εϊπε φωναχτα ο Νίκος κι εβαλε το παλιο επιπεδο σμαρτφοουν στο αυτι.
1 .
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 12 Ιαν 2019, 23:05

Εκλασα στο γελιο :laugh1: :laugh1:
0 .
Κουκλα εχεις ΠΜ

Sweetie you have a PM

Muñeca tienes un MP

너는 인형이있다. 개인적인 메시지

Στύγιος
Styx
Styx

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 13 Ιαν 2019, 00:58

Ε το μλκ τον Όργι ,πράισλες :good: :campeon_23:
0 .

Στύγιος
Styx
Styx

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 13 Ιαν 2019, 01:12

Μλκ Όργι ,θέλεις να σε εκδώσω λογοτεχνικά; Έχω υπάρξει επιμελητής έκδοσης σε 3 βιβλία.
0 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Ιαν 2019, 09:02

Οργισμένος έγραψε:-Θα πεθάνουμε , όλοι θα πεθανουμε. Μονολόγησε έντρομος ο Νίκος.
-Μαριγουλα μου, μωρο μου δεν θα ξανασμίξουμε τελικά. ΨΙθύρησε ενώ τα γονατα του έτρεμαν. Επειτα άρχισε να κλαίει με αναφιλητά.
Ξαφνικά ενας απότομος ήχος υπερηχητικού πλαταγιασματος σαρκας ακούστηκε. Η έμπειρη παλάμη του Γιώργου προσγειώθηκε ταχύτατα στο σβέρκο του Νικου συγκλονιζοντας τη σπονδυλική του στήλη. Η καρπαζιά ήταν ισχυρότατη.

-Ειναι του σχολείου. Ο διευθυντης καποιες μέρες το ξεχνάει κλειδωμενο στο γραφείο του και μπουκαρω μέσα και το παίρνω. ΕΙμαι πατέρας εχω παιδια, πρεπει να μιλήσω μαζί τους. ΤΟ κινητο ειναι παμπαλαιο αλλα εχω εγκαταστησει μαλγουεαρ που κρυβει τις διαδικτυακες μου προτιμησεις και συνομιλιες. Λοιπον τηλεφωνω στο Μητσο στον ειδικο αριθμο του.
-ΕΙναι γενικος γραμματεας του ΚΚΕ και τον τηλεφωνεις στον μυστικο αριθμο του; Σου χει απαγορεψει να τον ξανατηλεφωνησεις μετα απο τις εξυπηρετησεις που του ζηταγες.

:s_rofl :s_rofl :s_rofl
0 .
Κουκλα εχεις ΠΜ

Sweetie you have a PM

Muñeca tienes un MP

너는 인형이있다. 개인적인 메시지

Επιστροφή σε “Καλές Τέχνες”