Ο γατος μου ο Μαπ

Η αγάπη για τα ζώα και το περιβάλλον.
Άβαταρ μέλους
Perseus
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 782

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Perseus » 05 Ιουν 2015, 09:32

μου σκοτωσαν τον Μητσο ,αν πιασω τον καριολη θα τον σκισω ,αφησε και τρια ορφανα η ερμη,μια πολυ καλη γατουλα που δεν απομακρυνοταν ,τωρα φοβαμαι και για τον αντρα της και για τα 4 μικρα.


πστη σου ευχομαι να εχεις το ιδιο τελος.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Adminović » 05 Ιουν 2015, 09:51

Τί συνέβη; Το δηλητηρίασαν;
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Diego
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1721
Τοποθεσία: Through the Looking-Glass

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Diego » 05 Ιουν 2015, 10:06

Όσοι σκοτώνουν ζώα αξίζουν δημόσιο μαστίγωμα για παραδειγματισμό.
0 .
Αποχώρηση από το peg, δραχμή συνδεδεμένη με το χρυσό, άγριες ιδιωτικοποιήσεις,μικρό δημόσιο και εταιρική φορολογία κάτω του 14% με υψηλό κατώτατο.Οχι στον ευρωκομμουνισμό,στους ΔΕΚΟτζήδες των 3500 ευρω και τα υπερτιμολογημένα δημόσια έργα σε ευρώ.

Άβαταρ μέλους
Perseus
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 782

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Perseus » 05 Ιουν 2015, 13:16

ναι το δηλητηριασαν ,τον Μητσο μου ,τον Ροκυ τον σκυλο του γειτονα και αλλη μια γατα η Τζουλια μαλλον την γλυτωσε.

Δεν βρισκω και τον αντρα του Μητσου ,αλλα φοβαμαι για τον Μαπ τωρα.

Αμα τον πιασψ τον καριολη θα τον σταυρωσω στην ελια.
0 .

Άβαταρ μέλους
Diego
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1721
Τοποθεσία: Through the Looking-Glass

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Diego » 05 Ιουν 2015, 16:08

Γιατι μονος ρε μοναχοφαη; Οι αλλοι δε χασανε ζωα;

Παρεπιπτοντως, πλεον για φολα πας κατευθειαν φυλακη-δεν εχει αναστολη και εξαγορα (αν θυμαμαι καλα).
0 .
Αποχώρηση από το peg, δραχμή συνδεδεμένη με το χρυσό, άγριες ιδιωτικοποιήσεις,μικρό δημόσιο και εταιρική φορολογία κάτω του 14% με υψηλό κατώτατο.Οχι στον ευρωκομμουνισμό,στους ΔΕΚΟτζήδες των 3500 ευρω και τα υπερτιμολογημένα δημόσια έργα σε ευρώ.

Άβαταρ μέλους
paralo
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1947

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό paralo » 05 Ιουν 2015, 16:33

Diego έγραψε:Γιατι μονος ρε μοναχοφαη; Οι αλλοι δε χασανε ζωα;

Παρεπιπτοντως, πλεον για φολα πας κατευθειαν φυλακη-δεν εχει αναστολη και εξαγορα (αν θυμαμαι καλα).



Άρθρο 16 Κακοποίηση των ζώων
α. Με την επιφύλαξη ειδικά προβλεπόμενων περιπτώσεων της ισχύουσας κοινοτικής και εθνικής νομοθεσίας,καθώς και της διάταξης του τρίτου εδαφίου της παραγράφου 4 του άρθρου 9 απαγορεύεται ο βασανισμός, ηκακοποίηση, η κακή και βάναυση μεταχείριση οποιουδήποτε είδους ζώου, καθώς και οποιαδήποτε πράξη βίαςκατ’ αυτού, όπως ιδίως η δηλητηρίαση, το κρέμασμα, οπνιγμός, το κάψιμο, η σύνθλιψη και ο ακρωτηριασμός. Ηστείρωση του ζώου καθώς και κάθε άλλη κτηνιατρικήπράξη με θεραπευτικό σκοπό, δεν θεωρείται ακρωτηριασμός.
β. Απαγορεύεται, εξαιρουμένων των περιπτώσεων κινηματογραφικών ταινιών και γενικότερα οπτικοακουστικού υλικού εκπαιδευτικού προσανατολισμού, η πώληση,εμπορία και παρουσίαση – διακίνηση μέσω διαδικτύου οποιουδήποτε οπτικοακουστικού υλικού, όπως βίντεο ή άλλου είδους κινηματογραφικού ή φωτογραφικούυλικού στα οποία απεικονίζεται οποιαδήποτε πράξη
βίας εναντίον ζώου, καθώς και σεξουαλική συνεύρεση μεταξύ ζώων ή μεταξύ ζώου και ανθρώπου με σκοπότο κέρδος ή τη σεξουαλική ικανοποίηση ατόμων που παρακολουθούν ή συμμετέχουν σε αυτά. Στην ανωτέρω απαγόρευση συμπεριλαμβάνεται και η περίπτωση τηςμονομαχίας μεταξύ ζώων.
γ. Σε περίπτωση τραυματισμού ζώου συντροφιάςσε τροχαίο ατύχημα, ο υπαίτιος της πράξης αυτής,υποχρεούται να ειδοποιήσει άμεσα τον οικείο Δήμο, προκειμένου να παρασχεθεί στο τραυματισμένο ζώο ηαπαραίτητη κτηνιατρική φροντίδα.



Άρθρο 20 Ποινικές κυρώσεις
1. Η παράνομη εμπορία ζώων συντροφιάς κατά τουςόρους του παρόντος νόμου, (άρθρο 6, παρ. 1 και άρθρο10 παρ. 1) τιμωρείται με ποινή φυλάκισης τουλάχιστον
ενός έτους και χρηματική ποινή από πέντε χιλιάδες (5.000) ευρώ έως δεκαπέντε χιλιάδες (15.000) ευρώ.
2. Οι παραβάτες των διατάξεων των παραγράφων α΄και β΄ του άρθρου 16 τιμωρούνται με ποινή φυλάκισηςτουλάχιστον ενός έτους και χρηματική ποινή από πέντε χιλιάδες (5.000) έως δεκαπέντε χιλιάδες (15.000) ευρώ.
3. Οι παραβάτες των διατάξεων του άρθρου 12 τιμω−ρούνται με φυλάκιση μέχρι δύο έτη και με χρηματικήποινή από πέντε χιλιάδες (5.000) έως δεκαπέντε χιλιάδες (15.000) ευρώ.
4. Οι παραβάτες της διάταξης της περίπτωσης β΄ της παραγράφου 8 του άρθρου 5, καθώς και η κλοπή οποιουδήποτε ζώου συντροφιάς τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι έξι μηνών και χρηματική ποινή μέχρι τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ, ενώ η κλοπή κυνηγετικού σκύλου ή σκύλου βοήθειας τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι ένα έτος και χρηματική ποινή από πέντε χιλιάδες (5.000)
μέχρι οκτώ χιλιάδες (8.000) ευρώ.
5. Στις περιπτώσεις των προηγούμενων παραγράφωνη έκθεση βεβαίωσης της παράβασης, που συντάσσεται από αρμόδια Αρχή και διαβιβάζεται αυθημερόν στον αρμόδιο Δήμο για την επιβολή των προβλεπόμενων διοικητικών κυρώσεων και προστίμων.
6. Σε περίπτωση υποτροπής οι χρηματικές ποινές, που προβλέπονται στις παραγράφους 1, 2 και 3 διπλασιάζονται.


http://www.adespoto.gr/index.php?option ... &Itemid=67

Νμζ παντως οτι εχει τροποποιηθει. Για την ακρίβεια ειχα την αίσθηση τοι ειναι 30.000 ευρώ για θανατωση/βασανισμό προς το Δημο. Τεσπα.
0 .
#ccc

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 08 Ιουν 2015, 09:28

Ευτυχως δεν θελω να εχω σκυλυα και γατες στο σπιτι βρομανε. Μπορει να κανω μια εξαιρεση στο μελλον για γατα αλλα εχω και αλλεργιες οποτε δεν το κοβω.
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 11127
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Kauldron » 08 Ιουν 2015, 23:32

Χελώνες να πάρεις. Δεν βρωμάμε, δεν κάνουμε φασαρία, δεν πιάνουμε πολύ χώρο.


Είδα τα προηγούμενα πόστ.
Αυτούς που θανατώνουν ζώα θα πρέπει να τους κόβουν τον κώλο φέτες.
0 .
"ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΑΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ"
Πρωτοσέλιδο "Ριζοσπάστη" 19 Σεπτεμβρίου 1932.
Κομμουνιστικός πατριωτιΖμός.

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions
Δημοσιεύσεις: 10961
Τοποθεσία: Αμέρικα

Re: Ο γατος μου ο Μαπ

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 08 Ιουν 2015, 23:39

ένας φίλος μου είχε ιγουάνα, βρομούσε λιγάκι, αλλά στο τέλος του ψόφισε
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 921
Τοποθεσία: Ἀθήνα

Re: Ὁ γάτος μου ὁ Μάπ.

Δημοσίευσηαπό ΚΛΙΝΟΣΟΦΙΣΤΗΣ » 09 Απρ 2018, 15:28

Ὡραῖες γάτες βρίσκει κανεὶς ἐδῶ. Γιὰ νὰ...τὶς ἐπιθεωρήσω!...
Υ.Γ.
Καλὲς εἶναι ἀλλὰ Χουανίτο Τοῦρμπο-Φλόρες δὲν εἶναι!
Ἴσως ἐπειδὴ παραμένουν ἀκλινοσόφιστες.
Ἀναλαμβάνω ὅμως νὰ τὶς ἐκπαιδεύσω, δωρεάν!

Εικόνα * Πρὶν δυόμισυ χρόνια: ὁ μακαρίτης Πλάτων ἤ Ριτορνέλο καί, στὴν ἀγκαλιά του, ὁ μικρούλης, τότε, Χουανίτο Τοῦρμπο-Φλόρες, ὅταν, ἀκόμη, τὸν λέγανε Βάκχο, Γανυμήδη, Τριστάνο.
0 .
https://www........../images/smilie ... klinoi.gif
* Ἠθοποιοί εἴμαστε, ὅ,τι πιό ἀέρινο, φίλε!


Επιστροφή σε “Ζωοφιλία - Οικολογία”