vomit

Συνταγές, αγαπημένα φαγητά, ποτά, ροφήματα κλπ.
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 20 Νοέμ 2022, 16:31

:bigpopcorn:
bizeli έγραψε:
Γιάννης έγραψε:Μέχρι πριν ένα χρόνο έγραφα κυρίως στο παραδίπλα (παλιό και νέο, ως Άγιος / Άγιος Παπάριος / Εσχατόγερος / this_man / Nameless Ghoul/ Γιάννης).


Εικόνα


Ναι, τι;
0 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47451
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 21 Νοέμ 2022, 13:31

Γιάννης έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Διαβαζοντας αυτο το νημα συνειδητοποιησα οτι η Μπιζελι και ο Γιαννης ειναι μελη απο το '15 αλλα για καποιο λογο δεν τους θυμαμαι να γραφουν τοτε στις πολυ αρχες :hmmm


Μέχρι πριν ένα χρόνο έγραφα κυρίως στο παραδίπλα (παλιό και νέο, ως Άγιος / Άγιος Παπάριος / Εσχατόγερος / this_man / Nameless Ghoul / Γιάννης).


Τον this man δεν τον θυμαμαι. Το Γκουλ καπου πρεπει να το ειχα δει σαν ονομα αλλα δεν ηξερα οτι ησουν εσυ.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 22 Νοέμ 2022, 18:25

bizeli έγραψε:
Γιάννης έγραψε:Ρε σεις, ο γάτος μου σήμερα έχει ξεράσει τέσσερεις φορές, τώρα δεν τρώει και έχει κουλουριαστεί και μιζεριάζει.

Χτες έφαγε πολύ και λαίμαργα - να φταίει άραγε αυτό, ή να παίζει κάτι πιο ανησυχητικό; (Είμαι στου διαόλου τη μάνα, δεν έχω εύκολη πρόσβαση σε κτηνίατρο πριν το πρωί της Δευτέρας)


Όχι πολύ καλό σημάδι.
Στη θέση σου θα έπαιρνα κάποιον γιατρό έστω τηλ.
Μην πάθει καμιά αφυδάτωση αν συνεχίζει εμετούς.


Εντάξει, τελικά έγινε καλά την επόμενη μέρα, άρχισε να τρώει και να πίνει κανονικά.

Δικό μου ήταν το φταίξιμο, έκοβα ένα κοτόπουλο σε μερίδες και του έδωσα κατιμάδες, αυτός είναι λαίμαργος και ως συνήθως κατασπάραξε τα πάντα σε πέντε λεπτά, πέτσες και κόκκαλα και χόνδρους, και βαρυστομάχιασε. Τώρα θα ξέρω να του δίνω λίγα λίγα και χωρίς μικρά/εύθραυστα κόκκαλα.
0 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."

Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 22 Νοέμ 2022, 18:25

Λαχουρένιος έγραψε:
Γιάννης έγραψε:
Μέχρι πριν ένα χρόνο έγραφα κυρίως στο παραδίπλα (παλιό και νέο, ως Άγιος / Άγιος Παπάριος / Εσχατόγερος / this_man / Nameless Ghoul / Γιάννης).


Τον this man δεν τον θυμαμαι. Το Γκουλ καπου πρεπει να το ειχα δει σαν ονομα αλλα δεν ηξερα οτι ησουν εσυ.


Ο this_man ήταν βραχύβιος και μετονομάστηκε σύντομα σε Nameless Ghoul.
0 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9636

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 24 Νοέμ 2022, 15:14

Γιάννης έγραψε:Ναι, τι;


Καταρχάς ο Εσχατόγερος ήταν μορφή ρε. Καλά κυκλοφορείς τόσο καιρό ανάμεσά μας και δεν λες τίποτα;
Καλά δεν το πιστεύω ότι μιλούσα με τον εσχατόγερο τόσο καιρό :laugh1:
Έλα ρε φίλε.

Κατά δεύτερον δεν ήξερα ότι εσχατόγερος, nameless_ghoul και this_man ήταν το ίδιο πρόσωπο.

Καλά με έστειλες τώρα.
1 .

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9636

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό bizeli » 24 Νοέμ 2022, 15:15

Γιάννης έγραψε:
Εντάξει, τελικά έγινε καλά την επόμενη μέρα, άρχισε να τρώει και να πίνει κανονικά.

Δικό μου ήταν το φταίξιμο, έκοβα ένα κοτόπουλο σε μερίδες και του έδωσα κατιμάδες, αυτός είναι λαίμαργος και ως συνήθως κατασπάραξε τα πάντα σε πέντε λεπτά, πέτσες και κόκκαλα και χόνδρους, και βαρυστομάχιασε. Τώρα θα ξέρω να του δίνω λίγα λίγα και χωρίς μικρά/εύθραυστα κόκκαλα.


nice
0 .

Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 496
Τοποθεσία: Αιγαίο Πέλαγος

Re: vomit

Δημοσίευσηαπό Γιάννης » 24 Νοέμ 2022, 19:06

bizeli έγραψε:
Γιάννης έγραψε:Ναι, τι;


Καταρχάς ο Εσχατόγερος ήταν μορφή ρε. Καλά κυκλοφορείς τόσο καιρό ανάμεσά μας και δεν λες τίποτα;
Καλά δεν το πιστεύω ότι μιλούσα με τον εσχατόγερο τόσο καιρό :laugh1:
Έλα ρε φίλε.

Κατά δεύτερον δεν ήξερα ότι εσχατόγερος, nameless_ghoul και this_man ήταν το ίδιο πρόσωπο.

Καλά με έστειλες τώρα.


:helloo:
1 .
Σκέφτηκε λοιπόν ο υπολοχαγός Ρζιέφσκι: "Τι να κάμω τώρα εγώ για να περάσει η ώρα; Μήπως να χέσω μέσα στο πιάνο; Μπά, άσε. Δε θα το καταλάβουνε. Επαρχία..."


Επιστροφή σε “Μαγειρική”