Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13141
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 29 Ιουν 2018, 13:06

Athos έγραψε:
Ραν ταν πλαν έγραψε: Και γω χωρικός είμαι. Και το γυμνάσιο μου το έβγαλα με 11 και κάτι ψιλά, και για λόουερ έδωσα αλλά δεν το πήρα, και παπί έχω, και επιτυχημένος ντελιβεράς είμαι, και αντιπρόεδρος του σωματείου διανομέων φιαλών πετρογκάζ Καλαμάτας. Μετά από όλα αυτά τα προσόντα αγράμματο δε με λες


και ξέχασες και τα 280 κεφάλια γελάδια που νταλαβερίζεις


285. Αλλά πολύ σύντομα θα τα μειώσω στα 284.
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 29 Ιουν 2018, 16:31

Να μην αφήνεις τους συνδικαλιστές να σε δουλεύουν και να παίρνεις τα φάρμακα σου.
Κανένας δεν ασχολείται με το να δηλητηριάσει την κάθε ασήμαντη κυριούλα που βγάζει φωτοτυπίες. Στην απίθανη περίπτωση που ενοχλούσες κάποιον ,θα σου δίναν 5-10 ψωροχιλίαρικα και θα σε έστελναν στο σπίτι σου να φτιάχνεις μαρμελάδες. Ολη η αγορά αυτό κάνει με ότι της είναι άχρηστο.


Άντε και πολλά μας τα είπες. Σπίτι δεν έχω, όπου θέλω εγώ θα πάω. Πρώτα όμως θα πάνε σπίτι τους οι νοικοκυρές του Μητσοτάκη που μας έγιναν και διευθύντριες και μάλιστα χωρίς σύνταξη από τα 50. Η σύνταξη στα 65 όπως γίνεται σε όλον τον κόσμο. Μην πάνε και στην φυλακή βέβαια όπως θα ήταν σωστό.
Εσύ τι νομίζεις ότι είσαι δηλαδή; Υπάρχουν και υπήρξαν απείρως καλύτεροι από σένα που πέθαναν στην ψάθα.
Θα δικαιολογηθεί επίσης στην επιθεώρηση εργασίας και στον εισαγγελέα πως ένα άτομο με σπουδές φυσικής (δυσκολότερη η φυσική από την δική σου "επιστήμη"), με άριστο απολυτήριο και θέση στις πανελλήνιες παρά τα ανυπέρβλητα οικονομικά εμπόδια, με ξένες γλώσσες και γνώση υπολογιστών κρίνεται κατάλληλο για φωτοτυπίες. Από ποιόν κρίνεται ρε μα..κα, από τις νοικοκυρές που έγιναν διευθύντριες, από τις διάφορες γλωσσοκοπάνες εκεί μέσα, από τις απόφοιτες Παντείου (μη χέσω αυτή τη σχολή);
Τι κάθομαι και απαντάω, ήρθα εγώ στην χώρα μου για να μου φάνε την ζωή αυτά τα ζώα και παράσιτα. Καλά κάνουν και φεύγουν όλοι, κάποτε θα γυρίσουμε και θα σας γαμ..με γι' αυτά που κάνατε στη χώρα.
0 .

Στύγιος

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 29 Ιουν 2018, 19:11

Εγώ τι να πω που από διευθυντής γυμνασίου ,ως καθηγητής το 2019 θα είμαι υπεράριθμος και θα τρέχω σε 2 και 3 σχολεία; Οεοοο;
0 .

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 29 Ιουν 2018, 19:42

Στύγιος έγραψε:Εγώ τι να πω που από διευθυντής γυμνασίου ,ως καθηγητής το 2019 θα είμαι υπεράριθμος και θα τρέχω σε 2 και 3 σχολεία; Οεοοο;


Ας μην έκανες παραίτηση. Παρεμπιπτόντως εσένα σε βοήθησαν οι γονείς σου στις σπουδές, σου έδωσαν τίποτα;
Εμένα τίποτα, ακόμη και για πανεπιστήμιο που βγάζει νομπελίστες. Γνωρίζω άτομα που δεν διορίσθηκαν στο δημόσιο σαν δάσκαλοι λόγω μισθού, ενώ μπορούσαν. Δεν έχουμε όλοι σπίτια, εισοδήματα, βοήθειες.
Υποθέτω ότι δεν κλέβεις βέβαια, όχι σαν αυτά που κυκλοφορούν εκεί που δουλεύω εγώ. Τα 2/3 των εργαζομένων εκεί μέσα πρέπει να καταγγελθούν στο ΣΔΟΕ. Καλά των στελεχών τι να πω. Με το επίδομα τομεάρχη ζουν σε βιλάρες.
0 .

Στύγιος

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 29 Ιουν 2018, 20:05

Mira έγραψε:
Στύγιος έγραψε:Εγώ τι να πω που από διευθυντής γυμνασίου ,ως καθηγητής το 2019 θα είμαι υπεράριθμος και θα τρέχω σε 2 και 3 σχολεία; Οεοοο;


Ας μην έκανες παραίτηση. Παρεμπιπτόντως εσένα σε βοήθησαν οι γονείς σου στις σπουδές, σου έδωσαν τίποτα;
Εμένα τίποτα, ακόμη και για πανεπιστήμιο που βγάζει νομπελίστες. Γνωρίζω άτομα που δεν διορίσθηκαν στο δημόσιο σαν δάσκαλοι λόγω μισθού, ενώ μπορούσαν. Δεν έχουμε όλοι σπίτια, εισοδήματα, βοήθειες.


Όποιαδήποτε χρηματική βοήθεια μου έδωσαν τον 1ο χρόνο ,την επέστρεψα στο ακέραιο. Απ' τον 2ο χρόνο του πανεπιστημίου δούλεψα παράλληλα σε διάφορες δουλειές* και με ιδιαίτερα για να μην ζητάω λεφτά και επειδή ήθελα να είμαι οικονομικά ανεξάρτητος.

ΚΡΥΦΟ ΚΕΙΜΕΝΟ: ΕΜΦΑΝΙΣΗ
γυράδικο -ντελιβεράς ,λαχαναγορά = εκφόρτωση, "ουφάδικο" ,μπαρτέντερ κλπ κλπ
0 .

Athos
Rookie poster
Rookie poster
Δημοσιεύσεις: 142

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Athos » 30 Ιουν 2018, 07:59

ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Με απλά λόγια αντιπροσωπεύουμε τον μέσο άνθρωπο που φθονούν θανάσιμα επειδή δε μπορούν να ανταγωνιστούν σε τίποτα αγράμματα περιθωριακά παράσιτα όπως αυτό που γράφει ως Athos.
Υποφέρουν γι αυτό και είναι πολύ ευχάριστο.


είναι θαυμάσιο που υπάρχεις σ αυτό το φόρουμ
είσαι η εικόνα του συριζέικου φασισμού

και οι εξυπναδούλες σου στη Μίρα δείχνει και πόσο ρατσιστές και σκατόψυχοι είσαστε
0 .
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε: τα δικά μου γονίδια θα συνεχίσουν ενώ τα δικά σου όχι ,από καθαρά φυσική επιλογή του ισχυρότερου και ικανότερου

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47530
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 30 Ιουν 2018, 10:00

Δεν υπαρχει τιποτα πιο γαματο απο το να βλεπεις εναν ακροδεξιο να χρησιμοποιει τις λεξεις ''φασισμος'' και ''ρατσισμος'' σαν βρισια. Self haters.
1 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Love Ready's

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 30 Ιουν 2018, 14:46

Athos έγραψε:
ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ έγραψε:Με απλά λόγια αντιπροσωπεύουμε τον μέσο άνθρωπο που φθονούν θανάσιμα επειδή δε μπορούν να ανταγωνιστούν σε τίποτα αγράμματα περιθωριακά παράσιτα όπως αυτό που γράφει ως Athos.
Υποφέρουν γι αυτό και είναι πολύ ευχάριστο.


είναι θαυμάσιο που υπάρχεις σ αυτό το φόρουμ
είσαι η εικόνα του συριζέικου φασισμού

και οι εξυπναδούλες σου στη Μίρα δείχνει και πόσο ρατσιστές και σκατόψυχοι είσαστε

Εδώ γράφουν άνθρωποι. Για σένα υπάρχουν μέρη για κατσαρίδες. Ενας είναι ο φασισμός , αυτό που εκπροσωπεί η ναζιστική συμμορία και η θεραπεία λέγεται κλώτσος στο περιθώριο. Η mira γράφει ρατσιστικές αρλούμπες και κλαίγεται γιατί δεν υπάρχει αναξιοκρατία να της δίνουν τσουβάλια με χρήμα. Να δουλέψετε αν θέλετε κάποτε να φτάσετε το 10% όσων καταφέρνουμε οι άνθρωποι .Ο τσάμπας για ασπόνδυλα ψόφησε ανεξαρτήτως κυβέρνησης . Προσλαμβάνουμε μόνο άξιους.
0 .

Love Ready's

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 30 Ιουν 2018, 14:51

Mira έγραψε:
Να μην αφήνεις τους συνδικαλιστές να σε δουλεύουν και να παίρνεις τα φάρμακα σου.
Κανένας δεν ασχολείται με το να δηλητηριάσει την κάθε ασήμαντη κυριούλα που βγάζει φωτοτυπίες. Στην απίθανη περίπτωση που ενοχλούσες κάποιον ,θα σου δίναν 5-10 ψωροχιλίαρικα και θα σε έστελναν στο σπίτι σου να φτιάχνεις μαρμελάδες. Ολη η αγορά αυτό κάνει με ότι της είναι άχρηστο.


Άντε και πολλά μας τα είπες. Σπίτι δεν έχω, όπου θέλω εγώ θα πάω. Πρώτα όμως θα πάνε σπίτι τους οι νοικοκυρές του Μητσοτάκη που μας έγιναν και διευθύντριες και μάλιστα χωρίς σύνταξη από τα 50. Η σύνταξη στα 65 όπως γίνεται σε όλον τον κόσμο. Μην πάνε και στην φυλακή βέβαια όπως θα ήταν σωστό.
Εσύ τι νομίζεις ότι είσαι δηλαδή; Υπάρχουν και υπήρξαν απείρως καλύτεροι από σένα που πέθαναν στην ψάθα.
Θα δικαιολογηθεί επίσης στην επιθεώρηση εργασίας και στον εισαγγελέα πως ένα άτομο με σπουδές φυσικής (δυσκολότερη η φυσική από την δική σου "επιστήμη"), με άριστο απολυτήριο και θέση στις πανελλήνιες παρά τα ανυπέρβλητα οικονομικά εμπόδια, με ξένες γλώσσες και γνώση υπολογιστών κρίνεται κατάλληλο για φωτοτυπίες. Από ποιόν κρίνεται ρε μα..κα, από τις νοικοκυρές που έγιναν διευθύντριες, από τις διάφορες γλωσσοκοπάνες εκεί μέσα, από τις απόφοιτες Παντείου (μη χέσω αυτή τη σχολή);
Τι κάθομαι και απαντάω, ήρθα εγώ στην χώρα μου για να μου φάνε την ζωή αυτά τα ζώα και παράσιτα. Καλά κάνουν και φεύγουν όλοι, κάποτε θα γυρίσουμε και θα σας γαμ..με γι' αυτά που κάνατε στη χώρα.

Αυτό είναι το θέμα. Οτι οι ανίκανοι ονειρεύεστε να γαμ..τε τους ικανούς. Σου έχω νέα. Δεν είστε ικανοί. Η χώρα συνέρχεται και η θερσπεία είναι η απαλλαγή απ τα παράσιτα. Σε μια 5ετια η ΔΕΗ θα είναι άλλη μια σύγχρονη εταιρεία ενέργειας , εννοείται μόνο με παραγωγικό προσωπικό. Καλή τύχη .
0 .

Love Ready's

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Love Ready's » 30 Ιουν 2018, 14:52

Δεν ξέρεις ανθρώπους σαν εμένα. Το πιο κοντινό είναι το φόρουμ. Στη ζωή κανεις μας δε θα χαράμιζε λεπτό.
0 .


Επιστροφή σε “Μετανάστευση”