Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Συζήτηση για θεούς, θρησκείες, κοσμογονία κλπ.
Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 15 Απρ 2018, 20:57

Ένα άλλο είναι να πορεύομαι με αγάπη.
1 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1354

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό Nandros » 15 Απρ 2018, 21:02

stavmanr έγραψε:
Nandros έγραψε:Ο Θεολόγος αγνοεί τον μύθο για την Κολυμπήθρα του Σιλωάμ; :D
Καταρχήν, όλοι θεολογούμε στη συζήτηση. Θεολογία είναι η θεματική ενόητητα κι όποιος δεν θεολογεί είναι εκτός θέματος. Κοινώς τρολάρει ;)
Ποια σχέση έχει η κολυμβήθρα του Σιλωάμ με την αστεία περιγραφή του φίλου;
Το παρακάτω κείμενο δεν σου βαράει κάποια κουδούνα Θεολόγε;
Τώρα σειρά σου να μου εξηγήσεις γιατί αυτό το μνπν με φτερά που προσκυνάς βασάνιζε ΑΜΕΑ.
Εκτός αν κοιμόσουν την ώρα του μαθήματος ...! :D
.
0 .

stavmanr
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3379

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό stavmanr » 15 Απρ 2018, 21:30

Γύπας έγραψε:Ένα άλλο είναι να πορεύομαι με αγάπη.

Αυτό είναι από τα χαμηλά ή τα υψηλά;
Με μπερδεύεις, πτωματοφάγε! :D
0 .

stavmanr
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3379

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό stavmanr » 15 Απρ 2018, 21:32

Nandros έγραψε:
stavmanr έγραψε:Καταρχήν, όλοι θεολογούμε στη συζήτηση. Θεολογία είναι η θεματική ενόητητα κι όποιος δεν θεολογεί είναι εκτός θέματος. Κοινώς τρολάρει ;)
Ποια σχέση έχει η κολυμβήθρα του Σιλωάμ με την αστεία περιγραφή του φίλου;
Το παρακάτω κείμενο δεν σου βαράει κάποια κουδούνα Θεολόγε;
Τώρα σειρά σου να μου εξηγήσεις γιατί αυτό το μνπν με φτερά που προσκυνάς βασάνιζε ΑΜΕΑ.
Εκτός αν κοιμόσουν την ώρα του μαθήματος ...! :D
.

Φίλε μου θεολόγε (συμμετέχεις στις θεολογικές συζητήσεις περισσότερο από κάθε άλλη) Νάνδρε γιατί δεν διαβάζεις αυτά που γράφω;
Ρώτησα ποια σχέση έχει η περιγραφή του άλλου φίλου με την κολυμβήθρα του Σιλωάμ...
Αν μου εξηγήσεις, ίσως μπορέσω να σου λύσω την απορία. Προς το παρόν αδυνατώ επειδή το ένα δεν συνδέεται με το άλλο... :s_coffee
Και δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το "μνπν που προσκυνώ", καθότι δεν προσκυνώ κανέναν και τίποτα.

Πετάτε διαρκώς κάτι ανοησίες, στο στυλ "πες μας γιατί μαχαίρωσες τον Βασιλιά της Αγγλίας" (!) στα οποία αδυνατώ να απαντήσω εξαιτίας εγγενούς προβλήματος στη διατύπωση της ερώτησης... Είναι ερώτησεις "ΑΜΕΑ" αν μου επιτρέπεται χαϊδευτικά ο χαρακτηρισμός ...
0 .

Άβαταρ μέλους
Γύπας
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 2752

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό Γύπας » 15 Απρ 2018, 21:50

stavmanr έγραψε:
Γύπας έγραψε:Ένα άλλο είναι να πορεύομαι με αγάπη.

Αυτό είναι από τα χαμηλά ή τα υψηλά;
Με μπερδεύεις, πτωματοφάγε! :D


Δεν ιεραρχείται αυτό ρε. :rolleyes:
1 .


itteithe δεν μπορεί, κάπου θα το διαβάσεις κάποια στιγμή. Άμα δεν γυρίσεις να ποστάρεις τον παίρνεις :yesyes: Τέλος!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1354

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό Nandros » 15 Απρ 2018, 22:43

stavmanr έγραψε:
Nandros έγραψε:Το παρακάτω κείμενο δεν σου βαράει κάποια κουδούνα Θεολόγε;Εκτός αν κοιμόσουν την ώρα του μαθήματος ...! :D
.

Φίλε μου θεολόγε (συμμετέχεις στις θεολογικές συζητήσεις περισσότερο από κάθε άλλη) Νάνδρε γιατί δεν διαβάζεις αυτά που γράφω;
Ρώτησα ποια σχέση έχει η περιγραφή του άλλου φίλου με την κολυμβήθρα του Σιλωάμ...
Αν μου εξηγήσεις, ίσως μπορέσω να σου λύσω την απορία. Προς το παρόν αδυνατώ επειδή το ένα δεν συνδέεται με το άλλο... :s_coffee
Και δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το "μνπν που προσκυνώ", καθότι δεν προσκυνώ κανέναν και τίποτα.

Πετάτε διαρκώς κάτι ανοησίες, στο στυλ "πες μας γιατί μαχαίρωσες τον Βασιλιά της Αγγλίας" (!) στα οποία αδυνατώ να απαντήσω εξαιτίας εγγενούς προβλήματος στη διατύπωση της ερώτησης... Είναι ερώτησεις "ΑΜΕΑ" αν μου επιτρέπεται χαϊδευτικά ο χαρακτηρισμός ...

Εγώ είμαι Α-θεολόγος! :yesyes:

Η κλασική και στους πάντες γνωστή συμπεριφορά του Θεολόγου-Δημιουργιστή, που κάνει πως δεν καταλαβαίνει ή ψεύδεται ή διαστρεβλώνει, κλπ!
Κάνει πως δεν ξέρει τί γινόταν στην Κολυμπήθρα του Σιλωάμ με τον σαδιστή θεό του!
.
0 .

stavmanr
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3379

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό stavmanr » 15 Απρ 2018, 23:35

Nandros έγραψε:
stavmanr έγραψε:Φίλε μου θεολόγε (συμμετέχεις στις θεολογικές συζητήσεις περισσότερο από κάθε άλλη) Νάνδρε γιατί δεν διαβάζεις αυτά που γράφω;
Ρώτησα ποια σχέση έχει η περιγραφή του άλλου φίλου με την κολυμβήθρα του Σιλωάμ...
Αν μου εξηγήσεις, ίσως μπορέσω να σου λύσω την απορία. Προς το παρόν αδυνατώ επειδή το ένα δεν συνδέεται με το άλλο... :s_coffee
Και δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το "μνπν που προσκυνώ", καθότι δεν προσκυνώ κανέναν και τίποτα.

Πετάτε διαρκώς κάτι ανοησίες, στο στυλ "πες μας γιατί μαχαίρωσες τον Βασιλιά της Αγγλίας" (!) στα οποία αδυνατώ να απαντήσω εξαιτίας εγγενούς προβλήματος στη διατύπωση της ερώτησης... Είναι ερώτησεις "ΑΜΕΑ" αν μου επιτρέπεται χαϊδευτικά ο χαρακτηρισμός ...

Εγώ είμαι Α-θεολόγος! :yesyes:

Τότε είσαι εκτός θέματος κι εκτός νήματος, για πολλοστή φορά.
Το θέμα είναι θεολογικό και η θεματική ενότητα ονομάζεται Θεολογία, στη θεματολογία Επιστήμες.

Η κλασική και στους πάντες γνωστή συμπεριφορά του Θεολόγου-Δημιουργιστή, που κάνει πως δεν καταλαβαίνει ή ψεύδεται ή διαστρεβλώνει, κλπ!
Κάνει πως δεν ξέρει τί γινόταν στην Κολυμπήθρα του Σιλωάμ με τον σαδιστή θεό του!

Γιατί πιστεύεις ότι αυτό που εσύ φαντάζεσαι ότι γίνονταν είναι αυτό που εγώ ξέρω ότι γίνονταν; :D
Δεν πιστεύω να συνεχίσεις για πολύ ακόμα αυτή την στάση του δήθεν ενοχικού συνδρόμου "έλα τώρα...αφού ξέρεις...". Δεν πιάνει σε εμένα Νάνδρε. ;)
Γράψε ποιο είναι το πρόβλημά σου ή το ερώτημά σου ακριβώς για να σου το σχολιάσω.
0 .

stavmanr
Extreme poster
Extreme poster
Δημοσιεύσεις: 3379

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό stavmanr » 15 Απρ 2018, 23:36

Γύπας έγραψε:
stavmanr έγραψε:Αυτό είναι από τα χαμηλά ή τα υψηλά;
Με μπερδεύεις, πτωματοφάγε! :D


Δεν ιεραρχείται αυτό ρε. :rolleyes:


Κακώς! ;)
0 .

Άβαταρ μέλους
Nandros
Crazy poster
Crazy poster
Δημοσιεύσεις: 1354

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό Nandros » 16 Απρ 2018, 17:20

stavmanr έγραψε:
Nandros έγραψε:Εγώ είμαι Α-θεολόγος! :yesyes:

Τότε είσαι εκτός θέματος κι εκτός νήματος, για πολλοστή φορά.
Το θέμα είναι θεολογικό και η θεματική ενότητα ονομάζεται Θεολογία, στη θεματολογία Επιστήμες.
Η κλασική και στους πάντες γνωστή συμπεριφορά του Θεολόγου-Δημιουργιστή, που κάνει πως δεν καταλαβαίνει ή ψεύδεται ή διαστρεβλώνει, κλπ!
Κάνει πως δεν ξέρει τί γινόταν στην Κολυμπήθρα του Σιλωάμ με τον σαδιστή θεό του!
Γιατί πιστεύεις ότι αυτό που εσύ φαντάζεσαι ότι γίνονταν είναι αυτό που εγώ ξέρω ότι γίνονταν; :D
Δεν πιστεύω να συνεχίσεις για πολύ ακόμα αυτή την στάση του δήθεν ενοχικού συνδρόμου "έλα τώρα...αφού ξέρεις...". Δεν πιάνει σε εμένα Νάνδρε. ;)
Γράψε ποιο είναι το πρόβλημά σου ή το ερώτημά σου ακριβώς για να σου το σχολιάσω.

Σαν άθεος εντός θέματος είμαι μια και το νήμα έχει σχέση με τον αθεϊσμό.
Ντροπή σου θεολόγε να αγνοείς τα της πίστης σου ή κάνοντας πώς δεν γνωρίζεις!
Εσένα τίποτα δεν σε πιάνει: Ούτε ντροπή, ούτε τσίπα, ούτε φιλότιμο! :D
.
0 .

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Basic poster
Basic poster
Δημοσιεύσεις: 508

Re: Γιατί αντιπαθώ τον αθεισμό

Δημοσίευσηαπό tanipteros » 19 Απρ 2018, 20:31

δεν υπάρχει τιποτα πιο διασκεδαστικό από το να καταρρίπτεις τον εγωισμό ενός άθεου....
viewtopic.php?f=59&t=6765&start=280#p169740
:D
0 .
ΦΩΣ !!! :yesyes:


Επιστροφή σε “Θεολογία”