Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 18 Ιούλ 2020, 10:22

nemo έγραψε:στο ειχα ξαναζητηση να μας πεις απο την δικη σου σκοπια σε τι μας οφειλουν οι λαθρο
επειδη εισαι πιο σοβαρος απο τους αλλους που τα αμολανε χωρις σκεψη
πες εσυ πως το βλεπεις -γιατι εγω ειμαι τελειως αντιθετος


Κυριως προσφερουν φτηνο εργατικο δυναμικο στις επιχειρησεις και ''μπρατσα'' σε υπερανω πασης υποψιας (ντοπιους) επιχειρηματιες-νονους που δε θελουν να λερωσουν τα χερια τους σε διαφορες ''δουλειες'' :fico: Στον μεσο πολιτη δεν προσφερουν πολλα εκτος και τους χρησιμοποιουν σε τιποτα δουλειες.

Για παραδειγμα υπαρχει μελος εδω που ειναι στα καγκελα κατα των λαθρο αλλα παιρνει πακιστανους για να του μαζευουν τις ελιες.... :pardon:
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
mister spooky
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 843

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό mister spooky » 18 Ιούλ 2020, 10:25

Λαχουρένιος έγραψε:
nemo έγραψε:στο ειχα ξαναζητηση να μας πεις απο την δικη σου σκοπια σε τι μας οφειλουν οι λαθρο
επειδη εισαι πιο σοβαρος απο τους αλλους που τα αμολανε χωρις σκεψη
πες εσυ πως το βλεπεις -γιατι εγω ειμαι τελειως αντιθετος


Κυριως προσφερουν φτηνο εργατικο δυναμικο και ''μπρατσα'' σε υπερανω πασης υποψιας (ντοπιους) επιχειρηματιες-νονους που δε θελουν να λερωσουν τα χερια τους :fico: Στον μεσο πολιτη δεν προσφερουν τιποτα.

:noway1:
Έχουν σταλεί από τον πανάγαθο για να γίνουν καλοί χριστιανοί
0 .

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό nemo » 18 Ιούλ 2020, 11:19

Λαχουρένιος έγραψε:
nemo έγραψε:στο ειχα ξαναζητηση να μας πεις απο την δικη σου σκοπια σε τι μας οφειλουν οι λαθρο
επειδη εισαι πιο σοβαρος απο τους αλλους που τα αμολανε χωρις σκεψη
πες εσυ πως το βλεπεις -γιατι εγω ειμαι τελειως αντιθετος


Κυριως προσφερουν φτηνο εργατικο δυναμικο στις επιχειρησεις και ''μπρατσα'' σε υπερανω πασης υποψιας (ντοπιους) επιχειρηματιες-νονους που δε θελουν να λερωσουν τα χερια τους σε διαφορες ''δουλειες'' :fico: Στον μεσο πολιτη δεν προσφερουν πολλα εκτος και τους χρησιμοποιουν σε τιποτα δουλειες.

Για παραδειγμα υπαρχει μελος εδω που ειναι στα καγκελα κατα των λαθρο αλλα παιρνει πακιστανους για να του μαζευουν τις ελιες.... :pardon:

ειπαμε να εισαι λιγακι σοβαρος !!πιστευεις οτι το συστημα τους φερνει για να μαζευουν τις ελιες και τις φραουλες;
στον αγροτικο τομεα; γιατι εργοστασια δεν εχουμε ..για συνεχισε ...

υσ..σνουμπι μην πετας τσιμεντολιθα θα κτυπησεις κανενα ανθρωπο
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 18 Ιούλ 2020, 12:55

nemo έγραψε:ειπαμε να εισαι λιγακι σοβαρος !!πιστευεις οτι το συστημα τους φερνει για να μαζευουν τις ελιες και τις φραουλες;
στον αγροτικο τομεα; γιατι εργοστασια δεν εχουμε ..για συνεχισε ...

υσ..σνουμπι μην πετας τσιμεντολιθα θα κτυπησεις κανενα ανθρωπο


Οπου χρειαζεται. Ελιες, οικοδομη, βενζιναδικα, ολυμπιακα εργα κοκ. Γιατι σου κανει εντυπωση?
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό nemo » 18 Ιούλ 2020, 13:09

Λαχουρένιος έγραψε:
nemo έγραψε:ειπαμε να εισαι λιγακι σοβαρος !!πιστευεις οτι το συστημα τους φερνει για να μαζευουν τις ελιες και τις φραουλες;
στον αγροτικο τομεα; γιατι εργοστασια δεν εχουμε ..για συνεχισε ...

υσ..σνουμπι μην πετας τσιμεντολιθα θα κτυπησεις κανενα ανθρωπο


Οπου χρειαζεται. Ελιες, οικοδομη, βενζιναδικα, ολυμπιακα εργα κοκ. Γιατι σου κανει εντυπωση?


το πιστευεις αυτο ; με ενα οχι ή ναι η απαντηση μη σε βαλω και σε πνευματικο κοπο
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 18 Ιούλ 2020, 13:13

Εννοειται το πιστευω. Μιλαμε για εκατομυρια σε μεροκαματα και ενσημα που εχουν εξοικονομησει οι επιχειρηματιες πληρωνοντας ξενους αντι για ελληνες εργαζομενους.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό nemo » 18 Ιούλ 2020, 15:28

Λαχουρένιος έγραψε:Εννοειται το πιστευω. Μιλαμε για εκατομυρια σε μεροκαματα και ενσημα που εχουν εξοικονομησει οι επιχειρηματιες πληρωνοντας ξενους αντι για ελληνες εργαζομενους.


βρε γιατι με αναγκαζεις να γραφω περισσοτερες λεξεις πανω που αρχιζω να μαθαινω να γραφω ελαχιστες
δεν εννοω τι θα κανω εγω ή εσυ σε περιπτωση που θα βρουμε φθηνους εργατες φυσικα θα τους παρω να καθαρισουν
τα ξεροχορτα και οτι αλλο

εννοουσα σε πολιτικο επιπεδο ..λες οτι τους φερνουν εδω για να εχουμε φθηνα μεροκαματα;
γιατι μας προσεχουν να μη παραδουλεψουμε ;
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου

Deutsch Lover
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 738
Τοποθεσία: Reichstag

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Deutsch Lover » 18 Ιούλ 2020, 16:12

Ζούμε στην εποχή της πληροφορικής και του διαδικτύου. Σε λίγα χρόνια τα ρομπότ θα μας έχουν αντικαταστήσει σε όλες σχεδόν τις εργασίες. Αλλά οι κομμουνιστές είναι τόσο κολλημένοι στον μεσαίωνα τους και στους Μαρξ-Λένιν τους (που όταν έζησαν υπήρχε ακόμη δουλεία) που νομίζουν ότι η εργασία μας εξαρτάται από τους λάθρο.
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 18 Ιούλ 2020, 17:02

nemo έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Εννοειται το πιστευω. Μιλαμε για εκατομυρια σε μεροκαματα και ενσημα που εχουν εξοικονομησει οι επιχειρηματιες πληρωνοντας ξενους αντι για ελληνες εργαζομενους.


βρε γιατι με αναγκαζεις να γραφω περισσοτερες λεξεις πανω που αρχιζω να μαθαινω να γραφω ελαχιστες
δεν εννοω τι θα κανω εγω ή εσυ σε περιπτωση που θα βρουμε φθηνους εργατες φυσικα θα τους παρω να καθαρισουν
τα ξεροχορτα και οτι αλλο

εννοουσα σε πολιτικο επιπεδο ..λες οτι τους φερνουν εδω για να εχουμε φθηνα μεροκαματα;
γιατι μας προσεχουν να μη παραδουλεψουμε
;


Γιατι ετσι μειωνεται το εργατικο κοστος και αυξανεται η κερδοφορια. Ειναι αυτονοητο.

Deutsch Lover έγραψε:Ζούμε στην εποχή της πληροφορικής και του διαδικτύου. Σε λίγα χρόνια τα ρομπότ θα μας έχουν αντικαταστήσει σε όλες σχεδόν τις εργασίες. Αλλά οι κομμουνιστές είναι τόσο κολλημένοι στον μεσαίωνα τους και στους Μαρξ-Λένιν τους (που όταν έζησαν υπήρχε ακόμη δουλεία) που νομίζουν ότι η εργασία μας εξαρτάται από τους λάθρο.


Εχεις δει πολλα ρομποτ να μαζευουν ελιες ή να δουλευουν οικοδομη στην Ελλαδα?
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
nemo
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 16511

Re: Η προσφυγιά στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό nemo » 18 Ιούλ 2020, 17:16

θα μας κουφανουν οι αριστεριστες με αυτα που λενε ποια οικοδομη και ποιες ελιες βρε λαχου;
δηλαδη μαζευουμε την σαρα και την μαρα της αφρικης και της ασιας για να μαζευουν την παραγωγη μας
που δεν φτανει ουτε για μας; ....ισα να προχωράτε στο δρομο ε! μη στριβετε ουτε δεξια ουτε αριστερα

τεσπα ειδατε πως ουτε και σεις εχετε κατι να πειτε για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα

ειδατε που ειστε μερος του συστηματικου συστηματος και ορντινατσες της ορθοπολιτικης τρεχα γυρευε
0 .
το απόλυτο ένα που συχαίνομαι είναι οι αυταπάτες
επειδη είναι και ο λόγος της ύπαρξής μου


Επιστροφή σε “Μετανάστευση”