Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Τα μαθήματα υποχρεωτικής και ελεύθερης επιλογής.
Άβαταρ μέλους
xristos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 90

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό xristos » 27 Σεπ 2016, 21:46

Ελένη έγραψε:
xristos έγραψε:
Ελένη έγραψε:
xristos έγραψε:Οκ , με ταπωσες χαχα

Χαχα:P
Εσύ ποια μάθηματα σκέφτεσαι;

Τα υποχρεωτικα του πρωτου μαζι με Ανακριτικη και Ενοχικο. Πιστευω για πρωτο εξαμηνο καλα ειναι τοσα. Εσυ;


Τα υποχρεωτικά του πρώτου+ενοχικό
Τώρα θέλω οπωσδήποτε και αλλο ένα, αλλά δεν έχω κατασταλάξει...

Παρε Ανακριτικη, μου φαινεται πολυ ενδιαφερον, αστυνομικοκατασταση
0 .

Ελένη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 82

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Ελένη » 27 Σεπ 2016, 22:22

Κι μένα, αλλά μάλλον τεινω προς τα Πνευματικά Δικαιώματα. Επειδή με ενδιαφέρει η Ανακριτική θέλω να την προσέγγιση πιο μεθοδικά σε κάποιο από τα επόμενα έτη...
Αυτή τουλάχιστον είναι μία πρώτη σκέψη που κάνω.
0 .

Άβαταρ μέλους
xristos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 90

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό xristos » 27 Σεπ 2016, 22:36

Ναι αλλα τωρα θα εχεις περισσοτερο ελευθερο χρονο λογω της ευκολιας των μαθηματων τιυ πρωτου εξαμηνου για "προσεγγιση". Τελος παντων εσυ ξερεις ;)
0 .

Ελένη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 82

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Ελένη » 28 Σεπ 2016, 11:40

Tο Γενικό Ενοχικό χρειάζεται συνεχή παρακολούθηση; Αναρωτιέμαι, γιατί τις Πέμπτες συμπίπτει με το Συνταγματικό( που μάλλον πρόκειται και για φροντηστήρια Συνταγματικού, καθώς έχει μόνο μια αίθουσα διδασκαλίας στο προγραμμα)
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 28 Σεπ 2016, 12:08

Χρειάζεται. Τουλάχιστον φρόντισε να παίρνεις τις σημειώσεις από κάποιο συμφοιτητή, αν αδυνατείς να τα παρακολουθησεις όλα.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Ελένη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 82

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Ελένη » 28 Σεπ 2016, 12:40

Admin έγραψε:Χρειάζεται. Τουλάχιστον φρόντισε να παίρνεις τις σημειώσεις από κάποιο συμφοιτητή, αν αδυνατείς να τα παρακολουθησεις όλα.


Οκ! Και όσον αφορά τα κλιμάκια, είναι αυστηρά η υπάρχει ελαστικότητα; Δηλαδή, αν κάποιο φροντηστηριακό αφορά ένα άλλο κλιμάκιο, αλλά με βολεύει σαν ώρα, μπορώ να μπω ή θα έχω πρόβλημα αργότερα στην εξεταστική ή γενικότερα οπουδήποτε αλλού; Δεν λέω ότι θα το κάνω και σύστημα, αλλά στα φροντηστηριακά υπάρχει πρόβλημα με τις ώρες και θα με εξυπηρετούσε... :rolleyes:
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 28 Σεπ 2016, 12:50

Εξαρτάται σε ποιο κλιμάκιο είσαι και ποιο θα παρακολουθήσεις. Ορισμένοι λένε τα δικά τους και θέλουν να τους γράφεις τα δικά τους. Γενικά, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, αλλά θέλει λίγο προσοχή με αυτό που λέω.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Ελένη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 82

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Ελένη » 28 Σεπ 2016, 13:02

Admin έγραψε:Εξαρτάται σε ποιο κλιμάκιο είσαι και ποιο θα παρακολουθήσεις. Ορισμένοι λένε τα δικά τους και θέλουν να τους γράφεις τα δικά τους. Γενικά, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα, αλλά θέλει λίγο προσοχή με αυτό που λέω.


Θα το έχω υπόψιν μου! Ευχαριστώ.
Όσο για την Πνευματική Ιδιοκτησία, βγαίνει με παρακολούθηση μόνο με τη μια από τις δύο μέρες που διδάσκεται;
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Adminović » 28 Σεπ 2016, 13:09

Βγαίνει και χωρίς καθόλου παρακολούθηση, αρκεί να διαβάσεις καλά (καλά όμως) το βιβλίο της Καλλινίκου. Εγώ δεν παρακολούθησα ούτε ώρα στο μάθημα αυτό και με πολύ καλό διάβασμα του βιβλίου (και χωρίς να έχω κάνει εργασία) έγραψα 9.

Μόνο μην κάνεις τη βλακεια να διαβάσεις τις 20 ερωταπαντήσεις που έχω δει να κυκλοφορούν δεξιά - αριστερά και υποτίθεται πως "διαβάζεις αυτά και είσαι κομπλέ". Η καθηγητρια το έχει πάρει πρέφα και βάζει στις εξετάσεις άσχετες ερωτήσεις. :D
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Ελένη
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 82

Re: Ποια μαθήματα να επιλέξω;

Δημοσίευσηαπό Ελένη » 28 Σεπ 2016, 13:34

Admin έγραψε:Βγαίνει και χωρίς καθόλου παρακολούθηση, αρκεί να διαβάσεις καλά (καλά όμως) το βιβλίο της Καλλινίκου. Εγώ δεν παρακολούθησα ούτε ώρα στο μάθημα αυτό και με πολύ καλό διάβασμα του βιβλίου (και χωρίς να έχω κάνει εργασία) έγραψα 9.

Μόνο μην κάνεις τη βλακεια να διαβάσεις τις 20 ερωταπαντήσεις που έχω δει να κυκλοφορούν δεξιά - αριστερά και υποτίθεται πως "διαβάζεις αυτά και είσαι κομπλέ". Η καθηγητρια το έχει πάρει πρέφα και βάζει στις εξετάσεις άσχετες ερωτήσεις. :D


Ω τέλεια! Και πάλι ευχαριστώ! :rolleyes:
0 .


Επιστροφή σε “Επιλογής”