Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Συστηματική παρενόχληση απο μεσάζοντα ανταγωνιστή CEO

Θέματα γενικότερου νομικού ενδιαφέροντος.
Άβαταρ μέλους
Προέλλην
Crazy poster
Crazy poster

Συστηματική παρενόχληση απο μεσάζοντα ανταγωνιστή CEO

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 04 Ιούλ 2019, 22:19

Εδώ και 2 εβδομάδες, με παίρνει στο προσωπικό κινητό, το οποίο δεν ξέρω πως το βρήκε, ένας δικηγόρος (googlαρα το τηλ και βγαίνει δικ. γραφείο), και θέλει να μιλήσω με το Διευθύνων Σύμβουλο ανταγωνιστικής εταιρίας.

Tην 1η φορά που με πήρε, το σήκωσα, και με λέει, μπορείτε σας παρακαλώ να έρθετε σε επαφή με τον κ. Σουχτουμούχτεν;
Του το έκλεισα στα μούτρα, 1ον γιατί δεσμεύομαι με δρακόντειες ρήτρες στο συμβόλαιο για τον ανταγωνισμό, και 2ον γιατί ξαφνιάστηκα πως βρήκαν το προσωπικό μου τηλέφωνο, το οποίο έχει μόνο το τμήμα προσωπικού της εταιρίας μου, και κυριολεκτικά κανένας άλλος απο την επαγγελματική πιάτσα.

Υποψιάζομαι ότι είτε θέλει να με θέσει υπό πίεση για να αποσπάσει κάποια δήλωση (είμαστε άμεσοι ανταγωνιστές), είτε θέλει να μου προτείνει δουλειά στην εταιρία του. Συνάδει με την λογική, διότι, απο τη στιγμή που θέλει να κάνει κάτι τέτοιο, δεν θα παίρνει ο ίδιος και θα βάζει κάποιον σκοτεινό μεσάζοντα να το κάνει, πχ δικηγόρο.

Ο δικός μου δικηγόρος, λέει ότι αν ήταν κάτι άλλο, θα μου είχε στείλει έγγραφο στην δνση της εταιρίας μου, που την ξέρει, και ότι αν κανείς θέλει να σου την πέσει νομικά, δεν σε παίρνει επίμονα στο προσωπικό τηλέφωνο χωρίς κάποια άλλη δράση.

Να τον κυνηγήσω με δικαστήρια για παρενόχληση (δύσκολα όμως να αποδείξω ποιός είναι απο πίσω) ή απλά να συνεχίσω να τους αγνοώ;
0 .
Roses are red, violets are blue, there is allways an Asian, better than you.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster

Re: Συστηματική παρενόχληση απο μεσάζοντα ανταγωνιστή CEO

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Ιούλ 2019, 00:48

Προέλλην έγραψε:Εδώ και 2 εβδομάδες, με παίρνει στο προσωπικό κινητό, το οποίο δεν ξέρω πως το βρήκε, ένας δικηγόρος (googlαρα το τηλ και βγαίνει δικ. γραφείο), και θέλει να μιλήσω με το Διευθύνων Σύμβουλο ανταγωνιστικής εταιρίας.

Tην 1η φορά που με πήρε, το σήκωσα, και με λέει, μπορείτε σας παρακαλώ να έρθετε σε επαφή με τον κ. Σουχτουμούχτεν;
Του το έκλεισα στα μούτρα, 1ον γιατί δεσμεύομαι με δρακόντειες ρήτρες στο συμβόλαιο για τον ανταγωνισμό, και 2ον γιατί ξαφνιάστηκα πως βρήκαν το προσωπικό μου τηλέφωνο, το οποίο έχει μόνο το τμήμα προσωπικού της εταιρίας μου, και κυριολεκτικά κανένας άλλος απο την επαγγελματική πιάτσα.

Υποψιάζομαι ότι είτε θέλει να με θέσει υπό πίεση για να αποσπάσει κάποια δήλωση (είμαστε άμεσοι ανταγωνιστές), είτε θέλει να μου προτείνει δουλειά στην εταιρία του. Συνάδει με την λογική, διότι, απο τη στιγμή που θέλει να κάνει κάτι τέτοιο, δεν θα παίρνει ο ίδιος και θα βάζει κάποιον σκοτεινό μεσάζοντα να το κάνει, πχ δικηγόρο.

Ο δικός μου δικηγόρος, λέει ότι αν ήταν κάτι άλλο, θα μου είχε στείλει έγγραφο στην δνση της εταιρίας μου, που την ξέρει, και ότι αν κανείς θέλει να σου την πέσει νομικά, δεν σε παίρνει επίμονα στο προσωπικό τηλέφωνο χωρίς κάποια άλλη δράση.

Να τον κυνηγήσω με δικαστήρια για παρενόχληση (δύσκολα όμως να αποδείξω ποιός είναι απο πίσω) ή απλά να συνεχίσω να τους αγνοώ;

Ela ελα το πολυ το λοου αντ ορδερ βλαπτει.
Να σε παρει στη δουλεια του θελει και πιθανοτατα θα σου προσφερει παραπανω απο οσα παιρνεις ρε καριολη.
Το θεμα ειναι τι κανεις αν πχ σου κανει προταση με ξερω γω 20-30-40%% αυξημενες απολαβες, κατι που θεωρω πιθανο λογω της απελπισμενης του κινησης να σου τηλεφωνησει μεσω δικηγορου, γαμημενε.
Μπαινεις;;;
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Crazy poster
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 05 Ιούλ 2019, 00:51

Δοκίμασε να βάλεις το τηλέφωνό του σε ιστοσελίδα κυκλώματος Τραβεστί, μήπως και σε αφήσει ήσυχο.
0 .
Διαχειριστής κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής Ηράκλειτος σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη ο Ηράκλειτος; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 05 Ιούλ 2019, 07:03

Ειναι δυσκολο να σου απαντησουμε γιατι δεν ξερουμε την γερμανικη πραγματικοτητα. Ο Μετρανιον αν ηταν ακομα εδω θα ηξερε να σου πει. Το θεωρεις τοσο πιθανο να θελει πουστικα να σε εκθεσει στην εταιρια σου? Συνηθιζονται αυτα στην Γοτθια?
0 .

Άβαταρ μέλους
vallon
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό vallon » 05 Ιούλ 2019, 07:19

όλο αυτό που περιγράφεις εκτός των άλλων εξιτάρει τη φαντασία ορισμένων... ονόματα και μη χωριά δε λέμε..

αλλά
επί του πρακτέου πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να έχει συνέπειες εάν συνεχίσεις να κάνεις την πάπια και δεν ψάξεις να δεις τι θέλει ο τύπος στην άλλη γραμμη του τηλεφώνου. Μπορείς φυσικά να τον μαγνητοφωνήσεις την ώρα που θα στα ρίχνει και μετά να έχεις στοιχεία εναντίων του για κάθε προστασία δική σου.
Εάν επιλέξεις να μην το συνεχίσεις καλύτερα άλλαξε αριθμό τηλ
0 .
τώρα που πέρασε ο ΙΟΥΝΗΣ
αμα το τοπικ δεν έχει γκομενάκια ή αρίστο, βαριέμαι να συμμετέχω...

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Adminović » 05 Ιούλ 2019, 10:35

Προέλλην έγραψε:Tην 1η φορά που με πήρε, το σήκωσα, και με λέει, μπορείτε σας παρακαλώ να έρθετε σε επαφή με τον κ. Σουχτουμούχτεν;

Γίνονται αυτά στην κοιτίδα του σύγχρονου ευρωπαϊκού πολιτιζμού; :fico:

Αν βρήκαν το τηλ. σου σημαίνει ότι είτε έχουν κάποιον δικό τους μέσα στην εταιρία είτε σας έχουν χακάρει. :fico:
1 .
«Ο πατριωτισμός είναι το τελευταίο καταφύγιο των καθαρμάτων»

Σάμουελ Τζόνσον

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
Crazy poster
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 06 Ιούλ 2019, 14:27

vallon έγραψε:όλο αυτό που περιγράφεις εκτός των άλλων εξιτάρει τη φαντασία ορισμένων... ονόματα και μη χωριά δε λέμε..

αλλά
επί του πρακτέου πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να έχει συνέπειες εάν συνεχίσεις να κάνεις την πάπια και δεν ψάξεις να δεις τι θέλει ο τύπος στην άλλη γραμμη του τηλεφώνου. Μπορείς φυσικά να τον μαγνητοφωνήσεις την ώρα που θα στα ρίχνει και μετά να έχεις στοιχεία εναντίων του για κάθε προστασία δική σου.

Noμίζω ότι τακτική πάπιας είναι η καλύτερη αυτή την στιγμή. Αυτός που με παίρνει, απλά μου λέει να πάρω εγώ τον ανταγωνιστή ceo. Οπότε, αν γίνει κάτι, θα φαίνεται ότι εγώ τον πήρα.

Adminović έγραψε:Γίνονται αυτά στην κοιτίδα του σύγχρονου ευρωπαϊκού πολιτιζμού; :fico:

Αν βρήκαν το τηλ. σου σημαίνει ότι είτε έχουν κάποιον δικό τους μέσα στην εταιρία είτε σας έχουν χακάρει. :fico:

Γιατί να μην γίνονται;
Σίγουρα έχουν κάποιον που μιλάει απο εμάς, παλιότερα οι δύο εταιρίες συνεργαζόταν και υπάρχουν γνωριμίες εκατέρωθεν. Το να δώσεις το τηλ. κάποιου όμως είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων.
0 .
Roses are red, violets are blue, there is allways an Asian, better than you.

Άβαταρ μέλους
Στύγιος
Styx
Styx

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 06 Ιούλ 2019, 14:38

Προέλλην έγραψε:
vallon έγραψε:όλο αυτό που περιγράφεις εκτός των άλλων εξιτάρει τη φαντασία ορισμένων... ονόματα και μη χωριά δε λέμε..

αλλά

Noμίζω ότι τακτική πάπιας είναι η καλύτερη αυτή την στιγμή. Αυτός που με παίρνει, απλά μου λέει να πάρω εγώ τον ανταγωνιστή ceo. Οπότε, αν γίνει κάτι, θα φαίνεται ότι εγώ τον πήρα.

Adminović έγραψε:Γίνονται αυτά στην κοιτίδα του σύγχρονου ευρωπαϊκού πολιτιζμού; :fico:

Γιατί να μην γίνονται;
Σίγουρα έχουν κάποιον που μιλάει απο εμάς, παλιότερα οι δύο εταιρίες συνεργαζόταν και υπάρχουν γνωριμίες εκατέρωθεν. Το να δώσεις το τηλ. κάποιου όμως είναι παραβίαση προσωπικών δεδομένων.

Τζιζ, δεν ξέρω τι νομικό καθεστώς ισχύει στη Γερμανία ,αλλά στην Αμερική νομίζω απαγορεύεται διά νόμου :hmmm
0 .

Άβαταρ μέλους
Στύγιος
Styx
Styx

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 06 Ιούλ 2019, 15:37

Διάδοχε μού θυμίζεις αλήστου μνήμης εποχές ,όταν είχα "κλείσει" σε φροντιστήριο και με έπαιρναν διάφοροι καλοθελητές συνάδελφοι για να "ψαρέψουν" τιμές ,ώρες ,ΙΚΑ κλπ
0 .

Επιστροφή σε “Νομική Επιστήμη”