Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13685

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό vallon » 05 Ιουν 2018, 17:31

Οργισμένος έγραψε:ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.



θα κλαις το μισθουλάκο σου λούμπεν μικροαστέ δημόσιε υπάλληλε που νόμισες ότι θα ξεφύγεις από την μιζέρια σου παίρνοντας ένα παλιόχαρτο...
εσείς οι δ/υ είσαστε η δυστυχία προσωποποιημένη , η μίρλα σας έχει ποτίσει τόσο πολύ που μόνο με λοβοτομή μπορεί να καθαρίσει το μυαλό σας
:D
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Στύγιος

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 05 Ιουν 2018, 17:47

vallon έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.



θα κλαις το μισθουλάκο σου λούμπεν μικροαστέ δημόσιε υπάλληλε που νόμισες ότι θα ξεφύγεις από την μιζέρια σου παίρνοντας ένα παλιόχαρτο...
εσείς οι δ/υ είσαστε η δυστυχία προσωποποιημένη , η μίρλα σας έχει ποτίσει τόσο πολύ που μόνο με λοβοτομή μπορεί να καθαρίσει το μυαλό σας
:D


Αυτό που ένας δ.υ μπινελικώνει τον άλλο δ.υ ειλικρινά με ξεπερνάει, ατόφιος σουρεαλισμός :D :P
0 .

Άβαταρ μέλους
itteithe
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2348
Τοποθεσία: Τρίπολη

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό itteithe » 05 Ιουν 2018, 18:47

Οργισμένε μην ακούς κανέναν. Φύγε όσο προλαβαίνεις. Αν θες τα παιδιά σου να μεγαλώσουν σε ένα κοινωνικό κράτος, με δημόσιες υπηρεσίες που δεν έχουν οριζόντια (η μία υπηρεσία σε στέλνει στην άλλη) και κάθετη (η ίδια υπηρεσία σε στέλνει σε όλους τους ορόφους που στεγάζεται η υπηρεσία) γραφειοκρατία, με υγειονομική περίθαλψη, σεβασμό στο περιβάλλον, άριστο εκπαιδευτικό σύστημα, φύγε και μην ξαναγυρίσεις*. Ναι έχει κρύο και ο καιρός είναι μουντός, αλλά θα παίρνεις 20~25 μέρες διακοπές και θα έρχεσαι στην Ελλάδα την καλύτερη εποχή της, δηλαδή το καλοκαίρι. Και μόνο που θα είσαι σε ένα κράτος στο οποίο θα έχεις τη δυνατότητα να δεις αυτά:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Να πα να γαμηθούν και οι παραλίες.

* Θα πρέπει να καταθέτεις το 50% του εισοδήματός σου σε φόρους, αλλά δεν βαριέσαι, τουλάχιστον το κράτος στο επιστρέφει με παροχές.
0 .
Δῶς μοι πᾶ στῶ καὶ τὰν γᾶν κινάσω

Habemus filium

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Ιουν 2018, 20:36

Στύγιος έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Αχ το ψωμι της κσενιτιας ειναι πικρο...

ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.



Κάτσε εδώ που είσαι ρε μλκ είσαι 45 και βάλε ( κοντά 50 είμαι εγώ) ,αν θυμάμαι καλά, θα είναι δύσκολα πλέον ,έχεις άλλες παραστάσεις και εμπειρίες. Να μεταναστεύσεις μόνο στην απευκταία περίπτωση που ξέρεις ότι θα μείνεις σίγουρα άνεργος..

43 ειμαι. εχω ζουμια ακομα.
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Ιουν 2018, 20:38

itteithe έγραψε:Οργισμένε μην ακούς κανέναν. Φύγε όσο προλαβαίνεις. Αν θες τα παιδιά σου να μεγαλώσουν σε ένα κοινωνικό κράτος, με δημόσιες υπηρεσίες που δεν έχουν οριζόντια (η μία υπηρεσία σε στέλνει στην άλλη) και κάθετη (η ίδια υπηρεσία σε στέλνει σε όλους τους ορόφους που στεγάζεται η υπηρεσία) γραφειοκρατία, με υγειονομική περίθαλψη, σεβασμό στο περιβάλλον, άριστο εκπαιδευτικό σύστημα, φύγε και μην ξαναγυρίσεις*. Ναι έχει κρύο και ο καιρός είναι μουντός, αλλά θα παίρνεις 20~25 μέρες διακοπές και θα έρχεσαι στην Ελλάδα την καλύτερη εποχή της, δηλαδή το καλοκαίρι. Και μόνο που θα είσαι σε ένα κράτος στο οποίο θα έχεις τη δυνατότητα να δεις αυτά:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Να πα να γαμηθούν και οι παραλίες.

* Θα πρέπει να καταθέτεις το 50% του εισοδήματός σου σε φόρους, αλλά δεν βαριέσαι, τουλάχιστον το κράτος στο επιστρέφει με παροχές.

Πανω εισαι; (το ξερω ειναι στο 30% ο φ.ε. και αυξανεται οταν τομηνιαιο εισοδημα ξεπερνα τα 60 χιλιαρικα)
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Ιουν 2018, 20:41

Στύγιος έγραψε:
vallon έγραψε:

θα κλαις το μισθουλάκο σου λούμπεν μικροαστέ δημόσιε υπάλληλε που νόμισες ότι θα ξεφύγεις από την μιζέρια σου παίρνοντας ένα παλιόχαρτο...
εσείς οι δ/υ είσαστε η δυστυχία προσωποποιημένη , η μίρλα σας έχει ποτίσει τόσο πολύ που μόνο με λοβοτομή μπορεί να καθαρίσει το μυαλό σας
:D


Αυτό που ένας δ.υ μπινελικώνει τον άλλο δ.υ ειλικρινά με ξεπερνάει, ατόφιος σουρεαλισμός :D :P

Διευθυντη μου, συ εισαι;;;

Να μαντεψω , ο Βαλλον ειναι εκπαιδευτικος;;; Φαινεται απο τον τροπο που γραφει... :laugh1:
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Στύγιος

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 05 Ιουν 2018, 20:46

Οργισμένος έγραψε:
Στύγιος έγραψε:
Αυτό που ένας δ.υ μπινελικώνει τον άλλο δ.υ ειλικρινά με ξεπερνάει, ατόφιος σουρεαλισμός :D :P

Διευθυντη μου, συ εισαι;;;

Να μαντεψω , ο Βαλλον ειναι εκπαιδευτικος;;; Φαινεται απο τον τροπο που γραφει... :laugh1:



Μάντεψε ΕΙΜΑΙ ΞΑΝΑ :P μέχρι το 2020 ,αν και δήλωσα παραίτηση στη διάθεση της υπηρεσίας ,διότι ζητάω γονική άδεια ανατροφής :s_cool
0 .

Στύγιος

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 05 Ιουν 2018, 21:23

"Είπα και ελάλησα και αμαρτίαν ουκ έχω" , κι αν μας κουράσεις, φυσιολογικά θα σε γράψουμε στ' αρ-χίδια μας.
0 .

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 05 Ιουν 2018, 21:33

ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:
Οργισμένος έγραψε:Αχ το ψωμι της κσενιτιας ειναι πικρο...

ΠΕΙΤΕ μου κατι καλο, να παρω θαρρος.

Εικόνα

Eίναι ψιλοξινό, αηδία.

Όργι, να βρείς έναν καλό τούρκικο ή αραβικό φούρνο να τρως ψωμία σαν άνθρωπος.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3863

Re: Μετανάστευση Σουηδία. Χρήσιμες πληροφορίες

Δημοσίευσηαπό Οργισμένος » 05 Ιουν 2018, 21:55

Διάδοχος έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Εικόνα

Eίναι ψιλοξινό, αηδία.

Όργι, να βρείς έναν καλό τούρκικο ή αραβικό φούρνο να τρως ψωμία σαν άνθρωπος.

Οχι
Ειμαι ευρωπΕος
0 .
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...


Επιστροφή σε “Μετανάστευση”