vomit

Συνταγές, αγαπημένα φαγητά, ποτά, ροφήματα κλπ.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 358

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Cecily Anne » 25 Μαρ 2018, 22:38

bizeli έγραψε: :giggle02:
Όποιος έμπλεξε μαζί μου πείνασε.
Δεν είμαι κορίτσι για σπίτι εγώ.
Άστο.

Άστους αυτούς, εμένα ακού.
Καλύτερα.
Μασαμπουκώνουν στη μανούλα τους.
Θα μασαμπουκώνουν και σε σένα.
Θα γίνουν τόφαλοι.
Μετά εσένα θα κατηγορούν ότι τους πάχυνες.
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 25 Μαρ 2018, 22:39

Δεν θα έμενε κάποιος μαζί σου επειδή θα ήσουν η κατάλληλη (έτσι όπως το θέτεις "Δεν είμαι εγώ για").
Θα γινόσουν η κατάλληλη (και θα γινόταν ο κατάλληλος) ακριβώς επειδή θα μένατε μαζί. Για σπίτι πολλοί δεν είναι. Γίνονται.
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 25 Μαρ 2018, 22:44

Cecily Anne έγραψε:Άστους αυτούς, εμένα ακού.
Καλύτερα.
Μασαμπουκώνουν στη μανούλα τους.
Θα μασαμπουκώνουν και σε σένα.
Θα γίνουν τόφαλοι.
Μετά εσένα θα κατηγορούν ότι τους πάχυνες.


Εγώ πάντως δεν το λέω από φεμινιστική διάθεση. Αν και γενικά πιστεύω ότι οι δουλειές πρέπει να μοιράζονται και ότι το μαγείρεμα δεν είναι μόνο δουλειά της γυναίκας. Αλλά γενικά ναι θα μου άρεζε να περιποιούμαι έναν άντρα σε αυτό το κομμάτι αλλά ειλικρινά δεν το έχω καθόλου.
Τέσπα εντάξει. Δεν είναι κάτι που αισθάνομαι περήφανη πάντως. Ακόμα και για τη δική μου επιβίωση.
1 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 25 Μαρ 2018, 22:52

Γύπας έγραψε:Δεν θα έμενε κάποιος μαζί σου επειδή θα ήσουν η κατάλληλη (έτσι όπως το θέτεις "Δεν είμαι εγώ για").
Θα γινόσουν η κατάλληλη (και θα γινόταν ο κατάλληλος) ακριβώς επειδή θα μένατε μαζί. Για σπίτι πολλοί δεν είναι. Γίνονται.

Εξαρτάται τι σπίτι θες να ανοίξεις. :LoL:
Εγώ είμαι λίγο πιο χύμα οπότε δεν χρειάστηκε ποτέ να γίνω η κλασική νοικοκυρά.
0 .

Άβαταρ μέλους
Ανάφεντος
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 68

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Ανάφεντος » 25 Μαρ 2018, 22:58

Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα. Θα μαγείρευα εγώ και το μπιζέλι θα έπλενε τα πιάτα. Μια χαρά.
2 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 25 Μαρ 2018, 22:59

bizeli έγραψε:
Γύπας έγραψε:Δεν θα έμενε κάποιος μαζί σου επειδή θα ήσουν η κατάλληλη (έτσι όπως το θέτεις "Δεν είμαι εγώ για").
Θα γινόσουν η κατάλληλη (και θα γινόταν ο κατάλληλος) ακριβώς επειδή θα μένατε μαζί. Για σπίτι πολλοί δεν είναι. Γίνονται.

Εξαρτάται τι σπίτι θες να ανοίξεις. :LoL:
Εγώ είμαι λίγο πιο χύμα οπότε δεν χρειάστηκε ποτέ να γίνω η κλασική νοικοκυρά.


Διαβάζεις τι γράφω; Δεν είναι απάντηση αυτό στα δικά μου. Τι θα πει τι σπίτι; Πρώτα είναι κάπως ο καθένας και μόνο ένα στυλ διαμονής θα έχει στη ζωή του, ώστε ο άλλος να διαλέξει; Όταν κάθεται η φάση το σπίτι που θα ανοίξεις μπορεί να μην έχει σχέση με αυτό που είστε τώρα και οι δύο. Το χύμα τι είναι; Άμα γουστάρεις να περιποιηθείς τον άλλον και να βιώσεις αυτό το μαζί, υπάρχει χύμα και συσκευασμένο; Κάνεις αυτό που σας βγαίνει και το φτιάχνετε όσο πιο ωραία μπορείτε.
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 25 Μαρ 2018, 23:00

Ανάφεντος έγραψε:Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα. Θα μαγείρευα εγώ και το μπιζέλι θα έπλενε τα πιάτα. Μια χαρά.


Ε ναι κάπως έτσι γίνεται. Κάνω άλλα πράγματα.
Αν και το προσπαθώ και με τη μαγειρική λίγο γιατί αλλιώς θα πεθάνω από την πείνα.
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 25 Μαρ 2018, 23:17

Γύπας έγραψε:
Διαβάζεις τι γράφω; Δεν είναι απάντηση αυτό στα δικά μου. Τι θα πει τι σπίτι; Πρώτα είναι κάπως ο καθένας και μόνο ένα στυλ διαμονής θα έχει στη ζωή του, ώστε ο άλλος να διαλέξει; Όταν κάθεται η φάση το σπίτι που θα ανοίξεις μπορεί να μην έχει σχέση με αυτό που είστε τώρα και οι δύο. Το χύμα τι είναι; Άμα γουστάρεις να περιποιηθείς τον άλλον και να βιώσεις αυτό το μαζί, υπάρχει χύμα και συσκευασμένο; Κάνεις αυτό που σας βγαίνει και το φτιάχνετε όσο πιο ωραία μπορείτε.


Οκ συμφωνούμε.
0 .

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2366
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό κουλούρι Θεσσαλονίκης » 25 Μαρ 2018, 23:34

bizeli έγραψε:
Cecily Anne έγραψε:Άστους αυτούς, εμένα ακού.
Καλύτερα.
Μασαμπουκώνουν στη μανούλα τους.
Θα μασαμπουκώνουν και σε σένα.
Θα γίνουν τόφαλοι.
Μετά εσένα θα κατηγορούν ότι τους πάχυνες.


Εγώ πάντως δεν το λέω από φεμινιστική διάθεση. Αν και γενικά πιστεύω ότι οι δουλειές πρέπει να μοιράζονται και ότι το μαγείρεμα δεν είναι μόνο δουλειά της γυναίκας. Αλλά γενικά ναι θα μου άρεζε να περιποιούμαι έναν άντρα σε αυτό το κομμάτι αλλά ειλικρινά δεν το έχω καθόλου.
Τέσπα εντάξει. Δεν είναι κάτι που αισθάνομαι περήφανη πάντως. Ακόμα και για τη δική μου επιβίωση.

αν εξαιρέσεις το θέμα της καθαριοτητας και της τάκτικότητας(που τα τελευταία χρόνια δε το πολυ κάνω) συμφωνώ στο υπογραμμισμένο !!
0 .
Μια ακατανίκητη,παθιασμένη,ασυγκράτητη,ακαταγώνιστη, ενθουσιώδης,παράφορη,ζωηρή ορμή μεταξύ των φύλων,που σχετίζεται με την επιθυμία να γίνουν ένα
♪♫•*¨*•.¸¸♫♪ :heartbeat: ♪♫•*¨*•.¸¸♫♪ :heartbeat: ♪♫•*¨*•.¸¸♫♪ :heartbeat: ♪♫•*¨*•.¸¸♫♪


Είναι πολύ ευκολότερο να χαμογελάς...από το να είσαι ευτυχισμένος....

Άβαταρ μέλους
GoBack
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 370

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό GoBack » 25 Μαρ 2018, 23:41

Μην αγχωνεστε γκερλς.Μονο υπερβαροι και μεσηλικες βαζουν ως προτεραιοτητα το μαγειρεμα.Οι υπολοιποι το χουν κατω κατω στον πατο.
0 .


Επιστροφή σε “Μαγειρική”