ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Συζήτηση για θεούς, θρησκείες, κοσμογονία κλπ.
Στύγιος

ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 12 Απρ 2019, 21:44

Λυπάμαι ,αλλά θα επαναλάβω για 50η φορά ότι εγώ επισκέφτηκα ως φοιτητής το 1989 τον τότε Παίσιο και δεν μου είπε προφητείες για το πάρσιμο της Πόλης, ούτε ότι θα εξαφανιστούν οι Τούρκοι.

Τα υπόλοιπα γ@μημένα ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας των επίσης γ@μημένων χριστέμπορων που βγάζουν φράγκα, βιβλία και εκπομπές εξαπατώντας τους αφελείς ...που δυστυχώς είναι πολλοί.
0 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47441
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 12 Απρ 2019, 21:47

Στύγιος έγραψε:Λυπάμαι ,αλλά θα επαναλάβω για 50η φορά ότι εγώ επισκέφτηκα ως φοιτητής το 1989 τον τότε Παίσιο και δεν μου είπε προφητείες για το πάρσιμο της Πόλης, ούτε ότι θα εξαφανιστούν οι Τούρκοι.

Τα υπόλοιπα γ@μημένα ανήκουν στη σφαίρα της φαντασίας των επίσης γ@μημένων χριστέμπορων που βγάζουν φράγκα, βιβλία και εκπομπές εξαπατώντας τους αφελείς ...που δυστυχώς είναι πολλοί.


:laugh1: :laugh1:

Καταλαβε με το προφητικο του χαρισμα οτι εισαι εφεδρος υποσμηναγος? :D
1 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14321
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Adminović » 12 Απρ 2019, 22:16

Εμένα ένας θείος μου είχε επισκεφτεί έναν γέροντα (όχι τον Παΐσιο ή κάποιον άλλο από αυτούς που λένε στα κανάλια ή το νετ• εκείνον λίγοι τον γνώριζαν και λίγους επισκέπτες δεχόταν) και ειχαν μιλήσει για προσωπικά προβλήματα του θείου μου και του είπε κάποια πράγματα για το μέλλον του, που επιβεβαιώθηκαν μετά από κάτι χρόνια. Για την Πόλη και άλλα τέτοια ούτε καν μίλησαν.
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15496

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό pluton » 26 Απρ 2019, 13:04

Εγώ πάλι έχω πάει πάνω από δέκα φορές στο ΑΟ, έχω μιλήσει με Γεροντάδες και έχω ακούσει εκπληκτικά πράγματα.

Παρεμπιπτόντως να αναφέρω ότι επισκέφτηκα και τον Άγιο Παίσιο (ένα από τους τρεις τελευταίους Μικρασιάτες Αγίους), ένα χρόνο πριν κοιμηθεί την επόμενη χρονιά που πήγα πιο οργανωμένος δεν ζούσε.... Αυτά που άκουσα την λίγη ώρα που έμεινα στο υπαίθριο αρχονταρίκι του με απασχολούν και ακόμα βρίσκω πράγματα που μέχρι σήμερα δεν είχα καταλάβει. (μάλιστα του έκανα και ένα τεστ και εγώ και ένας συνοδοιπόρος μου σκηνοθέτης θεάτρου, χωρίς να έχουμε προσυνενοηθεί, μετά τα συζητήσαμε... περιττό είναι να πω ότι σε εμένα απάντησε με ακρίβεια σωστά, στον συνοδοιπόρο μου κυριολεκτικά τον άφησε εμβρόντητο....).

Ο Άγιος Παίσιος ήταν Έλληνας πατριώτης και οι προφητείες που έχει κάνει για την Κωνστντινούπολη και για το τέλος των Τούρκων είναι αληθινές. Χαρακτηρίστηκα έλεγε ότι "Οι Τούρκοι έχουν τα κόλυβά τους στο ζωνάρι τους" Αμήν
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47441
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 26 Απρ 2019, 14:08

pluton έγραψε:Ο Άγιος Παίσιος ήταν Έλληνας πατριώτης και οι προφητείες που έχει κάνει για την Κωνστντινούπολη και για το τέλος των Τούρκων είναι αληθινές. Χαρακτηρίστηκα έλεγε ότι "Οι Τούρκοι έχουν τα κόλυβά τους στο ζωνάρι του" Αμήν


:laugh1: :laugh1:
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Στύγιος

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 26 Απρ 2019, 14:16

Καλά το τι έχουν διασπείρει δήθεν στο όνομα του Α.Παϊσίου δε λέγεται. Μερικοί μάλιστα θησαύρισαν από βιβλία ,συνεντεύξεις ,εκπομπές κλπ

Π.χ Λιακόπουλος ,Βελόπουλος ,Κωνσταντινίδης ( ο περούκας) ....
1 .

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47441
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 26 Απρ 2019, 14:27

Η πλακα ειναι οτι διαδιδουν οτι ειπε σε καποιον αξιωματικο του στρατου οτι ο ιδιος θα μπει στην Πολη.

Αυτος ο ανθρωπος θα ναι συνταξιουχος μετα απο 25 και βαλε χρονια και τα ζωντοβολα ακομα περιμενουν οτι θα παρουμε την Πολη :laugh1:
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Στύγιος

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 26 Απρ 2019, 15:52

Εκ μεταφοράς viewtopic.php?f=13&p=254143#p254143 ,διότι δε μ' αρέσουν οι φαρισαϊσμοί ειδικά την Μ. Παρασκευή.
0 .

Στύγιος

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό Στύγιος » 26 Απρ 2019, 18:13

Ως Θεολόγος αθεολόγητος ων, ας βάλω και το εξής:

0 .

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15496

Re: ΠΑΪΣΙΟΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...

Δημοσίευσηαπό pluton » 07 Φεβ 2023, 09:53

FB_IMG_1675756227375.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».


Επιστροφή σε “Θεολογία”