vomit

Συνταγές, αγαπημένα φαγητά, ποτά, ροφήματα κλπ.
Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 18 Αύγ 2022, 17:48

Ξαναζεσταμένο μακαρόνι ρε φίλε. Υπάρχει κάποιος που να του αρέσει αυτό το πράγμα;
Προτιμώ να μαγειρέψω όση ποσότητα θα φάω παρά ολόκληρη κατσαρόλα και να φάω την επόμενη ξαναζεσταμένο μακαρόνι.
Θα μου πεις θα κάψεις ΔΕΗ για μια μερίδα μακαρόνια;
Ε ναι θα κάψω. Δεν τρώγεται αυτό το πράγμα.


Κι επίσης τώρα τελευταία αγόρασα βιολογικές μπανάνες.
Τι απαίσιο πράγμα ήταν αυτό; Λες κι έτρωγα χώμα.
Ακριβώς όπως σας τα λέω.
Άμα είχα κλειστά τα μάτια και μου δίνατε μια κουταλιά χώμα και μια κουταλιά βιολογική μπανάνα δεν θα καταλάβαινα τη διαφορά.
:s_mad
0 .

Perseus1966
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2913

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Perseus1966 » 18 Αύγ 2022, 19:46

Μια χαρα τα τρωω ,δεν αφηνω τιποτα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 12 Νοέμ 2022, 14:09

Surströmming

Είναι Σουηδέζικος μεζές, ρέγγα που έχει υποστεί ζύμωση. Βασικά, σάπια ρέγγα: https://www.scandinaviastandard.com/eve ... stromming/

Και εδώ κάτι Άγγλοι που προσπάθησαν να τη δοκιμάσουν:

0 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."

Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 19 Νοέμ 2022, 15:31

Ρε σεις, ο γάτος μου σήμερα έχει ξεράσει τέσσερεις φορές, τώρα δεν τρώει και έχει κουλουριαστεί και μιζεριάζει.

Χτες έφαγε πολύ και λαίμαργα - να φταίει άραγε αυτό, ή να παίζει κάτι πιο ανησυχητικό; (Είμαι στου διαόλου τη μάνα, δεν έχω εύκολη πρόσβαση σε κτηνίατρο πριν το πρωί της Δευτέρας)
0 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Adminović » 19 Νοέμ 2022, 16:59

Γιάννης έγραψε:Ρε σεις, ο γάτος μου σήμερα έχει ξεράσει τέσσερεις φορές, τώρα δεν τρώει και έχει κουλουριαστεί και μιζεριάζει.

Χτες έφαγε πολύ και λαίμαργα - να φταίει άραγε αυτό, ή να παίζει κάτι πιο ανησυχητικό; (Είμαι στου διαόλου τη μάνα, δεν έχω εύκολη πρόσβαση σε κτηνίατρο πριν το πρωί της Δευτέρας)


Αρρώστησε ή έφαγε κάτι χαλασμένο.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47593
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 19 Νοέμ 2022, 18:23

Διαβαζοντας αυτο το νημα συνειδητοποιησα οτι η Μπιζελι και ο Γιαννης ειναι μελη απο το '15 αλλα για καποιο λογο δεν τους θυμαμαι να γραφουν τοτε στις πολυ αρχες :hmmm
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 19 Νοέμ 2022, 19:07

Λαχουρένιος έγραψε:Διαβαζοντας αυτο το νημα συνειδητοποιησα οτι η Μπιζελι και ο Γιαννης ειναι μελη απο το '15 αλλα για καποιο λογο δεν τους θυμαμαι να γραφουν τοτε στις πολυ αρχες :hmmm


Μέχρι πριν ένα χρόνο έγραφα κυρίως στο παραδίπλα (παλιό και νέο, ως Άγιος / Άγιος Παπάριος / Εσχατόγερος / this_man / Nameless Ghoul / Γιάννης).
0 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 19 Νοέμ 2022, 21:02

Γιάννης έγραψε:Ρε σεις, ο γάτος μου σήμερα έχει ξεράσει τέσσερεις φορές, τώρα δεν τρώει και έχει κουλουριαστεί και μιζεριάζει.

Χτες έφαγε πολύ και λαίμαργα - να φταίει άραγε αυτό, ή να παίζει κάτι πιο ανησυχητικό; (Είμαι στου διαόλου τη μάνα, δεν έχω εύκολη πρόσβαση σε κτηνίατρο πριν το πρωί της Δευτέρας)


Όχι πολύ καλό σημάδι.
Στη θέση σου θα έπαιρνα κάποιον γιατρό έστω τηλ.
Μην πάθει καμιά αφυδάτωση αν συνεχίζει εμετούς.
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 19 Νοέμ 2022, 21:28

Λαχουρένιος έγραψε: αλλα για καποιο λογο δεν τους θυμαμαι


Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9693

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 19 Νοέμ 2022, 21:39

Γιάννης έγραψε:Μέχρι πριν ένα χρόνο έγραφα κυρίως στο παραδίπλα (παλιό και νέο, ως Άγιος / Άγιος Παπάριος / Εσχατόγερος / this_man / Nameless Ghoul/ Γιάννης).


Εικόνα
0 .


Επιστροφή σε “Μαγειρική”