Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Τα θέματα εσωτερικής πολιτικής.
vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό vallon » 16 Οκτ 2018, 14:50

ορίστε, μια και με κούρδισες έψαξα τα ριπορτσ για το 2016 και για το 2012 του Happy Planet index

Επιγραμματικά,
Αποδεικνύεται η πτώση του επιπέδου καθώς στο ριπορτ του 2012 η Ελλάδα βρίσκεται στην 83 θέση ενώ το 2016 έχει πάει έξι θέσεις κάτω στην 89.

2016
http://happyplanetindex.org/s/hpi-data-2016.xlsx
2012
http://happyplanetindex.org/s/hpi-data-2012.xlsx

αυτό κύριοι είναι απόδειξη όχι συζήτηση καφενείου
:D
1 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47430
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 16 Οκτ 2018, 16:55

Δεν πιστευω να σαι και συ Τρουθ Τημ μαζι με μενα, τον Παν και τον ΓΓ ? :D
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό '71 » 16 Οκτ 2018, 17:44

Λαχουρένιος έγραψε:
'71 έγραψε:Δεν παίζει ούτε οικονομικό συμφέρον,ούτε διορισμός στο δημόσιο ή ιδιωτικό λόγω κομματικής γνωριμίας,ξεκόλλα.Δεν είναι όλα στη ζωή επικούρειος χυδαίος υλισμός ρε,υπάρχουν και άλλα πράγματα.Ίσως όχι για σένα και τους όμοιούς σου στην σάπια ελ κοινωνία.Για κάποιους άλλους όμως,ναι υπάρχουν.Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο υπάρχουν άνθρωποι που δεν κοστολογούν τα πάντα στη ζωή τους.


Ναι ξερω ξερω, ολα εσεις τα μποτ απο την καλη σας την καρδια υποστηριζετε τις συμμοριες σας οχι επειδη εχετε συμφερον. Λες και δεν εχω δει το συναφι σας τοσα χρονια και εξω και στο νετ για να ξερω τι κινητρα εχετε ολοι εσεις.

Α και ασε τον Επικουρο εκει που ειναι, μετα τον Μαρξ βλεπω οτι θελεις να δολοφονησεις και αυτον.

Φαίνεται πως έχεις παγιωμένη την άποψη δια το άτομό μου.Θεωρείς ότι λέω ψέμματα και πως στις λίγες δημοσιεύσεις που κάνω,πληρώνομαι για να γράψω θετικά λόγια για το συριζα ή ότι έχω κάποιου τύπου οικονομικό συμφέρον για να το κάνω.Ας είναι έτσι λοιπόν,δε μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω πέραν του να το αρνηθώ δημοσίως.Την άποψή μου λέω.

Ο Επίκουρος από τις εκδόσεις Κάκτος έχει μια θέση στην βιβλιοθήκη που βρίσκεται ακριβώς πίσω μου,αυτή είναι η σχέση μου με αυτόν.Βιβλία του Μαρξ δεν έχω εδώ που ζω,τα έχω μελετήσει σε βιβλιοθήκες και στο διαδίκτυο όμως.Ποτέ μου δεν απαξίωσα ούτε φιλόσοφο ούτε κοινωνικό επιστήμονα.Αν θες τη γνώμη μου ο Επίκουρος υπήρξε ένας κάτω του μετρίου και απλοϊκός φιλόσοφος και δικαίως αντιμετωπίζεται ως τέτοιος.Πολλοί χυδαίοι σύγχρονοι υλιστές τον εκμεταλλεύτηκαν και παρουσιάζουν το έργο του λαθεμένα.Ως προς το Μαρξ,υπήρξε πολύ περισσότερο σημαντικός στο χώρο του,άλλοτε σωστός και άλλοτε όχι.Με έχει επηρεάσει περισσότερο απ'ότι ο Επίκουρος.Πιο πολύ από το Μαρξ όμως,πήρα το ερέθισμα να δω τις επιρροές του και να τις μελετήσω κατ'ευθείαν από την πηγή.
0 .

stavmanr
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3379

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό stavmanr » 16 Οκτ 2018, 17:59

'71 έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:
Ναι ξερω ξερω, ολα εσεις τα μποτ απο την καλη σας την καρδια υποστηριζετε τις συμμοριες σας οχι επειδη εχετε συμφερον. Λες και δεν εχω δει το συναφι σας τοσα χρονια και εξω και στο νετ για να ξερω τι κινητρα εχετε ολοι εσεις.

Α και ασε τον Επικουρο εκει που ειναι, μετα τον Μαρξ βλεπω οτι θελεις να δολοφονησεις και αυτον.

Φαίνεται πως έχεις παγιωμένη την άποψη δια το άτομό μου.Θεωρείς ότι λέω ψέμματα και πως στις λίγες δημοσιεύσεις που κάνω,πληρώνομαι για να γράψω θετικά λόγια για το συριζα ή ότι έχω κάποιου τύπου οικονομικό συμφέρον για να το κάνω.

Μην το παίρνεις προσωπικά. Είναι το βασικό επιχείρημά του σε όλες τις συζητήσεις.
Ακολουθεί ο χαρακτηρισμος σου ως ροζ ναζιστή. Έχε το υπόψη. :hat44:

Είναι από αυτούς που φαντασιώνονται ότι καταπολεμουν το φασισμό με μπύρα και πατατάκια, μπροστά σε ενα πισί, ανακαλύπτοντας παντού διαδικτυακούς φασίστες. Call of duty το έκανε το elefthero.
0 .

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό '71 » 16 Οκτ 2018, 18:46

stavmanr έγραψε:
'71 έγραψε:Φαίνεται πως έχεις παγιωμένη την άποψη δια το άτομό μου.Θεωρείς ότι λέω ψέμματα και πως στις λίγες δημοσιεύσεις που κάνω,πληρώνομαι για να γράψω θετικά λόγια για το συριζα ή ότι έχω κάποιου τύπου οικονομικό συμφέρον για να το κάνω.

Μην το παίρνεις προσωπικά. Είναι το βασικό επιχείρημά του σε όλες τις συζητήσεις.
Ακολουθεί ο χαρακτηρισμος σου ως ροζ ναζιστή. Έχε το υπόψη. :hat44:

Είναι από αυτούς που φαντασιώνονται ότι καταπολεμουν το φασισμό με μπύρα και πατατάκια, μπροστά σε ενα πισί, ανακαλύπτοντας παντού διαδικτυακούς φασίστες. Call of duty το έκανε το elefthero.

Δεν παίρνω τίποτα προσωπικά.
0 .

vallon
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 13644

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό vallon » 16 Οκτ 2018, 19:11

Λαχουρένιος έγραψε:Δεν πιστευω να σαι και συ Τρουθ Τημ μαζι με μενα, τον Παν και τον ΓΓ ? :D


ένας φτωχός και μόνος καουμπόυ

Εικόνα
:D
0 .
Αν ο κομπλεξισμός ήταν άθλημα, κάποιοι θα είχαν πάρει πανηγυρικά το πρωτάθλημα.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47430
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 16 Οκτ 2018, 21:37

'71 έγραψε:Βιβλία του Μαρξ δεν έχω εδώ που ζω,τα έχω μελετήσει σε βιβλιοθήκες και στο διαδίκτυο όμως.Ποτέ μου δεν απαξίωσα ούτε φιλόσοφο ούτε κοινωνικό επιστήμονα.


Ως προς το Μαρξ,υπήρξε πολύ περισσότερο σημαντικός στο χώρο του,άλλοτε σωστός και άλλοτε όχι.Με έχει επηρεάσει περισσότερο απ'ότι ο Επίκουρος.Πιο πολύ από το Μαρξ όμως,πήρα το ερέθισμα να δω τις επιρροές του και να τις μελετήσω κατ'ευθείαν από την πηγή.


Αποκλειεται να εχεις δει τον Μαρξ εστω και σε φωτογραφια.

Ο,τι λες ειναι επηρεασμενο απο την πασοκικη προπαγανδα των πρωτων ετων, κλαψ λυγμ εμεις οι φτωχοι μπατριωτες απο τις φτωχογειτονιες που μας κυνηγαει η ντεξια και μας εδωσε ο Αντρεας πσωμακι.

Δεν εχουν καμια σχεση με μαρξισμο αυτα.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

'71
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1671

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό '71 » 16 Οκτ 2018, 21:39

Ήμουν αγέννητος τότε.Δεν είμαι και τόσο μεγάλος.
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47430
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 16 Οκτ 2018, 21:56

Δεν πειραζει τα ακουγες απο το περιβαλλον σου. Οι πασοκοι μεχρι το '10 τετοια παραμυθια ελεγαν. Μετα βρηκατε αλλου στεγη.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Η περιεργη αισθηση ευτυχιας των ζαιων

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 16 Οκτ 2018, 21:58

Λαχουρένιος έγραψε:
'71 έγραψε:Βιβλία του Μαρξ δεν έχω εδώ που ζω,τα έχω μελετήσει σε βιβλιοθήκες και στο διαδίκτυο όμως.Ποτέ μου δεν απαξίωσα ούτε φιλόσοφο ούτε κοινωνικό επιστήμονα.


Ως προς το Μαρξ,υπήρξε πολύ περισσότερο σημαντικός στο χώρο του,άλλοτε σωστός και άλλοτε όχι.Με έχει επηρεάσει περισσότερο απ'ότι ο Επίκουρος.Πιο πολύ από το Μαρξ όμως,πήρα το ερέθισμα να δω τις επιρροές του και να τις μελετήσω κατ'ευθείαν από την πηγή.


Αποκλειεται να εχεις δει τον Μαρξ εστω και σε φωτογραφια.

Ο,τι λες ειναι επηρεασμενο απο την πασοκικη προπαγανδα των πρωτων ετων, κλαψ λυγμ εμεις οι φτωχοι μπατριωτες απο τις φτωχογειτονιες που μας κυνηγαει η ντεξια και μας εδωσε ο Αντρεας πσωμακι.

Δεν εχουν καμια σχεση με μαρξισμο αυτα.
Τι λέει στο Μισθός, τιμή κέρδος για το Θεό; Τώρα όμως. Όχι γκουγκλάρισμα πρώτα.
0 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!


Επιστροφή σε “Εσωτερική Πολιτική”