Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Μαρτυρας σε αστικο δικαστηριο

Θέματα γενικότερου νομικού ενδιαφέροντος.
Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Re: Μαρτυρας σε αστικο δικαστηριο

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 25 Οκτ 2019, 21:04

Προέλλην έγραψε:Μην μπλέξεις με τέτοια σε κράτος μη-Δικαίου.

Αν ο αντίδικος φέρει κανέναν παππά για μάρτυρα ή αν έχει βύσμα και τα έχει μιλήσει πιο πριν, θα πάτε αδιάβαστοι.

:laugh1: :laugh1:

Με βαση αυτα που εχω δει και καταλαβει, ο αντιδικος εχει δικιο, ασχετα αν ειναι μαλακας και ψυχακι. Ο γνωστος μου εχει πολλα λεφτα και δεν του ειναι κατι να δωσει καποια χιλιαρικα εξωδικαστικα.

Απλα ειναι μαλακας και αυτος και μουλαρωσε επειδη ο αντιδικος του εκανε τσαμπουκαδες, οποτε θελει να ριξει γροθια στο μαχαιρι.
0 .

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 25 Οκτ 2019, 23:07

Να πείς την αλήθεια στο Δικαστήριο.
0 .
Roses are red, violets are blue, there is allways an Asian, better than you.

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Adminović » 26 Οκτ 2019, 10:44

Λαχουρένιος έγραψε:
Adminović έγραψε:Ό,τι θες εσύ.
Αν είναι στείλε μου πμ.

Η διαδικασια στα αστικα πως ειναι? Παω σε δικηγορο ή συμβολαιογραφο ή καταθετω σε αστυνομικο?

Προέλλην έγραψε:Ψευδομάρτυρας είναι τέχνη. Αν δεν το έχεις, πες την αλήθεια.

Σιγα μην γινω απατεωνας για τον μαλακα. Την αληθεια θα πω. Απλα θελω να φανει οτι βοηθησα και καλα.

Μάρτυρας είσαι. Δεν πας με δικηγόρο.

Αν θες κάνεις μια ένορκη βεβαίωση σε συμβολαιογράφο και ξεμπερδεύεις.
0 .
«Ο πατριωτισμός είναι το τελευταίο καταφύγιο των καθαρμάτων»

Σάμουελ Τζόνσον

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 26 Οκτ 2019, 12:40

Adminović έγραψε:Μάρτυρας είσαι. Δεν πας με δικηγόρο.

Αν θες κάνεις μια ένορκη βεβαίωση σε συμβολαιογράφο και ξεμπερδεύεις.

Ευχαριστω για την διευκρινηση.
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Crazy poster
Crazy poster

....

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 08 Νοέμ 2019, 12:47

....
Τελευταία επεξεργασία από NikosVy σε 08 Νοέμ 2019, 23:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
0 .
Διαχειριστής κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής Ηράκλειτος σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη ο Ηράκλειτος; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 08 Νοέμ 2019, 13:10

NikosVy έγραψε:Προτού όμως εμφανιστείς στο συμβολαιογράφο για να καταθέσεις, έχεις κοινοποιήσει στον αντίδικο ότι πρόκειται να κάνεις την ένορκη βεβαίωση στο συμβολαιογράφο, προσκαλώντας τον να παραστεί αν θέλει για να κάνει και εκείνος καμία ερώτηση.

Το είχα κάνει σε αντιδικία με το δημόσιο για αποζημίωση λόγω ηθικής βλάβης, οπότε όταν κατέθετε ένας φίλος μου σε συμβολαιογράφο ότι με είδε ένα βράδυ να κλαίω, ο παριστάμενος Νομικός Σύμβουλος του Κράτους δεν σκέφτηκε καμιά ερώτηση να έκανε στο φίλο μου (π.χ. πόσα κιλά δάκρυα έχυσα).

Δεν ξέρω αν είναι ανάλογη περίπτωση για το Λαχουρένιο.

Το δικο μου αφορα διαφορα μεταξυ ιδιωτων. Δεν ξερω αν θα γινει μηνυση περα απο την αγωγη ή ακομα αν θα φτασει στο δικαστηριο η υποθεση. Εχουν περασει 2 βδομαδες και δεν εχω μαθει κατι νεο.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Adminović » 08 Νοέμ 2019, 15:15

NikosVy έγραψε:Προτού όμως εμφανιστείς στο συμβολαιογράφο για να καταθέσεις, έχεις κοινοποιήσει στον αντίδικο ότι πρόκειται να κάνεις την ένορκη βεβαίωση στο συμβολαιογράφο, προσκαλώντας τον να παραστεί αν θέλει για να κάνει και εκείνος καμία ερώτηση.

Αυτά τα κάνει ο δικηγόρος του διάδικου. Δεν τον αφορούν τον Λαχουρένιο. Εκείνος απλά θα πάει την προκαθορισμένη ώρα και θα καταθέσει.

Και εννοείται Λαχου μη δεχτείς να πληρώσεις τίποτα από όλα αυτά.
1 .
«Ο πατριωτισμός είναι το τελευταίο καταφύγιο των καθαρμάτων»

Σάμουελ Τζόνσον

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Crazy poster
Crazy poster

....

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 08 Νοέμ 2019, 15:48

....
Τελευταία επεξεργασία από NikosVy σε 08 Νοέμ 2019, 23:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
0 .
Διαχειριστής κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής Ηράκλειτος σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη ο Ηράκλειτος; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 08 Νοέμ 2019, 16:45

NikosVy έγραψε:Εννοούσα ότι δεν θα είναι εξασφαλισμένα μόνος του με το συμβολαιογράφο. Μπορεί να έχει παρέα τον δικηγόρο του αντίδικου, ο οποίος να υποβάλει δύσκολες ερωτήσεις.

Δεν το ειχα σκεφτει Νικο, σε ευχαριστω!
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Crazy poster
Crazy poster

...

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 08 Νοέμ 2019, 17:38

....
0 .

Επιστροφή σε “Νομική Επιστήμη”