Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Μετανάστευση και ζωή στο εξωτερικό.
Στύγιος

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 28 Ιουν 2018, 17:31

Λαχουρένιος έγραψε:
Στύγιος έγραψε:
Είστε αλήτες αμφότεροι. Ως Θεολόγος κατά 2ο πτυχίο σας επιπλήττω και σας βάζω επιτίμιο στα ποστ - δε θα ποστάρετε για 1 ώρα..


Eιναι που δεν εισαι ιεροεξεταστης :giggle02:


Θα πας στην κόλαση τέκνον μου,δεν υπάρχει σωτηρία για σένα :priest_z:
0 .

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 28 Ιουν 2018, 17:44

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι οι Rotschild και Soros θέλουν το καλό της ανθρωπότητας; Και στο κάτω κάτω πως έφτασαν αυτοί οι κωλόγεροι να διαχειρίζονται τόσο χρήμα επηρεάζοντας κράτη και έθνη; Πιστεύω ότι κάτι τέτοιοι ακόμη και τον Χίτλερ χρηματοδότησαν. Γενικώς το ίχνος του χρήματος και η κατοχή του δείχνουν πολλά. ΜΚΟ με χρήμα, κοριτσάκια που πλένουν τα σώβρακα των Πακιστανών με μισθό 1500 ευρώ, μπίζνα και χαρτζηλίκι ο ανθρωπισμός γι' αυτούς, εξουσία πάνω σε έθνη για τον Soros.
Η διάβρωση και ο εκφυλισμός της κοινωνίας μόνο με το χρήμα μπορεί να γίνει, όπως της Ελληνικής.
Μπορεί ο ΜΠΕΤΑΤΖΗΣ να είναι καλός οικονομολόγος και να βγάζει σεβαστό μισθό, υπάρχουν όμως πολλοί που κέρδισαν το χρήμα με κάθε παράνομο μέσο.
Στις βόρειες χώρες μπορεί να μην βλέπεις την κορυφή, εξάλλου υπάρχουν περιουσίες και επιχειρήσεις αιώνων, αλλά οι μισθωτοί από επιστήμονες έως εργάτες έχουν το χρήμα που δικαιούνται, δεν βλέπεις αδιαφάνεια.
0 .

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover
Δημοσιεύσεις: 13175
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 28 Ιουν 2018, 18:46

Λαχουρένιος έγραψε:
Ραν ταν πλαν έγραψε:
Όπα ρε Μήτσο μη μας τσουβαλιάζεις. Και γω χωρικός είμαι. Και το γυμνάσιο μου το έβγαλα με 11 και κάτι ψιλά, και για λόουερ έδωσα αλλά δεν το πήρα, και παπί έχω, και επιτυχημένος ντελιβεράς είμαι, και αντιπρόεδρος του σωματείου διανομέων φιαλών πετρογκάζ Καλαμάτας. Μετά από όλα αυτά τα προσόντα αγράμματο δε με λες. :fico:


Και εχεις και 30 κεφαλια αγελαδες να τα λεμε και αυτα :fico:


Οτι έχω, έχω. Βάλε και ένα λιοστάσι με τρεις χιλιάδες ρίζες, κάτι γίδια, κάτι στρέμματα με συκιές και σταφίδες και τρακτέρ John Deere.
Τα λέω αυτά γιατί ψάχνω νύφη μέχρι σαράντα, ελεύθερη χήρα ή διαζευγμένη και δημόσιο υπάλληλο με κανα χιλιάρικο μισθό το μήνα και να ξέρει από φτυάρισμα κοπριάς.
Ας είναι και κουτσή ή αλλήθωρη, αδιάφορο, γιατί από γυναίκες το χωριό ξεραΐλα. Μετανάστευσαν στην Αθήνα να βρουν την τύχη τους. Μία έχουμε μόνο, τη Βασίλω του Τράγκα αλλά έχει πάρει μέχρι και τον τράγο του Μηνά και δε λέει να γίνω ρόμπα στο χωριό αν την κάνω νύφη.
Α ναι ξέχασα, στα άμεσα σχέδια μου, εκτός την αγροτική απασχόληση, είναι και το να ανοίξω κωλόμπαρο με Βουλγάρες στριπτητζούδες.
Αν βρεθεί καμία στείλε μου πμ.
0 .
Εθνικόφρων σταλινικός κομμουνιστής.

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 28 Ιουν 2018, 19:23

Τώρα που μου ήρθε μια αναλαμπή. Ο Στύγιος πριν την σύλληψη του παιδιού πήρε την γονική άδεια;
0 .

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 28 Ιουν 2018, 19:25

Ραν ταν πλαν έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:
Και εχεις και 30 κεφαλια αγελαδες να τα λεμε και αυτα :fico:


Οτι έχω, έχω. Βάλε και ένα λιοστάσι με τρεις χιλιάδες ρίζες, κάτι γίδια, κάτι στρέμματα με συκιές και σταφίδες και τρακτέρ John Deere.
Τα λέω αυτά γιατί ψάχνω νύφη μέχρι σαράντα, ελεύθερη χήρα ή διαζευγμένη και δημόσιο υπάλληλο με κανα χιλιάρικο μισθό το μήνα και να ξέρει από φτυάρισμα κοπριάς.
Ας είναι και κουτσή ή αλλήθωρη, αδιάφορο, γιατί από γυναίκες το χωριό ξεραΐλα. Μετανάστευσαν στην Αθήνα να βρουν την τύχη τους. Μία έχουμε μόνο, τη Βασίλω του Τράγκα αλλά έχει πάρει μέχρι και τον τράγο του Μηνά και δε λέει να γίνω ρόμπα στο χωριό αν την κάνω νύφη.
Α ναι ξέχασα, στα άμεσα σχέδια μου, εκτός την αγροτική απασχόληση, είναι και το να ανοίξω κωλόμπαρο με Βουλγάρες στριπτητζούδες.
Αν βρεθεί καμία στείλε μου πμ.


Αχ έχασα την τύχη μου. Είμαι άνω των 40.
0 .

Στύγιος

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 28 Ιουν 2018, 19:41

Mira έγραψε:Τώρα που μου ήρθε μια αναλαμπή. Ο Στύγιος πριν την σύλληψη του παιδιού πήρε την γονική άδεια;


'Οχι καλή μου , 6 μηνών έγκυος είναι η γυναίκα μου, είμαι διευθυντής ΑΚΟΜΑ και υπέβαλα παραίτηση ( αν θέλω την ανακαλώ μέχρι τέλος Αυγούστου) διότι θα κάνω χρήση πέραν της γονικής και κανονικής που δικαιούμαι, 9μηνης άδειας ανατροφής.Ελπίζω να σου λύθηκαν οι απορίες.
0 .

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 28 Ιουν 2018, 19:58

Mira έγραψε:Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι οι Rotschild και Soros θέλουν το καλό της ανθρωπότητας;

Προσωπικά για τους συγκεκριμένους δύο, το πιστεύω. Ειδικά ο 2ος, θα μνημονεύεται απο την μελλοντική ανθρωπότητας ως ένας μεγάλος οραματιστής φιλάνθρωπος.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 28 Ιουν 2018, 20:04

Στύγιος έγραψε:
Mira έγραψε:Τώρα που μου ήρθε μια αναλαμπή. Ο Στύγιος πριν την σύλληψη του παιδιού πήρε την γονική άδεια;


'Οχι καλή μου , 6 μηνών έγκυος είναι η γυναίκα μου, είμαι διευθυντής ΑΚΟΜΑ και υπέβαλα παραίτηση ( αν θέλω την ανακαλώ μέχρι τέλος Αυγούστου) διότι θα κάνω χρήση πέραν της γονικής και κανονικής που δικαιούμαι, 9μηνης άδειας ανατροφής.Ελπίζω να σου λύθηκαν οι απορίες.


Εντάξει για αστείο το είπα, δεν περίμενα να έχεις κάνει κάτι παράνομο.

Διάδοχος έγραψε:
Mira έγραψε:Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι οι Rotschild και Soros θέλουν το καλό της ανθρωπότητας;

Προσωπικά για τους συγκεκριμένους δύο, το πιστεύω. Ειδικά ο 2ος, θα μνημονεύεται απο την μελλοντική ανθρωπότητας ως ένας μεγάλος οραματιστής φιλάνθρωπος.


Θα σου έλεγα σαν τι θα μνημονεύεται. Εμένα γιατί δεν μου δίνει κανείς δισεκατομμύρια για να κάνω την φιλάνθρωπη γεμίζοντας το Ισραήλ με λαθρομετανάστες;
0 .

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 28 Ιουν 2018, 20:10

Mira έγραψε:
Διάδοχος έγραψε:Προσωπικά για τους συγκεκριμένους δύο, το πιστεύω. Ειδικά ο 2ος, θα μνημονεύεται απο την μελλοντική ανθρωπότητας ως ένας μεγάλος οραματιστής φιλάνθρωπος.


Θα σου έλεγα σαν τι θα μνημονεύεται. Εμένα γιατί δεν μου δίνει κανείς δισεκατομμύρια για να κάνω την φιλάνθρωπη γεμίζοντας το Ισραήλ με λαθρομετανάστες;


Μα καλά, που ζεις; Οι ισραηλινοί εθνικιστές κατηγορούν και αυτοί τον Σόρρος για τους μετανάστες :laugh1:


Netanyahu: George Soros behind bid to thwart migrant deportations

Prime Minister Benjamin Netanyahu on Sunday accused Jewish billionaire George Soros of funding a widespread campaign against the government’s plan to deport African migrants and asylum-seekers.

Netanyahu made the comment about the progressive Hungarian-born businessman during a meeting of ministers from his ruling Likud party, in response to Science Minister Ofir Akunis who had said the local aid organizations are funded by foreign governments and foundations.


https://www.timesofisrael.com/netanyahu ... ortations/
1 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Mira

Re: Για ποιον λόγο μεταναστεύσατε ή έχετε σκοπό να το πράξετε.

Δημοσίευσηαπό Mira » 28 Ιουν 2018, 20:16

Ως και οι δικοί του κατάλαβαν τι λαμόγιο είναι.
0 .


Επιστροφή σε “Μετανάστευση”