Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Θέματα γενικότερου νομικού ενδιαφέροντος.
ManiMania
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 96

Re: Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Δημοσίευσηαπό ManiMania » 25 Μαρ 2019, 15:31

Άρα χωρίς τον συγκεκριμένο Δικηγόρο είμαι ανίσχυρος , ανύπαρκτος , ίσως και νεκρός , για το Δικαστικό γίγνεσθαι εν Ελλάδι και κρέμομαι από τα ....... του δικηγόρου-θεού . Σωστά ;
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14339
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Δημοσίευσηαπό Adminović » 25 Μαρ 2019, 16:18

ManiMania έγραψε:Άρα χωρίς τον συγκεκριμένο Δικηγόρο είμαι ανίσχυρος , ανύπαρκτος , ίσως και νεκρός , για το Δικαστικό γίγνεσθαι εν Ελλάδι και κρέμομαι από τα ....... του δικηγόρου-θεού . Σωστά ;


Από τη στιγμή που παρέστης με δικηγόρο, μοιραία αυτός είναι που σε αντιπροσωπεύει στο δικαστήριο.

Αλλά νομίζω ότι σαν διαδικος μπορείς να πάρεις αντίγραφο της απόφασης.
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

ManiMania
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 96

Re: Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Δημοσίευσηαπό ManiMania » 25 Μαρ 2019, 19:44

Δεν παρέστην , έδωσα εξουσιοδότηση επειδή δεν κατοικώ πλέον στην Αθήνα . Για να πάρω αντίγραφο χρειάζομαι κάποια στοιχεία , τα οποία δεν έχω , εκτός αν αρκεί το όνομά μου . Η απόφαση είναι του Ειρηνοδικείου Αθηνών , με την οποία διαγράφονται τα υπόλοιπα χρεών μου προς τις τράπεζες (ν.Κατσέλη) . Το μόνο που διαθέτω είναι η αρχική απόφαση βάσει της οποίας κατέβαλα ένα ποσό μηνιαίως επί 4 χρόνια . Ολοκλήρωσα τις καταβολές , πήρα τις αποδείξεις εξόφλησης από τις τράπεζες και πήγα στο Β' βήμα , πάλι στο Ειρηνοδικείου Αθηνών , όπου με απήλλαξε από τα υπόλοιπα .
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14339
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Δημοσίευσηαπό Adminović » 25 Μαρ 2019, 20:38

Τότε να τα ζητήσεις από τον δικηγόρο σου.

Αν έχει εξοφληθεί, οφείλει να σου παραδώσει τα έγγραφα.
1 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

ManiMania
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 96

Re: Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Δημοσίευσηαπό ManiMania » 25 Μαρ 2019, 20:58

Ασφαλώς και έχει εξοφληθεί . Ευχαριστώ για τον χρόνο σου .
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Επίδοση Δικαστικής απόφασης

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 20 Μάιος 2019, 19:06

Δεν την είχα πάρει χαμπάρι τη συζήτηση.γΟ διάδικος με το δικηγόρο του ή χωρίς το δικηγόρο του πηγαίνει στη Γραμματεία και παίρνει την απόφαση.

Και μάλιστα προτού "καθαρογραφεί" η απόφαση, πηγαίνει και βλέπει ο ίδιος με τα δικά του μάτια μήπως έχει κάποια παράλειψη η απόφαση προτού καθαρογραφεί (π.χ. αν κάποιος δαίμονας ξέχασε να αναφέρει για τους τόκους).

Ο δικηγόρος αν έχει βιομηχανία όμοιων δικαστικών προσφυγών ή αγωγών δεν βιάζεται καθόλου.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".


Επιστροφή σε “Νομική Επιστήμη”