ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Ταξίδια, περιηγήσεις, διαδρομές, διαμονή κλπ.
Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 28 Σεπ 2020, 17:51

Διάσχιση του ποταμού Νηλέα / Εύβοια με την ομάδα ATRAPOS - NILEAS RIVER TREKKING

0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 20 Ιαν 2021, 15:28

0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 07 Ιουν 2021, 22:03

River Trekking - Δίρφη Εύβοιας - διάσχιση Φαράγγι Αγάλης με την ομάδα ΑΤΡΑΠΟΣ.

0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 30 Μάιος 2022, 11:09

Δεν είχα φανταστεί ότι υπάρχουν στο elefthero φυσιολάτρες-ορειβάτες.

Εγώ κάνω μέχρι ορειαβασία 1 (ή Α) ποτέ παραπάνω. Μια φορά πήγα σε ανώτερη κατηγορία και αναγκάστηκα να εγκαταλείψω τους άλλους και να γυρίσω, τα σημάδια του μονοπατιού είχαν χαθεί από πυρκαγιά και έτσι διάλεξα δρόμο μόνος μου και πλησιάζοντας τους οικισμούς ενός χωριού μου επιτέθηκε και ένας σκύλος (ευτυχώς τον αντιμετώπισα με τη μύτη του ορειβατικού μπαστουνιού).

Δεν έχω πάει με ομάδα από την έναρξη της πανδημίας γιατί καταλαβαίνω μέσα στο πούλμαν ο ένας θα αναπνέει τα μικρόβια με τον ιό του άλλου. Διαβάζω κάθε τόσο για πεζοπορία εδώ κοντά, στον Υμηττό, οπότε ίσως κάτι τέτοιο να συζητιέται, να πάω δηλαδή μέχρι το σημείο συνάντησης. Αλλά και αυτοί ξεκινάνε πολύ νωρίς. Εγώ χρειάζομαι λίγο χρόνο παραπάνω να ξυπνήσω.

Από σακίδιο πρώτων βοηθειών έχετε; Εγώ έχω ένα σούπε, μέχρι και συρραπτικό για πληγές έχει και νάρθηκες για σπασίματα και στραμπουλήγματα.

Αλλά τι δουλειά έχει εδώ στο elefthero ένας ορειβάτης-φυσιολάτρης; Εδώ έιναι να γράφει κανείς τη μπούρδα του ή να διαβάζει το δημοσιογράφο και τον κλώνο του (=τον αντίλαλό του).
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 07 Ιούλ 2022, 15:29

NikosVy έγραψε:Δεν είχα φανταστεί ότι υπάρχουν στο elefthero φυσιολάτρες-ορειβάτες.
...
Αλλά τι δουλειά έχει εδώ στο elefthero ένας ορειβάτης-φυσιολάτρης; Εδώ έιναι να γράφει κανείς τη μπούρδα του ή να διαβάζει το δημοσιογράφο και τον κλώνο του (=τον αντίλαλό του).


Άστοχη η παρατήρηση σου, εδώ μπαίνω σπάνια, ίσως 1-2 φορές τον χρόνο.
Όταν έγραφα εδώ είχα την ελπίδα πως το elefthero θα εξελιχθεί, τώρα δεν το βρίσκω ενδιαφέρον.
κάθε εβδομάδα είμαι στα βουνά για πεζοπορία και στις θάλασσες για κολύμβηση κα σπορ,
καλό καλοκαίρι :suun:
0 .

Spark
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3727
Τοποθεσία: space

Re: ορειβατικά ημερολόγια - φυσιολατρεία

Δημοσίευσηαπό Spark » 01 Μαρ 2023, 12:49

βιντεο από το ταξίδι μου στο Μαρόκο και πεζοπορικό με δυσκολία 2 βαθμούς στους καταρράκτες σε ουρίκα,
οι ντόπιοι δεν έχουν κάνει ασφαλές μονοπάτι, δεν έχουν ούτε σχοινιά σε επικίνδυνα σημεία..
προς το τέλος του βιντεο είναι που πάω βόλτα με καμήλα και λέω:
είναι μια καμήλα, είναι μια καμήλα, που μασάει μήλα :P

0 .


Επιστροφή σε “Ταξίδια”