• Ενεργά Θέματα 
Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

'Ελληνες μετανάστες στην Γερμανία.

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster

Re: 'Ελληνες μετανάστες στην Γερμανία.

Δημοσίευσηαπό nemo » 04 Μάιος 2024, 11:42

αμα βλεπω ελληνα με σκουλαρικια κατι μου ερχεται και θελω να τον κτυπησω
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό nemo » 06 Μάιος 2024, 21:51

σημερα γνωρισα και αλλον αιγυπτιο καπου 62 λεει αυτος αλλα φαινεται 70
με δυο γυναικες και 8 παιδια ολα παντρεμενα στην ελλαδα

8 παιδια αν εχουν απο 4 αυτα μας κανουν -= 34 αιγυπτακια συν 8 =42 συν 3 γεροντια
= 45 ....ενα ολοκληρο ελληνικο χωριο
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 07 Μάιος 2024, 21:12

Adminović έγραψε:Λες να είναι κάποιος αδαής ε;

Λέω.

Adminović έγραψε:Ή απλά ήταν κάποιο μεμονωμένο περιστατικό; :fico:

Δεν μπορώ να ξέρω την περίπτωση της κοπελας, δεν είδα και το βίντεο πάνω απο 1 λεπτό, αλλά ΟΚ, αν έχεις παράπονα απο έναν γιατρό, πας σε άλλον, δεν σε δεσμεύει η ασφάλεια σε κάποιον συγκεκριμένο.
Όσο για το σχόλιο που εμφανίζεται, κι εδώ, αν πληρώσεις απο την τσέπη σου, έχεις αμεσότερη πρόσβαση σε περισσότερους καλούς γιατρούς. Το πρόβλημα δεν βλέπω ποιό είναι; :dunno:
Προσωπικά, όσες φορές είπα να πάω σε γιατρό στην Ελλάδα, το μετάνιωσα. Επι παραδείγματι, σε οδοντίατρο με εξαιρετική φήμη στην Θεσνίκη, πήγα για να με φτιάξει ένα σφράγισμα που έφυγε, και με έλεγε παραμύθια για να με κάνει 2-3 σφραγίσματα εξτρά σε καλά δόντια μόνο για να με φάει λεφτά, και μια άλλη φορά πήγα σε έναν που με έδωσε κάτι φάρμακα για έναν light πόνο στον μηνίσκο και έπαθα αναφυλακτικό σοκ (όταν έδειξα τα φάρμακα στο οικογενειακό γιατρό εδώ, έξυνε το κεφάλι του).
Γενικά ο ΕΛ θέλει φούλ στούμπωμα στα φάρμακα για placebo. H υπερσυνταγογράφηση στην Ελλάδα αποτελεί μάστιγα. Πχ, όλοι ως παιδιά τρώγαμε αντιβίωση με τις παλέτες. Εδω, για να σε γράψουν αντιβίωση πρέπει να είσαι ένα βήμα πριν το νεκροταφείο. Για ιώσεις, μόνο τσαγάκι.
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Adminović » 08 Μάιος 2024, 08:58

Προέλλην έγραψε:Προσωπικά, όσες φορές είπα να πάω σε γιατρό στην Ελλάδα, το μετάνιωσα. Επι παραδείγματι, σε οδοντίατρο με εξαιρετική φήμη στην Θεσνίκη, πήγα για να με φτιάξει ένα σφράγισμα που έφυγε, και με έλεγε παραμύθια για να με κάνει 2-3 σφραγίσματα εξτρά σε καλά δόντια μόνο για να με φάει λεφτά

Σ' αυτό δεν έχεις άδικο.
Υπάρχει μία τάση στην Ελλάδα, ιδίως σε οδοντιάτρους, να "ανοίγουν δουλειές".
Μπορούσες βέβαια να πας Β. Μακεδονία εσύ. :D

και μια άλλη φορά πήγα σε έναν που με έδωσε κάτι φάρμακα για έναν light πόνο στον μηνίσκο και έπαθα αναφυλακτικό σοκ (όταν έδειξα τα φάρμακα στο οικογενειακό γιατρό εδώ, έξυνε το κεφάλι του).

Το αναφυλακτικό σοκ μπορεί να συμβεί με οποιοδήποτε φάρμακο. Δεν σημαίνει ότι φταίει ο γιατρός. Κι εγώ είχα πάθει μικρός, μια φορά από αντιβιοτικό και άλλη από ένα εμβόλιο πολύ διαδεδομένο που το έκαναν όλοι. :dunno:

Γενικά ο ΕΛ θέλει φούλ στούμπωμα στα φάρμακα για placebo. H υπερσυνταγογράφηση στην Ελλάδα αποτελεί μάστιγα. Πχ, όλοι ως παιδιά τρώγαμε αντιβίωση με τις παλέτες. Εδω, για να σε γράψουν αντιβίωση πρέπει να είσαι ένα βήμα πριν το νεκροταφείο. Για ιώσεις, μόνο τσαγάκι.

Σε αυτό ίσως είναι καλύτερα στη Γερμανία (αρκεί να μην φτάσουμε στο άλλο άκρο και πάθει κάποιος επιπλοκές επειδή δεν έλαβε έγκαιρα αντιβίωση).
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 09 Μάιος 2024, 21:40

nemo έγραψε:αμα βλεπω ελληνα με σκουλαρικια κατι μου ερχεται και θελω να τον κτυπησω

Ο άντρας της αδερφής μου έχει σκουλαρίκια και μαλλί ως τον γκώλο. Μεταλλάς.
Και είναι καθηγητής σε σχολείο. :laugh1:
0 .

Άβαταρ μέλους
Προέλλην
WEF Fella
WEF Fella
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό Προέλλην » 11 Μάιος 2024, 15:26

bizeli έγραψε:
nemo έγραψε:αμα βλεπω ελληνα με σκουλαρικια κατι μου ερχεται και θελω να τον κτυπησω

Ο άντρας της αδερφής μου έχει σκουλαρίκια και μαλλί ως τον γκώλο. Μεταλλάς.
Και είναι καθηγητής σε σχολείο. :laugh1:

Tι ψηφίζει;
0 .
- The world must become aware of the fantastic transformational power of social entrepreneurship and the Foundation will work as a catalyst in this effort.
- The problem that we have is not globalization. The Problem is a lack of global governance.
- A new world could emerge, the contours of which it is incumbent on us to re-imagine and to re-draw.

Άβαταρ μέλους
bizeli
Moderator
Moderator

Δημοσίευσηαπό bizeli » 11 Μάιος 2024, 16:13

Προέλλην έγραψε:Tι ψηφίζει;

Το αφήνω στη φαντασία σου :D
0 .

Επιστροφή σε “Μετανάστευση”