Πόσο ήταν η Μαρία όταν παντρεύτηκε τον μπαρμπα-Ιωσήφ;

Συζήτηση για θεούς, θρησκείες, κοσμογονία κλπ.
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47435
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Πόσο ήταν η Μαρία όταν παντρεύτηκε τον μπαρμπα-Ιωσήφ;

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 31 Δεκ 2022, 22:03

pluton έγραψε:Ναι έχεις δίκαιο κάτι δισεκατομμύρια άνθρωποι που πιστεύουν στην Παναγία είναι ηλίθιοι, οι ξύπνιοι είστε εσείς οι μετρημένοι.


Ακομα περισσοτερα δισεκατομυρια πιστευουν στον Αλλαχ, τον Σιβα και τον Βουδα. Αποδειξη για την υπαρξη της Παναγιας θα ηταν η υπαρξη ιστορικων πηγων γυρω απο το προσωπο της και οχι το ποσοι πιστευουν σε αυτη, δεδομενου οτι υπαρχουν δεκαδες παρανοικες θρησκειες με εκατομυρια και δισεκατομυρια πιστους.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster
Δημοσιεύσεις: 15490

Re: Πόσο ήταν η Μαρία όταν παντρεύτηκε τον μπαρμπα-Ιωσήφ;

Δημοσίευσηαπό pluton » 31 Δεκ 2022, 22:20

Λαχουρένιος έγραψε:
pluton έγραψε:Ναι έχεις δίκαιο κάτι δισεκατομμύρια άνθρωποι που πιστεύουν στην Παναγία είναι ηλίθιοι, οι ξύπνιοι είστε εσείς οι μετρημένοι.


Ακομα περισσοτερα δισεκατομυρια πιστευουν στον Αλλαχ, τον Σιβα και τον Βουδα. Αποδειξη για την υπαρξη της Παναγιας θα ηταν η υπαρξη ιστορικων πηγων γυρω απο το προσωπο της και οχι το ποσοι πιστευουν σε αυτη, δεδομενου οτι υπαρχουν δεκαδες παρανοικες θρησκειες με εκατομυρια και δισεκατομυρια πιστους.



Δεν μου λες, τις εξετάσεις σου στην ψυχανάλυση τις μεταθέσεις για το 2023; (Καλή χρονιά επ ευκαιρία).

Πες μου ποιος ιστορικός θα ασχολείτο με την Παναγία, μια ταπεινή γυναίκα;

Δηλαδή τους τέσσερις Ευαγγελιστές, τις αναφορές στο όνομα της από πλήθος χριστιανικές πηγές, που στο φινάλε γράφτηκαν όσο ζούσε η Παναγία, από ανθρώπους σύγχρονους της, δεν είναι ιστορικά στοιχεία;

Άκουσε ο Αλλάχ δεν είναι ιστορικό πρόσωπο, Αλλάχ, Γιαχβέ σημαίνει Θεός.

Ιστορικό πρόσωπο είναι ο Μωάμεθ, ο Βούδας, ο Κομφούκιος κλπ και αυτά στα γράφω επειδή είσαι άσχετος με αυτά τα πράγματα.... Τα ιστορικά πρόσωπα αυτά είπαν ότι είναι προφήτες, δάσκαλοι κλπ και ότι μιλούσαν εξ ονόματος του Θεού.

Ο μόνος που είπε, Είμαι Θεός είναι ο Χριστός (ο Ιησούς)... Έτσι είναι κατανοητά τώρα τα πράγματα;
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47435
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Πόσο ήταν η Μαρία όταν παντρεύτηκε τον μπαρμπα-Ιωσήφ;

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 02 Ιαν 2023, 15:08

pluton έγραψε:Δεν μου λες, τις εξετάσεις σου στην ψυχανάλυση τις μεταθέσεις για το 2023; (Καλή χρονιά επ ευκαιρία).

Πες μου ποιος ιστορικός θα ασχολείτο με την Παναγία, μια ταπεινή γυναίκα;

Δηλαδή τους τέσσερις Ευαγγελιστές, τις αναφορές στο όνομα της από πλήθος χριστιανικές πηγές, που στο φινάλε γράφτηκαν όσο ζούσε η Παναγία, από ανθρώπους σύγχρονους της, δεν είναι ιστορικά στοιχεία;


Αφού δεν έχει ασχοληθεί κανένας ιστορικός με την Παναγία τότε πως ξέρεις ότι υπάρχει? :laugh1: Οι ευαγγελιστές εκτός του ότι αντέγραφαν ο ένας τον άλλον δεν ήταν ιστορικοί.

Άκουσε ο Αλλάχ δεν είναι ιστορικό πρόσωπο, Αλλάχ, Γιαχβέ σημαίνει Θεός.

Ιστορικό πρόσωπο είναι ο Μωάμεθ, ο Βούδας, ο Κομφούκιος κλπ και αυτά στα γράφω επειδή είσαι άσχετος με αυτά τα πράγματα.... Τα ιστορικά πρόσωπα αυτά είπαν ότι είναι προφήτες, δάσκαλοι κλπ και ότι μιλούσαν εξ ονόματος του Θεού.

Ο μόνος που είπε, Είμαι Θεός είναι ο Χριστός (ο Ιησούς)... Έτσι είναι κατανοητά τώρα τα πράγματα;


Αυτοί ήταν απλοί άνθρωποι που υπήρξαν ιστορικά αλλά δεν έκαναν όσα περιγράφουν οι αντίστοιχες θρησκείες. Άλλο ο Μωάμεθ του κορανίου και άλλο ο πραγματικός.
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:


Επιστροφή σε “Θεολογία”