Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Συζήτηση για θεούς, θρησκείες, κοσμογονία κλπ.
Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 13 Ιαν 2018, 20:49

Admin έγραψε:
ΚΡΥΦΟ ΚΕΙΜΕΝΟ: ΕΜΦΑΝΙΣΗ
Διάδοχος Θεότροπος έγραψε:Ποια γκομενάκια; Ψωλαρία ήρθατε, και μας πήρατε τις γυναίκες.


[img]https://i.pinimg.com/736x/6a/fc/c2/6afcc284e1202c5b3df7550785101de2--central-europe-iron-age.jpg[/img

Ναι, τις θέλαμε για τα χωράφια, να διώχνουν τα πουλιά. :laugh1:


Αυτό ήταν κακία. Πάρτο πίσω.

Ακούς εκεί, να πεις τις Πελασγές σιάχτρα. Έχει και η ανοχή τα όριά της.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Adminović
Sloboda Narodu
Sloboda Narodu
Δημοσιεύσεις: 14298
Τοποθεσία: F.R. Liberland

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Adminović » 13 Ιαν 2018, 20:52

Διάδοχος Θεότροπος έγραψε:
Admin έγραψε:τις γυναίκες τους τις λατρευαν για θεές:

Έτσι.

Τα βράδια, ύστερα απο μια ημέρα εργασίας στα χωράφια (αντί να κυνηγιόμαστε πίσω απ τους θάμνους με τους συν-λεηλάτες μας), πέφταμε δίπλα απο τις γυναίκες μας, και τους ψιθυρίζαμε στο αυτί: Θεά μου...

Τσου.
Της πηγαίνατε την εισπραξη της ημέρας, σας κατσάδιαζε και την άλλη μέρα τα λέγατε με το Μητσάρα αγκαλίτσα γυμνοί στα λουτρά τί τραβάτε απο τις γυναίκες σας. :D
0 .
Ο ψεκασμός είναι υγεία, είναι πολιτισμός!

Σκοτώνει βακτήρια, ιούς, μύκητες, ζιζάνια, καθώς και πάσης φύσεως παράσιτα
. :yesyes:

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 13 Ιαν 2018, 20:59

Λαχουρένιος έγραψε:Εγω θελω την Μινωικη βερζιον με το σωμα κλεψυδρα

Σκέψου τις πατσιές ως μονδέρνα τέχνη. Οι Μινωίτες απεικόνιζαν τις Προελληνίδες όπως ήταν στην πραγματικότητα:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Ιαν 2018, 21:02

Διάδοχος Θεότροπος έγραψε:
Λαχουρένιος έγραψε:Εγω θελω την Μινωικη βερζιον με το σωμα κλεψυδρα

Σκέψου τις πατσιές ως μονδέρνα τέχνη. Οι Μινωίτες απεικόνιζαν τις Προελληνίδες όπως ήταν στην πραγματικότητα:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Ου λαλα :enamorado: :enamorado:
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1242

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Πασιφάη » 13 Ιαν 2018, 21:07

Λαχουρένιος έγραψε:
Πασιφάη έγραψε:Οφείλω να συγχαρώ το νηματοθέτη. Να μας πει μόνο τί καταλαβαίνει με τούτη την επαίσχυντη συμπεριφορά για τα Πατρώα. Του καύλωσε απλά; Και όσοι τον ακολουθούν τί θέλουν να αποδείξουν ακριβώς; Να γελοιοποιήσουν κάποιους έτσι γιατί δεν έχει κάτι άλλο το φόρουμ για να ασχοληθούν; Αν όντως ισχύει, γιατί ανοίγουν νήματα φίλα προσκείμενα;
Τόσον καιρό εδώ μέσα έχω δείξει ανοχή και σεβασμό σε πολλά πράγματα. Πόσο δύσκολο είναι να πράξετε το ίδιο, έστω κι αν διαφωνείτε; Δεν εκπροσωπώ κανέναν και το γνωρίζετε. Απλά θα ήθελα να λήξει εδώ. Κάντε παιχνίδι όπου αλλού νομίζετε, δεν έχω ενοχλήσει. Περιμένω τα αντίστοιχα.


Αν εξηγηθει ενα αστειο, χανεται η ουσια του :D

ΥΓ Και προφανως δεν εισαι το αντικειμενο του αστειου εσυ, οποτε μην παρεξηγεισαι


Και πώς το κόβεις δλδ; Να μυρίζω τα νύχια μου κάθε φορά που υπάρχει καυλάντισμα;
Άκουσε. Όλα καλά εδώ μέσα, καμία αντίρρηση. Δεν έχω προκαλέσει και περιμένω τα αντίστοιχα. Λέω την άποψή μου ξεκάθαρα, αλλά προφανώς δεν θα κάτσω να ασχοληθώ περαιτέρω. Ούτε τη μοίρα να πω, ούτε το φλυτζάνι για το πως ξημερώνει και με τι διάθεση ο καθένας.
Καλό θα είναι το λοιπόν να εξηγείται το γαμημένο αστείο διότι όπως κι εσύ, κάποια πράγματα δεν τα γουστάρω. Καλή συνέχεια.
0 .
Επίτιμη stalker του Ελεύθερου, παγάνι, ακομμάτιστη και μη με ζαλίζετε διότι μπινελικώνω.

Λαχουρένιος
Ultimate Stalker
Ultimate Stalker
Δημοσιεύσεις: 47363
Τοποθεσία: Γεφυρα

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Λαχουρένιος » 13 Ιαν 2018, 21:10

Μα δεν υπαρχει λογος να σου κανουμε καζουρα, γιατι δεν εχουμε δειξει οτι εχουμε θεμα μαζι σου :)

Νομιζω το ποιντ του τοπικ ειναι προφανες
0 .
Προέλλην έγραψε:Zηλεύετε τα προσεχώς ζουμερά ακτινίδια του νεοφυούς αγρότη ΓΓ,

Μη δείτε άνθρωπο που ξεφεύγει απο τα στεγανα του τυπικού σκιντζή ΕΛ δήθεν αγρότη, άνθρωπο που θα συνεισφέρει άμεσα στις εξαγωγές της χώρας.

Τι είστε; Aυτοί ακριβως :dunno:

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 13 Ιαν 2018, 21:13

Η σάτιρα δεν έχει όριο τους ΙΕ θεούς.

Ακόμη, οι ΙΕ θεοί δεν έχουν εκπρόσωπους τύπου σε φόρα.

Αυτός ο τόπος έχει ιστορία και πριν τους εισβολείς απο την στέπα.

Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο ζήτημα για παρεξηγήσεις.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1242

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Πασιφάη » 13 Ιαν 2018, 21:14

Λαχουρένιος έγραψε:Μα δεν υπαρχει λογος να σου κανουμε καζουρα, γιατι δεν εχουμε δειξει οτι εχουμε θεμα μαζι σου :)

Νομιζω το ποιντ του τοπικ ειναι προφανες


Επειδή είμαι μαλάκας, κάντε το λιανά και bye.
0 .
Επίτιμη stalker του Ελεύθερου, παγάνι, ακομμάτιστη και μη με ζαλίζετε διότι μπινελικώνω.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1242

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Πασιφάη » 13 Ιαν 2018, 21:17

Διάδοχος Θεότροπος έγραψε:Η σάτιρα δεν έχει όριο τους ΙΕ θεούς.

Ακόμη, οι ΙΕ θεοί δεν έχουν εκπρόσωπους τύπου σε φόρα.

Αυτός ο τόπος έχει ιστορία και πριν τους εισβολείς απο την στέπα.

Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο ζήτημα για παρεξηγήσεις.


Δεν είμαι εκπρόσωπος κανενός θεού. Πώς θα γινόταν άλλωστε. Δεν μου αρέσει η όλη συμπεριφορά στο νήμα σου. Τη θεωρώ εντελώς κοροϊδευτική.. Απλά πράματα.
0 .
Επίτιμη stalker του Ελεύθερου, παγάνι, ακομμάτιστη και μη με ζαλίζετε διότι μπινελικώνω.

Άβαταρ μέλους
Διάδοχος
Danchō
Danchō
Δημοσιεύσεις: 13240

Re: Επιστροφή στην αληθινή μητρώα θρησκεία!

Δημοσίευσηαπό Διάδοχος » 13 Ιαν 2018, 21:30

Δικαίωμά σου να αντιδράς υπερβολικά για τους όποιους λόγους σου. Δεν βλέπω κάτι άλλο παρακάτω.

Ο αγώνας για την δικαίωση της μητρώας θρησκείας σε αυτό το νήμα θα συνεχιστεί.
0 .
«Και η κουτσή Μαρία είναι εθνικιστές. Δηλαδή σε αυτό το επίπεδο; Εμείς είμαστε όλος ο πλανήτης!»

«Εμείς· οι Aλεξανδρείς, οι Aντιοχείς, οι Σελευκείς, κ’ οι πολυάριθμοι επίλοιποι Έλληνες Aιγύπτου και Συρίας, κ’ οι εν Μηδία, κ’ οι εν Περσίδι, κι όσοι άλλοι. Με τες εκτεταμένες επικράτειες, με την ποικίλη δράσι των στοχαστικών προσαρμογών. Και την Κοινήν Ελληνική Λαλιά ώς μέσα στην Βακτριανή την πήγαμεν, ώς τους Ινδούς. Για Λακεδαιμονίους να μιλούμε τώρα!»


Επιστροφή σε “Θεολογία”