Συμβουλες-Πληροφοριες

Γενικά θέματα που αφορούν την σχολή και την φοίτηση.
Goji Berry
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 227

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Goji Berry » 20 Μαρ 2020, 13:25

Βγήκε το ιδιωτικό διεθνές και πήρα 6 ενώ είχα γράψει, όπως όλοι, καρμπόν τις απαντήσεις από την Μεθοδολογία Παμπούκη γιατί έβαλαν αυτούσιο θέμα. Έλεος πια!!
0 .

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 21 Μαρ 2020, 10:28

Goji Berry έγραψε:Βγήκε το ιδιωτικό διεθνές και πήρα 6 ενώ είχα γράψει, όπως όλοι, καρμπόν τις απαντήσεις από την Μεθοδολογία Παμπούκη γιατί έβαλαν αυτούσιο θέμα. Έλεος πια!!


Ιδιωτικό διεθνές κι εγώ θυμάμαι υπολόγιζα κάνα 8-9 και τελικά πήρα 7. :pardon:
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 28 Μαρ 2020, 09:43

Καλημέρα. Υπάρχει κανένα σύγχρονο εύκολο και εύπεπτο βιβλίο περίπου 100-150 σελίδων για Διοικητική Οργάνωση (π.χ. σαν βοήθημα για κουμπούρες φοιτητές) σε μορφή οπωσδήποτε PDF και ελεύθερο για αντιγραφή ή download διαδικτυακά (όχι να του γυρνάω σελίδες μόνο) για να το μετατρέψω σε Word και να μπορέσω να το επεξεργαστώ όπως θέλω;

Θέλω να φτιάξω για δικά μου πρόσωπα που βρέθηκαν εκτός εργασίας επειδή έκλεισαν οι δουλειές τους και πάγωσαν οι επιχειρήσεις οπότε δεν ξέρουν πως να απασχοληθούν, ενώ κανονικά θα πρέπει να προετοιμαστούν πως να ξεκινήσουν δικές τους δουλειές ή να προσληφθούν κάπου σε συνθήκες χάους και κυριολεκτικά από το Μηδέν, την Επόμενη Μέρα (όταν τελειώσουμε από τον κορονοϊό, όσοι έχουμε απομείνει και πάντως όχι πριν 1-2 χρόνια όπως το υπολογίζω). Ετοιμάζω πρακτικό εγχειρίδιο στο στύλ που θα χρειαζόταν αν προσγειωνόταν ένας εξωγήινος στην Ελλάδα και θα χρειαζόταν να του εξηγήσουν ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ τι ακριβώς συμβαίνει σε δουλειές, οργάνωση του κράτους, κουλτούρα, δικαστήρια, δικαιώματα κλπ.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 28 Μαρ 2020, 13:59

NikosVy έγραψε:Καλημέρα. Υπάρχει κανένα σύγχρονο εύκολο και εύπεπτο βιβλίο περίπου 100-150 σελίδων για Διοικητική Οργάνωση (π.χ. σαν βοήθημα για κουμπούρες φοιτητές) σε μορφή οπωσδήποτε PDF και ελεύθερο για αντιγραφή ή download διαδικτυακά (όχι να του γυρνάω σελίδες μόνο) για να το μετατρέψω σε Word και να μπορέσω να το επεξεργαστώ όπως θέλω;

Θέλω να φτιάξω για δικά μου πρόσωπα που βρέθηκαν εκτός εργασίας επειδή έκλεισαν οι δουλειές τους και πάγωσαν οι επιχειρήσεις οπότε δεν ξέρουν πως να απασχοληθούν, ενώ κανονικά θα πρέπει να προετοιμαστούν πως να ξεκινήσουν δικές τους δουλειές ή να προσληφθούν κάπου σε συνθήκες χάους και κυριολεκτικά από το Μηδέν, την Επόμενη Μέρα (όταν τελειώσουμε από τον κορονοϊό, όσοι έχουμε απομείνει και πάντως όχι πριν 1-2 χρόνια όπως το υπολογίζω). Ετοιμάζω πρακτικό εγχειρίδιο στο στύλ που θα χρειαζόταν αν προσγειωνόταν ένας εξωγήινος στην Ελλάδα και θα χρειαζόταν να του εξηγήσουν ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ τι ακριβώς συμβαίνει σε δουλειές, οργάνωση του κράτους, κουλτούρα, δικαστήρια, δικαιώματα κλπ.


Δύσκολο να βρεις κάτι σε ηλεκτρονική μορφή.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 28 Μαρ 2020, 14:51

Adminović έγραψε:Δύσκολο να βρεις κάτι σε ηλεκτρονική μορφή.

Καλησπέρα. Πολύ ωραίο το avatar σου. Έλεγα για κάτι απλό, επειδή βλέπω και στα μουσικά κυκλοφορούν πολλά σε ηλεκτρονική μορφή και μάλιστα free. Κάτι σαν το παρακάτω, που από ότι φαίνεται είναι επί πληρωμή, και γράφει και πολύ περισσότερα εδώ από ό,τι χρειάζομαι.

Τυφλοσούρτες σίγουρα θα υπάρχουν, γιατί πριν μερικά χρόνια είχα δει στο αναγνωστήριο της Πανεπιστημιακής Λέσχης να διαβάζουν κάτι φροντιστηριακά φυλλάδια ποινικού δικαίου με ερωτήσεις και απαντήσεις που ήταν και λίγο αστεία στα πρακτικά θέματα που έβαζαν, αλλά κάτι τέτοιο θα ήταν καλό.

Επίσης πρέπει όταν θα τελειώσει το κακό να πάω να αγοράσω κανένα σχολιασμένο Κώδικα Πολιτικής Δικονομίας στου Σάκκουλα που να γράφει και για τις Εντολές Πληρωμής και τους Ηλεκτρονικούς Πλειστηριασμούς (αν έχεις υπόψη σου κανένα καλό πες μου), γιατί με τα μυαλά που έχουν ειδικά η νεολαία αλλά και πολλοί από εμάς, κάποια στιγμή θα σου στείλει κανένας Εντολή Πληρωμής, που θα πεταχτεί στα σκουπίδια σαν κάτι το … αστείο και μετά θα γίνει κανένας ηλεκτρονικός πλειστηριασμός διαμερίσματος που μένουν.

https://www.ebooks4greeks.gr/eisagogi-s ... s-thesmous
//Εισαγωγή στο Δίκαιο και στους Συνταγματικούς Θεσμούς
Το προτεινόμενο σύγγραμα αποτελεί μια εισαγωγή στο δίκαιο, στην επιστήμη του δικαίου και στους συνταγματικούς θεσμούς, ειδικότερα στις βασικές αρχές της συνταγματικής οργάνωσης του κράτους και της προστασίας των θεμελιωδών δικαιωμάτων. Στο πλαίσιο αυτό, το προτεινόμενο σύγγραμα αναφέρεται κυρίως σε: α. εισαγωγικά ζητήματα που αφορούν την επιστήμη του δικαίου, τη διάκριση μεταξύ δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου, τα είδη των κανόνων δικαίου, την ερμηνεία του δικαίου και την κατάστρωση του νομικού συλλογισμού, β. το σύστημα των πηγών του ελληνικού δικαίου (Σύνταγμα, διεθνές δίκαιο, δίκαιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης, τυπικός νόμος, πράξεις νομοθετικού περιεχομένου, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις, κανονισμός της Βουλής, συλλογική σύμβαση εργασίας), γ. τη συνταγματική οργάνωση του κράτους και ειδικότερα το θεσμικό ρόλο και τις αρμοδιότητες των οργάνων του κράτους (εκλογικό σώμα, Βουλή, Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κυβέρνηση, Ανεξάρτητες Αρχές, Δικαστήρια) και δ. το σύστημα προστασίας θεμελιωδών δικαιωμάτων, όπως αυτό κατοχυρώνεται στο ισχύον Σύνταγμα 1975/86/01/08.//

Αν υπάρχει κανένα σαν και αυτό που ψάχνω περιορισμένων σελίδων και μπορεί κάποιος να μου το στείλει σε PDF, μπορώ να τον πληρώσω στα έξοδα.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 28 Μαρ 2020, 15:22

NikosVy έγραψε:...που από ότι φαίνεται είναι επί πληρωμή, και γράφει και πολύ περισσότερα εδώ από ό,τι χρειάζομαι.

Λάθος. Έγινε μια χαρά downloaded. Θα το μετατρέψω σε Word. Μπορεί εν μέρει να βοηθήσει σε ορισμένα σημεία. Όμως είναι πολύ πιο λεπτομερές από ό,τι χρειάζομαι.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 29 Μαρ 2020, 15:38

Μάζεψα εδώ και εκεί όλα όσα χρειαζόμουν. Αρκετά φροντιστηριακά υπάρχουν δωρεάν ως pdf στην Ιστοσελίδα του Ευγενίδειου Ιδρύματος, σε ιστοσελίδες δικηγόρων, εργατικών σωματείων, συλλόγων δικαστικών επιμελητών, διαφωτιστικών για Εντολές πληρωμής και ηλεκτρονικούς πλειστηριασμούς, δικαιώματα γυναικών στην εργασία ρόλο του Συνήγορου του πολίτη και εγχειρίδια για ίση μεταχείριση στην εργασία κλπ.

Μετατρέπονται μετά σε Word και μπαίνουν σε σειρά για επεξεργασία με κάποιο σκελετό, σύμφωνα με ανάγκες και προτεραιότητες αυτού που θα κάνει τη σχετική ΄συνθεση (εν προκειμένω, εγώ θα την κάνω).
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 29 Μαρ 2020, 17:00

George έγραψε:Καλησπερα σας και χρονια πολλα,


Οπως αλλωστε γνωριζετε πριν απο δυο ημερες αναρτηθηκαν τα αποτελεσματα των πανελλαδικων εξετασεων και η συνολικη βαθμολογια που συγκεντρωσα ηταν αυτη των 18200 μοριων(18.145 για την ακριβεια).Δεν γνωριζω αν μπορω να εισαχθω στη νομικη σχολη, αλλα πιστευω πως κατι τετοιο μπορει να καταστει εφικτο.Ως πρωταρχικο στοχο ειχα το τμημα των Διεθνων και Ευρωπαικων σπουδων στον Πειραια, αλλα τωρα εχω αρχισει να προβληματιζομαι και για την νομικη σχολη.Κανοντας μια προχειρη συζητηση με την καθηγητρια του σχολειου μου,με συμβουλευσε να επιλεξω την νομικη σχολη καθως αυτη θα αποτελεσει το "πατημα" για ο,τι κανω στη συνεχεια.Εσας ποια ειναι η γνωμη σας επανω σε αυτο το ζητημα;Σαφως γνωριζω οτι προκειται για μια ακρως απαιτητικη σχολη, ωστοσο οι φοιτητες αλλα και οσοι γνωριζουν θα ηθελα να μου παραθεσουν καποιες πληροφοριες, ενδεχομενως και συμβουλες για την νομικη σχολη, οπως ειναι για παραδειγμα τα μαθηματα ή ο,τι αλλο εκεινοι θεωρουν πως μπορει να μου φανει χρησιμο.Θα ηταν μεγαλη χαρα για εμενα να μου απαντησουν ατομα που γνωριζουν τα πραγματα και τις καταστασεις εκ των εσω.

Ζητω εκ των προτερων ευχαριστω!

Τι έγινε τελικά;;;
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14355
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό Adminović » 29 Μαρ 2020, 19:05

NikosVy έγραψε://Εισαγωγή στο Δίκαιο και στους Συνταγματικούς Θεσμούς
Το προτεινόμενο σύγγραμα αποτελεί μια εισαγωγή στο δίκαιο, στην επιστήμη του δικαίου και στους συνταγματικούς θεσμούς, ειδικότερα στις βασικές αρχές της συνταγματικής οργάνωσης του κράτους και της προστασίας των θεμελιωδών δικαιωμάτων. Στο πλαίσιο αυτό, το προτεινόμενο σύγγραμα αναφέρεται κυρίως σε: α. εισαγωγικά ζητήματα που αφορούν την επιστήμη του δικαίου, τη διάκριση μεταξύ δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου, τα είδη των κανόνων δικαίου, την ερμηνεία του δικαίου και την κατάστρωση του νομικού συλλογισμού, β. το σύστημα των πηγών του ελληνικού δικαίου (Σύνταγμα, διεθνές δίκαιο, δίκαιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης, τυπικός νόμος, πράξεις νομοθετικού περιεχομένου, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις, κανονισμός της Βουλής, συλλογική σύμβαση εργασίας), γ. τη συνταγματική οργάνωση του κράτους και ειδικότερα το θεσμικό ρόλο και τις αρμοδιότητες των οργάνων του κράτους (εκλογικό σώμα, Βουλή, Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κυβέρνηση, Ανεξάρτητες Αρχές, Δικαστήρια) και δ. το σύστημα προστασίας θεμελιωδών δικαιωμάτων, όπως αυτό κατοχυρώνεται στο ισχύον Σύνταγμα 1975/86/01/08.//

Αν υπάρχει κανένα σαν και αυτό που ψάχνω περιορισμένων σελίδων και μπορεί κάποιος να μου το στείλει σε PDF, μπορώ να τον πληρώσω στα έξοδα.


Κάπου έχω ένα σχετικό, με αποσπάσματα από το βιβλίο του Παντελή.
Αν σε ενδιαφέρει, μπορώ να το ψάξω (πρέπει να το έχω σε έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που είχα αποθηκεύσει διάφορα τέτοια).
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
NikosVy
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3274

Re: Συμβουλες-Πληροφοριες

Δημοσίευσηαπό NikosVy » 01 Απρ 2020, 17:29

Adminović έγραψε:
NikosVy έγραψε://Εισαγωγή στο Δίκαιο και στους Συνταγματικούς Θεσμούς
Το προτεινόμενο σύγγραμα αποτελεί μια εισαγωγή στο δίκαιο, στην επιστήμη του δικαίου και στους συνταγματικούς θεσμούς, ειδικότερα στις βασικές αρχές της συνταγματικής οργάνωσης του κράτους και της προστασίας των θεμελιωδών δικαιωμάτων. Στο πλαίσιο αυτό, το προτεινόμενο σύγγραμα αναφέρεται κυρίως σε: α. εισαγωγικά ζητήματα που αφορούν την επιστήμη του δικαίου, τη διάκριση μεταξύ δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου, τα είδη των κανόνων δικαίου, την ερμηνεία του δικαίου και την κατάστρωση του νομικού συλλογισμού, β. το σύστημα των πηγών του ελληνικού δικαίου (Σύνταγμα, διεθνές δίκαιο, δίκαιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης, τυπικός νόμος, πράξεις νομοθετικού περιεχομένου, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις, κανονισμός της Βουλής, συλλογική σύμβαση εργασίας), γ. τη συνταγματική οργάνωση του κράτους και ειδικότερα το θεσμικό ρόλο και τις αρμοδιότητες των οργάνων του κράτους (εκλογικό σώμα, Βουλή, Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κυβέρνηση, Ανεξάρτητες Αρχές, Δικαστήρια) και δ. το σύστημα προστασίας θεμελιωδών δικαιωμάτων, όπως αυτό κατοχυρώνεται στο ισχύον Σύνταγμα 1975/86/01/08.//

Αν υπάρχει κανένα σαν και αυτό που ψάχνω περιορισμένων σελίδων και μπορεί κάποιος να μου το στείλει σε PDF, μπορώ να τον πληρώσω στα έξοδα.


Κάπου έχω ένα σχετικό, με αποσπάσματα από το βιβλίο του Παντελή.
Αν σε ενδιαφέρει, μπορώ να το ψάξω (πρέπει να το έχω σε έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο που είχα αποθηκεύσει διάφορα τέτοια).

Ευχαριστώ. Θα με ενδιέφερε αν είναι σε σχετικά λιγότερες σελίδες και κατάλληλο για να εξηγήσω ορισμένα πράγματα σε άνθρωπο που δεν έχει εξοικείωση στα Νομικά. Αλλά και το παραπάνω, το έχω ήδη μετατρέψει στο Word για να το μετατρέψω σε απλούστερη μορφή με ευκολότερα λόγια και λιγότερες σελίδες , μαζί με άλλα σχετικά, αγωγή του πολίτη, πολιτική δικονομία σχετικά με εντολές πληρωμής και ηλεκτρονικούς πλειστηριασμούς, τράπεζες, χρεωστικές και πιστωτικές κάρτες κλπ.
0 .
Διαχειριστής Spiros κάποιου Φόρουμ έγραψε: NikosVy πήρα καθυστερημένα το μήνυμά σου που παραπονιέσαι ότι ο Συντονιστής με τη φωτογραφία του Σην Κόννερυ σε βρίζει εσένα ότι "χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού" και αφήνει υπόνοιες για τα συγγενικά σου πρόσωπα. Λυπάμαι αλλά μόνο εκείνος είναι αρμόδιος να διαγράψει τα ποστ του. ΟΚ, τώρα που πέρασε η ώρα τα έσβησα εγώ. Σου βάζω Κίτρινη κάρτα για να μην δημιουργείς ένταση. Τι; Απαιτείς να σου ζητήσει συγγνώμη; Σου βάζω οριστικό μπαν. Αιτιολογία: "Αμφισβητείς αυτό που σου λέω ότι δηλαδή ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για όλα όσα γράφονται, και εσύ εφόσον τα αμφισβητείς, αμφισβητείς τους όρους του Φόρουμ, επομένως μόνος σου θέτεις εαυτόν εκτός του Φόρουμ".


Επιστροφή σε “Γενικά”