Κατατακτήριες

Γενικά θέματα που αφορούν την σχολή και την φοίτηση.
ΔΡΑΚΩΝ
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 2

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό ΔΡΑΚΩΝ » 18 Οκτ 2017, 21:08

Καλησπέρα και καλο κουράγιο σε όσους προετοιμάζονται για κατατακτήριες. Αν κάποια/ος ενδιαφέρεται για αγορά των βιβλίων για τις κατατακτήριες εξετάσεις, μπορεί να μου στείλει π.μ. εδώ ή στο agkhbnp@hotmail.com.
0 .

Kostas17
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 1

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό Kostas17 » 03 Φεβ 2018, 11:58

Καλησπέρα ενδιαφέρομαινα δώσω κατατακτήριες στην Νομικη Αθηνών μηπως υπάρχουν σημειώσεις?Ξέρετε κάναν καλο φροντιστήριο που να σε προετοιμάζει.Ευχαριστώ.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 03 Φεβ 2018, 13:31

Kostas17 έγραψε:Καλησπέρα ενδιαφέρομαινα δώσω κατατακτήριες στην Νομικη Αθηνών μηπως υπάρχουν σημειώσεις?Ξέρετε κάναν καλο φροντιστήριο που να σε προετοιμάζει.Ευχαριστώ.

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! :welcome:

Υπάρχουν διάφορα νομικά φροντιστήρια, δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να σου προτείνω.
Για σημειώσεις, έχω κάποιες σκόρπιες ηλεκτρονικές που είχα βρει και θα μπορούσα να σου στείλω στο email σου αν θες.
Εγώ είχα διαβάσει και κάτι χειρόγραφες που μου είχαν δανείσει και πέρασα χωρίς να πάω σε φροντιστήριο.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

ponia21
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 4

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό ponia21 » 20 Ιουν 2018, 11:32

Καλησπέρα σας
Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες στην νομική Αθηνών και θα ήθελα να μου πείτε γενικά τι παίζει με το διάβασμα.Τι εννοώ φυσικά.....Λοιπόν έχω βρει ένα μπλοκ https://mylinablog.blogspot.com/p/blog-page_11.html στο οποίο έχει απ'ότι είδα αρκετά πράγματα μέσα για τις κατατακτήριες. Αν εγώ δεν διαβάσω από βιβλία αλλά τα κάνω όλα από εκείνο είμαι καλυμμένη.Εάν όχι που μπορώ ηλεκτρονικά να βρω τα βιβλία;Όπως καταλαβαίνετε δεν υπάρχει δυνατότητα για αγορά.Και επίσης κάθε χρόνο πόσοι περίπου δίνουν για κατατακτήριες;
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 20 Ιουν 2018, 12:48

Γεια σου και καλώς ήρθες! :welcome:

Το μπλογκ αυτό έχει κάποιες χρήσιμες πληροφορίες, αλλά θα σου έλεγα ότι επιβάλλεται να βρεις τα βιβλία και σημειώσεις από τις παραδόσεις για τα εξεταζόμενα μαθήματα. Ηλεκτρονικά δεν υπάρχουν τα βιβλία κάπου. Δεν ξέρω πόσοι δίνουν ακριβώς, πρέπει να είναι λογικά μερικές εκατοντάδες.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

ponia21
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 4

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό ponia21 » 20 Ιουν 2018, 17:06

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Θα προσπαθησω να τα βρω ειδαλλως θα κανω οτι μπορω απο το ιντερνετ. Ξερεις αν μπορουμε να παμε στην βιβλιοθηκη της νομικης και να βγαλουμε εκει καμια φωτοτυπια; ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες....
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 21 Ιουν 2018, 04:59

ponia21 έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Θα προσπαθησω να τα βρω ειδαλλως θα κανω οτι μπορω απο το ιντερνετ. Ξερεις αν μπορουμε να παμε στην βιβλιοθηκη της νομικης και να βγαλουμε εκει καμια φωτοτυπια; ευχαριστω και παλι για τις συμβουλες....

Στη βιβλιοθήκη σίγουρα έχει τα βιβλία, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να τα βγάλεις φωτοτυπία.
Οι εκδοτικοί οίκοι έχουν κάνει μηνύσεις και διώξεις κατά των φωτοτυπείων που έκαναν αυτή τη δουλειά και τώρα όλοι θα σου αρνηθούν.
Κάτι άλλο είναι πχ να τα βγάλεις φωτογραφία και να τα μετατρέψεις σε κείμενο με το κατάλληλο πρόγραμμα ocr.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

ponia21
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 4

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό ponia21 » 21 Ιουν 2018, 19:13

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.κατι τελευταιο να ρωτησω.....διαβασμα απο τι να ξεκινησω;αστικο,ποινικο ή συνταγματικο;για να εχω εναν μπουσουλα.ειμαι τελειως ασχετη με το αθλημα οποτε ολα απο την αρχη θα τα ξεκινησω.
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 21 Ιουν 2018, 20:37

ponia21 έγραψε:ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.κατι τελευταιο να ρωτησω.....διαβασμα απο τι να ξεκινησω;αστικο,ποινικο ή συνταγματικο;για να εχω εναν μπουσουλα.ειμαι τελειως ασχετη με το αθλημα οποτε ολα απο την αρχη θα τα ξεκινησω.

Ξεκίνησε με το Συνταγματικό, θα βοηθήσει να κατανοήσεις καλύτερα τα άλλα δύο.

Από ποια σχολή είναι το πρώτο σου πτυχίο;
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

ponia21
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 4

Re: Κατατακτήριες

Δημοσίευσηαπό ponia21 » 21 Ιουν 2018, 20:45

Στρατιωτικη σχολη εχω τελειωσει. Τωρα ριμαι και στην πληροφορικη της ασοεε αλλα δεν ξερω αν μπορω να το καταφερω μιας και δεν εχω την δυνατοτητα να πηγαινω σε εργαστηρια λογω χρονου. Δεν ειναι υποχρεωτικα βεβαια.παντως το προσπαθω....
0 .


Επιστροφή σε “Γενικά”