Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Ταξίδια, περιηγήσεις, διαδρομές, διαμονή κλπ.
Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 27 Μάιος 2016, 16:55

Εγώ μόνο Κύπρο και Γερμανία, δυστυχώς :cry:
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 28 Μάιος 2016, 18:15

Αγγλία (x3), Γαλλία, Ισπανία (x2), Τουρκία, Βραζιλία, Περού, Κολομβία.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 28 Μάιος 2016, 23:47

Δεν πήγες ακόμη Χιλή Σαντιάγκο; Να πας η μόνη χώρα της Λ. Αμερικής τακτοποιημένη νομίζω και η Αργεντινή είναι πολύ όμορφη χώρα.
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 29 Μάιος 2016, 17:28

Χιλή δεν αξίζει, ούτε σαν τόπος ούτε σαν άνθρωποι.
Αν θες οργανωμένο κράτος, πήγαινε Ουρουγουάη.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Attikoula
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 18

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Attikoula » 17 Μάιος 2017, 13:00

Πω, βλέπω πολλούς από σας που έχετε ταξιδέψει σε τόσα μέρη και σας ζηλεύω. Μ' αρέσουν πολυ τα ταξίδια και όσο μπορώ, το σκάω που και που με το φίλο μου. Αλλά μέχρι στιγμής μόνο στα κοντινά (Ιταλια, Τουρκια, Κυπρο). Έχω βρει κάποια πακέτα με τη world ventures και λέω να εκπληρώσω το όνειρο μου είναι να επισκεφτώ τις Σκανδιναβικές χώρες. Τη Φινλανδία ίσως; Μου έχει δείξει φίλη μου φωτογραφίες από ένα ταξίδι που έχει πάει εκεί και έχω τρελαθεί με την ομορφιά του. Γενικά, μου αρέσει ο χειμώνας και στη Φινλανδία, μέχρι και τώρα χειμώνα έχουν. :yesyes: Μα δες εδώ ομορφιά. Έχει πάει κανένας σας προς τα εκεί; :D
0 .

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 17 Μάιος 2017, 15:00

Admin έγραψε:Χιλή δεν αξίζει, ούτε σαν τόπος ούτε σαν άνθρωποι.
Αν θες οργανωμένο κράτος, πήγαινε Ουρουγουάη.


Ουρουγουάη δεν έχει ιθαγενείς παρά μόνο ισπανούς στην καταγωγή ή ευρωπαίους
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 17 Μάιος 2017, 15:05

Attikoula έγραψε:Πω, βλέπω πολλούς από σας που έχετε ταξιδέψει σε τόσα μέρη και σας ζηλεύω. Μ' αρέσουν πολυ τα ταξίδια και όσο μπορώ, το σκάω που και που με το φίλο μου. Αλλά μέχρι στιγμής μόνο στα κοντινά (Ιταλια, Τουρκια, Κυπρο). Έχω βρει κάποια πακέτα με τη world ventures και λέω να εκπληρώσω το όνειρο μου είναι να επισκεφτώ τις Σκανδιναβικές χώρες. Τη Φινλανδία ίσως; Μου έχει δείξει φίλη μου φωτογραφίες από ένα ταξίδι που έχει πάει εκεί και έχω τρελαθεί με την ομορφιά του. Γενικά, μου αρέσει ο χειμώνας και στη Φινλανδία, μέχρι και τώρα χειμώνα έχουν. :yesyes: Μα δες εδώ ομορφιά. Έχει πάει κανένας σας προς τα εκεί; :D


δεν μου λέει και τίποτα, στην Γερμανία μια από τα ίδια βλέπεις, ήμουν στα σύνορα μεταξύ Δανίας και Γερμανίας, δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

ένας γνωστός μου είχε πάει σε αρκετές χώρες της αφρικής, ωραία ήταν σε κάποιες από αυτές. Εγώ πάντως αν είχα τώρα την παρέα θα πήγαινα κάθε βδομάδα σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα, να τις καλύψω όλες, το επόμενο χρόνο, σε καμιά αφρική ίσως ή Αυστραλία.
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 17 Μάιος 2017, 20:09

Χώρες που έχουμε ταξιδέψει για δουλειά και δεν είδαμε τίποτε πέρα απο γραφεία και μερικά εστιατόρια, πιάνονται; :(
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 18 Μάιος 2017, 00:12

ε ναι σαφώς
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Attikoula
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 18

Re: Σε ποιες χώρες έχετε ταξιδέψει;

Δημοσίευσηαπό Attikoula » 18 Μάιος 2017, 15:30

Freisinniger έγραψε:δεν μου λέει και τίποτα, στην Γερμανία μια από τα ίδια βλέπεις, ήμουν στα σύνορα μεταξύ Δανίας και Γερμανίας, δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

ένας γνωστός μου είχε πάει σε αρκετές χώρες της αφρικής, ωραία ήταν σε κάποιες από αυτές. Εγώ πάντως αν είχα τώρα την παρέα θα πήγαινα κάθε βδομάδα σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα, να τις καλύψω όλες, το επόμενο χρόνο, σε καμιά αφρική ίσως ή Αυστραλία.


Ε, ούτε Γερμανία έχω πάει. Αν είναι κι εκεί έτσι, να κανονίσω καμιά βόλτα. Καλά, παίζει να είμαι η μόνη που έρχεται καλοκαίρι κι αντί να σκέφτεται θάλασσες και παραλίες σκέφτεται, βουνά και χιόνια, ψάχνοντας με τη World Ventures. Κι εμένα, θα μου άρεσε να πάω σε όσες περισσότερες χώρες μπορώ, βασικά θα μου άρεσε πολύ και τα road trips, αρκεί να έχεις παρέα και μάλιστα καλή, γιατί τέτοια ταξίδια μόνος/η σου δεν τα κάνεις. Αφρική, δε θα ήθελα να πάω προς το παρόν, δεν είμαι άνθρωπος της ζέστης και μόνο που το σκέφτομαι σκάω. :o Αλλά, αυτό, αν υπάρχουν λεφτά και παρέα όλα γίνονται.
0 .


Επιστροφή σε “Ταξίδια”