• Ενεργά Θέματα 
Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Αναγκαστικότητα αγοράς τραπεζικού ασφαλιστικού προϊόντος για να ανοίξω ένα λογαριασμό

Θέματα γενικότερου νομικού ενδιαφέροντος.
Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster

Re: Αναγκαστικότητα αγοράς τραπεζικού ασφαλιστικού προϊόντος για να ανοίξω ένα λογαριασμό

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 10 Απρ 2022, 17:09

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:Μην ξαναποστάρεις σε αυτό το νήμα, αν δεν έχεις να μας εξιστορήσεις σκηνικό με βαριοπούλα και μολότωφ, ή για να ζητήσεις βοήθεια για δικαστικά έξοδα

Μια φορά που διαφώνησα με κάποιαν υπάλληλο στην Τράπεζα, πήγε να φωνάξει το διευθυντή της και αναπάντεχα μέσα στην τσάντα μου μπλοκάρισε ένας ηλεκτρονικός μετρονόμος πιάνου που είχα και άρχισε να στριγγλίζει σαν να ήταν συναγερμός από το ταβάνι της τράπεζας. Ήρθαν κάτι σεκιουριτάδες και άρχισαν να ξεβιδώνουν τον έναν μετά τον άλλον τους συναγερμούς στο ταβάνι. Εκεί εξαφανίστηκα και εγώ γιατί με ενοχλούσε ο ήχος στα αυτιά και δεν είχα κανένα σκοπό να επενδύσω στην Τράπεζα (εγώ αγοράζω μαρούλια και πορτοκάλια για κατανάλωσή μου, αυτή την επένδυση κάνω). Όταν έφυγα είδα ότι συνέχισε το στρίγκλιμα και το διαπίστωσα και όταν είχα μπει στο μετρό οπότε συμπέρανα ότι δεν ήταν συναγερμός της τράπεζας αλλά ο μετρονόμος μου.

Θα μπορούσα να είχα βρει το μπελά μου. Δεν τον ξαναχρησιμοποίησα αυτόν τον μετρονόμο. Χρησιμοποιώ τον κανονικό ξύλινο/μεταλλικό.

Σε απογοήτευσα; Ήθελες βαριοπούλα. Ψάξε ένα λογαριασμό που έχουν στο Facebook οι δυσαρεστημένοι της Cosmote. Ίσως να έχουν κάτι που να σε ενδιαφέρει.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster

Re: Αναγκαστικότητα αγοράς τραπεζικού ασφαλιστικού προϊόντος για να ανοίξω ένα λογαριασμό

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 10 Απρ 2022, 17:11

Λαχουρένιος έγραψε:Εγω εχω ηδη μουσι αφου ειμαι κνιτης. Με κακαδι κιολας.

Είσαι αυτός που είχε βάλει στο τραπέζι της κατάμεστης αίθουσας στο Χαλάνδρι ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ;

Αν ναι, εξηγείται από τα απηρχαιωμένα βιβλία που αράδιασες κάπου ότι έχεις διαβάσει. Το εγκατέλειψες το αχάριστο διάβασμα;
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 10 Απρ 2022, 17:22

NikosVy έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Εγω εχω ηδη μουσι αφου ειμαι κνιτης. Με κακαδι κιολας.

Είσαι αυτός που είχε βάλει στο τραπέζι της κατάμεστης αίθουσας στο Χαλάνδρι ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΩΝ;

Εγω ημουν πρωτη μουρη σε ολες τις εκδηλωσεις στο Παταρι. Μαζι με τον Αριστο τις διοργανωναμε :fico:

Αν ναι, εξηγείται από τα απηρχαιωμένα βιβλία που αράδιασες κάπου ότι έχεις διαβάσει. Το εγκατέλειψες το αχάριστο διάβασμα;

Ουδεποτε. Αν ενα βιβλιο εχει βγει μετα την χουντα τοτε δεν το διαβαζω. Ψωνιζω μονο απο παλαιοβιβλιοπωλεια και μονο εκδοσεις Γλαρο ή Γκοβοστη.
0 .
Ο ισχυρός προχωρά όσο του επιτρέπει η δύναμη του και ο αδύναμος υποχωρεί όσο του επιβάλλει η αδυναμία του

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 10 Απρ 2022, 18:01

Λαχουρένιος έγραψε:. Αν ενα βιβλιο εχει βγει μετα την χουντα τοτε δεν το διαβαζω.

Από φόβο μή σε υποψιαστεί το Κόμμα ότι διαβάζεις "Το Κιβώτιο" του Άρη Αλεξάνδρου;
0 .

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 10 Απρ 2022, 18:08

Λαχουρένιος έγραψε:. Αν ενα βιβλιο εχει βγει μετα την χουντα τοτε δεν το διαβαζω.

Να διαβάσεις αυτό Collapse of an Empire: Lessons for Modern Russia, by Yegor Gaidar, Brookings Institution Press (17 October 2007), που το έχει γράψει ένας δικός σας, που ήταν και Πρωθυπουργός της Ρωσίας το 1992 για να καταλάβεις πως φτάσατε εκεί που φτάσατε, γιατι με το πολύ διάβασμα από τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΩΝ, θα χρειάζεσαι μασάζ κρανίου.

Εγώ το διάβασα.
0 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 11 Απρ 2022, 08:23

NikosVy έγραψε:

Να διαβάσεις αυτό Collapse of an Empire: Lessons for Modern Russia, by Yegor Gaidar, Brookings Institution Press (17 October 2007), που το έχει γράψει ένας δικός σας, που ήταν και Πρωθυπουργός της Ρωσίας το 1992 για να καταλάβεις πως φτάσατε εκεί που φτάσατε, γιατι με το πολύ διάβασμα από τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΩΝ, θα χρειάζεσαι μασάζ κρανίου.

Εγώ το διάβασα.

Ευχαριστω θα το εχω στα υπ'οψιν. Θα παω να το αγορασω με καπαρντινα και γυαλια για να μην με δουν οι κνιτες με τα μουσια.
0 .
Ο ισχυρός προχωρά όσο του επιτρέπει η δύναμη του και ο αδύναμος υποχωρεί όσο του επιβάλλει η αδυναμία του

Άβαταρ μέλους
vallon
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό vallon » 14 Απρ 2022, 15:32

Λοιπόν κυρίες και κύριοι ,

σήμερα πήρα απάντηση ....

Αγαπητέ κύριε ***********

Σε απάντηση του πιο κάτω από ************ email σας, λαμβάνοντας υπόψη το αίτημά σας και σεβόμενοι την επιθυμία σας, σας ενημερώνουμε ότι το συγκεκριμένο συμβόλαιο προσωπικού ατυχήματος και ασθένειας «****************» ακυρώθηκε, η δε επιστροφή των ασφαλίστρων στο λογαριασμό σας πραγματοποιήθηκε ήδη από τις ****************

:D
Yessssss
0 .
Έχουμε γεμίσει από βλάκες, που ψάχνουν για πιο βλάκες.

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 15 Απρ 2022, 06:47

Σε λενε και κυριο, που να ξερανε τι ρεμαλι εισαι :P
0 .

Άβαταρ μέλους
vallon
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό vallon » 15 Απρ 2022, 11:40

Λαχουρένιος έγραψε:Σε λενε και κυριο, που να ξερανε τι ρεμαλι εισαι :P

χεχε
πάντως το χαρτί επιστράφηκε στο λογαριασμό
όχι θα της πέρναγε της βρωμοτραπεζικιάς...
και ήταν καλό νουμάκι πάντως , αλλά δεν της πέρασε...
:D

ήταν μια νίκη ενάντια στο καπιταλιστικό σύστημα των τραπεζών.....!!!!!
1 .
Έχουμε γεμίσει από βλάκες, που ψάχνουν για πιο βλάκες.

Επιστροφή σε “Νομική Επιστήμη”