Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Να φύγω ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.

Να μεταναστευσει ο μαλακας Σουηδια;;;

Ναι
9
43%
Οχι
12
57%

Σύνολο ψήφων: 21

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Basic poster
Basic poster

Re: Να φύγω ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 12 Ιουν 2018, 21:55

Διάδοχος έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Μαλακες βοηθατε, δεν εχω ξανααντιμετωπισει τετοιο τεραστιο διλλημα στη ζωουλα μου.

Δεν βοηθάμε, γιατί μετά θα λες ότι σε πήραμε εμείς στον λαιμό μας :D

Το μοτο μου στο φεηςμπουκ ειναι το εξης:
«Το μεγαλυτερο καζανι της κολασεως ειναι γιαυτους οι οποιοι στις κρισιμες αποφασεις δεν εξεφρασαν αποψη »
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Βαλκάνιος Κούρος
Βαλκάνιος Κούρος

Δημοσίευσηαπό ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 12 Ιουν 2018, 22:22

Οργισμένος έγραψε:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
Πέρα από την άμεση οικογένειά σου (γυναίκα και παιδιά), ποιό είναι το δίκτυό σου στην ελλάδα; Είστε μεγάλο σόι; Έχεις συγγενείς στην παραγωγή;

Mπα μικρο σοι.
Αυτο για την παραγωγη δεν το πιασα.

Εννοώ δίκτυο υποστήριξης, και κύκλο με καλές διασυνδέσεις με τον παραγωγικό κοσμο, εταιρείες, υπηρεσίες κλπ
0 .
Παρακαλώ μην υβρίζετε τα Θεία. Και μην μακρυγορείτε.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 12 Ιουν 2018, 22:25

Οργισμένος έγραψε:
Διάδοχος έγραψε:Δεν βοηθάμε, γιατί μετά θα λες ότι σε πήραμε εμείς στον λαιμό μας :D

Το μοτο μου στο φεηςμπουκ ειναι το εξης:
«Το μεγαλυτερο καζανι της κολασεως ειναι γιαυτους οι οποιοι στις κρισιμες αποφασεις δεν εξεφρασαν αποψη »

Αν μπορείς όπως είπαμε να πάρεις μεγάλη άδεια άνευ αποδοχών και να σε περιμένει η ΔΥ θέση σου, τότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε, δεν ενέχει κανένα ρίσκο η απόφαση, παρά μόνο να χάσεις μερικές χιλιάδες ευρω κομπόδεμα που έχεις.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Basic poster
Basic poster

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 12 Ιουν 2018, 23:30

Διάδοχος έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Το μοτο μου στο φεηςμπουκ ειναι το εξης:

Αν μπορείς όπως είπαμε να πάρεις μεγάλη άδεια άνευ αποδοχών και να σε περιμένει η ΔΥ θέση σου, τότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε, δεν ενέχει κανένα ρίσκο η απόφαση, παρά μόνο να χάσεις μερικές χιλιάδες ευρω κομπόδεμα που έχεις.

Εννοειται πως θα βαλω αδεια ανευ αποδοχων για εργασια συζυγου στοεξωτερικο.
0 .
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Basic poster
Basic poster

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 12 Ιουν 2018, 23:31

Οργισμένος έγραψε:Mπα μικρο σοι.
Αυτο για την παραγωγη δεν το πιασα.

Εννοώ δίκτυο υποστήριξης, και κύκλο με καλές διασυνδέσεις με τον παραγωγικό κοσμο, εταιρείες, υπηρεσίες κλπ

Παπαλα συντροφε.
0 .
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!

nostromos
Rookie poster
Rookie poster

Δημοσίευσηαπό nostromos » 13 Ιουν 2018, 01:32

Διάδοχος έγραψε:
nostromos έγραψε:αφηστε τον να φυγει ρε ... να καθεται στο παραθυρο σαν παρατημενη γκομενα με 2 μετρα χιονι απο εξω ... και μολις βολευτουνε τα παιδια να τον στειλουνε σε καποιο απο εκεινα τα ωραια ιδρυματα να του αλλαζουνε πανες στα γεραματα με ποιοτητα ... στο μεταξυ εμεις εδω τσιπουρα και κωλιδια στην παραλια μεχρι να παθουμε εγκεφαλικο

Sad but true :nono:

Aπλά στην Ελλάδα θέλει να έχεις ένα αξιοπρεπές εισόδημα εξασφαλισμένο, γιατί αν είναι να μένεις στην Κυψέλη χωρίς φράγκο στην τσέπη για θάλασσα και τσίπουρα και τα καλοκαίρια μόνο με ανεμιστήρα, καλύτερα να σε αλλάζουν πάνες ΕΛ μετανάστες γηροκόμοι στην Σουηδία.

ναι τραβα στη Σουηδια να εχουνε μελλον τα παιδια ... ωραιο παραμυθι ... πες ρε μαλακα οτι βαρεθηκες και ψαχνεσαι οχι οτι το κανεις για τα παιδια ... λες και ανατρεφεις τον Μεσι η τον Αινσταιν και θα του κοψεις το μελλον
0 .
truth is game was rigged from the start ..........................vaya con dios

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Ιουν 2018, 07:10

Οργισμένος έγραψε:Μαλακες βοηθατε, δεν εχω ξανααντιμετωπισει τετοιο τεραστιο διλλημα στη ζωουλα μου.

Πέρα από την άμεση οικογένειά σου (γυναίκα και παιδιά), ποιό είναι το δίκτυό σου στην ελλάδα; Είστε μεγάλο σόι; Έχεις συγγενείς στην παραγωγή;

Απο ΔΥ στην Ελλαδα να πλενει πιατα σε ΕΛ μαγειρειο στην Σουηδια. Ε ρε γλεντια.
0 .
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Φοράω ένα σιελ Boss πουκαμισάκι , Tomy τζινάκι και trussardi sneakers σήμερα. Χάρηκες?

Άβαταρ μέλους
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ
Crazy poster
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ » 13 Ιουν 2018, 10:02

nostromos έγραψε:

ναι τραβα στη Σουηδια να εχουνε μελλον τα παιδια ... ωραιο παραμυθι ... πες ρε μαλακα οτι βαρεθηκες και ψαχνεσαι οχι οτι το κανεις για τα παιδια ... λες και ανατρεφεις τον Μεσι η τον Αινσταιν και θα του κοψεις το μελλον

Δεν είναι παραμύθι ότι το δημόσιο Σουηδικό εκπαιδευτικό σύστημα είναι 200 χρόνια μπροστά απ το δικό μας. Για να πάρεις κάτι αντίστοιχο εδώ θες 6-7.000 το χρόνο για κάθε παιδί. Oi σάπιενς ανατρέφουμε παιδιά με στόχο να αποκτήσουν μίνιμουμ τα δικά μας προσόντα και δεξιότητες.
0 .
Του Αδόλφου τα εγγόνια, η σαβούρα του ντουνιά,κάνουνε πως δε θυμούνται του παππού τους τον νταλκά.Του ’45 Απρίλης κι ο Αδόλφος με λυγμό:«Ρε τι μου `κανε ο Στάλιν με τον Κόκκινο Στρατό,το σφυρί έχω στο κεφάλι, το δρεπάνι στο λαιμό»
https://www.youtube.com/watch?v=f5ae9JpbkN0

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Basic poster
Basic poster

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 13 Ιουν 2018, 22:50

nostromos έγραψε:
Διάδοχος έγραψε:Sad but true :nono:

Aπλά στην Ελλάδα θέλει να έχεις ένα αξιοπρεπές εισόδημα εξασφαλισμένο, γιατί αν είναι να μένεις στην Κυψέλη χωρίς φράγκο στην τσέπη για θάλασσα και τσίπουρα και τα καλοκαίρια μόνο με ανεμιστήρα, καλύτερα να σε αλλάζουν πάνες ΕΛ μετανάστες γηροκόμοι στην Σουηδία.

ωχ μωρε παπαρα, νομιζεις οτι θελω να φυγω;;; Εχεις φτασει κοντα σε μια τετοια αποφαση για να κΑταλαβεις ποσο δυσκολη ειναι σε μια ηλικια σαν τη δικια μου;;;
0 .
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!

Άβαταρ μέλους
Στύγιος
Styx
Styx

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 14 Ιουν 2018, 07:37

Όργι,εδώ και 3-4 χρόνια φευγάτος είσαι ,αλλά στο τέλος εδώ θα παραμείνεις ;)
0 .
You're my river running high ,run deep run wild...I, I follow ,I follow you, deep sea baby..

Επιστροφή σε “Μετανάστευση”