Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Yπερεπαναστάτες αντιμνή κάνουν καλό στο Σαμαρά

Η πολιτική ζωή του τόπου.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Supreme poster
Supreme poster

Re: Yπερεπαναστάτες αντιμνή κάνουν καλό στο Σαμαρά

Δημοσίευσηαπό Kauldron » 21 Φεβ 2015, 12:25

α, οκ.
0 .
"ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΑΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ"
Πρωτοσέλιδο "Ριζοσπάστη" 19 Σεπτεμβρίου 1932.
Κομμουνιστικός πατριωτιΖμός.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 21 Φεβ 2015, 12:41

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:Για τα περί λένιν, νεπ κλπ.

κομμουνιστης ημουνα στα νιατα μου και οταν απευθυνομαι σε κομμουνιστες που θεωρουν οπορτουνιστικη την κυβερνηση ξερω να τους απαντησω...

.
0 .
Η κυβέρνηση Σαμαρά ΜΕΙΩΣΕ το ΑΕΠ 13,3 δις στο διάστημα 2013-2014 ενώ η κυβέρνηση Τσίπρα το ΑΥΞΗΣΕ 4,2 δις στο διάστημα 2015-2018.

https://cdn.sofokleousin.gr/sites/defau ... OLEIES.jpg

.

exomotis
Chiprleader
Chiprleader

Δημοσίευσηαπό exomotis » 21 Φεβ 2015, 12:45

Αστα ρε Αριστο τωρα.
Εγραψα πριν τι να απαντησουν, σοβαρολογεις η κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.

Ποιος απο δαυτους στον Περισο ξερει τρια πραγματα για να απαντησει επι της ουσιας.

Παγαινε στο νημα περι Τζιμακου Πανουση και απαντησε και εσυ εαν μπορεις.
0 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 21 Φεβ 2015, 12:49

Η πλακα ειναι οτι τωρα το γυρισανε οι σανελιτες στην καταστροφολογια:Και τι θελατε να κανουμε ρε?Να φτασουμε σε ρηκση και να καταστραφει η χωρα?
Σαν να ακουω το Φαηλο πριν 2 μηνες.
0 .

Χαοτικός

Δημοσίευσηαπό Χαοτικός » 21 Φεβ 2015, 12:52

Αρίστος έγραψε:

κομμουνιστης ημουνα στα νιατα μου και οταν απευθυνομαι σε κομμουνιστες που θεωρουν οπορτουνιστικη την κυβερνηση ξερω να τους απαντησω...

.

Ε η αλήθεια είναι ότι δεν είναι επαναστατικός ο ΣΥΡΙΖΑ. Εγώ για επανάσταση ξέρω την ανατροπή της εξουίας των αστών. Όταν μιλάμε για ΕΕ και ΟΝΕ δεν κολλάει κάπου το πράγμα. Αλλά σίγουρα διαχωρίζουμε την προοδευτικότητα της αριστεράς γενικά από τη εξαθλίωση του κόσμου που προτείνοιυν οι δεξιοί.
0 .

exomotis
Chiprleader
Chiprleader

Δημοσίευσηαπό exomotis » 21 Φεβ 2015, 12:52

Αναθεμα και αν καταλαβαινεις τι γραφεις λαχουρα.
0 .

exomotis
Chiprleader
Chiprleader

Δημοσίευσηαπό exomotis » 21 Φεβ 2015, 12:54

Χαοτικός έγραψε:
Αρίστος έγραψε:

.

Ε η αλήθεια είναι ότι δεν είναι επαναστατικός ο ΣΥΡΙΖΑ. Εγώ για επανάσταση ξέρω την ανατροπή της εξουίας των αστών. Όταν μιλάμε για ΕΕ και ΟΝΕ δεν κολλάει κάπου το πράγμα. Αλλά σίγουρα διαχωρίζουμε την προοδευτικότητα της αριστεράς γενικά από τη εξαθλίωση του κόσμου που προτείνοιυν οι δεξιοί.

Ωραα για να το ορισεις αυτο πρεπει να ορισεις σημερα τι ειναι επαναστατικο.
Παμε μετα παρακατω.
Ειναι ομως πολυ μεγαλη και επιπονη κουβεντα.
0 .

Χαοτικός

Δημοσίευσηαπό Χαοτικός » 21 Φεβ 2015, 12:58

Ας μην την κάνουμε. Αλλά διαφωνώ που λες για να το ορίσεις σήμερα αυτό. Όπως το ορίζαμε πάντα ρε συ. Δεν έχει αλλάξει κάτι.
0 .

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Prediction Guru
Prediction Guru

Δημοσίευσηαπό Αρίστος » 21 Φεβ 2015, 13:13

Χαοτικός έγραψε:
Αρίστος έγραψε:

.

σοσιαλδημοκρατικο κομμα ειναι ο Συριζα που απαρτιζεται ομως περα απο αριστερους και απο κομμουνιστες, σε καθε περιπτωση ειναι κομμα που θελει δημοκρατια και οχι δικτατορια του προλεταριατου ενω εχει θεσει και στοχο την Ευρωπη των λαων, σε αυτα τα πλαισια λοιπον πως μπορουμε να τον κατηγορησουμε για οπορτουνισμο; εθεσε μηπως κομμουνιστικους στοχους και τους πουλησε; στοχος του ειναι μια σοσιαλδημοκρατικη Ευρωπη, δεν μιλησε ποτε για Ευρωπη των σοβιετ, ενω στα πλαισια της Ελλαδας θελει μια σοσιαλιστικη διαχειριση ξεκαθαρη και απο το προγραμμα της Θεσσαλονικης, αν δουμε οτι εγκαταλειπει τη σοσιαλιστικη ατζεντα του, οτι δεν παιρνει καθολου μετρα υπερ των αδυνατων στρωματων, αν δουμε οτι αφηνει τους μαφιοζους ελευθερους, τοτε να μιλησουμε για οπορτουνισμο

.
Τελευταία επεξεργασία από Αρίστος σε 21 Φεβ 2015, 13:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
0 .
Η κυβέρνηση Σαμαρά ΜΕΙΩΣΕ το ΑΕΠ 13,3 δις στο διάστημα 2013-2014 ενώ η κυβέρνηση Τσίπρα το ΑΥΞΗΣΕ 4,2 δις στο διάστημα 2015-2018.

https://cdn.sofokleousin.gr/sites/defau ... OLEIES.jpg

.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό Kauldron » 21 Φεβ 2015, 13:16

Αρίστο (και οι υπόλοιποι), έχω ανοίξει ένα νήμα εδώ:
http://free.bbforum.co/topic448.html

παρακαλώ, αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και ψηφίστε. Νομίζω οτι θα θεωρήσετε ενδιαφέρουσα την ψηφοφορία.
0 .
"ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΑΟ ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ"
Πρωτοσέλιδο "Ριζοσπάστη" 19 Σεπτεμβρίου 1932.
Κομμουνιστικός πατριωτιΖμός.

Επιστροφή σε “Πολιτική”