Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
Love Ready's

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 03 Ιουν 2018, 19:08

Οργισμένος έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Αυτό το ψάρι σα γαύρος μαρινάτος είναι . Παίζει και σε μια άσπρη σάλτσα. Προτιμώ το lax.

Κακομοίρη πλακώσου στη φέτα όσο προλαβαίνεις γιατί πάνω θα φας πολύ......

Εικόνα

Θα πεις το τυρί ,ost. Ούστ στα Ρωμέικα....


Πισωπλατες μαχαιριες ειναι αυτα και οχι ποσταρισματα.
Δια κανε κατι για να σωθει το αξιο και πιστο τεκνον σου και να μη αναχωρησει για τα υπερβορεια εδαφη των βαρβαρων... :crybaby:


Καλά μην το λες. Αυτό με γεύση ροκφόρ πάνω στο Σουηδικό ψωμί που μοιάζει με βρεγμένη κούτα ,δεν είναι χάλια αν έχεις να φας 2 μέρες.

Ελα δεν είναι όλα μαύρα :

https://www.austinbushphotography.com/b ... kebab.html

Ουψ είπες ότι πας στο Μάλμο?
0 .

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 03 Ιουν 2018, 22:03

ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:
Πισωπλατες μαχαιριες ειναι αυτα και οχι ποσταρισματα.
Δια κανε κατι για να σωθει το αξιο και πιστο τεκνον σου και να μη αναχωρησει για τα υπερβορεια εδαφη των βαρβαρων... :crybaby:


Καλά μην το λες. Αυτό με γεύση ροκφόρ πάνω στο Σουηδικό ψωμί που μοιάζει με βρεγμένη κούτα ,δεν είναι χάλια αν έχεις να φας 2 μέρες.

Ελα δεν είναι όλα μαύρα :

https://www.austinbushphotography.com/b ... kebab.html

Ουψ είπες ότι πας στο Μάλμο?

Nai μαζι με τους αυτοχθονες αραβες
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 03 Ιουν 2018, 22:38

Οργισμένος έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε: Ουψ είπες ότι πας στο Μάλμο?

Nai μαζι με τους αυτοχθονες αραβες

Aυτό μου θυμίζει έναν Ινδό μπακάλη στην Αθήνα που έδειχνε μια φορά η τιβί και έλεγε ότι έρχονται οι ξένοι και μας παίρνουν τις δουλειές. Καλύτερα στο Μάλμο με τους Άραβες, έτσι θα έχεις την δυνατότητα να κάνεις κοινωνικό κύκλο, γιατί μόνο με τους ΣουηδΕΛ δεν σε βλέπω να την παλεύεις :D


ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Αυτό το ψάρι σα γαύρος μαρινάτος είναι . Παίζει και σε μια άσπρη σάλτσα. Προτιμώ το lax..

Η συγκεκριμένη λιχουδιά είναι ρέγκα σε αποσύνθεση. Την κονσέρβα δεν την ανοίγουν μέσα στα σπίτια γιατί μετά πρέπει να αφήσεις 3 μέρες ανοιχτά τα παράθυρα να ξεβρωμίσει. Έχω προσπαθήσει να το δοκιμάσω, μυρίζει σαν κάτι σκυλιά που βλέπεις Αύγουστο με 40 βαθμούς να σαπίζουν στην άκρη του αυτοκινητόδρομου.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Love Ready's

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 04 Ιουν 2018, 11:09

Διάδοχος έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Nai μαζι με τους αυτοχθονες αραβες

Aυτό μου θυμίζει έναν Ινδό μπακάλη στην Αθήνα που έδειχνε μια φορά η τιβί και έλεγε ότι έρχονται οι ξένοι και μας παίρνουν τις δουλειές. Καλύτερα στο Μάλμο με τους Άραβες, έτσι θα έχεις την δυνατότητα να κάνεις κοινωνικό κύκλο, γιατί μόνο με τους ΣουηδΕΛ δεν σε βλέπω να την παλεύεις :D


ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Αυτό το ψάρι σα γαύρος μαρινάτος είναι . Παίζει και σε μια άσπρη σάλτσα. Προτιμώ το lax..

Η συγκεκριμένη λιχουδιά είναι ρέγκα σε αποσύνθεση. Την κονσέρβα δεν την ανοίγουν μέσα στα σπίτια γιατί μετά πρέπει να αφήσεις 3 μέρες ανοιχτά τα παράθυρα να ξεβρωμίσει. Έχω προσπαθήσει να το δοκιμάσω, μυρίζει σαν κάτι σκυλιά που βλέπεις Αύγουστο με 40 βαθμούς να σαπίζουν στην άκρη του αυτοκινητόδρομου.


Τότε είναι άλλο αυτό που είχαν φέρει τα χριστούγεννα και είχα δοκιμάσει.
Πάντως καπνιστόs άγριος Lax (σολωμός) με γλυκιά μουστάρδα που έχει μέσα άνιθο ,γαμεί. Επίσης γαμούν τα αλλαντικά τους.
0 .

Love Ready's

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 04 Ιουν 2018, 17:11

Οργισμένος έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:
Καλά μην το λες. Αυτό με γεύση ροκφόρ πάνω στο Σουηδικό ψωμί που μοιάζει με βρεγμένη κούτα ,δεν είναι χάλια αν έχεις να φας 2 μέρες.

Ελα δεν είναι όλα μαύρα :

https://www.austinbushphotography.com/b ... kebab.html

Ουψ είπες ότι πας στο Μάλμο?

Nai μαζι με τους αυτοχθονες αραβες


Δεν πειράζει ,θα έχεις νοικοκυραίο γαμπρό-νύφη και σπίτι για διακοπές στα γεράματα στην Τεχεράνη.

Εικόνα
0 .

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 04 Ιουν 2018, 20:40

Τεχερανη ειν καλα...
Εχει και Ισλαμαμπαντεους...
:stavros01:
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Love Ready's

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 05 Ιουν 2018, 09:28

Οργισμένος έγραψε:Τεχερανη ειν καλα...
Εχει και Ισλαμαμπαντεους...
:stavros01:


Κοίτα ο ξάδερφος μου πήρε "Ιρανή" και η ξαδέλφη μου "Αφγανό". Δεύτερης γενιάς και οι δυο , ούτε να χέσουν κοράνια και τέτοιες μαλακίες. Νοικοκυραίοι. Μάλιστα ο Αφγανός ζήτησε και πήρε σαν δεύτερο και το Ελληνικό επώνυμο!
Οι ισλαμαμπαντέοι οι έρμοι ,που έχουμε κι εδώ 4-5 developers , κακά τα ψέματα είναι πολύ άσχημοι . Να σου σκάσει με τέτοιο γαμπρό η κόρη δεν καταπίνεται εύκολα. :dunno:
0 .

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Ιουν 2018, 15:21

ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Τεχερανη ειν καλα...
Εχει και Ισλαμαμπαντεους...
:stavros01:


Κοίτα ο ξάδερφος μου πήρε "Ιρανή" και η ξαδέλφη μου "Αφγανό". Δεύτερης γενιάς και οι δυο , ούτε να χέσουν κοράνια και τέτοιες μαλακίες. Νοικοκυραίοι. Μάλιστα ο Αφγανός ζήτησε και πήρε σαν δεύτερο και το Ελληνικό επώνυμο!
Οι ισλαμαμπαντέοι οι έρμοι ,που έχουμε κι εδώ 4-5 developers , κακά τα ψέματα είναι πολύ άσχημοι . Να σου σκάσει με τέτοιο γαμπρό η κόρη δεν καταπίνεται εύκολα. :dunno:

Αχ το ψωμι της κσενιτιας ειναι πικρο...

ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Στύγιος

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 05 Ιουν 2018, 16:11

Οργισμένος έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:
Κοίτα ο ξάδερφος μου πήρε "Ιρανή" και η ξαδέλφη μου "Αφγανό". Δεύτερης γενιάς και οι δυο , ούτε να χέσουν κοράνια και τέτοιες μαλακίες. Νοικοκυραίοι. Μάλιστα ο Αφγανός ζήτησε και πήρε σαν δεύτερο και το Ελληνικό επώνυμο!
Οι ισλαμαμπαντέοι οι έρμοι ,που έχουμε κι εδώ 4-5 developers , κακά τα ψέματα είναι πολύ άσχημοι . Να σου σκάσει με τέτοιο γαμπρό η κόρη δεν καταπίνεται εύκολα. :dunno:

Αχ το ψωμι της κσενιτιας ειναι πικρο...

ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.



Κάτσε εδώ που είσαι ρε μλκ είσαι 45 και βάλε ( κοντά 50 είμαι εγώ) ,αν θυμάμαι καλά, θα είναι δύσκολα πλέον ,έχεις άλλες παραστάσεις και εμπειρίες. Να μεταναστεύσεις μόνο στην απευκταία περίπτωση που ξέρεις ότι θα μείνεις σίγουρα άνεργος..
0 .

Love Ready's

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 05 Ιουν 2018, 17:05

Οργισμένος έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:
Κοίτα ο ξάδερφος μου πήρε "Ιρανή" και η ξαδέλφη μου "Αφγανό". Δεύτερης γενιάς και οι δυο , ούτε να χέσουν κοράνια και τέτοιες μαλακίες. Νοικοκυραίοι. Μάλιστα ο Αφγανός ζήτησε και πήρε σαν δεύτερο και το Ελληνικό επώνυμο!
Οι ισλαμαμπαντέοι οι έρμοι ,που έχουμε κι εδώ 4-5 developers , κακά τα ψέματα είναι πολύ άσχημοι . Να σου σκάσει με τέτοιο γαμπρό η κόρη δεν καταπίνεται εύκολα. :dunno:

Αχ το ψωμι της κσενιτιας ειναι πικρο...

ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.

Εικόνα
0 .


Επιστροφή σε “Μετανάστευση”