Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Θέματα γενικότερου νομικού ενδιαφέροντος.
ManiMania
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 96

Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό ManiMania » 14 Οκτ 2021, 20:28

Καλησπέρα , καιρό έχω να σας ενοχλήσω . To 1992 έκανα δωρεά στην τότε σύζυγό μου , το 50% ενός κτήματος 3στρεμμάτων με οικία . Το οποίο κτήμα και την οικία εγώ τα πλήρωσα , εγώ την κατασκεύασα κι εγώ δούλεψα ανελέητα για να ολοκληρωθεί το «έργο» . Υπό τον όρο ότι μετά τον θάνατό της , θα περιέλθει ως φυσιολογικά αναμενόμενο , στον μοναδικό κληρονόμο της , τον γιό της . Πράγμα το οποίο σήμερα αθετεί και προσπαθεί να πουλήσει το 100% , καρπούμενη το σύνολο του τιμήματος . Σήμερα , μετά από 29 χρόνια , δικαιούμαι να ανακαλέσω την δωρεά , λόγω αχαριστίας . Η αγνωμοσύνη της και η αήθης συμπεριφορά της , γεμίζει τόμους .
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47435
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 14 Οκτ 2021, 20:42

Αλλο ενα θυμα του Σ.Χ. :D

Ραν ταν πλαν έγραψε:....
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16516

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό nemo » 15 Οκτ 2021, 09:17

Λαχουρένιος έγραψε:Αλλο ενα θυμα του Σ.Χ. :D

Ραν ταν πλαν έγραψε:....

μη ακους την μια περιπτωση ατυχιας αν και δεν παιζει να ειναι ο τυπος παραπανω ειχε το μνι στο κρεβατι
και εκανε ξενιαστος τις δουλειες αφου η συζυγος εδινε το παρον σε καθε επιθυμια του του αφεντη
μολις γυριζε στο σπιτι καθαρισμα φαγητο σιδερωμα μεγαλωμα των παιδιων και πανω απο ολα το μνι
το ειχε σιγουρο και δεν ξοδευε ευρω

γιαυτο λεμε βρες μια που εχει μνι και νοικοκυρέψου και να κανεις πολλα παιζακια κληρονομους
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

ManiMania
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 96

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό ManiMania » 15 Οκτ 2021, 09:33

Για τους Λαχουρένιο , nemo και όποιον επόμενο . Όταν κάποιος θέτει ερωτήματα , οι αερολογίες (για να αποφύγω χαρακτηρισμούς) , περιττεύουν . Δεν θα ασχοληθώ με μελλοντικές παρεμβάσεις σας . ..
0 .

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13123
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 15 Οκτ 2021, 10:22

Λαχουρένιος έγραψε:Αλλο ενα θυμα του Σ.Χ. :D

Ραν ταν πλαν έγραψε:....



Αυτός δεν είναι ''άλλο ένα'' θύμα.
Είναι ο ορισμός του θύματος και του ευνουχισμένου μουνόδουλου.
Κάτι τέτοιους κυνηγάνε τα αρπακτικά να τους πουλήσουν έρωτα και να τους βάλουν στο βρακί τους.
Πρέπει όποιος έχει γιο να τον αναφέρει ως παράδειγμα προς αποφυγή.
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47435
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 15 Οκτ 2021, 13:46

nemo έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Αλλο ενα θυμα του Σ.Χ. :D


μη ακους την μια περιπτωση ατυχιας αν και δεν παιζει να ειναι ο τυπος παραπανω ειχε το μνι στο κρεβατι
και εκανε ξενιαστος τις δουλειες αφου η συζυγος εδινε το παρον σε καθε επιθυμια του του αφεντη
μολις γυριζε στο σπιτι καθαρισμα φαγητο σιδερωμα μεγαλωμα των παιδιων και πανω απο ολα το μνι
το ειχε σιγουρο και δεν ξοδευε ευρω

γιαυτο λεμε βρες μια που εχει μνι και νοικοκυρέψου και να κανεις πολλα παιζακια κληρονομους


Φιλε, μνι βρισκεις στο 10ευρω στο Μεταξουργειο αν εισαι απελπισμενος. Δουλειες του σπιτιου ξερω να κανω και μονος μου. Δεν χρειαζεται να πουλησεις σπιτι για να γαμησεις. Ημαρτον.

Ραν ταν πλαν έγραψε:Σιγά το ερώτημα.
Και όταν λες ''γιο'' της εννοείς ότι δεν είναι δικό σου παιδί και ότι τον είχε από προηγούμενο γάμο;
Αν ναι, τότε φιλαράκι εσύ έσπασες το κοροϊδόμετρο.


Σε γυναικα με παιδι δε λεω ουτε καλημερα. Δεν ειναι να μπλεκεις. Δε θελω να κανω δικα μου παιδια, θα φορτωθω των αλλων.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14318
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό Adminović » 15 Οκτ 2021, 14:17

ManiMania έγραψε:Καλησπέρα , καιρό έχω να σας ενοχλήσω . To 1992 έκανα δωρεά στην τότε σύζυγό μου , το 50% ενός κτήματος 3στρεμμάτων με οικία . Το οποίο κτήμα και την οικία εγώ τα πλήρωσα , εγώ την κατασκεύασα κι εγώ δούλεψα ανελέητα για να ολοκληρωθεί το «έργο» . Υπό τον όρο ότι μετά τον θάνατό της , θα περιέλθει ως φυσιολογικά αναμενόμενο , στον μοναδικό κληρονόμο της , τον γιό της . Πράγμα το οποίο σήμερα αθετεί και προσπαθεί να πουλήσει το 100% , καρπούμενη το σύνολο του τιμήματος . Σήμερα , μετά από 29 χρόνια , δικαιούμαι να ανακαλέσω την δωρεά , λόγω αχαριστίας . Η αγνωμοσύνη της και η αήθης συμπεριφορά της , γεμίζει τόμους .


Το άλλο 50% ποιος το έχει;
Δεν γίνεται να πουλήσει το 100%, αν στα χαρτιά τουλάχιστον δεν εμφανίζεται ως ιδιοκτήτρια του 100%.
Ο «όρος» υποθέτω δεν έχει γραφτεί πουθενά, άρα δεν έχει και κάποια σημασία.
Η αχαριστία σημαίνει ότι υπέπεσε σε σοβαρό παράπτωμα, ήτοι ποινικό αδίκημα.
Επίσης, η αξίωση ανάκλησης της δωρεάς έχει πλέον παραγραφεί.
2 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13123
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 16 Οκτ 2021, 10:24

Λαχουρένιος έγραψε:Σε γυναικα με παιδι δε λεω ουτε καλημερα. Δεν ειναι να μπλεκεις. Δε θελω να κανω δικα μου παιδια, θα φορτωθω των αλλων.



Μην το λες.
Ποιος ξέρει πόσες εκατοντάδες εκατομμύρια θύματα παγκόσμια μεγαλώνουν ξένα παιδιά θεωρώντας τα δικά τους.
Και όλοι αυτοί δε φαντάζεσαι πόσους όρκους αιώνιας αγάπης και πίστης είχαν ακούσει πριν τους κουτουπώσουν τα αρπακτικά.
Από το ''είσαι ο έρωτας της ζωής μου'' μέχρι τα ολ τάιμ κλάσικ ''εμείς γεννηθήκαμε ο ένας για τον άλλο'' και το ''μαζί σου έκλεισα ως γυναίκα''.
Και σε λίγο διάστημα πάει το κέρατο σύννεφο.
Γι' αυτό όταν δίνουν όρκους πίστης οι γυναίκες εμείς τραβάμε το καζανάκι.
Βασικά το καζανάκι πρέπει να το τραβάμε ακόμα και όταν μας λένε καλημέρα και να τσεκάρουμε πάραυτα αν πράγματι είναι μέρα ή νύχτα.
Γυναίκα φίλε μου που αν στις τριάντα λέξεις που θα πει οι εικοσιεννιά δεν είναι ψέμα είναι προβληματική. :fico:
2 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό vallon » 17 Οκτ 2021, 06:01

ναι,
αλλά
όσα περισσότερα ψέματα , τόσο καλύτερο σεξ κάνουν
άσχετε
τι θα έχεις ζήσει στη ζωή σου όταν φτάσεις τα εβδομήντα; λάθος τα ενενήντα;
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

ManiMania
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 96

Re: Ανάκληση δωρεάς , λόγω αχαριστίας :

Δημοσίευσηαπό ManiMania » 18 Οκτ 2021, 12:35

Έστειλα το ακόλουθο μήνυμα σε Διαχειριστή . "Συμμετέχω σε πολλά forums . Τέτοια συγκέντρωση κόμπλεξ , ηλιθιότητας και ακραίας χυδαιολογίας , δεν έχω ξανασυναντήσει . Με εντυπωσιάζει ότι δεν υπάρχει καμία αντίδραση από συντονιστή." Μόνη εξαίρεση ο Adminović , που απήντησε στο ερώτημά μου ..
0 .


Επιστροφή σε “Νομική Επιστήμη”