Η περιήγηση στον παρόντα ιστότοπο συνεπάγεται ότι συμφωνείτε με τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Χρήσης Cookies.

Ιορδάνης ποταμός

Συζήτηση για θεούς, θρησκείες, κοσμογονία κλπ.
Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster

Ιορδάνης ποταμός

Δημοσίευσηαπό pluton » 08 Ιαν 2018, 15:00

Αυτό το μοναδικό θαύμα επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο στις 5 Ιανουαρίου και μόνο με τη δέηση του Πατριάρχη της Ορθοδόξου Εκκλησίας μας. Ο Ιορδάνης ποταμός στρέφεται εις τα οπίσω!

https://www.youtube.com/watch?v=FhEVhdQ8AQo

https://www.youtube.com/watch?v=Y_O0jH9PVro

0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Re: Ιορδάνης ποταμός

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 08 Ιαν 2018, 17:41

:cannabis: :cannabis:
0 .

Άβαταρ μέλους
Ραν ταν πλαν
Kalamata Lover
Kalamata Lover

Δημοσίευσηαπό Ραν ταν πλαν » 08 Ιαν 2018, 18:17

:cannabis: :cannabis: :cannabis:

δύο εσύ τρία εγώ. σιγά μην αφήσουμε τον πλούτωνα να φουμάρει όλο το τσουβάλι.:giggle02:
0 .
εθνικόφρων κομμουνιστής

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 08 Ιαν 2018, 22:01

Υποψιαζομαι οτι τον ποτιζεις κατι καλο αυτες τις μερες και σε μας δε δινεις :fico:
0 .

Άβαταρ μέλους
Nandros
Crazy poster
Crazy poster

Δημοσίευσηαπό Nandros » 08 Ιαν 2018, 22:30

'
Μια φορά και έναν καιρό, σε κάποιον άλλο χωροχρόνο, σε κάποιο άλλο φόρουμ, είχε ξεκινήσει ένα νήμα με τίτλο:
O ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΠΟΤΑΜΟΣ ΤΑΠΕΙΝΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΘΕΟΥΣ

Α νηματοθέτης, κάποιος pluton γράφει:
από pluton » 09 Ιαν 2015, 12:44
Στήν αρχή αυτού τού αποκαλυπτικού βίντεο, ο Ιορδάνης ρέει πρός τά δεξιά, ενώ μετά τήν ρήψη τού Τιμίου Σταυρού έν αυτώ, στρέφεται πρός τά αριστερά!!! Αυτό το μοναδικό θαύμα επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο στίς 5 Ιανουαρίου και μόνο με τήν δέηση τού Πατριάρχη τής Ορθοδόξου Εκκλησίας μας.
κλπ, κλπ, κλπ . . . .

Κάποιο μέλος, ονόματι NANDROS απαντά:
Στην αρχή του βίντεο στο 0:03 περίπου βλέπουμε τον σταυρό που πέφτει στο νερό να παρασύρεται από το ρεύμα προς τα ΔΕΞΙΑ.
Στο 0:23 κάτι είναι στο μέσον της εικόνας (καλάμι;) και παρασύρεται προς τα ΔΕΞΙΑ.
Στο 1:03 κάτι φαίνεται πάνω αριστερά να κινείται προς τα ΔΕΞΙΑ.
Στο 1:14 με την 2η ρίψη του σταυρού βλέπουμε κάτι να παρασύρεται προς τα ΔΕΞΙΑ.
Στο 1:23 στο πάνω μέρος της εικόνας βλέπουμε κάτι να επιπλέει προς τα ΔΕΞΙΑ.
Στο 2:14 βλέπουμε από την απέναντι όχθη έναν άλλον παπά να ρίχνει τον δικό του σταυρό που και αυτός παρασύρεται προς τα ΔΕΞΙΑ.
Στο 2:26 κάποιος που κολυμπάει παρασύρεται από το ρεύμα προς τα ΔΕΞΙΑ.

Βάζω στοίχημα ότι σαν χάνος που είσαι δεν τσεκάρισες το βίντεο και κατάπιες το δόλωμα, το βαρίδι, την πετονιά, το καλάμι και τον ψαρά! :D
Μα πόσο προβλέψιμοι! :giggle02:
Ενημερώστε τους απολογητές σας να προσέχουν τι δημοσιεύουν γιατί σας ξεφτιλίζουν σε εμάς τους άθεους!

Ο νηματοθέτης επιμένει:
από pluton » 09 Ιαν 2015, 14:06
Ούτε εδώ βλέπετε την αλλαγή ροής;

Και ο NANDROS ανταπαντά:
από NANDROS » 09 Ιαν 2015, 14:19
Μα αυτό το βίντεο είναι τραβηγμένο από την ΑΠΕΝΑΝΤΙ όχθη! Σύγκρινε τα ράσα των παπάδων και την πλατφόρμα που ΔΕΝ υπάρχει στο 2ο βίντεο!

Η γαλαρία έχει πέσει κάτω από τα γέλια, η καζούρα πάει σύννεφο και όταν τον προκαλούν ο νηματοθέτης δηλώνει:
από pluton » 09 Ιαν 2015, 14:40
Μη με απασχολείτε τώρα βλέπω ένας προφήτης μα τι προφήτης.
:yesyes:

Μα καλά ρε pluton, δεν έχει καθόλου τσίπα απάνω σου; :nono:
.
1 .

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 08 Ιαν 2018, 22:40

Εν Ιορδάνη βαπτιζομενου σου κύριε, Εν της τριάδος εφανερωθεις....αλληλούια αλληλούια :s_cool
0 .
Was mich anbelangt, geht es dich nicht an
Aber hoff doch mal, die Geistererscheinung ab und an. :s_cool

Άβαταρ μέλους
pluton
Supreme poster
Supreme poster

Δημοσίευσηαπό pluton » 09 Ιαν 2018, 13:07

(Θα σου απάνταγα νωρίτερα αλλά το ΕΛΕΥΘΕΡΟ σέρνεται και δυσκολεύομαι).

Δες και φιλότιμο έχω και δεν παίζω με τα Θεία... Στον Ιορδάνη πολύς κόσμος τρέχει ειδικά αυτή την ημέρα για να δει αυτό το φαινόμενο και όλοι το περιμένουν, όλες αυτές οι χιλιάδες άνθρωποι που το παρακολουθούν κάθε χρόνο δεν είναι αφελείς... ψάχνεις να βρεις τεχνάσματα και κολπάκια που θα σου κάνουν για να σε ξεγελάσουν. Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει το φαινόμενο, έχει πάει όμως φίλος μου γιατρός και με διαβεβαίωσε ότι το είδε. Πέρα από αυτό γράφεται και ξαναγράφεται και διάψευση δεν υπάρχει από κανένα (εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει).

Επειδή υποψιάζεσαι λήψη από διαφορετική όχθη σου βάζω μια ακόμα δημοσίευση που ο κόσμος φωνάζει "ΑΛΛΑΞΑΝ"... θρησκόληπτοι, φανατικοί και εσύ αετόπουλο και ανοιχτομάτης (μπορεί).

http://www.pronews.gr/thriskeia/240712_ ... iso-vinteo

Βεβαίως δεν είναι το μόνο παράξενο που συμβαίνει... πλήθος τέτοιων πραγμάτων πχ

Στα Κεφαλλονίτικα νέα (και οι Κεφαλονίτες δεν είναι κανένας λαός που ξεγελιέται εύκολα)

http://www.kefalonitikanea.gr/2013/08/6_6.html

Ένα από τα εντυπωσιακότερα φαινόμενα (ή θαύματα) που συμβαίνουν στην Κεφαλονιά, είναι και τα περίφημα «φιδάκια της Παναγιάς», που κάθε χρόνο, από τις 6 Αυγούστου (του Σωτήρος) μέχρι τις 15 (της Παναγίας) ή τις 16 (του Αγίου Γερασίμου), κάνουν την εμφάνισή τους στην Κεφαλονιά.

Εικόνα

Τα φίδια είναι δηλητηριώδη τις άλλες μέρες.

Εικόνα

Κάποια πονηριά θα υπάρχει δεν μπορεί εσάς που να σας γελάσει κανείς έτσι; Άστε εμάς τους αφελείς να πιστεύουμε :pardon: Αλλά να λέτε αν έχουμε τσίπα σε εμάς ! Εμείς μπορούμε να σας πούμε τυφλοί είστε "ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ διηγοῦνται δόξαν Θεοῦ, ποίησιν δὲ χειρῶν αὐτοῦ ἀναγγέλλει τὸ στερέωμα. ".
0 .
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ: «Τελειώνουμε σήμερα ότι δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το ΕΑΜ. Είναι δική μας επιλογή οι Πρέσπες».

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 09 Ιαν 2018, 13:11

pluton έγραψε:(Θα σου απάνταγα νωρίτερα αλλά το ΕΛΕΥΘΕΡΟ σέρνεται και δυσκολεύομαι).

Δες και φιλότιμο έχω και δεν παίζω με τα Θεία... Στον Ιορδάνη πολύς κόσμος τρέχει ειδικά αυτή την ημέρα για να δει αυτό το φαινόμενο και όλοι το περιμένουν, όλες αυτές οι χιλιάδες άνθρωποι που το παρακολουθούν κάθε χρόνο δεν είναι αφελείς... ψάχνεις να βρεις τεχνάσματα και κολπάκια που θα σου κάνουν για να σε ξεγελάσουν. Εγώ προσωπικά δεν το έχω δει το φαινόμενο, έχει πάει όμως φίλος μου γιατρός και με διαβεβαίωσε ότι το είδε. Πέρα από αυτό γράφεται και ξαναγράφεται και διάψευση δεν υπάρχει από κανένα (εγώ τουλάχιστον δεν έχω δει).

Επειδή υποψιάζεσαι λήψη από διαφορετική όχθη σου βάζω μια ακόμα δημοσίευση που ο κόσμος φωνάζει "ΑΛΛΑΞΑΝ"... θρησκόληπτοι, φανατικοί και εσύ αετόπουλο και ανοιχτομάτης (μπορεί).

http://www.pronews.gr/thriskeia/240712_ ... iso-vinteo

Βεβαίως δεν είναι το μόνο παράξενο που συμβαίνει... πλήθος τέτοιων πραγμάτων πχ

Στα Κεφαλλονίτικα νέα (και οι Κεφαλονίτες δεν είναι κανένας λαός που ξεγελιέται εύκολα)

http://www.kefalonitikanea.gr/2013/08/6_6.html

Ένα από τα εντυπωσιακότερα φαινόμενα (ή θαύματα) που συμβαίνουν στην Κεφαλονιά, είναι και τα περίφημα «φιδάκια της Παναγιάς», που κάθε χρόνο, από τις 6 Αυγούστου (του Σωτήρος) μέχρι τις 15 (της Παναγίας) ή τις 16 (του Αγίου Γερασίμου), κάνουν την εμφάνισή τους στην Κεφαλονιά.

Εικόνα

Τα φίδια είναι δηλητηριώδη τις άλλες μέρες.

Εικόνα

Κάποια πονηριά θα υπάρχει δεν μπορεί εσάς που να σας γελάσει κανείς έτσι; Άστε εμάς τους αφελείς να πιστεύουμε :pardon: Αλλά να λέτε αν έχουμε τσίπα σε εμάς ! Εμείς μπορούμε να σας πούμε τυφλοί είστε "ΟΙ ΟΥΡΑΝΟΙ διηγοῦνται δόξαν Θεοῦ, ποίησιν δὲ χειρῶν αὐτοῦ ἀναγγέλλει τὸ στερέωμα. ".

Σε δευτερόλεπτα η απάτη

http://ellinikahoaxes.gr/2013/08/16/%CE ... %BA%CE%B9/
2 .

Άβαταρ μέλους
Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 09 Ιαν 2018, 13:20

Οπως απεδειξε και ο Νανδρος ο ποταμος συνεχιζει να εχει την ιδια ροη και μετα το ριξιμο του σταυρου

Ο κοσμος δεν ειναι τοσο αγραμματος και ευκολοπιστος οσο μεχρι πριν 50 χρονια, οποτε η θρησκεια πεφτει συνεχως ολο και περισσοτερο σε ανυποληψια

Ενας ανθρωπος που εχει τελειωσει εστω και λυκειο δεν πιστευει τοσο ευκολα πιπες για φιδακια και ποταμους οσο ενας του δημοτικου
1 .

Άβαταρ μέλους
Freisinniger
Maître des anions
Maître des anions

Δημοσίευσηαπό Freisinniger » 09 Ιαν 2018, 13:28

Να τονίσω ότι οι Κεφαλλονίτες φημίζονται για τους μεγαλύτερους ψεύτες και πονηρούς
0 .

Επιστροφή σε “Θεολογία”